Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Optimista ili Pesimista

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
tamna strana
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3515
Lokacija: Čepin
Spol: Muško Muško
Post Postano: 07.10.2007. 11:49 
Naslov:  Optimista ili Pesimista
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

.....cesto dolazim u situaciju da nakon što nešto izjavim....drugi mi kažu kako ja samo negativno gledam na stvari ili da sam veliki pesimista.....Cool
...osobno ja sebe tako ne doživljavam.....jer uvijek na sve gledam u prvom redu REALNO......
....e sad je drugo pitanje što realno u našim ocima....izgleda totalno pesimisticno iliti negativno....
...al kad opet realno pogledamo na postavljene stvari....
...ne vidim u cemu je fora...ako nešto izjavim u smislu da bude malo uljepšano...kako bi izgledalo optimisticno.....kad znam da to u ovom surovom svijetu....nije moguce.....
....jer cemu se vec unaprjed zanositi nekakvim nemogucim stvarima....
...istina da je žalosno što je realno gledajuci...današnji svijet i život....tako surov i bezobziran.....i što nam život jedino garantira....da cemo biti bolesni....i da cemo na kraju "otegnit papke"....a to da ja gledam nešto s optimisticne (po meni nerealne strane).....sigurno mi nece donjeti ništa bolje.....

...eto....
...sad bi trebao donjeti zakljucak....ili postaviti vama pitanje....
...uglavnom.....da li vam je bolje kad vam netko prica nešto u optimistickom duhu....ili vam sve istrese u facu...onako kako je realno......i koji tip osobe vam više odgovara......Cool

_________________
najbolje je biti glup, gluh, nijem i lijep osijek031.com smile

U duši sam dijete koje ne zna da mrzi...
U životu sam putnik koji uvijek pronađe pogrešan put...
A u stvarnosti sam budala koja uzalud VOLI.....
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
sheila
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1036
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 07.10.2007. 15:08 
Naslov:  Re: Optimista ili Pesimista
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

aaa ne znam kako bi se nazvala...ali meni uvijek sve ima dvije strane....pokušavam uvijek iz nečeg lošeg izvući nešto dobro...pomaže ponekad.... Wink

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Marshall-T
Offline
Avatar

Ukupno postova: 525
Spol: Muško Muško
Post Postano: 07.10.2007. 15:12 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ja sam optimist, pa makar pao u zatvorenu provaliju dvjesto metara duboku u zemlju. Ne znam što me drži,ali život je lijep,ali prekratak da bi se tratio na pesimistične misli i pesimizam sam po sebi,zato brate UŽIVAJ!!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
CatCloe
Offline
Ukupno postova: 3252
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 07.10.2007. 16:38 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

i "realno" je ponekad relativan pojam. iako se također trudim suditi objektivno, mislim da i mi sami vlastitim stavom na neki način utječemo na stvari koje nam se događaju.
ono, ako cijelo vrijeme briješ kako ćeš se razboljeti ili nešto drugo loše, ta negativna vibra možda stvarno utječe na tebe na nekoj podsvjesnoj razini... mislim da pesimisti s vremenom postaju samo sve gori pesimisti jer im se loše stvari i događaju, a optimisti lepršaju kroz život i događaju im se dobre stvari. sigurno svi vi poznate poneku osobu iz jedne i druge skupine.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
tamna strana
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3515
Lokacija: Čepin
Spol: Muško Muško
Post Postano: 07.10.2007. 17:00 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

....izgleda da me niste skužili...ili ne znam dobro objasniti što želim reći.....Cool
...ne kažem da je dobro biti pesimista....i da sam ja takav....vec je problem što kad nešto realno prestavljam....odnosno govorim o nekoj stvari u realnom obliku.....ispadne da sam ja nekakav pesimista....a radi se o tome da ja jednostavno ne želim ništa uljepšavati samo zbog toga kako bi to ispalo nešto lijepo ili da se nekome uvlacim na taj nacin.....Cool

_________________
najbolje je biti glup, gluh, nijem i lijep osijek031.com smile

U duši sam dijete koje ne zna da mrzi...
U životu sam putnik koji uvijek pronađe pogrešan put...
A u stvarnosti sam budala koja uzalud VOLI.....
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
CatCloe
Offline
Ukupno postova: 3252
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 07.10.2007. 17:07 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

tu se apsolutno slažem s tobom. i mene često smatraju nemilosrdnom kada govorim istinu onakvu kakva je. znam ljudima svašta sasuti u facu, zbog čega se mnogi naljute.
realnost je često brutalna i mnogi ju jednostavno ne žele čuti ili vidjeti. zašto je tako, ne znam. valjda većina ima ugrađen neki podsvjesni obrambeni mehanizam uljepšavanja, ublažavanja ili umatanja u šareni papir..

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
CatCloe
Offline
Ukupno postova: 3252
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 07.10.2007. 17:07 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

i tamni, btw, tvoj potpis možda najviše govori o toj temi Wink

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
tamna strana
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3515
Lokacija: Čepin
Spol: Muško Muško
Post Postano: 07.10.2007. 17:14 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

..ocito je problem što svi mi želimo cuti samo one lijepe stvari.....i onda kad nam netko realno odgovori kako stvari stoje....ta osoba ispadne pesimista......što je opet znak da je između realnog stanja i pesimizma vrlo tanka linija.....a sve zbog toga što živimo u takvom okruženju....Cool

_________________
najbolje je biti glup, gluh, nijem i lijep osijek031.com smile

U duši sam dijete koje ne zna da mrzi...
U životu sam putnik koji uvijek pronađe pogrešan put...
A u stvarnosti sam budala koja uzalud VOLI.....
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
sheila
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1036
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 07.10.2007. 17:24 
Naslov:  Re: Optimista ili Pesimista
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ne znam zašto...ali nama čim je nešto realno gotovo uvijek je loše...a ne mora biti

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
_Jimmy_
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1375
Lokacija: Legagrad
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 07.10.2007. 17:42 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ja sam optimist s iskustvom

_________________
Lock 'n' Load Baby Cool
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
fatcat
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1181
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 07.10.2007. 18:57 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

CatCloe je napisao/la: ›
tu se apsolutno slažem s tobom. i mene često smatraju nemilosrdnom kada govorim istinu onakvu kakva je. znam ljudima svašta sasuti u facu, zbog čega se mnogi naljute.
realnost je često brutalna i mnogi ju jednostavno ne žele čuti ili vidjeti.
Nemam obicaj "sasuti" osobi nesto u facu bez razloga ili pitanja. Ako oni to nisu trazili isto mislim da imaju razloga da se ljute. Naravno ako su pitali to je sasvim drugo ali tu sad dolazi taj sareni papir.
Mnogi pitaju tvoje/moje misljenje u smislu da potvrdis ono sto oni zele cuti, vecinom umjesto istine... Prema tome nezgodno pitanje se odgovara sa pitanjem... pitas moje misljenje ili zelis da potvrdim tvoje?

_________________
Sooner or later you will have to stand up for something or in the end you will stand up for nothing at all.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
betty
Offline
Ukupno postova: 838
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 07.10.2007. 19:25 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ja se drzim one stare ne pitaj ono sto ne zelis znati, akda me pitas a ja ti kazem istinu,e onda se i nosi s tim, jer ja ti lagat necu. znam ja biti realana,ali doza optimizma nikad ne skodi Smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
tamna strana
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3515
Lokacija: Čepin
Spol: Muško Muško
Post Postano: 07.10.2007. 19:27 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

betty je napisao/la: ›
ja se drzim one stare ne pitaj ono sto ne zelis znati, akda me pitas a ja ti kazem istinu,e onda se i nosi s tim, jer ja ti lagat necu. znam ja biti realana,ali doza optimizma nikad ne skodi Smile


....znaci ipak je bolje neke stvari malo upakirati u celofan kako bi ispali fini........

_________________
najbolje je biti glup, gluh, nijem i lijep osijek031.com smile

U duši sam dijete koje ne zna da mrzi...
U životu sam putnik koji uvijek pronađe pogrešan put...
A u stvarnosti sam budala koja uzalud VOLI.....
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Monstrum
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6541
Lokacija: a gdje se VI to točno nalazite
Spol: Muško Muško
Post Postano: 07.10.2007. 19:36 
Naslov:  Re: Optimista ili Pesimista
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Nisam ni optimista a bogami ni pesimista, sve ovisi o situaciji, realan sam, sagledavam svaku situaciju iz svih mogućih uglova i procjenjujem kako bi se trebale karte odigrat, nikad ne stojim sastrane i negledam kako stvari prolaze pored mene da bi čisto mogao reći "e znao sam" i zbog toga sam u životu milijon puta "pojeo govno", nekad znam otvorit čvalje prije nego što promislim al dobro jebiga svi smo mi taki

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
marrai
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1127
Lokacija: Os
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 07.10.2007. 19:43 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

shvatila sam da ne mogu biti isključivo jedno ili drugo...
sve ovisi o nama kako ćemo prihvatiti određene životne situacije,optimisti sigurno lakše prihvaćaju razočarenja,neuspijeh,tugu,i imaju riješenje za svaki problem,jesam optimistična ali desila mi se situacija koju nisam htijela realno prihvatiti nego je pristup bio više "bajkovit",tako da sam trenutno između s tendencijom prema blagom pesimizmu...
al' ne dam se Smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: