Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Kinezi i natalitet u Hrvata

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
ozana
Offline
Avatar

Ukupno postova: 701
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 15.01.2006. 20:56 
Naslov: Idea Kinezi i natalitet u Hrvata
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Svjedoci smo kako posljednjih godina sve što kupimo nosi oznaku "Made in China". Naravno, ne želim reći da se u Kini ne proizvodi i kvalitetna roba (mahom je o odjeći riječ), ali ono što naši trgovci uvoze uglavnom je iznimno loše kvalitete, u što se možemo uvjeriti već nakon prvog pranja. Sad Mad

Također smo zatrpani raznim izvješćima o padu nataliteta, te nas obasipaju stravičnim prognozama kako ćemo vrlo brzo biti zemlja starih ljudi. Crying or Very sad

Pa sam si nešto razmišljala. Rolling Eyes Rolling Eyes

Kad već toliko uvozimo iz Kine, naš bi Sabor trebao donijeti odluku iznimno bitnu za porast nataliteta u Hrvata. Trebalo bi tom odlukom zabraniti uvoz kondoma iz bilo koje druge zemlje osim Kine. Jer, ako su im kondomi iste kvalitete kao sva druga roba koju uvozimo, sigurna sam da bi nam se natalitet bitno povećao već kroz nekih 9 mjeseci nakon prvog uvoza. Cool

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leteci mungos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6728
Lokacija: Priory of Semen
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 15.01.2006. 23:04 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Mogli bi uvesti i koji broj Kineskinja... ali nekih dobrocudnih... Smile

_________________
Omnium gadgetum mecum porto!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
ozana
Offline
Avatar

Ukupno postova: 701
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 15.01.2006. 23:11 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

E, bešga, leteći, kao da naše cure savršenom šminkom ne znaju napravit kose oči RazzRazz

A glede porasta nataliteta, uvoz Kineskinja ne bi bio dobar potez. Koliko sam informirana, tamo je dozvoljeno samo jedno dijete po obitelji. Navodno ženama nakon toga podvezuju jajnike. Dakle, ništ' od porasta nataliteta, ništ' od Kineskinja!!! Wink

_________________
Puno je tuge u svijetu....
Upravo sad, dok čitaš ovo, 7 milijuna ljudi se seksaju!
A ti si na kompjutoru...
To je tako tužno...
Rolling Eyes
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leteci mungos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6728
Lokacija: Priory of Semen
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 15.01.2006. 23:20 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ozana je napisao/la: › Koliko sam informirana, tamo je dozvoljeno samo jedno dijete po obitelji. Navodno ženama nakon toga podvezuju jajnike. Dakle, ništ' od porasta nataliteta, ništ' od Kineskinja!!! Wink


Bas si grozna... pa, necemo ih vracati doma na podvezivanje... ako su dobre i ptiome, zadrzimo ih i mnozimo se s njima... svatko moze dobiti i po vise komada (ah, I see my dreams come true!)...

P.S. Grozno je to sto mi o njima pricamo kao o kokoskama (onim pravim, ne karakternim) nesilicama, stvarima... no, to je poanta koja otvara novo pitanje...

Kad mislimo da smo super prosli jer smo neku majicu kupili za 5 kuna, pitamo li se koliko je nekoj shvelji u Kini trebalo da to sasije i u kakvim uvjetima?! Ili smo toliko sretni zbog dobre kupnje da nam takve stvari ne prolaze kroz glavu... hm...

Eto, ja cu prvi kamen na sebe...

_________________
Omnium gadgetum mecum porto!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
ozana
Offline
Avatar

Ukupno postova: 701
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 15.01.2006. 23:54 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Leteci mungos je napisao/la: ›
ozana je napisao/la: › Koliko sam informirana, tamo je dozvoljeno samo jedno dijete po obitelji. Navodno ženama nakon toga podvezuju jajnike. Dakle, ništ' od porasta nataliteta, ništ' od Kineskinja!!! Wink


Bas si grozna... pa, necemo ih vracati doma na podvezivanje... ako su dobre i ptiome, zadrzimo ih i mnozimo se s njima... svatko moze dobiti i po vise komada (ah, I see my dreams come true!)...

P.S. Grozno je to sto mi o njima pricamo kao o kokoskama (onim pravim, ne karakternim) nesilicama, stvarima... no, to je poanta koja otvara novo pitanje...

Kad mislimo da smo super prosli jer smo neku majicu kupili za 5 kuna, pitamo li se koliko je nekoj shvelji u Kini trebalo da to sasije i u kakvim uvjetima?! Ili smo toliko sretni zbog dobre kupnje da nam takve stvari ne prolaze kroz glavu... hm...

Eto, ja cu prvi kamen na sebe...

Priznajem da je ovo bilo ružno, ne samo grozno. Moj grijeh...

S druge strane, onda praviš male Kineze, a ne male Hrvate... a to ti Otac Domovine nikad ne bi oprostio.


Hmm... ne kupujem majice od 5 kuna. Istina, jednom sam kupila neku jeftinu china jaknu pa se raspala prije prvog pranja....

Iskreno, ne razmišljam baš previše o uvjetima u kojima oni rade. Vjerojatno bih o tom počela misliti tek kad bi netko mene primorao da radim u sličnim uvjetima.
Eto, drugi je kamen moj...

Više me ždereto što nas zatrpavaju takovim bofl proizvodima - nebitno je li to turska, kineska ili talijanska roba, a ljudi svi presretni jer imaju izbora....

_________________
Puno je tuge u svijetu....
Upravo sad, dok čitaš ovo, 7 milijuna ljudi se seksaju!
A ti si na kompjutoru...
To je tako tužno...
Rolling Eyes
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Hummin
Offline
Avatar

Ukupno postova: 276
Lokacija: City 17
Spol: Muško Muško
Post Postano: 16.01.2006. 0:18 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Istina! Kinezi su svojom jeftinom i nadasve ne kvalitetnom robom jednostavno zagadili cijelo tržište.

_________________
osijek031.com smile osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Hummin
Offline
Avatar

Ukupno postova: 276
Lokacija: City 17
Spol: Muško Muško
Post Postano: 16.01.2006. 0:28 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Samo pogledajte tržište tehnologije. DVD uredjai, audio, video oprema. Ima toliko smeca da ti pamet stane. Samo odite u neki trgovački centari i naći če te se opkoljeni jeftinom i nekvalitetnom robom.

_________________
osijek031.com smile osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leteci mungos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6728
Lokacija: Priory of Semen
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 16.01.2006. 0:57 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Hummin je napisao/la: › Samo pogledajte tržište tehnologije. DVD uredjai, audio, video oprema. Ima toliko smeca da ti pamet stane. Samo odite u neki trgovački centari i naći če te se opkoljeni jeftinom i nekvalitetnom robom.


Sto se tice tech opreme, to i nije tako losa stvar. Uzevsi u obzir lifespan neke tehnologije, nema potrebe izdvajati mala bogatstva na nesto sto ce za 5 godina ionako pregaziti neka novija tehnologija/standardi.

Pogledaj samo koliko se rapidno mijenjaju standardi u onome u cemu je VHS izdrzao poprilicno godina. Zasigurno niti jedna sljedeca tehnologija nece imati toliko dug eksploatacijski ciklus.

DVD playeri su izumrli, DVD recorderi nisu ni zazivjeli, a Blu-ray vec kuca na vrata...

Cemu placati 5K kuna za DVD player koji ce za 3 godine ionako biti obsolete?!

Takva su vremena...

_________________
Omnium gadgetum mecum porto!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Hummin
Offline
Avatar

Ukupno postova: 276
Lokacija: City 17
Spol: Muško Muško
Post Postano: 16.01.2006. 1:12 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Leteci mungos je napisao/la (Pogledaj post): › [
Sto se tice tech opreme, to i nije tako losa stvar. Uzevsi u obzir lifespan neke tehnologije, nema potrebe izdvajati mala bogatstva na nesto sto ce za 5 godina ionako pregaziti neka novija tehnologija/standardi.

Pogledaj samo koliko se rapidno mijenjaju standardi u onome u cemu je VHS izdrzao poprilicno godina. Zasigurno niti jedna sljedeca tehnologija nece imati toliko dug eksploatacijski ciklus.

DVD playeri su izumrli, DVD recorderi nisu ni zazivjeli, a Blu-ray vec kuca na vrata...

Cemu placati 5K kuna za DVD player koji ce za 3 godine ionako biti obsolete?!

Takva su vremena...



Ima na tržištu dosta dobrih i kvalitetnih DVD recordera. Jest da im je cijena dosta visoka, ali i realna s obzirom na kvalitetu.
Blue-Ray tehnologija mozda ni ne zaživi , možda doživi sudbini MiniDiska. DVD-u je trebalo jako dugo da skoro u potpunosti izgura VHS.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
noj u bemveu
Offline
Avatar

Ukupno postova: 367
Lokacija: Guantanamo
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 16.01.2006. 1:17 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

treba uvest neke bolje privilegije za svaku obitelj koja se umnoži za koji primjerak.

tipa akcija: "bebom do vlastitog bemvea"
svaka beba = 1 bemve.

eo, da se to pojavi, ja b' se oma bacila na štancanje djece
Cool

_________________
daj kiki-riki-riki, daj kiki-riki-riki, daj kiki-riki-riki, kikiriki daj!


tko je najbolji? NOJ! tko je najbolji? NOJ!osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Hummin
Offline
Avatar

Ukupno postova: 276
Lokacija: City 17
Spol: Muško Muško
Post Postano: 16.01.2006. 1:21 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

noj u bemveu je napisao/la (Pogledaj post): › treba uvest neke bolje privilegije za svaku obitelj koja se umnoži za koji primjerak.

tipa akcija: "bebom do vlastitog bemvea"
svaka beba = 1 bemve.

eo, da se to pojavi, ja b' se oma bacila na štancanje djece
Cool


Na žalost jedino što dobiješ je 1500kn porodiljne naknada...baram mislim da je 1500kn, ako Kosorica u među vremenu nije malo više razriješila " kesu" Very Happy

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
noj u bemveu
Offline
Avatar

Ukupno postova: 367
Lokacija: Guantanamo
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 16.01.2006. 1:30 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

znaš kak se kaže - "nema ruku - nema čokolade".

tako i tu:
nema bemvea - nema ni hrvata.

u čemu se vozi bozanić?
eo, nek mi da to...
i dogovorit ćemo se.

_________________
daj kiki-riki-riki, daj kiki-riki-riki, daj kiki-riki-riki, kikiriki daj!


tko je najbolji? NOJ! tko je najbolji? NOJ!osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Hummin
Offline
Avatar

Ukupno postova: 276
Lokacija: City 17
Spol: Muško Muško
Post Postano: 16.01.2006. 2:03 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Vidiš u pravu si . Ti svećenici za oltarom seru kako treba pravit djecu . No nisu svjesni kako je to skupo...
Pitam se znaju li oni kako se djeca prave uopće Rolling Eyes

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
puki
Offline
Ukupno postova: 1114
Lokacija: Kokuće zasad
Spol: Muško Muško
Post Postano: 16.01.2006. 9:12 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

a de molim te....vecina ih ima 'rpu male nepriznate, ali dobro zbrinute djece. (ok, serem, znam samo za par slucajeva, tesko da su svi takvi).

sad...evo teorija:nije moja, pa nek me katolici ne napadaju( i ja sam jedan, pa nije bed).

1.svecenici su..a necu ih sad vrijedjat.
2.sto se vise djece rodi, imaju vise potencijalnih vjernika(jer smo,after all, katolicka zemlja).
3.vise vjernika=vise novaca.
4.sto je vise djece po obitelji, teze ce roditelji izdrzavati doticnu obitelj.
5.sto je teza situacija u kuci, katolik ce sve vise vremena provoditi u crkvi moleci se za bolje dane.
6.sto je vise u crkvi, vise milodara daje(ostatci praznovjerja - daš para, usliše ti se želje...)
*(dodatak:iako ekonomska slika slabi povecavanjem broja djece, malo se ipak povecava unos novaca u crkvenu blagajnu - vec prije spomenuti milodari, krstenja, prve pricesti, trablatra...)
7.sto je vise milodara, manja je griznja savijesti ako nesto novca i ode na osobne potrebe svecenika(kao, recimo, beemwe..)
8.sto je vise beemweova, sretniji kler.
9.sto je sretniji kler, narodu je zabavnije u crkvi.

a najvaznija briga klera je da je narod sretan i nasmijesen...eto.

_________________
Ná glac pioc comhairle gan comhairle ban.

übergefickt osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Hummin
Offline
Avatar

Ukupno postova: 276
Lokacija: City 17
Spol: Muško Muško
Post Postano: 16.01.2006. 12:17 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

puki je napisao/la (Pogledaj post): › a najvaznija briga klera je da je narod sretan i nasmijesen...eto.


Sretan, nasmješen i siromašan. Wink

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: