Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Slovenija protiv ulaska Hrvatske u Vijeće Sigurnosti

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
OligofreniDikobrazoid
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2339
Lokacija: Šikara uz Dravu
Spol: Muško Muško
Post Postano: 18.10.2007. 7:31 
Naslov: Bad ! Slovenija protiv ulaska Hrvatske u Vijeće Sigurnosti
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Slovenija je bila protiv ulaska naše zemlje u Vijeće sigurnosti, a svi ostali susjedi, pa i Srbija, glasovali su za Hrvatsku, doznaje Jutarnji list iz diplomatskih izvora u New Yorku.

Među mnogobrojnim čestitkama koje pristižu našoj zemlji je i ona stalne misije Slovenije pri UN-u, čiji su diplomati izbor ocijenili kao "velik uspjeh Hrvatske i regije". Istodobno su odbili komentirati napise u današnjem hrvatskom tisku da je Slovenija jedina iz regije uskratila glas Hrvatskoj.

Glasnogovornik slovenske misije pri UN-u Uroš Zver kaže kako je običaj većine država da se o tom glasovanju ne daju izjave, zato što su ti izbori tajni. Analitičari u tome vide odraz trenutačnih slovensko-hrvatskih međudržavnih odnosa.

www.jutarnji.hr

I što više dodati na naše drage susjede iz mini-zemlje....... Ko fol čestitaju, a s druge nam strane zabijali nož u leđa.... Baš su something special.....

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
fairy
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1955
Lokacija: Ššššššume
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 18.10.2007. 7:39 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Slovenci....joj ma ni nemem volje više ružno pričati o njima...eto do čega je to došlo....

_________________
Riding high, when I was king
Played it hard and fast, cause I had everything
Walked away, won me then
But easy come and easy go
And it would end
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
snaša
Offline
Avatar

Ukupno postova: 820
Lokacija: 7 km od centra
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 18.10.2007. 7:53 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ja se nisam uopće iznenadila...

_________________
Niti jedan dokaz ne podupire tezu da je život ozbiljan.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
lufus
Offline
Ukupno postova: 2044
Spol: Muško Muško
Post Postano: 18.10.2007. 12:41 
Naslov:  Re: Slovenija protiv ulaska Hrvatske u Vijeće Sigurnosti
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

A mi bi sigurno glasali za njih Very Happy

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
betty
Offline
Ukupno postova: 838
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 18.10.2007. 14:20 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

jeste vidjeli neki dan u dnevniku da je vecina slovenaca izjavila da bi radje vidjeli Srbiju u eu nego nas?? a mesic odgovor na to "a tko njih pita" osijek031.com smile
i jos danas procitam izjavu nekog slovenskog politicara kako je Jadransko more pripadalo cijeloj Jugoslaviji aa mi smo ga prisvojili.
malo mi je pun k... tih slovenaca,ako vec toliko vole srbe nitko im ne brani da stvore neku federaciju/konfederaci s njima i osobno sam misljenja da im treba zabranit ljetovanje na nasem moru i bas me briga u kolikom broju dolaze.
to da se slovenci kroz cijelu povijest lizu sa srbima je vec zamorna,dosadna cinjenica ali neka nas ostave na miru i nek odje....u

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Monstrum
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6541
Lokacija: a gdje se VI to točno nalazite
Spol: Muško Muško
Post Postano: 18.10.2007. 14:26 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

uvijek se i govorilo za slovence da su alpski srbi tako da je sve jasno Very Happy

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
CatCloe
Offline
Ukupno postova: 3252
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 18.10.2007. 14:28 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

betty je napisao/la: ›
to da se slovenci kroz cijelu povijest lizu sa srbima je vec zamorna,dosadna cinjenica ali neka nas ostave na miru i nek odje....u

ne vidim baš šta je njima zajedničko osim, eventualno, netrpeljivosti prema hrvatima... a mi u gajenju sličnih osjećaja za njih ne zaostajemo nimalo.
i mislim kako su potpuno nepotrebna generaliziranja kako "ne bi trebali dolaziti kod nas na more"... jer se isto to onda može reći i za srbe (pošto ni njih ne volimo) a ne volimo baš ni čehe (jer ne troše puno, već sve ponesu sa sobom. gamad bezobrazna, ne daju ni da ih deremo na svakom koraku!).. osim eventualno čehinja, one su ok... jednako kao i mađarice... s tim da mađari već nisu dobrodošli... i tako unedogled. a onda ćemo kukati kako je turistička sezona mogla biti i uspješnija.
kakvi smo nevjerojatni licemjeri.
imam na moru susjede slovence koji dolaze na isto mjesto već 20tak godina. super kulturni, fini, simpatični i prijateljski raspoloženi ljudi. mnogi bi se na njih, što se kulture tiče, mogli samo ugledati. zato ne volim generaliziranja.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
ajwar
Offline
Avatar

Ukupno postova: 769
Spol: Muško Muško
Post Postano: 18.10.2007. 14:45 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ta sva sranja s slovencima, naravno i sa svima ostalima, su produkt jebene politike!! jel neko osobno zna nekog slovenca, mađara, rusa ili kog god bilo da može iz osobnog iskustva reć da su najgori, najjadniji?! mislim, besmisleno je razgovarati o takvim stvarima, pa nije slovenija Janez Janša niti hrvatska Ivo Sanader! jebem ti i politiku i sve u...

_________________
- ubili ga ko zeca -

"pa pogledajte Nenada Bjelicu kak ulaže u Osijek, on ulaže u nekretnine!"
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Jeff Murdock
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1502
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 18.10.2007. 15:13 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Bravo za prethodna 2 posta.
Svi Slovenci koje sam upoznao su vrlo dobri ljudi i ne treba stavljati etikete cijelom narodu zbog Joška Jorasa i šačice imbecilnih političara.

_________________
Zbirka poezije: Na rubu ljubavi
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
toni
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2180
Spol: Muško Muško
Post Postano: 18.10.2007. 15:16 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Sloveniji je u cilju da mi sto prije udjemo u eu. Ipak je u svim tim igricama najbitnija para.

A i da su zestoko protiv.. mos' mislit sto jedan prcoljak od slovenije igra bitnu ulogu oko naseg ulaska u eu...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Blofeld
Offline
Avatar

Ukupno postova: 636
Spol: Muško Muško
Post Postano: 18.10.2007. 15:23 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Politika još kako tako, no u svakoj zemlji ima ekstremista. Naši mediji pumpaju tiražu i gledanost prenoseći izjave ekstremista (u Sloveniji recimo Jelinčić), a manje obrazovana raja u Hrvatskoj stječe dojam da je to stav većine. No, u nijednoj zemlji, pa tako ni u Sloveniji, ne dominiraju ekstremisti.

Primjer. Ako dva Slovenca daju izjavu za medije, jedan kaže da treba pregovarati i gajiti dobrosusjedske odnose, a drugi da su Hrvati smeće i da im otimaju teritorij, što mislite, kojeg će mediji istaknuti?

Mi se samo trebamo truditi da kod nas ne prevladaju ekstremisti.

Glede glasanja protiv Hrvatske, taj podatak nije provjeren jer nije ni javan. A i da je, logičan je. Ja npr., da sam hrvatski predstavnik, nikad ne bi glasovao za zemlju s kojom imamo brojna otvorena pitanja. Priča je za malu djecu, da se Hrvatska neće služiti članstvom u Vijeću sigurnosti kod riješavanja tih pitanja. Naravno da hoće. Zašto bi inače uopće željela postati članicom?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
davorccc
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1400
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 18.10.2007. 15:24 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Baš su Slovenci!

_________________
Sranje osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
cane
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2460
Lokacija: Cherryville
Spol: Muško Muško
Post Postano: 18.10.2007. 18:41 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ti slovenci uvijek nešto seru. Zemlja im je tolika ovelika da im zračni prostor nadgleda vojnik na vrhu Triglava!

_________________
Global warming is coming in two days before the day after tomorrow!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Loona
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3713
Lokacija: somewhere on Mars
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 18.10.2007. 19:53 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ma to je sve ista teorija kao i o hrvatima i srbima.. već sam negdje napisala, niti su svi srbi generalno loši, niti su svi hrvati generalno dobri.. isto to se odnosi na slovence i hrvate.. nažalost na politiku mi ne možemo utjecati nikako osim da u što većem broju izađemo na ove fucking izbore i damo svoj glas za nešto što mislimo da je bolje..

_________________
Svako rješenje ima problem.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
betty
Offline
Ukupno postova: 838
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 18.10.2007. 20:39 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ma sta oni imaju nas komentirati??ko njih pita jesu li ili nisu za nas ulazak u eu?? a izjavu da bi srbija trebala uci u eu prije nas granici sa idiotizmom. i koga zanima njihovo misljenje??
ovo za Jadran me izbacilo iz takta, mi smo ga prisvojili, pa mozda i jesmo u 7 st.,pa je eto duzinom posjeda preslo u nase vlasnistvo.
ne mrzim ja tu nikoga,ni srbe,ni slovence ,ni mađare, ali vrijeme je da nas ostave na miru!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: