Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Asocijalni kompjutoraši

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Elena_Os
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1795
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 11.10.2007. 10:50 
Naslov: Complicity Asocijalni kompjutoraši
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Asocijalni kompjutoraši proći će obuku za normalno ponašanje



Profilu kompjutorskih čudaka znatno češće odgovaraju muškarci nego žene, ali se žene vrlo rijetko prijavljuju za informatičke stručnjake

Ono što je odavno predmet viceva, sada je potvrđeno i u svakodnevnom poslovnom životu - kompjutorašima nedostaju osnovne socijalne, ali i poslovne vještine.

Nakon što su izgubili tko zna koliko mušterija zbog otresitog, nesuvislog, presramežljivog i nešarmantnog ponašanja svojih IT stručnjaka, britanski su poslodavci udružili snage s više sveučilišta i psihologa i osnovati “akademiju šarma”. Britanska vlada ima organizaciju koja se bavi sličnim zadatkom: e-skills. Njena šefica Margaret Sambell kaže da je problem na sveučilištima koji s IT studentima rade isključivo na razvoju stručnosti te da će britanski studenti početi gubiti utrku za posao s kolegama iz Indije i Kine.

Britanska su istraživanja pokazala da je samo 3 posto poslodavaca nezadovoljno tehničkim znanjem svojih IT uposlenika, ali da ih je 30 posto nezadovoljno njihovim poslovnim vještinama, a 40 posto društvenim sposobnostima kompjutoraša. Prvi tečaj koji će pokušati popraviti tu statistiku održat će se na oxfordskom Brookes sveučilištu. Bob Champion, koji pokreće prvi tečaj, kaže da IT studiji i tečajevi privlače određeni postotak muške populacije koji odgovaraju stereotipu kompjutorskog čudaka jer se iz IT-a lako dobiju dobre ocjene bez ikakve interakcije s ljudima. Taj tečaj zasad je prihvatilo 13 sveučilišta, a razvijen je u suradnji s poslodavcima koji su rekli što im treba i koji su iz svojih redova ponudili mentore.

Osnivači se nadaju da će tečaj privući više žena koje trenutno čine samo 20 posto studenata te koje su često jednako tehnički stručne, ali znatno bolje u socijalnoj strani posla.

Jutarnji.hr


Britansko istraživanje je pokazalo "stanje".. prema Vašem mišljenju kakvo je stanje kod nas i kakva su Vaša iskustva s takvim ljudima (što u poslovnom, što u prijateljskom smislu) ? Wink

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Loona
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3713
Lokacija: somewhere on Mars
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 11.10.2007. 11:18 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ja imam frenda koji je kompjuteraš teški.. I također je asocijalan.. njega je pravo umijeće izvući iz sobe i odvesti negdje na kavu.. Vječito je zabijen u svoj sobičak i čačka po kompu.. Svjedeno da li nešto on-line igra ili radi posao ili chata, ali non-stop je zabijen u komp, čak ni tv nema nego tv karticu u kompu pa i tv gleda na kompu.. Dok smo studirali još je znao i izaći i zabaviti se, ali od faksa je prošlo dosta vremena a on sve manje izlazi van i osobno se druži s ljudima.. On kad nazove i pita jesam za kavu - ja letim na tu kavu jer su to stvarno rijetki momenti da se njemu da izaći iz sobe i biti na friškom zraku. Kod njega moš doći uvijek ali on će jako, jako rijetko izaći van..
A opet drugi frend koji je sistem administrator u jednoj poprilično velikoj firmi tu kod nas, totalno je druga priča.. On visi za kompom dok mora, visi i kući ali iz zabave no normalno izlazi, druži se, ima poprilično dobar hobi i još neke zanimacije sastrane.. Moje je mišljenje da to sve ovisi od osobe do osobe i koliko su prije bili (ne)druželjubivi te koliki su svoj virtulani svijet stvorili... Možda nekome odgovara živjeti samo sa virtualnim prijateljima ili se pokušava na neki način zaštiti od fizičkog kontakta s ljudima da ne bi bio povrijeđen, razočaran ili tako nešto..

_________________
Svako rješenje ima problem.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DanicaV
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4765
Lokacija: ... gdje caruje drugarstvo...
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 11.10.2007. 12:20 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

I poslovno i prijateljski kompjuteraši su mi ok i zapravo ih znam dosta. Valjda smo na istoj valnoj duljini. Nekih godinu dana sam i sama radila u informatičkoj službi na poslovima organizacije pa mi nije stran način razmišljanja.

Što se tiče "nešarmantnog" ponašanja prema korisnicima, mislim da to nije stvar IT struke (doktori, bolničke sestre, trgovci... jesu uvijek "šarmantni" u nastupu? )
A korisnika s kojima morate raditi ima stvarno tupastih.

_________________
"To je nepravda" Kalimero
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
_Jimmy_
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1375
Lokacija: Legagrad
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 11.10.2007. 12:29 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

poslala žena programera u trgovinu i kaže mu:
"kupi čokoladu, a ako imaju jaja, kupi 10"
vraća se programer sa deset čokoladi i kaže:
"imali su jaja!"

zaključak: žene ne znaju koristiti IF naredbu

_________________
Lock 'n' Load Baby Cool
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DanicaV
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4765
Lokacija: ... gdje caruje drugarstvo...
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 11.10.2007. 12:38 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

odmah se javio informatičar Very Happy i umjesto da se našali na svoju struku, opali po ženskom rodu

zaključak: programer je profesionalno "deformiran"

_________________
"To je nepravda" Kalimero
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
bazooka_joe
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3237
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 11.10.2007. 13:18 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Elena_Os je napisao/la: ›
Britansko istraživanje je pokazalo "stanje".. prema Vašem mišljenju kakvo je stanje kod nas i kakva su Vaša iskustva s takvim ljudima (što u poslovnom, što u prijateljskom smislu) ? Wink


Radim kao 1st lvl. support/system admin u jednoj većoj firmi, a to uključuje puno kontakata s ljudima raznih profila. Od debila kojima su tri tipke miša previše (bivši mekovci valjd Smile) do ekonomista koji rasturaju office i rad u našem ERP-u.
IT odjel firme (raštrkan po hrvatskoj) broji oko 20 ljudi i AFAIK nemamo nikog asocijalnog u njemu.

_________________
"We've arranged a global civilization in which most crucial elements profoundly depend on science and technology. We have also arranged things so that almost no one understands science and technology. This is a prescription for disaster. We might get away with it for a while, but sooner or later this combustible mixture of ignorance and power is going to blow up in our faces." - Carl Sagan
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
MissTake
Offline
Avatar

Ukupno postova: 8773
Lokacija: Somewhere over the Rainbow
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 13.10.2007. 9:13 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

DanicaV je napisao/la (Pogledaj post): › odmah se javio informatičar Very Happy i umjesto da se našali na svoju struku, opali po ženskom rodu

zaključak: programer je profesionalno "deformiran"

Bravo Bravo Bravo Bravo Bravo

_________________
► Play ♫♫♫ ılılllıllıı ♫♫♫ ılılllıllıı Pause ll

SVI SMO MI VUCO
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
fatcat
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1181
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 13.10.2007. 9:21 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

bazooka_joe je napisao/la: › Od debila kojima su tri tipke miša previše (bivši mekovci valjd Smile) do ekonomista koji rasturaju office i rad u našem ERP-u.
Ma tri tipke za pee cee su dovoljne...


_________________
Sooner or later you will have to stand up for something or in the end you will stand up for nothing at all.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
MissTake
Offline
Avatar

Ukupno postova: 8773
Lokacija: Somewhere over the Rainbow
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 13.10.2007. 9:27 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

i nešto za staviti pod ruku

_________________
► Play ♫♫♫ ılılllıllıı ♫♫♫ ılılllıllıı Pause ll

SVI SMO MI VUCO
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DanicaV
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4765
Lokacija: ... gdje caruje drugarstvo...
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 13.10.2007. 12:16 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

fatcat je napisao/la (Pogledaj post): › pee cee


mekovac jedan Very Happy

_________________
"To je nepravda" Kalimero
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: