Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Svećenik izvrijeđao obitelj na sprovodu djeteta

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
ajwar
Offline
Avatar

Ukupno postova: 769
Spol: Muško Muško
Post Postano: 12.10.2007. 14:54 
Naslov: Grrrr ! Svećenik izvrijeđao obitelj na sprovodu djeteta
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Citat: › BUZET - Svećenik Lino Rakar nam se danas, dan nakon pogreba naše male Rine, ispričao za riječi koje nam je uputio prilikom propovijedi i mi smo mu oprostili - kazao nam je još uvijek vidno utučen Mladen Benčić, otac pokojne 10 mjesečne Rine. Veli on i kako onome što se u srijedu popodne događalo u crkvi na mjesnom groblju u Saležu nedaleko Buzeta gdje je 10 mjesečna Rina pokopana ne želi pridavati posebnu pozornost niti o tome govoriti o javnosti.

- Što je bilo, bilo je. Naše Rine nema, a kao kršćani svećeniku smo već oprostili njegove izgovorene nam grube riječi - ustvrdio je Mladen Benčić. Naime, svećenik Lino Rakar iz Zrenja koji je vodio obred pokopa preminule Rine uprepunoj je crkvi roditeljima Mladenu i Jasmini predbacivao zašto dijete nisu krstili. Rekao je da su je mogli krsiti prije odlaska liječniku, a dodao je kako nije ni smio biti na pogrebu jer beba nije krštena.
Do zrenjskog svećenika Line Rakara sinoć nismo mogli doći, jer nam se na telefon u župnom uredu u Zrenju nitko nije javljao, pa tako nismo mogli dobiti i njegov komentar ovog događaja koji je potresao sve one, roditelje, rodbinu i prijatelje obitelji Benčić koji su došli na prije svega dostojanstven ispraćaj nenadno preminule male 10 mjesečne Rine. A oni koji su došli na ispraćaj male Rine ni drugi dan nakon pogreba kažu ne mogu doći k sebi od izgovorenih svećenikovih riječi.

- Bilo je to toliko ružno, neljudski, bez imalo samilosti i bez dostojanstva - prepričala nam je zbivanja s pogreba jedna Buzečanka, koja je željela ostati anonimna. Veli ona kako je svećenik Rakar čim je ušao u crkvu počeo napadati obitelj govoreći da je mala Rina živjela u kući nečastavih. Roditeljima je poručio da ona ne bi umrla da je bila krštena, a kazao je i kako mali anđelčić nije kriv, ali roditelji, pa i njezin nono jesu.

- Nakon tih riječi pola je ljudi počelo napuštati crkvu, zgroženi onim što čuju, jer roditeljima nije uputio niti jednu lijepu riječ, riječ sućuti. Cijela njegova lamentacija i optuživanje roditelja trajalo je pola sata, a nastavilo se i nakon izlaska iz crkve. Svećenik iznad mjesta ukopna nije izgovorio niti jednu molitvu, nije rekao niti jedan amen, a da stvar bude još gora prilikom izlaska iz crkve posprdno se smijao. Sve je to i na mjestu ukopa trajalo 15 minuta - veli Buzečanka. Dodaje i kako svećenikovi župljani kažu da se on i inače tako ponaša i da je to za njega uobičajno.

- Dan nakon pogreba male Rine, nazvala sam svećenika i rekla sam mu da ga može biti sram zbog svog ponašanja i riječi upućenih roditeljima, te da takav pogreb ne bi zaslužila niti mačka, a kamoli nevina 10 mjesečna beba. Ništa mi nije odgovorio, već mi je samo spustio slušalicu - veli Buzečanka, koja za sebe kaže da nije vjernica, ali da tako nešto od jednog svećenika nikad ne bi očekivala.

U Buzetu i okolici i danas se prepričavao incident s pogreba Rine Benčić, a za svećnika Linu Rakara nitko nema niti riječi opravdanja ili milosti. Rina Benčić, treće dijete Mladena i Jasmine, umrla je inače u petak na na Odjelu pedijatrije riječke bolnice, pa iako su roditelji za smrt svoje bebe optuživali liječnike buzetske Hitne pomoći, obdukcija je pokazala da je Rina umrla zbog začepljenja vena koje dovode krv u mozak.


ja neznam šta bi mu napravio da se meni tako nešto dogodilo(nedaj bože), vjerojatno bi mu otkinuo glavu....aaaaaa....mamu mu jebem neljudsku osijek031.com smile
dugo nisam bio tako blago živčan, nerazumijem kakav je to čovjek??? šta je njemu u glavi??

dao bog da umire godinu dana u najvećim bolovima(a joj da on je kršten, on neće umrijet osijek031.com smile )
... mamu mu.... osijek031.com smile

_________________
- ubili ga ko zeca -

"pa pogledajte Nenada Bjelicu kak ulaže u Osijek, on ulaže u nekretnine!"
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
davorccc
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1400
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 12.10.2007. 14:57 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Gadi mi se! Da je meni takvo šta snašlo gurno bi ga u onaj grob i zakopao!

_________________
Sranje osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
insomnia
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2665
Lokacija: Osijek-finally!!!
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 12.10.2007. 14:58 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

odvratno! nepojmljivo! nevjerojatno! nemam teksta! Shocked

_________________
Da se bojim skakavaca, ne bih bosa po livadi hodala!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DanicaV
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4765
Lokacija: ... gdje caruje drugarstvo...
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 12.10.2007. 15:02 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

I? Jel ga Poduzeće poslalo na "disciplinsku"?

_________________
"To je nepravda" Kalimero
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Monstrum
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6541
Lokacija: a gdje se VI to točno nalazite
Spol: Muško Muško
Post Postano: 12.10.2007. 15:33 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

DanicaV je napisao/la (Pogledaj post): › I? Jel ga Poduzeće poslalo na "disciplinsku"?


Moš mislit, mrzim svećenike, općenito crkvu kao ustanovu, nisu ništa bolji od nacista, da je na sahrani mog djeteta to napravio krvi bi mu se napio, jeo bi na slamku godinu dana i bio nepokretan do kraja života, a ako treba i odležo bi ga, kako ga nije sramota, i on kao predstavlja nekoga ili nešto, licemjerno đubre koje ne zaslužuje živjeti.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
nake_rado
Offline
Avatar

Ukupno postova: 5684
Lokacija: mala soba 3 sa 3
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 12.10.2007. 16:06 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

smrad najveći...
jaja bi mu na onaj križ objesio...

_________________
dr. offtopic

be strong be happy and don't let anyone to make you angry
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Circa
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3149
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 12.10.2007. 16:26 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Pa gledajte, tom sveceniku je sad bad sto je lovu dobio sam za sprovod.
Na tom se djetetu moglo dva puta zaraditi, jednom za krstenje i jednom za sprovod. Normalno je da je svecnik bio ljut, normalno je sto je prigovarao roditeljima...

_________________
Ja sam srbin, ustaša, crnac, nacist, peder, jevrej i ne kupam se!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
aethur
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2861
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 12.10.2007. 16:40 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Crkva svakim svojim postupkom dokazuje koliko mari za svoje vjernike. Bitna im je samo lova i ništa drugo. Svećenici pak sve više dokazuju da su najveći otpatci društva, pedofili i najgori kriminalci, bludnici i bahate i arogantne osobe koje misle da što imaju bijeli ovratnik mogu raditi što žele. Ovakvo izražavanje zahtijeva potpuni linč i svećenika i crkve koja ga je postavila na to mjesto.

_________________
Can't stand me now...
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Blofeld
Offline
Avatar

Ukupno postova: 636
Spol: Muško Muško
Post Postano: 12.10.2007. 16:49 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Crkva ima problema s kadrom, to je očito. Svećenik je jedino zanimanje na svijetu koje može postati svatko. Jeste li ikad čuli da netko nije prošao na prijemnom, da nije položio ispite, ili nešto slično? Pa sad ti idi slušati nekog intelektualno i moralno upitnog čovjeka kako ti tumači dnevnopolitička zbivanja (odnosno govori da glasaš za Hdz), te vidimo, nekad malo i izvrijeđa prisutne.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
GasssoLina
Offline
Avatar

Ukupno postova: 88
Lokacija: 13 kamenčić od Sunca
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 12.10.2007. 18:17 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Blofeld je napisao/la: ›
Crkva ima problema s kadrom, to je očito. Svećenik je jedino zanimanje na svijetu koje može postati svatko. Jeste li ikad čuli da netko nije prošao na prijemnom, da nije položio ispite, ili nešto slično?


nije istina da mogu tek tako postati svećenici..i oni moraju završiti studij teologije..znam za puno slučajeva gdje su odustali od svećeništva jer nisu završili fax..(studentica sa teologije)
ali da se razumijemo..to što je taj svećenik napravio je u najmanju ruku odvratno..
ja bih ga gađala tamo prvim predmetom koji bi mi pao pod ruku..to ne samo da se protivi katoličkoj vjeri,nego je posve nehuman čin..

_________________
Just smile and wave boys...Smile and wave...
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
malecka
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1383
Lokacija: stol...i stolica..na tavanu desno pored dnevne sobe
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 12.10.2007. 19:34 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

neam komentara,.... eto zato ja ne vjerujem u tu INSTITUCIJU crkva.... de dobro...danas očito svako ide u svećenikeee

_________________
I felt every ounce of me screaming out,
But the sound was trapped deep in me osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Isis
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1211
Lokacija: In Fiction
Spol: Muško Muško
Post Postano: 12.10.2007. 19:42 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Nabijem ga...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Elena_Os
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1795
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 12.10.2007. 20:06 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Od takvih "sorti" mi se povraća..
I što će biti s njim, hoće li biti sankcioniran!? NEĆE, jer će biti prebačen u drugu župu u nekoj zabiti gdje će mu babe ljubiti tabane i tlo pod kojim hoda..a mali čovjek najebe za sve i to uvijek..

_________________
Carpe diem! Idea Embarassed Embarassed
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
norco_os_17
Offline
Ukupno postova: 7
Lokacija: sjenjak, osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 12.10.2007. 20:23 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

joj i onda mi netko govori kako treba otići na misu, u crkvu, i takve gluposti. pa de molim te, crkva je bila koliko toliko čista prije 20 godina, ali sada, kada vidim nekog svečenika u nekom audiu, i takve fore, nema šanse za odlaskom u te ustanove. koma

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Lucky Luke
Offline
Ukupno postova: 90
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 12.10.2007. 20:43 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ja sam se zbog onog bivšeg majmuna iz Retfale Schumachera ispiso iz crkve. Majmun par exellence.

_________________
Poslije velikih problema, opet jašem.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: