Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Maloljetnicima toče pivo unatoč prekršajnoj prijavi

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
betty
Offline
Ukupno postova: 838
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 12.10.2007. 13:05 
Naslov:  Maloljetnicima toče pivo unatoč prekršajnoj prijavi
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

OSIJEK - Alaj volim igrat tarabana, gore skočiš dolje ideš sama, ori se pjesma iz jednog šatora više od stotinu osječkih tinejdžera koji pivom zalijevaju istrošene glasnice. Njih desetak usto pokazuje i svoje umijeće u kolu. U drugom se pak šatoru manja skupina njihovih vršnjaka rokera ljulja uz taktove Atomaca i njihova hita “Pomorac sam majko” u izvedbi lokalnog benda.

Jedna je to od slika s osječkog pivskog festivala koji se već petu godinu održava na prostoru drevne osječke Tvrđe ili u njezinoj neposrednoj blizini, kao što je ove godine Perivoj kralja Tomislava. Festival svaki put izaziva kontroverze, a ove je godine organizator zaradio i prekršajnu prijavu Državnog inspektorata zbog točenja alkohola maloljetnicima. Ipak, najveći dio toga odnosi se na kritike gradskoj vlasti, koja je i pokrovitelj ovog događaja, zbog izdavanja dozvole za njegovo održavanje u zaštićenim gradskim cjelinama te zbog toga što tisuće stanara koji gravitiraju tom dijelu grada u 10 dana festivala nemaju svoj mir do 1 sat iza ponoći, kada istječe dozvola organizatoru za održavanje koncerata.

Buka, galama, tučnjave, vandalski ispadi, divljanje na motorima i sl. postaju svakodnevica stanara Tvrđe, Vijenca Ivana Meštrovića te elitnih ulica poput Cesarićeve, Keršovanijeve i Zagrebačke, a glazba iz šatora dopire i do samog centra Osijeka. Osim stanara, nezadovoljni su i zaposlenici srednjih škola, kojih na toj mikro lokaciji ima šest - II. i III. gimnazija, Ekonomska, Isusovačka klasična gimnazija, Elektrotehnička te Strojarska.
Nije nam drago što se to događa u blizini škola, jer, na primjer, imamo situacije da našim učenicima dolaze njihovi prijatelji iz drugih škola i ulaze u zgradu tijekom nastave. Problema s alkoholom u školi nemamo, ali je problem to što učenici tamo odlaze nakon nastave i konzumiraju alkohol. Naime, ne kontrolira se je li riječ o maloljetnicima ili ne. Mislimo da bi taj festival primjerenije bilo održavati izvan grada, ili možda na Pampasu - kaže pedagoginja u Ekonomskoj školi Maja Akšamović-Andrić.

Na sve kritike vlasnik agencije Noktua, Vladimir Mađarević, kao organizator, postavlja protupitanje: - Žele li Osječani da im grad bude spavaonica ili da se tu nešto događa?

- Pet godina slušam kritike istih onih ljudi koji s druge strane kukaju da je Osijek mrtav grad i da se ništa ne događa.
Ovdje promoviramo lokalni brend, kao što je Osječko pivo, nudimo besplatne koncerte najboljih hrvatskih rokera, dnevno kroz šatore prođe 4-5 tisuća ljudi, od čega ih je 30 posto izvan Osijeka. Ako to ne valja, ako to nije promocija ovoga grada, onda ne znam što jest. Pa sve to, dakle buka, galama, smeće i alkohol prate i pivski festival u Karlovcu i Octoberfest, no tamo se ljudi time ponose - ustvrdio je Mađarević.

- Na šankovima su postavljene zabrane, ali neka mi netko kaže kako se to sprečava ako njihovi punoljetni prijatelji kupe pivo za njih. No, jesam li samo ja problem? Glavni koncerti počinju u 23 sata, kada bi mlađi maloljetnici trebali biti u svojim kućama. Evo, ja sam spreman stati na čelo tima koji će se s time boriti, ali tražim da mi se pridruže i roditelji, i policija, i škole - poručuje Mađarević.

TAMNA STRANA

- 11 prekršajnih prijava zbog tučnjava, galame, vrijeđanja službenih osoba i mokrenja na ulici itd.
- Prijava zbog kaznenog djela zadovoljavanja pohote pred maloljetnom osobom
- Prijava zbog oštećenja vozila
- Četiri mlađa maloljetnika zatečena vani poslije 23 sata
- Jedan pronađen u besvjesnom stanju od alkohola
- Višekratne intervencije Hitne pomoći


i sta reci????zasto se uvjek ide u 2 krajnosti?? naravno da grad ne treba biti spavaonica,ali cega sam se sve nagledala sinoc tamo pa to je uzas!!meni isto nije bas jasno sta maloljetnici koji idu ujutro u skolu imaju tamo radit poslje 11?i oni jedni tamo i prave pizdarije (oprostite na izrazu), a ona suma tamo kod satora,hm pa do neki dan nije kisa padala a tamo blato do koljena,smrdi ko u svinjcu,i to u centru grada,zivo cudo da ono drvece nije uvenilo.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DonQuijote
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4291
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 12.10.2007. 13:10 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Citat: ›
TAMNA STRANA

Smile on će misliti da je to ona opcija [ y o u ]

Citat: ›
- Četiri mlađa maloljetnika zatečena vani poslije 23 sata

4?! osijek031.com smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
betty
Offline
Ukupno postova: 838
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 12.10.2007. 13:37 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

pa da su ih sve isli hvatati sator bi bio polu-prazan.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
bazooka_joe
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3237
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 12.10.2007. 14:54 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Da poluprazan! Bio sam prije Psihomodo-pop-a u malom šatoru, katastrofa! Na prste si mogao nabrojati starije od 17 godina, o 18. godišnjacima da ne pričam.
A park?
Da, parku će trebati godina-dvije da zacijeli ožiljke, zemlji koja godina više da profiltrira silni urin, ali barem ljudi mogu spavati poslije 1h. Trebalo je to sve kod katakombi postaviti, gdje se i priliči...

_________________
"We've arranged a global civilization in which most crucial elements profoundly depend on science and technology. We have also arranged things so that almost no one understands science and technology. This is a prescription for disaster. We might get away with it for a while, but sooner or later this combustible mixture of ignorance and power is going to blow up in our faces." - Carl Sagan
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
lufus
Offline
Ukupno postova: 2044
Spol: Muško Muško
Post Postano: 12.10.2007. 15:04 
Naslov:  Re: Maloljetnicima toče pivo unatoč prekršajnoj prijavi
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Hm, bilo bi predobro da će uklanjanjem šatora nestati i problem opijanja maloljetnika, ali neće.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
insomnia
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2665
Lokacija: Osijek-finally!!!
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 12.10.2007. 15:15 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ma mene čudi što se to uopće i ''provodi''.. da ne spominjem koliko malaca u trgovinama kupuje cigare!

_________________
Da se bojim skakavaca, ne bih bosa po livadi hodala!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
nake_rado
Offline
Avatar

Ukupno postova: 5684
Lokacija: mala soba 3 sa 3
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 12.10.2007. 16:00 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

betty je napisao/la: ›
pa da su ih sve isli hvatati sator bi bio polu-prazan.


istina...
a je.alo ih tih 11 sati...da bog da im propo taj zakon...
trebo sam ić u postaju kad je bio belfast...
al sam se na starog izvuko Very Happy

_________________
dr. offtopic

be strong be happy and don't let anyone to make you angry
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
aethur
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2861
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 12.10.2007. 16:54 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

nake_rado je napisao/la: ›
betty je napisao/la: ›
pa da su ih sve isli hvatati sator bi bio polu-prazan.


istina...
a je.alo ih tih 11 sati...da bog da im propo taj zakon...
trebo sam ić u postaju kad je bio belfast...
al sam se na starog izvuko Very Happy

Svi maloljetnici koje policija sprovede u policijsku postaju ili zatekne kod šatora, poslije 23 sata, pokušavaju se izvući na roditelje. Ti isti roditelji dopuštaju klincima da izlaze van, maloljetnicima, mlađima od 18 i čak 16 godina. Šta oni imaju raditi vani poslije navedenog vremena? Policija može raditi svoj posao, može ih sve pohvatati, ali koja je svrha kada će 90 posto njih se izvući uz pomoć svojih dragih roditelja koji će se još žaliti da im je policija tukla djecu. Klinci danas su arogantni i bezobrazni, puni su sebe, misle da je cijeli svijet njihov. Zato se i događaju sranja, zato je upitno hoće li manifestacije uopće više ikada i biti. Nije prostor toliki problem, nije čak ni buka, jer UFO je bio kod katakombi pa se nitko ili su barem rijetki se žalili na buku. Problem su neodgojena djeca i njihovi roditelji. Mađarević koliki god je debil, u nekim stvarima je u pravu. On se s njima ne može sam boriti a inspekcija koja je ko fol zadužena za takve stvari... Pa dali su jednu prijavu i njima dosta... Barem se meni tako čini...
Taj zakon protiv kojega si ima svojega smisla, ali ga se nitko ne pridržava i nitko ga ne kontrolira...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
cane
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2460
Lokacija: Cherryville
Spol: Muško Muško
Post Postano: 13.10.2007. 1:59 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Pa kako to da ne inspekcije ne zađe subotom u eminetne nam klubove u Tvrđi. Pa provjeri koliko maloljetnika tamo ima koji piju a nemaju 18 godina. Ne smiju naravno, a svima su nam poznati razlozi. Mislim ako će bit pravedni onda trebaju prema svima jednako postupat. Svaka čast organizatorima Jeseni uz Osječko stvarno su naparvili odličan posao ove godine. Ogroman šator, fenomenalan line-up bandova, jeftina cuga ma sve za 5!

_________________
Global warming is coming in two days before the day after tomorrow!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Tuba
Offline
Avatar

Ukupno postova: 245
Lokacija: u shumarku skrivenom...
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 13.10.2007. 2:09 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

daaaj nemojte kenjat,kaki ste vi bili u tim godinama? ne prodaju maloljetnicima,maloljetnici se snadju:P
chek malo,nismo mi bezobrazni,(doro ima nas svakakih),shta ako ja ne radim sranja,a zelim eto pochut belfast npr koi ko svi glavni bendovi pochinju tek u 11 i eto popit 1 pivo. axe iam priliku izvuch,fala bogu da ochu. i meni je odvratno kad viim svoje vrshnjake kaxe ponapijaju da ne znaju di su,al jebemu svi smo to proshli osim onih koe su mama i tata drzali pod kljuchem.ne?

_________________
osijek031.com smile To je minimalizam
to je minimalizam
svi vide, niko da prizna
koja to gazi nas cizma osijek031.com smile

osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Circa
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3149
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 13.10.2007. 9:07 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Kad sam ja bio maloljetan isto tako se cugalo, bez problema cak...

Samo, mi smo skupljali za 2 litre bambusa pa cugali na nekoj klupi ili promenadi, ali smo CUGALI, i bilo nam je super.
Za nekh 12-14 kuna se mogla dobit litra vina i litra cole, a u vinariji su maloljetnici stajali u redovima.
Kada se cuga popije, odes u pekaru, marnes jedan masni burek s mesom i onda gledas sto ces dalje...

Dakle, kao maloljetnici smo cugali... Wink

_________________
Ja sam srbin, ustaša, crnac, nacist, peder, jevrej i ne kupam se!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
betty
Offline
Ukupno postova: 838
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 13.10.2007. 9:13 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

cugala sam i ja ko maloljetnik ali petkom i subotom do 1 maximalno, ali sa 15,16 nisam znala sta su dani piva a da sam i htjela srijedom navecer saznati sto su to dani piva ...hm....ne, ne to se ne bi dogodilo, mislim da se ovoj djeci previse zuri odrasti,i osim toga ne znam koliko ja uopce zdravo da djeca od 15,16 god piju pivo na veliko preko dana i radnim danom navecer,kako oni drugi dan odu u skolu ?????

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
noob
Offline
Avatar

Ukupno postova: 182
Spol: Muško Muško
Post Postano: 13.10.2007. 10:43 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

jučerkad sam ušao u šator s tamburašima, mislio sam neka školska ekskurzija došla kolko klinaca bilo Very Happy

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
cane
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2460
Lokacija: Cherryville
Spol: Muško Muško
Post Postano: 13.10.2007. 16:06 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ja se sjećam dok sam išao u srednju one božićne pivnice u superu u podrumu, tamo gdje je sad konzum. I bilo je super! I onda su maloljetnici cugali, kupovali cigare i nikome nije smetalo. Ma sve se može samo se moraju znati granice.

_________________
Global warming is coming in two days before the day after tomorrow!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
sheila
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1036
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 13.10.2007. 17:36 
Naslov:  Re: Maloljetnicima toče pivo unatoč prekršajnoj prijavi
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

betty je napisao/la: ›
cugala sam i ja ko maloljetnik ali petkom i subotom do 1 maximalno, ali sa 15,16 nisam znala sta su dani piva a da sam i htjela srijedom navecer saznati sto su to dani piva ...hm....ne, ne to se ne bi dogodilo, mislim da se ovoj djeci previse zuri odrasti,i osim toga ne znam koliko ja uopce zdravo da djeca od 15,16 god piju pivo na veliko preko dana i radnim danom navecer,kako oni drugi dan odu u skolu ?????


eto mladost ludost... Wink oo kako je nevjerojatno slušati ne puno starije ljude koji se osjećaju staro...(ne odnosi se na ovaj tvoj citat nego općenito)
maloljetnik ovo,maloljetnik ono...osvrnite se za početak na probleme koje izazivaju NE maloljetnici...a vjerujte mi takvih je više...mislim da bi se u Osijeku trebalo pozabaviti nekim drugim ekipicama i malo ozbiljnijim problemima a ne razglabati o nečemu u čemu se osjećate nadmoćni...al je vrlo lako svaliti sve na alkohol,roditelje i izlaženje...koliko je zdravo piti na veliko preko dana i ranim danom navečer??pa nije zdravo ZA NIKOGA ni za "djecu"(15,16,17,18,19) osijek031.com smile ni za "odrasle"(20,21,22,23,24)...nisu maloljetnici jedini koji sutradan imaju obaveze..prestanimo konstantno poopćavati stvari i stvarat granice...
godiinee...aa očito ta vječna zanimljiva tema...ponekad ih vežem sa iskustvom...ali ponekad nije bitna kvantiteta iskustva ..nego kvaliteta...pa sam prestala "starije" uvijek smatrati "odraslijima" I'm dissapointed... Rolling Eyes

noob je napisao/la: ›
jučerkad sam ušao u šator s tamburašima, mislio sam neka školska ekskurzija došla kolko klinaca bilo Very Happy


imam 17 godina,počela sam prerano izlaziti,predugo ostajati vani,i ne uklapam se u ekipicu svog godišta (nisam ponosna na to,al iskreno nije me ni briga šta drugi misle o tome,ljudi su puni predrasuda i jedva dočekaju da pljuju po nekoj granici koju su oni već prešli,pogledaju s visoka i puni sebe pitaju "jel ne bi ti već trebala spavat?" osijek031.com smile ee takve najviše volim,htjela ne htjela stvorim loš dojam o njima...i pitam se ko je dijete u toj priči

cane je napisao/la: ›
Pa kako to da ne inspekcije ne zađe subotom u eminetne nam klubove u Tvrđi. Pa provjeri koliko maloljetnika tamo ima koji piju a nemaju 18 godina. Ne smiju naravno, a svima su nam poznati razlozi. Mislim ako će bit pravedni onda trebaju prema svima jednako postupat. Svaka čast organizatorima Jeseni uz Osječko stvarno su naparvili odličan posao ove godine. Ogroman šator, fenomenalan line-up bandova, jeftina cuga ma sve za 5!


baš se pitam kako...veze,veze,veze...lovaa itd itd...slažem se s tobom


Citat: ›
Svi maloljetnici koje policija sprovede u policijsku postaju ili zatekne kod šatora, poslije 23 sata, pokušavaju se izvući na roditelje. Ti isti roditelji dopuštaju klincima da izlaze van, maloljetnicima, mlađima od 18 i čak 16 godina. Šta oni imaju raditi vani poslije navedenog vremena?


tako je kako je,nisu sigurno sami vani takva je generacija ne kažem da je to dobro...ali eto njima je sad takoo..oni svi ostaju duže i to je to...po mom mišljenju 11 sati je malo pretjerivanje

Citat: ›
Policija može raditi svoj posao, može ih sve pohvatati, ali koja je svrha kada će 90 posto njih se izvući uz pomoć svojih dragih roditelja koji će se još žaliti da im je policija tukla djecu. Klinci danas su arogantni i bezobrazni, puni su sebe, misle da je cijeli svijet njihov. Zato se i događaju sranja, zato je upitno hoće li manifestacije uopće više ikada i biti. Nije prostor toliki problem, nije čak ni buka, jer UFO je bio kod katakombi pa se nitko ili su barem rijetki se žalili na buku. Problem su neodgojena djeca i njihovi roditelji.


istina ima i arogantnih i bezobraznih i razmaženih i to je strašno...ali isto tako ima i takvih policajaca,punoljetnih i ostalih nadobudnih ljudi koji misle da su popili svu pamet svijeta...manifestacije će biti...za to se ne brinem...tu su u igri već neke druge stvari...kod katakombi doduše nema kome smetati buka al ajd...

et ja se malo raspisala Wink nije nikom osobno...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: