Osijek031.com :: Osijek031.com - Osijek 031 online - novosti - vijesti - najave - forum - portal - osjecki

Osijek031.com » Društvo, život, lifestyle » hrvatska policija

#1:  hrvatska policija Autor: lufus Post Postano: 09.03.2007. 12:15

slijedeći put kad se uputite u mup ne zaboravite pancirku, kacigu...

U SREDIŠTU MUP-a u Petrinjskoj ulici u Zagrebu policajac je propucao jednu ženu u nogu. Ona se trenutno nalazi na operaciji, potvrđeno je Indexu iz Policijske uprave zagrebačke (PUZ).
"Pucnjava se dogodila u Petrinjskoj na odjelu upravnih poslova, upucao ju je u nogu. Žena je prevezena u bolnicu i bio joj je potreban operacijski zahvat, no još nismo okarakterizirali ozljedu. Načelnik zagrebačke policije Marijan Tomurad otišao posjetio je nastradalu ženu u bolnici", rekla je za Index glasnogovornica PUZ-a, Aleksandra Ljuba.
Policajac je, priopćila je policija, nestručnim rukovanjem službenim pištoljem ranio stranku u prostorijama MUP-a, nakon čega je MUP u Petrinjskoj postao poprište očevida policije.
"Na ulazu u prostorije PU zagrebačke Sektora upravnih, inspekcijskih i poslova civilne zaštite, policijski službenik (1961.) koji se nalazio na osiguranju objekta zbog nestručnog je rukovanja službenim pištoljem marke HS 2000 ispalio streljivo. Zrno je u svojoj putanji pogodilo stranku, hrvatsku državljanku (1968.) u predjelu desne potkoljenice", stoji u priopćenju Policijske uprave zagrebačke.
Na mjesto događaja, kazali su u policiji, odmah je izašla ekipa hitne medicinske pomoći koja je ozlijeđenu prevezla u KB Merkur, kao i službenici krim. policije koji će provesti očevid i utvrditi sve okolnosti događaja. U izvide događaja uključeni su i službenici Odsjeka za zakonitost postupanja zbog utvrđivanja stegovne odgovornosti policijskog službenika.

Policija se i ispričala zbog incidenta.

"Izražavamo žaljenje zbog spomenutog događaja i stradavanja stranke. Zastoja u radu upravnih poslova PU zagrebačke neće biti", stoji u priopćenju PUZ-a.
Kriminalistička će policija obaviti očevid i utvrditi što se dogodilo jutros, a slučaj će zbog odgovornosti 46-godišnjeg policajca ispitati i unutarnja policijska kontrola, potvrdili su u policiji.
Interna istraga bi trebala utvrditi policajčevu odgovornost zbog kaznenog djela dovođenja u opasnost ljudi i imovine opće opasnom radnjom ili sredstvom.
Identitet žene još nije poznat, kao ni težina njezine ozljede. Na odjelu traumatologije Kliničke bolnice Merkur, gdje je žena podvrgnuta operaciji, osoblje je odbilo davati izjave medijima do 14 sati popodne.

#2:   Autor: legica_os Post Postano: 09.03.2007. 13:02

Kakvi su policajci debilčine...kako su retardirani čudim se da je ženu uopće propucao u nogu,a ne sebi glavu koliko je sposoban... Very Happy

#3:  Re: hrvatska policija Autor: lufus Post Postano: 09.03.2007. 21:21

http://www.jutarnji.hr/dogadjaji_dana/clanak/art-2007,3,6,repetirao_pistolj,65348.jl
Glasnogovornik MUP-a Zlatko Mehun izjavio je da će stegovni postupak protiv Denisa Ž., inače policajca u jedinici za unutarnju zaštitu MUP-a koji radi na osiguranju MUP-a, biti pokrenut.

- On je trenutačno na bolovanju i dok je na bolovanju ne možemo pokrenuti stegovni postupak. No, sve je pripremljeno i kada se vrati na posao, bit će stegovno procesuiran - rekao je Mehun.


Obični smrtnik bi bio priveden i dobio bi kaznenu prijavu, a ovaj će dobit samo stegovni i to tek kad se vrati na posao, a nisam vidio ni da su mu pištolj oduzeli, katastrofa...

#4:   Autor: debeli Post Postano: 09.03.2007. 22:23

Zato mi u vojski ne smijemo nositi pistolje, da se ne poubijamo medjusobno osijek031.com smile

#5:  Re: hrvatska policija Autor: lufus Post Postano: 02.04.2007. 22:35

ne dajte da vas muljaju
http://www.hraweb.com/vbulletin/showthread.php?t=29885

#6:   Autor: toni Post Postano: 02.04.2007. 22:38

Kurvini sinovi (c) Azra

Smile

#7:   Autor: daniel-202 Post Postano: 02.04.2007. 23:19

Pička im materina, neki dan me zaustavili kod getroa gdje je ograničenje 50 i pokaže da sam vozio 93, a bio sam siguran da nisam toliko vozio, možda jesam vozio više od ograničenog, ali nisam sigurno DUPLO (93). Ali jebiga, on mi pokazo na pštolju da je 93 i ja šta cu nego platio.....ali sad eto znam i za to, pa drugi puta cu gledat gdje lampica svijetli.

#8:   Autor: toni Post Postano: 03.04.2007. 13:31

"...u Kuhačevoj ulici u Tvrđi udario šakom u glavu policijskog službenika dok je obavljao dužnost u civilnoj odjeći, postupajući na dojavu o narušavanju kućnog reda i mira. U istom incidentu, drugom je policijskom službeniku, također odjevenom u civilno odijelo, nepoznata osoba ukrala službeni pištolj."

http://www.glas-slavonije.hr/rubrika.asp?rub=3&ID_VIJESTI=72329

Smile)))))))))))

#9:   Autor: Galadriel Post Postano: 03.04.2007. 22:12

Mislim da možemo reći da ministar Kirin savršeno predstavlja sve pripadnike svog ministarstva, po šemi: kakav otac, takvi sinovi.

#10:  Re: hrvatska policija Autor: lufus Post Postano: 29.04.2007. 13:48

NOVI SLUČAJ SAMOOZLJEĐIVANJA SLUŽBENIM PIŠTOLJEM DJELATNIKA POLICIJE
Policajac se ranio u ruku dok je čistio pištolj

SPLIT (Hina) - Splitsko-dalmatinska Policijska uprava izvijestila je jučer o nesreći u kojoj je policajac sam sebi službenim pištoljem "češkom zbrojevkom" prostrijelio lijevu ruku. Nesreća se dogodila u petak oko 17.30 sati u salonu službenoga policijskog plovila na vezu u Ratnoj luci Lora, rekla je glasnogovornica PU splitsko-dalmatinske Marina Kraljević-Gudelj. Dok je policajac P. B. (42) čistio službeni policijski pištolj "češku zbrojevku", promjera devet milimetara, pištolj je opalio i teško ga ranio u lijevu šaku. S prostrijelnom ranom policajac je smješten na Odjel plastične kirurgije splitske Kliničke bolnice. Na mjestu nesreće u očevidu je pronađena jedna čahura, a u pramčanoj oplati broda jedno ispaljeno zrno. Posljednjih mjeseci kronike bilježe sve češća ozljeđivanja djelatnika policije, ali i pripadnika zaštitarskih službi vatrenim oružjem. Vezano uz to prošli mjesec Sindikat policije Hrvatske (SPH) zatražio je da se policajcima u najkraćem roku osigura kvalitetna i svakodnevna izobrazba za rukovanje vatrenim oružjem te mogućnost vježbanja gađanja tijekom cijele godine. SPH je svoj zahtjev uputio nakon što je jedan policajac u svom domu u Velikoj Gorici prostrijelio sebe i svoga oca, a drugi u policijskoj zgradi u Petrinjskoj ulici, u Zagrebu, građanku koja je došla po nove osobne dokumente. Obojica policajaca rukovala su novim oružjem. U SPH-u osuđuju nemar i nepažnju svojih kolega, posebice "igru" s oružjem policajca iz Petrinjske, no ističu kako nije slučajno da su se ta dva slučaja dogodila neposredno jedan za drugim, i to nakon zaduživanja novog pištolja HS 2000. Tvrde da već dulje vrijeme upozoravaju da policajci nemaju mogućnost vježbati vatrenim oružjem te da ispale samo 20 metaka pri godišnjoj provjeri.

#11:   Autor: 8 Post Postano: 29.04.2007. 15:38

Sinoć sam razgovarao s kolegom (policajac), u petak je na vježbi iz Samokresa, koji nije ništa nego Glock, ispalio 320 metaka.

Kaže da je to najbolji pištolj koji je vidio, da ima tri sigurnosna mehanizma i da samo debili naučeni na kubure ne znaju s njim.

#12:   Autor: bazooka_joe Post Postano: 29.04.2007. 16:45

8 je napisao/la: ›
Sinoć sam razgovarao s kolegom (policajac), u petak je na vježbi iz Samokresa, koji nije ništa nego Glock, ispalio 320 metaka.

Kaže da je to najbolji pištolj koji je vidio, da ima tri sigurnosna mehanizma i da samo debili naučeni na kubure ne znaju s njim.


Svi moderni samokresi imaju po tri sigurnosna mehanizma. Problem je samo u tome što je HS napravljen za brzo povlačenje, dakle manje prčkanja po njemu da bi ga otkočio (policija mora imati zakočen samokres sa praznom cijevi što dosta produžuje vrijeme reakcije).
Malo o HS-u:
http://hr.wikipedia.org/wiki/HS_2000
http://www.xd-hs2000.com/ - licencna proizvodnja u SAD-u, radi ga Springfield Armory. Proglašen samokresom godine 2003. u SAD-u od strane NRA. Oni znaju. Dakle, idući puta kad idete pucati po profesorima i kolegama u školi - HS u ruke! Very Happy

#13:  Re: hrvatska policija Autor: lufus Post Postano: 29.04.2007. 18:27

ma to bi bilo komično da nije tragično. kakve veze ima što oni ispucaju 20 metaka godišnje sa samozljeđivanjem za vrijeme čišćenja ili igranjem s pištoljem u prostoriji punoj ljudi???

#14:   Autor: tamna strana Post Postano: 29.04.2007. 18:30

....nije ni cudo da se ovakve stvari dešavaju u našoj policiji....ipak kad cijeli dan držiš laser u ruci....i onda odjednom uhvatiš pištolj....dobro je što ne pucaju po ulici....Cool

#15:   Autor: debeli Post Postano: 29.04.2007. 19:09

hehehe

#16:   Autor: Rajnus Post Postano: 02.05.2007. 8:43

Policajci presretačem srušili mladiće s motora i odbili im pomoći
Dvojica mladića teško su ozlijeđena u subotu oko 19.30 sati u Globočecu Ludbreškomu kad ih je sa sporedne na glavnu cestu, pred fiat koji je nailazio, gurnuo policijski presretač varaždinskih pločica. Dok su mladići ležali na cesti u nesvijesti, policajci su sjedili u autu i smijali se snimkama potjere!



(Foto: Večernji list)

Motociklom yamaha XJ 900 upravljao je 19-godišnji Stevo Rusan iz Šemovca pokraj Varaždina koji je s prijateljem Danielom Bužićem (22) išao na motoparty, piše Večernji list.
- Presretač je stao iza nas na semaforu. Istina je da sam mu, kako nisam imao tablice, pobjegao s glavne na makadamsku cestu, a oni su krenuli za nama, priča Stevo.
- Kako dobro poznajem tu cestu, zakočio sam prije nego što sam se opet vratio na glavnu. Tada sam osjetio udar otraga, motor se 'propeo' na zadnji kotač, ja sam pao i u mene je udario auto. Nakon toga ničega se ne sjećam, ispričao je Stevo, koji se u koprivničkoj bolnici oporavlja od operacije lijeve ruke i noge koje je u nesreći slomio.
Ono što slijedi još je šokantnije.
Kad su stanari iz obližnjih kuća izletjeli na ulicu, vidjeli su mladiće kako u nesvijesti leže na cesti, dok su policajci i dalje sjedili u autu te se smijali gledajući snimke potjere!
Jedan od svjedoka, koji je posljedice nesreće fotografirao mobitelom, tvrdi da je policajac, od kojega je zatražio da pomogne mladićima, uzvratio: 'Nisam ja smetlar, ne skupljam smeće.'
Nakon desetak minuta došla je Hitna pomoć te su Stevo i Daniel odvezeni u bolnicu. Prema neslužbenim informacijama, mještani su bili toliko ogorčeni da su prijetili linčom dvojici policajaca iz presretača.
Oko 20 sati pojavila se i interventna postrojba koja je štitila kolege, a očevici tvrde da se pojavio i sam načelnik PU varaždinske Dražen Vitez.
Stevo je u bolnici odmah operiran, a u nedjelju su ga posjetili i policajci te uzeli uzorak krvi radi alkotesta.
- Još su mi dali neki papir da ga potpišem, ne znam što je to bilo jer sam još bio ošamućen od operacije, rekao nam je Stevo i dodao kako je to vjerojatno bio policijski zapisnik.
Kako policija u svom izvješću ne spominje nikakvu odgovornost presretača, pretpostavlja se da je Stevo potpisao takav opis događaja. No, sve se pročulo zahvaljujući bikerima koji su na svom forumu objavili da je dvojicu njihovih kolega udario presretač.

#17:   Autor: debeli Post Postano: 02.05.2007. 16:34

Pouka je ne vozajte se bez tablica (pločica), pa pred presretačem ne bute morali iti na sporednu cestu. I sigurno vas ne bu puknul drugi auto kad mu izletite sa sporedne ceste.

#18:   Autor: Rajnus Post Postano: 04.05.2007. 10:14

Policija pretukla 19-godišnjaka
And show goes on and on...


Dubrovačka policija ovih je dana, osim što ih podnosi, i sama zaradila kaznenu prijavu. Obitelj Muslić ih tuži jer su prilikom privođenja, zbog remećenja javnog reda, navodno premlatili njihovog 19-godišnjeg sina. Više u video prilogu.

http://dnevnik.hr/naslovnica/vijesti/crnakronika/20070504_16572.php?ar=public&dateid=1178259882

#19:  Re: hrvatska policija Autor: lufus Post Postano: 10.05.2007. 17:01

ZASJEDE NA IPSILONU
Istarska policija privodila vozače na anketu

Promet s Istarskog ipsilona u pravcu Buja policija je preusmjeravala na odmorišta
Vozači, oprezno i strpljivo po Ipsilonu i pazite na anketarske zasjede!
Istarski magazin Regional javlja da je potom kod spomenutog odmorišta kolona vozila zaustavljena, a mladići zaduženi za anketiranje vozače su ispitivali kamo oni idu, zašto baš tamo i kada se vraćaju!

Glasnogovornica PU istarske Nataša Rogić prethodno se iznenadila takvim 'angažmanom' rovinjskih policajaca, e da bi poslije doznala da je BINA Istra – koncesionar Istarskog ipsilona - zatražila pomoć od policije u anketiranju. Rogićeva nije odgovorila tko je takav zahtjev odobrio.

Naime, zbog daljnjih radova izgradnje punog profila autoceste BINA je dužna izraditi prometnu studiju, a unutar nje je uključeno i anketiranje vozača na određenim pozicijama. Te su pozicije Tunel Učka, naplatna postaja Mirna i - odmorište Bale (na koje se vozači očito privode!).

Slično anketiranje vozača provodit će se i u subotu 12. svibnja od 7 do 19 sati.
T-Portal/Regional
četvrtak, 10.5.2007.

#20:  Re: hrvatska policija Autor: lufus Post Postano: 13.05.2007. 20:54

Prometni policajci oprostili su u subotnjim poslijepodnevnim satima teški prometni prekršaj vozaču skupocjenog Mercedesa E klase, nakon što su utvrdili da je riječ o Ivici Mudriniću, direktoru T-Coma.
Za čitav se događaj vjerojatno nikada ne bi saznalo da se na tom mjestu nije zatekao - fotoreporter Jutarnjeg.
Mudrinić je, naime, oko 16 sati izlazeći iz svojeg Hoto tornja na Savsku cestu prešao preko pune linije na suprotnu stranu kolnika, te se u prekršaju vozio nekoliko metara. Policajci, koji su u sklopu osiguranja međunarodnog skupa u Westinu stajali samo nekoliko metara dalje, zaustavili su neopreznog vozača, piše Jutarnji.
Nakon što su dobili dokumente na pregled, policajci su shvatili da pred sobom imaju, ni manje ni više, već šefa T-Coma. Nekoliko sekundi poslije vratili su vozaču dokumente te ga pustili nekažnjenog. Zanimljivo, unatoč tome što su i Mudrinić i oba policajca vidjeli da ih fotoreporter snima, nisu posustali u svojem nedjelu, već su ga odradili uz obostrani osmijeh.


Net.hr
12.05.2007.

#21:  Re: hrvatska policija Autor: lufus Post Postano: 16.06.2007. 13:26

Protiv četvorice policijskih službenika će biti podnesena kaznena prijava zbog pokušaja šverca cigareta i alkohola na graničnom prijelazu Karasovići, priopćio je MUP.

U priopćenju stoji da će policajci biti udaljeni s dužnosti, a protiv njih će biti podignut stegovni postupak.

14. lipnja oko 19:40 sati policajci su pokušali preko graničnog prijelaza Karasovići, u prtljažniku autobusa požeških registracija, prošvercati 104 šteke cigareta i 13 boca alkoholnog pića. No, carinske su službe pronašle neprijavljenu robu, a daljnjom je obradom utvrđeno da je ona kupljena u duty free shopovima na graničnom prijelazu Božaj u Crnoj Gori.

#22:   Autor: mladen.jr Post Postano: 16.06.2007. 15:23

A koliko tek carinici imaju prilike zažmiriti i dobiti krišku torte!?!!

#23:  Re: hrvatska policija Autor: lufus Post Postano: 19.06.2007. 11:40

Pijanog policajca kolege odnijeli s intervencije

Došao je u NK Umag upozoriti goste da se stišaju. No, ponijela ga je pjesma pa su nakon nekoliko čašica kolege došle po njega i iznijeli ga iz kafića.
Revni policajac Davor Renić (46) ozbiljno je shvatio svoj službeni zadatak pa se dovezao u policijskom autu s upaljenom rotirkom tik do ulaza u klub, piše 24sata.
- Teturajući, nerazgovjetno je zatražio da stišamo muziku. Nitko ga nije shvaćao ozbiljno jer je bio mrtav pijan. Minutu kasnije zaboravio je pošto je došao. Nije odolio gemištu i 'ljuštio’ je jedan za drugim. Kad sam vidio da se 'ubio’ od alkohola i da ima show, uključio sam kameru. U uniformi i pijan ko majka bio je prava zvijezda. Svi su se smijali do suza i željeli se slikati s njim - priča 25-godišnjak iz Umaga i kaže da takav prizor nije vidio ni na filmu.
Predstavu su prekinula dvojica policajaca koji su kolegu doslovno iznijeli iz kafića.
Veseli policajac Davor Renić je suspendiran, a u svoju obranu kaže da se našao na krivome mjestu u krivo vrijeme.
- Nas 30-ak policajaca slavili smo momačku večer kolege i ja sam u klub ušao zbog intervencije da se utišaju. Čak nisam ni bio pijan. Vrtjela se lijepa pjesma 'Dalmatinac sam’ i u ugodnom društvu otpjevali smo je do kraja. Kakav je to grijeh? Još su se neke djevojke htjele slikati sa mnom u uniformi, što sam im i omogućio. Žao mi je jer sam suspendiran - kaže Renić.
Zbog nedoličnog ponašanja u službi policajac Davor Renić je suspendiran, rekli su iz istarske policije. Renić će ostati suspendiran do okončanja postupka, najdulje 12 mjeseci, piše 24sata.
Net.hr
19.06.2007.

#24:   Autor: davorccc Post Postano: 19.06.2007. 12:28

gad demet!
šta su ti skrivili kad ovako sprovodiš crni odred smrti prema murji.

#25:   Autor: DonQuijote Post Postano: 19.06.2007. 12:42

lufus je napisao/la: ›
Nas 30-ak policajaca slavili smo momačku večer kolege i ja sam u klub ušao zbog intervencije da se utišaju. Čak nisam ni bio pijan. Vrtjela se lijepa pjesma 'Dalmatinac sam’ i u ugodnom društvu otpjevali smo je do kraja. Kakav je to grijeh? Još su se neke djevojke htjele slikati sa mnom u uniformi, što sam im i omogućio. Žao mi je jer sam suspendiran - kaže Renić.

osijek031.com smile

posebno na ono: Čak nisam ni bio pijan.
osijek031.com smile

#26:   Autor: sisibla Post Postano: 19.06.2007. 12:48

budale ..

#27:   Autor: lufus Post Postano: 19.06.2007. 12:54

davorccc je napisao/la (Pogledaj post): › gad demet!
šta su ti skrivili kad ovako sprovodiš crni odred smrti prema murji.

ima toga dosta Very Happy

#28:   Autor: davorccc Post Postano: 19.06.2007. 13:54

DonQuijote je napisao/la: ›
lufus je napisao/la: ›
Nas 30-ak policajaca slavili smo momačku večer kolege i ja sam u klub ušao zbog intervencije da se utišaju. Čak nisam ni bio pijan. Vrtjela se lijepa pjesma 'Dalmatinac sam’ i u ugodnom društvu otpjevali smo je do kraja. Kakav je to grijeh? Još su se neke djevojke htjele slikati sa mnom u uniformi, što sam im i omogućio. Žao mi je jer sam suspendiran - kaže Renić.

osijek031.com smile

posebno na ono: Čak nisam ni bio pijan.
osijek031.com smile


E, ponila ga pisma!

#29:  Re: hrvatska policija Autor: lufus Post Postano: 20.06.2007. 12:02

Čak nisam bio pijan. Very Happy


#30:   Autor: DonQuijote Post Postano: 20.06.2007. 12:05

ma, dobričina i veseljak! Very Happy

#31:  Re: hrvatska policija Autor: lufus Post Postano: 01.07.2007. 12:42

DANAS su se oko 11.30 sati, pred tunelom Mala Kapela, pred očima zbunjenih turista potukla dvojica policijskih službenika, koji su trebali nadzirati promet, prenosi Cropress.

Nekoliko stotina turista, koji su se u kilometarskoj koloni kretali autocestom, kod tunela Mala Kapela su zatekli nesvakidašnji prizor - pokraj policijskog automobila, dvojica uniformiranih policajca koji su trebala regulirati promet i nadzirati sigurnost putnika na autocesti Zagreb-Split, tukli su se.

Prema riječima očevidaca, policijski službenici su se udarali šakama i nogama, no na sreću ni jedan od njih nije posegnuo za oružjem.

Policijskim službenicima je liječnička pomoć ukazana u Općoj bolnici Ogulin. Jedan ima kontuzije glave, a drugi ogrebotine, ozljede nosne kosti i rastrgane usne.

Prema pisanju Cropressa, policajci su zasad suspendirani, a neslužbeno se doznaje da su se potukli zbog činova, o kojima su raspravljali dok nije započela svađa, a potom i tučnjava.

#32:   Autor: CatCloe Post Postano: 01.07.2007. 12:47

osijek031.com smile osijek031.com smile jao predivno.... nadam se da je netko snimio i stavio na jubito osijek031.com smile

#33:   Autor: saba Post Postano: 01.07.2007. 14:03

koji glupani pa to je strašno al to bi volio viditi haha

#34:   Autor: wastedbass Post Postano: 01.07.2007. 15:27

e sad se samo pitam koliko ce trebat da izade snimka na youtube buhahah

#35:   Autor: pic Post Postano: 01.07.2007. 15:56

A.C.A.B

#36:   Autor: poison girl Post Postano: 01.07.2007. 16:50

samo čekam da netko priljepi filmić

#37:  Re: hrvatska policija Autor: wastedbass Post Postano: 01.07.2007. 17:23

wastedbass je napisao/la: ›
e sad se samo pitam koliko ce trebat da izade snimka na youtube buhahah
poison girl je napisao/la: ›
samo čekam da netko priljepi filmić
hehe smijesno Very Happy Very Happy Very Happy

#38:   Autor: 8 Post Postano: 01.07.2007. 21:15

Odmah državnu nagradu: dr. Mile Budalak.

#39:  Re: hrvatska policija Autor: lufus Post Postano: 02.07.2007. 14:07

novčana kazna je najmanje zlo koje može nastati zbog osječkih presretača.


#40:   Autor: Blofeld Post Postano: 02.07.2007. 14:50

pic je napisao/la: ›
A.C.A.B


Ne može se jedna skupina ljudi u društvu izdvojiti i zasebno etiketirati nekakvim osobinama, a da u isto vrijeme iste osobine ne pripadaju i ostalim članovima toga društva.

Pojednostavljeno za navijače, a.c.a.b. - ali i
a. Hrvati. a.b.

Slijedom toga ja bih se suzdržavao od takvih uvreda, svjestan da vrijeđam samog sebe. Ali šta to briga izgubljene, u njihovom je svijetu pucanje petardi i nadvikivanje s protivnikom sjajan doživljaj?

#41:   Autor: davorccc Post Postano: 02.07.2007. 14:57

lufus je napisao/la: ›
novčana kazna je najmanje zlo koje može nastati zbog osječkih presretača.




GADI MI SE!
KAO ONI NE UGROŽAVAJU PROMET!

#42:   Autor: debeli Post Postano: 02.07.2007. 17:07

i što je tu bilo zlo?
Pa to je dio svakodnevnice na našim cestama, pa kamion je cijelo vrijeme jašio crtu.
Zbog toga bi se kao trebao vuć za njim do Nemetina?
Da se snimatelj vozio za mnom clip bi trajao svega 10 tak sekundi, jer ja nemam strpljenja ko naša policija.
BTW danas se vozim iza Megle cisterne i skontam da mi po šjbi špritza mlijeko, ko svaki pošteni malograđanin ja sviram , blicam i pokušavam lika zaobići da mu kažem za curenje mlijeka. Taman sam se izbacio u obilaženje i tip me počne gurati s ceste, nakon 3-4 km uspijem ga zaobići iako nisam qurtza vidijo od mliječne šajbe. Rukama i nogama mu dajem do znanja da mu je cisterna u jajima, a on meni odapne srednjiku na šaci.
Eh dabogda moro platit svaku kap mlijeka.

#43:   Autor: lufus Post Postano: 02.07.2007. 23:52

debeli je napisao/la (Pogledaj post): › i što je tu bilo zlo?
Pa to je dio svakodnevnice na našim cestama, pa kamion je cijelo vrijeme jašio crtu.
Zbog toga bi se kao trebao vuć za njim do Nemetina?
Da se snimatelj vozio za mnom clip bi trajao svega 10 tak sekundi, jer ja nemam strpljenja ko naša policija.
BTW danas se vozim iza Megle cisterne i skontam da mi po šjbi špritza mlijeko, ko svaki pošteni malograđanin ja sviram , blicam i pokušavam lika zaobići da mu kažem za curenje mlijeka. Taman sam se izbacio u obilaženje i tip me počne gurati s ceste, nakon 3-4 km uspijem ga zaobići iako nisam qurtza vidijo od mliječne šajbe. Rukama i nogama mu dajem do znanja da mu je cisterna u jajima, a on meni odapne srednjiku na šaci.
Eh dabogda moro platit svaku kap mlijeka.

zlo? srećom ništa, ali da si bio u autu koji je iz suprotnog smjera skoro imao crash test sumnjam da bi postavio isto pitanje.

#44:   Autor: davorccc Post Postano: 03.07.2007. 8:12

Najdraži su mi ti likovi koji se kao ŽURE, zaobilaze sve redom, naprave slične situacije kao na filmiću i na prvom semaforu ja ga stignem.
Koja je uopće poanta divljanja.

#45:  Re: hrvatska policija Autor: cibura1 Post Postano: 05.07.2007. 1:16

ovo nema veze sa nasom policijom ali vrijedi pogledati...nije im bitna starosna dob...
http://www.youtube.com/watch?v=agDPHvuQU30

#46:  Re: hrvatska policija Autor: lufus Post Postano: 05.07.2007. 12:57

presretač ponovo u akciji, srećom bez žrtava.

5.7.2007
JUČER U PETRIJEVCIMA, KOD “JELENGRADA”, U SUDARU LAKŠE OZLIJEĐENE DVIJE ŽENE
Policijski BMW presretač naletio na Škodu Fabiu

PETRIJEVCI - Policijski presretač koji “operira” po osječko-baranjskim prometnicama, neko vrijeme neće biti u funkciji. Naime, jučer oko podne, na izlasku iz Petrijevaca prema Valpovu, dogodila se prometna nezgoda u kojoj je 38-godišnji policajac iz Osijeka BMW-om naletio na Škodu Fabiu, u kojoj su se nalazile 45-godišnja vozačica i 33-godišnja suvozačica, djelatnice Centra za socijalnu skrb iz Valpova.
- BMW se kretao iz smjera Valpova prema Osijeku, dok je Škoda Fabia dolazila iz suprotnoga smjera. Dolaskom BMW-a do mostića koji se tu nalazi, krenuo je skretati ulijevo, prema parkiralištu. Pri tome došlo je do nezgode u kojoj su vozačica i suvozačica u Škodi Fabiji lakše ozlijeđene, te su prevezene u Kliničku bolnicu Osijek. Oboje vozača alkotestirani su i nisu imali alkohola u krvi. Protiv vozača BMW-a slijedi prekršajna prijava za nepropisno skretanje, rekla je Edita Roterbauer, glasnogovornica Policijske uprave osječko-baranjske.
- Čula sam snažan udarac izvana. Izišla sam pred kuću i odmah prišla ženama koje su, iako ozlijeđene, same izišle iz Fabie. Tražila sam vozača iz uništenog BMW-a, jer sam mislila da je jako nastradao. Srećom, bio je i on dobro, rekla nam je Ljerka Šprem, pred čijom se kućom, svima poznatijom kao nekadašnji “Jelengrad”, nesreća i dogodila.
Kako dalje navodi, od 1987. godine, od kada u toj kući živi, već je nebrojeno puta nazočila strašnim nesrećama.
- Već sam istraumatizirana brojnim nesrećama koje se ovdje događaju. Najgore je kad po zimi slete s mostića u Karašicu, koja, srećom, ovdje nije duboka. Onda ih odvedem kući da se malo ugriju, ako mogu hodati, i pomognem im koliko mogu dok ne dođe Hitna pomoć. I ovaj put odmah je ozlijeđene žene iz Škode Fabie odvela pred svoju kuću u hladovinu da dođu k sebi koliko je to moguće.

Autor: S.LACIĆ/Glas Slavonije

Tko će platit popravak presretača? Zašto glasnogovornica ne spominje izazivanje prometne nesreće već nepropisno skretanje? Zar stvarno netko mora poginut da bi se uklonilo "frajere" iz preretača?

#47:  Re: hrvatska policija Autor: poison girl Post Postano: 05.07.2007. 13:24

lufus je napisao/la (Pogledaj post): › Policijski presretač koji “operira” po osječko-baranjskim prometnicama, neko vrijeme neće biti u funkciji.?

toooooooooooooo Motor Put osijek031.com smile osijek031.com smile

#48:   Autor: davorccc Post Postano: 05.07.2007. 13:35

dobro da nisu nekog ubili, a šta misliš tko će platiti?

#49:  Re: hrvatska policija Autor: lufus Post Postano: 05.07.2007. 13:35

Na tvom mjestu ne bih se radovao, nedavno je došlo 6 ili 7 komada iz drugih županija u "ispomoć". Wink

#50:   Autor: poison girl Post Postano: 05.07.2007. 13:39

to ne biti dobjo... njah. sad ću opet morat usporiti s okretanjem pedala a baš sam htejla da mi vjetar mrsi kosu...

#51:   Autor: davorccc Post Postano: 05.07.2007. 13:46

Najbolje da si kupim neki bicikli, pa polako da verglam do grada.

#52:   Autor: tamna strana Post Postano: 05.07.2007. 15:43

lufus je napisao/la: ›
Tko će platit popravak presretača? Zašto glasnogovornica ne spominje izazivanje prometne nesreće već nepropisno skretanje? Zar stvarno netko mora poginut da bi se uklonilo "frajere" iz preretača?


....ne bi se cudio da u narednim danima procitam.....kako u stvari oni nisu krivi....vec ih je eto iznenadila škoda fabia koja se kao grom iz vedrog neba pojavila niodkud.......Cool

#53:  Re: hrvatska policija Autor: lufus Post Postano: 05.07.2007. 17:09

volio bih da sam u krivu, ali mislim da će se ponovit stara praksa i to se u medijima više neće spominjat.

#54:   Autor: Pašće Post Postano: 05.07.2007. 17:17

Kako ih nebi iznenadila fabia,kad im je otela prednost(po nihovom mišljenju)

#55:   Autor: debeli Post Postano: 06.07.2007. 1:07

a zasto bi se to moralo spominjati u medijima?
Pa lik je oduzeo prednost i žena se zabila u njega. Ako nije vozila dopuštenom brzinom još je dobro prošla. Osim toga ti presretači se nalaze na našim cestama zbog onih koji divljaju po njima, a ne zbog ljudi koji se vucaraju unutar ograničenja.
Lufuše da je svijet po tvom vladala bi anarhija.

#56:   Autor: CatCloe Post Postano: 06.07.2007. 9:02

debeli je napisao/la: ›
a zasto bi se to moralo spominjati u medijima?
Pa lik je oduzeo prednost i žena se zabila u njega. Ako nije vozila dopuštenom brzinom još je dobro prošla. Osim toga ti presretači se nalaze na našim cestama zbog onih koji divljaju po njima, a ne zbog ljudi koji se vucaraju unutar ograničenja.
Lufuše da je svijet po tvom vladala bi anarhija.

upravo o tome se i radi da oni koji bi trebali biti ovdje kako bi smirili one koji divljaju nerijetko i sami divljaju! koliko si puta svjedočio policijskom nepoštivanju prometnih propisa?? ja bezbroj puta. a gdje je onda još njihovo bahaćenje i razne druge neopravdane vrste ponašanja..
kod nas sve vrvi od onih koji su vječito iznad zakona..

#57:   Autor: lufus Post Postano: 06.07.2007. 14:14

debeli je napisao/la (Pogledaj post): › a zasto bi se to moralo spominjati u medijima?

Ako se ne spominje u medijim, "likovi" prođu nekažnjeno, to je naša realnost.
debeli je napisao/la (Pogledaj post): ›
Pa lik je oduzeo prednost i žena se zabila u njega. Ako nije vozila dopuštenom brzinom još je dobro prošla.

I Kirin bi ti pozavidio na ovoj izjavi.
debeli je napisao/la (Pogledaj post): ›
Osim toga ti presretači se nalaze na našim cestama zbog onih koji divljaju po njima, a ne zbog ljudi koji se vucaraju unutar ograničenja.

To objasni onima koji sjede u njima.

#58:   Autor: debeli Post Postano: 06.07.2007. 21:16

Ma dobro likovi pustite policiju da radi svoj posao , poštujte propise ove države i nećete imati problema sa njima. Novinari i tako izvještaje pišu na način da na nečiju izjavu dodaju 40% svog mišljenja, tako da protezanje u medijima nije nimalo zanimljivo, možda Lufusu Razz
BTW koliko ljudi napravi mnogo veće shranje pa jedan naslov u novinama i nikom ništ.
@Lufuše što se Kirina tiče, ponekad mi ti natjeraš suze na oči prije nego on.

#59:   Autor: 8 Post Postano: 06.07.2007. 21:38

@lufus i njegova objektivnost: misliš li da će na stav javnosti i struke o prirodi zahtjeva navijača prema policiji utjecati to što su se prometni žandari spizdili? Neće.

Odavno još rekoh da sam protiv tog kurčenja u kojekakvim "ferarijima", jer dobar dio policijsko-milijcijskog kadara u RH ne zna ni bickl pogoniti.

Neka oni presreću na autocestama, ali na lokalnim cestama presretači ugrožavaju promet a i ne odobravam kršenje zakona i ugrožavanje života zato da bi se lovili oni koji voze malo brže na otvorenoj cesti.

Sva ta lova koja ide u te presretače, neka se preusmjeri na borbu protiv reketa, korupcije, narkomafije, huliganstva i ilegalnog držanja oružja.

Slikati šumahere je važno, ali nije na visoko na ljestvici prioriteta.

#60:   Autor: DojaJa Post Postano: 07.07.2007. 2:05

kako ste svi ograničeni i jadni...ostavite ljude na miru...zasto niko ne spominje kad nesto dobro naprave nego se samo prica kad prave gluposti...pa neko mora raditi i taj jebeni posao...

#61:   Autor: lufus Post Postano: 07.07.2007. 3:00

debeli je napisao/la (Pogledaj post): › Ma dobro likovi pustite policiju da radi svoj posao , poštujte propise ove države i nećete imati problema sa njima. Novinari i tako izvještaje pišu na način da na nečiju izjavu dodaju 40% svog mišljenja, tako da protezanje u medijima nije nimalo zanimljivo, možda Lufusu Razz
BTW koliko ljudi napravi mnogo veće shranje pa jedan naslov u novinama i nikom ništ.
@Lufuše što se Kirina tiče, ponekad mi ti natjeraš suze na oči prije nego on.

Bravo debeli, opet su novinari krivi! osijek031.com smile Kojih 40%? Far?Branik? Da je netko od tvojih bio u autu kojem su uzeli prednost sigurno bi trkeljao takve nebuloze Bravo

#62:   Autor: lufus Post Postano: 07.07.2007. 3:17

DojaJa je napisao/la (Pogledaj post): › kako ste svi ograničeni i jadni...ostavite ljude na miru...zasto niko ne spominje kad nesto dobro naprave nego se samo prica kad prave gluposti...pa neko mora raditi i taj jebeni posao...


sreća pa si ti bezgraničan/na...ostavite ih, ionako vi plaćate njihove pizdarije! inače nitko ti ne brani da ovdje otvoriš topic o njihovim dostignućima osijek031.com smile

#63:   Autor: tamna strana Post Postano: 07.07.2007. 8:59

DojaJa je napisao/la: ›
kako ste svi ograničeni i jadni...ostavite ljude na miru...zasto niko ne spominje kad nesto dobro naprave nego se samo prica kad prave gluposti...pa neko mora raditi i taj jebeni posao...


...e sad si se toliko prosrala da mi je cak i zasmrdilo u sobi....(a nisam ja prdnio)...
.....ako još do sad nisi skužila bit foruma.....onda lijepo sjedi i pregledaj barem 17 % topica na forumu....pa ceš doci (nadam se)......do genijalnog zakljucka....kako se ovdje komentira i o dobrom i o lošim stvarima......Cool
...ako još uvijek ne uvidiš neke stvari.....nikad nije sramota pitati starije da ti objasne nešto....Cool

#64:   Autor: tamna strana Post Postano: 07.07.2007. 9:07

8 je napisao/la: ›
Neka oni presreću na autocestama, ali na lokalnim cestama presretači ugrožavaju promet a i ne odobravam kršenje zakona i ugrožavanje života zato da bi se lovili oni koji voze malo brže na otvorenoj cesti.


....osnovna zadaca presretaca nije samo slikanje/hvatanje onih koji prebrzo voze....vec i slikanje prometnih prekršaja.....u smislu zaobilaženja preko pune crte....u nepreglednom zavoju....ispred pješackog prijelaza......ili prolazak kroz crveno....za što i ne treba velika brzina da bi se takav prekršaj napravio.....al slažem se da na otvorenoj cesti je puno manji rizik voziti malo brže od dopuštenog......samo što je problem kod nekih koji nemaju toleranciju.....za malo brže.....pa onda nekad bude da se postižu brzine vece od onih koje su na autoputu....Cool

#65:   Autor: 8 Post Postano: 07.07.2007. 13:12

lufus je napisao/la (Pogledaj post): › Lega moj ili možda bolje jarane:

Bolje jarane. Ili nikako, to je isto super. Kad ne znaš pametnije.

Ne vidim kako presretači, čitaj žandari koji su do prije par godina tjerali stojadine a danas ih strpalo u BMW trice, mogu doprinijeti sprječavanju ovoga
http://www.javno.com/hr/crna/clanak.php?id=60090 . Ili ovoga:
http://www.vecernji.hr/newsroom/blackchronicle/1280975/index.do .
Pa r3ecimo: http://www.javno.com/hr/crna/clanak.php?id=60111 , ili na žalost ovoga. http://www.javno.com/hr/crna/clanak.php?id=59926 .

Ako je ministar UPa, takav klokan kao Kiro, onda je čudo da policija ikako radi.

#66:  Re: hrvatska policija Autor: lufus Post Postano: 29.08.2007. 20:22

Policajac nehotice ispalio hitac u zgradi suda
Na ulazu u zgradu riječkog Općinskog i Županijskog suda danas popodne slučajno je opalio službeni pištolj u trenutku kada je prometni policajac predavao oružje djelatnicima pravosudne policije i praznio oružje od streljiva, no nasreću nitko nije stradao, doznaje se danas iz operativnog dežurstva PU primorsko-goranske
Djelatnik riječke prometne policije ušavši u zgradu suda, budući da je bio u službi, postupio je sukladno uputi o pohrani oružja kod službujućih djelatnika pravosudne policije, u prostoriji porte.
Pri pražnjenju oružja slučajno je opalio pištolj, ali nije počinjena nikakva šteta i nitko nije ozlijeđen.
Očevid je obavio istražni sudac, a sve okolnosti i eventualna stegovna odgovornost djelatnika policije još se utvrđuju, priopćeno je iz policije.
Iz Županijskog suda potvrđeno je da je hitac nehotično ispaljen iz službenog pištolja djelatnika prometne policije, koji je, kako je rečeno, na sud došao iz privatnih razloga.
Hina
srijeda, 29.8.2007.

#67:   Autor: ela Post Postano: 29.08.2007. 20:29

Ajme danas sam to čitala..spreatn neki policajac a i vrlo oprezan...UŽAS!

#68:   Autor: kvakica Post Postano: 13.09.2007. 12:18

Sinoć oko 21,30 je u Višnjevcu poginio pješak. Te vijesti nema nigdje osim na index.hr. No to nije poanta ovog mog posta.
Kako je prometna bila samo nekoliko metara dalje od moje kuće normalno izašla sam van i promatrala očevid itd.
Očevid je trajao nekoj sat vremena. I dok je policija radila svoj posao istraživanja i reguliranja prometa, pokraj njih je prošao skuter dosta brzo i vozač nije imao kacigu na glavi, zatim je na stazi pokraj naišao drugi skuter i skoro se zabio u mnoštvo promatrača, onda je naišao jedan vozač osobnom automobila, parkirao nasred ulice i otišao se svađat s policijom zašto nije zaustavila auto koji je imao preglasnu glazbu u autu. Taj vozač je bio mortus pijan. Policija mu je samo rekla da se odmakne.On se odmaknio i onakav pijan je sjeo u auto i otišao. Mi smo samo sa strane komentirali kako će i taj sad nekog ubit.
E sad, zašto policija bar nije upozorila nekog od tih? Na bilo koji način reagirala? Znam da su oni imali prečeg posla al onda ispada da sam ja mogla pokrat trgovinu pokraj i ne bi mi ništa napravili

#69:   Autor: DonQuijote Post Postano: 13.09.2007. 12:38

osvrt na prethodni post...

ja sam jednom imao lakšu prometnu, lik je udario mene dok sam ga propisno pretjecao. bilo je u gradu, parkiralište, mala brzina, ništa toliko strašno. došla policija (koju sam morao doslovno moliti da izađu na uviđaj, nekoliko su me puta pitali ne možemo li se dogovoriti), napravili uviđaj, rekli liku da sad može maknuti auto s ceste, da ga parkira sa strane, i lik sjedne, počne parkirati i udari i zagrebe auto pokraj kojeg je išao parkirati! drot me samo pogledao, nasmijao se i prevrnuo očima, ali ga nije ni opomenuo zbog toga, a kamoli mu još kaznu napisao ili nešto...


Zadnja promjena: DonQuijote; 13.09.2007. 12:49; ukupno mijenjano 1 put.

#70:   Autor: kvakica Post Postano: 13.09.2007. 12:47

de nemoj me zezat...

#71:   Autor: OligofreniDikobrazoid Post Postano: 14.09.2007. 9:07

kvakica je napisao/la: ›
Kako je prometna bila samo nekoliko metara dalje od moje kuće normalno izašla sam van i promatrala očevid itd.
Pa ti si mi onda susjeda Smile

#72:   Autor: kvakica Post Postano: 14.09.2007. 12:03

a ti si.... tko?

#73:   Autor: OligofreniDikobrazoid Post Postano: 14.09.2007. 14:26

Susjed, vjerovatno od prekoputa Smile Friški sam u Višnji pa me ne znaš Wink

#74:  Re: hrvatska policija Autor: lufus Post Postano: 18.09.2007. 11:20

Na području Novog Zagreba, jučer oko 19.10 sati, ispred prostorija NK Hrvatski Leskovec policijski službenik, koji je bio van službe, primijetio je muškarca kojeg poznaje po nadimku kako s pištoljem u ruci ide prema prostorijama kluba.

Policajac ga je zaustavio, uzeo mu pištolj, otišao na obližnju livadu i tamo izvadio okvir.

Navlaku pištolja povukao je u stražnji položaj dva puta i u smjeru tla izvršio kontrolirano opaljenje kojom prilikom je ispaljeno jedno zrno koje je, najvjerojatnije zbog tehničke neispravnosti pištolja, ostalo u cijevi.

Nakon toga, do policajca je došao muškarac čiji je pištolj te zatražio da mu isti vrati. Policijski je službenik, znajući kako je riječ o agresivnoj i fizički jačoj osobi, to i učinio.

U tijeku je policijska potraga za vlasnikom pištolja.

J.Da/index.hr

#75:   Autor: DonQuijote Post Postano: 18.09.2007. 11:41

lufus je napisao/la: ›
Nakon toga, do policajca je došao muškarac čiji je pištolj te zatražio da mu isti vrati. Policijski je službenik, znajući kako je riječ o agresivnoj i fizički jačoj osobi, to i učinio.

sjajno! ne znam bih li se smijao ili plakao.

#76:   Autor: malecka Post Postano: 18.09.2007. 12:01

def sam ostala bez texta... i taki ljudi bi se kao trebali brinuti za našu sigurnost... hmmm.... vrlo interesantno...

#77:  Re: hrvatska policija Autor: lufus Post Postano: 27.10.2007. 11:49

Karlovačka policija dobila je dojavu da njhovi djelatnici u lokalnoj birtiji loču i smrču kokain. Jedan je i bio pozitivan i na drogu i na alkohol te je suspendiran zbog 'teže povrede dužnosti'.

Načelnik karlovačke Policijske uprave Nenad Kranjčec udaljio je s dužnosti 47-godišnjeg policijskog djelatnika D. U. zbog teže povrede službene dužnosti budući da je za vrijeme službovanja bio pozitivan na drogu i alkohol, a protiv 35-godišnjeg Karlovčanina M. P. s kojim je policajac bio u društvu, bit će podnijeta kaznena prijava za zloporabu opojnih droga, priopćila je karlovačka Policijska uprava.

S njima u društvu bio je i 43-godišnji policijski djelatnik T .M., ali nije ustanovljena njegova kaznena ili prekršajna odgovornost.

Policija je 25. listopada dobila saznanja da u ugostiteljskom objektu Buca u Karlovcu "policijski službenici konzumiraju alkohol i opojna sredstva".

U Land Roveru 35-godišnjeg Karlovčanina s kojim je policajac D. U. bio u društvu pronađena je vrećica s opojnom tvari nalik na kokain, te će protiv njega biti podnijeta kaznena prijava za zloporabu opojnih droga.

Glasnogovornica PU Tanja Petrić kaže da je nad D. U. obavljeno testiranje te je ustanovljeno da je za vrijeme službovanja u civilnoj odjeći bio pozitivan na drogu i alkohol.

Nakon što je udaljen s dužnosti priveden je i na Prekršajni sud zbog remećenja javnog reda i mira.

Hina|Net.hr

#78:  Re: hrvatska policija Autor: lufus Post Postano: 31.10.2007. 10:57

Načelnik Policijske postaje Ivanić Grad Mladen Božinović suspendiran je s dužnosti jer je vozeći s 1,83 promila alkohola u krvi skrivio prometnu nesreću na području Dugog Sela.

Pijani Mladen Božinović vozio je u srijedu 24. listopada oko 20.55 sati službenu Škodu na kojoj je, kako tvrdi policija, prouzročena šteta od oko 4000 kuna.

Zbog teže povrede službene dužnosti privremeno je udaljen iz službe. Informacija o toj nesreći do medija nije došla službenim putem, ali je PU zagrebačka na upit Jutarnjeg potvrdila da je njihov službenik doista skrivio prometnu nesreću vozeći pod utjecajem alkohola.

Na pitanje je li to i prvi takav incident spomenutog načelnika i je li već stegovno kažnjavan, rečeno je da je to dio kadrovskog dosjea koji predstavlja službenu tajnu.

No, kako se neslužbeno doznaje, Božičević je 2002. godine udario dijete na biciklu na Kvaternikovu trgu službenim policijskim autom kao načelnik iste postaje.

Dijete je palo, auto je bio oštećen, a Božičević je napustio mjesto događaja, ali mu je naknadno proradila savjest pa se vratio na mjesto nesreće. Zbog toga je bio stegovno kažnjen.

Net.hr
31.10.2007.

#79:  Re: hrvatska policija Autor: lufus Post Postano: 07.12.2007. 13:11

Policijsku brutalnost osjetili su na vlastitoj koži trojica mladića ispred ulaza u cafe bar Roko-Akademija, preksinoć u 2.30 sati. Mladiće su, tvrde dvije svjedokinje (podaci poznati redakciji) koje su se u to vrijeme nalazile ispred ulaza, za racije u kafiću pretukli interventni policajci. Kafić se nalazi preko puta Studentskog doma na Savi, a uglavnom je okupljalište mladih te studenata iz Dalmacije i Hercegovine.

Hitna nije došla
– Stiglo je barem 50-ak policajaca koji su utrčavali u kafić da bi napravili “živi zid” kako nitko od petstotinjak posjetitelja ne bi mogao izaći. Policajci su zatražili da im svi gosti predoče osobne iskaznice. Muzika je pogašena, a kafićem se zaorilo: “Ub.., ub.., drotove” – ispričale su nam još u šoku.

Potom su, kažu nam svjedokinje, trojicu jedva punoljetnih mladića izdvojili iz mase te ih ispred ulaza u kafić udarali palicama i šakama. Zgrozile su se, kažu, jer je pet policajaca na podu cipelarilo jednog od mladića. Tek kada je mladić počeo zapomagati “mama, mama”, prestali su ga tući. Za pola sata kafić se ispraznio, a Hitna pomoć na mjesto događaja nije došla ili je nitko nije imao potrebu pozvati.

Miran kafić
O raciji, ali ne i o nasilnom postupanju policije vlasnik caffe bara Miro Pavlović doznao je od svojih radnika tek jučer prijepodne.

– Nitko ne može policiji zabraniti da provede raciju. Ako je nasilja i bilo, žalostan sam jer u kafiću među našim gostima nikad nije bilo problema. Redari, konobari i voditelji smjene rekli su mi da nisu vidjeli da policija nekog udara, inače bi me sigurno probudili još iste noći – kaže M. Pavlović. U policijskoj postaji u Nehajskoj, dodaje on, rekli su mu da je racija provedena zbog odbjeglog pljačkaša Getroa u Sesvetama.
vecernji.hr

#80:   Autor: PICK-UP Post Postano: 13.12.2007. 17:51

Menij je samo žao što nemam neki dobar digitalac pa da Vam snimim kako naša vrla Policija cuga po kafičima u Valpovu sa ljudima iz krim miljea, drpaju konobarice, spavaju po linijama itd itd.... E tu bi bilo materijala za ministra YUBITOJA.

#81:   Autor: sexyback Post Postano: 13.12.2007. 23:03

PICK-UP je napisao/la (Pogledaj post): › Menij je samo žao što nemam neki dobar digitalac pa da Vam snimim kako naša vrla Policija cuga po kafičima u Valpovu sa ljudima iz krim miljea, drpaju konobarice, spavaju po linijama itd itd.... E tu bi bilo materijala za ministra YUBITOJA.


A što možete i očekivati od njih kad im je onaj Bob Rock( @tamna strana- tvoj suseljanin)
šef??? A prije rata je ukrao Playboy u dućanu u kome je radila moja tetka!!!?? Heeej!

tada je bio "prašinar" (cipelić) osijek031.com smile

#82:   Autor: PICK-UP Post Postano: 14.12.2007. 15:33

Svi su prije rata bili zaposlenici Hrvatskih šuma, zidari itd. za vrijeme rata omastili brkove i preko veza i vezica dočepali se mupa i sad liječe komplekse na poštenom narodu. Sve su to KURSAĐIJE. Svaka čast pojedincima (mlađim) koji su završili policisku akademiju pa korektno obavljaju svoj posao u skladu sa svojim ovlastima. Iako i tu ima iznimaka koje umišljaju da su bogom dani na svijet ali u globalu su mi drži od onih starih kljuka

#83:   Autor: Circa Post Postano: 14.12.2007. 16:08

Ima i dosta mesara...

#84:   Autor: PICK-UP Post Postano: 14.12.2007. 18:12

Da da ima tu svakojakih likova i frikova. A izgled im je Bože te sačuvaj. Kad ih vidim sa onako naherenom šapkom na glavi i još ako imaju brčine ( jer šte je muškarac bez brkova) odmah se sjetim onih starih filmova sa Milicijom i niko nesme da vas bije. Još im samo Fiče nedostaju.

#85:   Autor: tamna strana Post Postano: 14.12.2007. 18:18

sexyback je napisao/la: ›
A što možete i očekivati od njih kad im je onaj Bob Rock( @tamna strana- tvoj suseljanin)
šef??? A prije rata je ukrao Playboy u dućanu u kome je radila moja tetka!!!?? Heeej!

tada je bio "prašinar" (cipelić) osijek031.com smile


heh...znam o kome govoriš....Cool
...no dobro....ne vjerujem da je to zbog toga što je on loš covjek....vjerujem da je to ipak zbog toga....što kad netko završi nešto po sistemu "ubrzanog tecaja"...te nakon tog tecaja odmah postane šef (bez iskustva)....onda se takve stvari i mogu ocekivati....Cool

#86:   Autor: tamna strana Post Postano: 14.12.2007. 18:29

..s obzirom da cesto imam bliske susrete s policijom....ne mogu sad generalizirati i reći da su policajci loši.....istina da su oni starijeg kova još uvijek malo tvrdokorni....dok ovi mlađi policajci....znaju pokazati i svoju ljubaznu stranu.....
...no ipak bez obzira kako tko imao mišljenje o policiji....oni koji se sjecaju Milicajaca....dobro ce znati uociti kolika je razlika između njih prije i sada.....
...ne kažem da policajac treba biti babaroga....i da se pri spomenu "policajac" treba odmah misliti na nešto ružno....al ipak današnji policajci i previše dopuštaju da se po njima pljuje....da im svaki kreten,balavac može jebati sve po spisku....a ovi mu ne smiju ništa....neki odnos prema policajcu bi trebao ipak biti drugaciji...nego kad pricaš s nekime kojeg poznaš milion godina..... Cool

#87:   Autor: noob Post Postano: 17.12.2007. 12:55

@taman strana

previše si gledo onu Policijsku patrolu, samo tamo su policajci ljubazni, zato šo ih snimaju za TV.

#88:   Autor: tamna strana Post Postano: 17.12.2007. 16:13

noob je napisao/la: ›
@taman strana

previše si gledo onu Policijsku patrolu, samo tamo su policajci ljubazni, zato šo ih snimaju za TV.



...ja bi bio sretniji od tebe da sam policiju gledao samo na tv-u u policijskoj patroli....Cool

#89:  Re: hrvatska policija Autor: lufus Post Postano: 26.12.2007. 14:43

http://www.24sata.hr/index.php?cmd=show_clanak&tekst_id=42827&_no_browse=1

#90:  Re: hrvatska policija Autor: allein Post Postano: 26.12.2007. 18:35

lufus je napisao/la (Pogledaj post): › http://www.24sata.hr/index.php?cmd=show_clanak&tekst_id=42827&_no_browse=1


Kako kažu, 'prilika čini lopova'.

#91:   Autor: sexyback Post Postano: 26.12.2007. 22:34

Strašno!! Zapravo nagore od svega je onaj dio..."policajac zadužen za sprečavanje šverca..."
J***mu, pa zar ti ljudi ne prolaze nikakvu sigurnosnu provjeru???

...ili, ako ćemo tako crno razmišljati - tko zna koliko droge takvi likovi propuste kroz "granu", ako dobiju postotak od dilera??? Užasssss!!!

#92:   Autor: morgan Post Postano: 27.12.2007. 21:49

Policajac je udario mladića Josipa Matića koji je od jačine udarca glavom lupio u rubnik ceste i nakon toga završio u komi. Josipov otac kazao je kako se neće izvući.

''Gotovo je, praktički je mrtav, drže ga na aparatima samo zbog doniranja organa'', javio je u četvrtak Luka Matić obitelji u selo Brezovac kraj Bjelovara, piše 24sata.

Bio je uz sina Josipa Matića (22) na KBC-u Rebro, gdje su Josipa iz bjelovarske bolnice u Zagreb prebacili na Badnjak, nakon što je noć prije završio u komi.

Mladića je u Bjelovaru šakom u glavu udario interventni policajac Danijel Fištrović Fiki.

''S bratom blizancem Josipom i prijateljem Alenom Remenarom u subotu sam obilazio kafiće. Oko dva poslije ponoći presrela nas je interventna policija. Četvorica su nas izvukla iz auta i počela tući. Policajac Fiki udario je Josipa laktom u glavu. Lupio je glavom u auto, a zatim u rubnik'', prepričao je za 24sata Stjepan Matić (22), Josipov brat blizanac.

''Digli su ga kao staru kantu i ubacili ga u kombi. Iz kombija smo čuli: 'Zovite Hitnu pomoć, pogledaj što smo napravili!'', kazao je Stjepan.

U PU bjelovarsko-bilogorskoj suspendirali su policajca, te kažu kako je policajac uporabio tjelesnu snagu više nego što je bilo potrebno. Počinio je težu povredu službene dužnosti, odnosno prekoračio je i zlorabio položaj u službi, piše

#93:   Autor: cane Post Postano: 28.12.2007. 18:09

Moralo se i tak onešto dogodit. Nije prvi put da su nekog nalomili.

#94:   Autor: tux Post Postano: 28.12.2007. 18:40

ma ima jos takvih slucajeva za koje se nikad ne dozna...treba takve dobro kazniti..

#95:   Autor: 8 Post Postano: 28.12.2007. 20:32

E a ja sam cuo da je policija zaustavljala auto s majmunima koji su divljali po Bjelovaru, naredili im da se zaustave, a oni su pametni pobjegli u ulicu lijevo... I kad je policija prisla autu, unesreceni je u ime delegacije istupio iz avuta a nasuprot policajacu te prvi potegnuo.
Dobro dobio malo po glavi, nije u redu sto je umro, ali tako je to.
Ne treba se igrati oko trafostanice, ako znas da te i iz akumulatora moze zdrmati.

#96:  Re: hrvatska policija Autor: lufus Post Postano: 28.12.2007. 21:16

Svaka čast, da je netko od tvojih vjerojatno bi mu na spomeniku napisao da si je sam kriv. Kad si već tako upoznat s navedenim događajem onda vjerojatno i znaš "povijest" tog policajca?
http://dnevnik.hr/naslovnica/vijesti/hrvatska/20071228_33832.php

#97:  Re: hrvatska policija Autor: lufus Post Postano: 29.12.2007. 0:19

Pomoćnik načelnika Policijske postaje Dalj, Vjekoslav Kopljar, pretukao je svoju suprugu na sam Božić. Nasilni policajac posljednjih je godina već 'imao posla s policijom'.

Protiv 36-godišnjeg policajca podnesena je prekršajna prijava zbog nasilja u obitelji nakon što je rano ujutro na Božić pretukao svoju suprugu B. K. (30).

U PU osječko-baranjskoj Jutarnjem listu su potvrdili da je nesretna žena između 4 i 5 sati ujutro na Božić došla u osječku policijsku postaju, koja je od zgrade Kopljarevih udaljena samo 50-ak metara, i zatražila pomoć.

Nakon što je pretučena žena pregledana u osječkoj Kliničkoj bolnici, utvrđeno je kako se radi o lakšim tjelesnim ozljedama.

Josip Adrić, načelnik Odjela općeg kriminaliteta, potvrdio je da je nakon provedene kriminalističke obrade prijavljeni policajac Vjekoslav Kopljar prepraćen prekršajnom sucu Prekršajnog suda u Osijeku, koji mu je izrekao mjeru izdvajanja iz obitelji, odnosno zadržavanje u pritvoru.

Andrić je najavio da će nad Kopljarom biti proveden i stegovni postupak uz prijedlog da ga se do okončanja postupka udalji s dužnosti.

Policajac Kopljar od ranije je "poznat policiji". Prije tri godine protiv njega su podnesene tri prekršajne i dvije kaznene prijave nakon incidenta koji je, vidno pijan, izazvao u kafiću Marko Polo na Vijencu Petrove gore. U tom je kafiću Kopljar izazivao osoblje, te je nedolično dodirivao konabaricu po tijelu. Njezin dečko Kopljara je dva puta udario šakom u glavu, zbog čega je i sam prekršajno prijavljen.

Nakon tog incidenta protiv Kopljara su podnesene dvije kaznene i tri prekršajne prijave zbog prijetnji i narušavanja javnog reda i mira. MUP mu je odredio drugu najtežu kaznu od svih koje je ovlašten izreći. Kopljaru je izrečen uvjetni prekid radnog odnosa u nepoznatom roku, vjerojatno za razdoblje od godine dana, piše Jutarnji list.
Net.hr

#98:   Autor: 031maja Post Postano: 29.12.2007. 1:27

statistike kažu da su tijekom primjene sredstava prisile ove godine policajci ozlijedili 465 građana. Od toga je teško stradalo 13 osoba. Dokazano je da se u 26 slučajeva radilo o prekoračenju ovlasti.

#99:  Re: hrvatska policija Autor: allein Post Postano: 03.01.2008. 13:49

Eto, izgleda da ju ipak nije tukao.

http://www.jutarnji.hr/komentari_i_misljenja/clanak/art-2008,1,3,kopljar_reagiranje,103722.jl

Moj suprug nije nasilnik u obitelji



Obraćam vam se ovim putem jer želim demantirati navode u Jutarnjem listu od subote 29. 12. 2007. godine. Moj suprug, na dužnosti pomoćnika načelnika PP-a Dalj, nije nikakav nasilnik u obitelji, već brižan čovjek koji se skrbi i brine za mene i moju djecu u našem zajedničkom životu.

Nisam bila ni u jednoj bolnici, pa ni u KB-u Osijek, zbog ikakvih ozljeda, jer ih nemam, niti sam pretučena.

Istoga sam prijavila u neznanju i afektu jer smo se malo porječkali zato što se za Badnjak s društvom zadržao do ranih jutarnjih sati.

Poričem da imam bilo kakvih ozljeda, nisam zatražila liječničku pomoć u KB-u Osijek, kako je navedeno u vašem članku, a na osnovi izjave načelnika gospodina J. Adrića.

Svaki dan obavljam svoj posao bez prekida i bolovanja u trgovačkom centru, što može potvrditi i moj poslodavac.

Gospodin J. A., inače načelnik odjela općeg kriminaliteta PU, iznio je lažne podatke u medije i otkrio identitet i prebivalište Vjekoslava Kopljara i funkciju koju obnaša kao visokoobrazovan čovjek, te doveo ovakvim činom obitelj Kopljar u vrlo sramotnu i neugodnu situaciju.

Zbog navedenog proživljavam neugodnosti na poslu i zbog tog čina ne osjećam se psihički dobro, jer ovaj je članak direktno usmjeren na našu obitelj, prije svega na našu djecu. Koliko znam, svi događaji i prijave iz 2004. godine su odbačeni i neutemeljeni jer je gospodin J. Adrić mom mužu “pakovao”, a nije mu mogao dokazati krivnju u cilju njegova degradiranja pred javnosti. I ne vidim razloga zašto se one ponovno spominju u javnosti iako su sve pravomoćno odbačene.

Od trenutka kada je izašao ovaj članak kao Vjekoslavova supruga doživljavam razne neugodnosti, ljudi me čudno gledaju, svi moje roditelje nazivaju iz zemlje i inozemstva misleći da sam u bolnici teško pretučena, a ja svakodnevno obnašam svoj posao i šetam sa svojom djecom.

Molim da ovaj članak objavite što hitnije u istoj veličini kao i prethodni u vašim novinama, jer ću u protivnom protiv vas podnijeti tužbu za objavljivanje neistinitih podataka i zahtijevati nadoknadu štete za pretrpljeni strah i duševne boli koje ste mi nanijeli svojim nebuloznim izjavama te javnim linčovanjem moga supruga.

Brigita Kopljar,

Osijek

#100:  Re: hrvatska policija Autor: lufus Post Postano: 03.01.2008. 14:04

allein je napisao/la (Pogledaj post): ›
Istoga sam prijavila u neznanju i afektu

wtf Shocked

#101:   Autor: allein Post Postano: 03.01.2008. 18:41

Ja si kontam da je to isti slučaj kao i sa Vucom...žena zvala par puta da ju je tukao pa se mirili poslije par dana. Dok joj konačno nije dojadilo i onda ga ostavila. Neke žene su stvarno dugo u stanju trpit govna pod izgovorom 'ljubavi'.

#102:   Autor: Blofeld Post Postano: 03.01.2008. 18:52

allein je napisao/la: ›
Ja si kontam da je to isti slučaj kao i sa Vucom...žena zvala par puta da ju je tukao pa se mirili poslije par dana. Dok joj konačno nije dojadilo i onda ga ostavila. Neke žene su stvarno dugo u stanju trpit govna pod izgovorom 'ljubavi'.


Zato jer im se ne da raditi. Bolje par šamara tu i tamo, nego svaki dan u 7 na posao. Sve to potiče od ekonomske ovisnosti žene o muškarcu.

#103:  Re: hrvatska policija Autor: lufus Post Postano: 03.01.2008. 23:45

Pijani bivši načelnik policije skrivio sudar
Voditelj Odsjeka za javni red i mir Policijske uprave zadarske Marin Orlić se, upravljajući sa službenim vozilom, s 1,6 promila alkohola u krvi zabio u vozilo Božene M. (21) iz Sukošana.

Marin Orlić, nekadašnji načelnik Odjela zadarske policije, suspendiran je s radnog mjesta voditelja Odsjeka za javni red i mir nakon što je na Badnjak, 24. prosinca u službenoj Ford Fiesti udario u stražnji dio vozila kojim je upravljala Božena L. (21) iz Sukošana nakon čega je ustanovljeno da je bio u alkoholiziranom stanju sa 1,6 promila alkohola u krvi.

Nesreća se dogodila na magistralnoj cesti kod ulaza u mjesto Bibinje, a protiv Orlića je podnesena prekršajna prijava i pokrenut stegovni postupak.

Policijski auto kojim je upravljao Orlić došao je brzinom većom od propisane, a kiša i skliska cesta otežali su kočenje. S nesrećom i pokretanjem stegovnog postupka javnost vjerojatno ne bi ni bila upoznata da u zadarsko dopisništvo Jutarnjeg lista nije faksom stiglo pismo u kojem se navode svi detalji nesreće.

U pismu se spominje kako ''ovo nije prvi put da Orlić mrtav pijan vozi službeno vozilo'' i da je načelnik Odjela policije Nikola Šindija pustio Orlića u noćnu službu nakon nesreće umjesto da ga je kaznio.

Kada je prvi čovjek zadarske policije Anton Dražina saznao za nesreću odmah je, tvrdi, na mjesto događaja poslao Nikolu Šindiju koji je nadređen Orliću.

Dražina je potvrdio da je protiv Orlića pokrenut postupak zbog teže povrede službene dužnosti, nedoličnog ponašanja u službi ili izvan službe, piše Jutarnji list.

Net.hr
03.01.2008.

#104:  Re: hrvatska policija Autor: lufus Post Postano: 04.01.2008. 0:05

ima još..
Na Badnjak u 17.15 sati u Bibinju pokraj Zadra policijski službenik PU zadarske skrivio je prometnu nesreću vozeći službeni policijski automobil ford fiesta pod utjecajem alkohola, a očevidom mu je utvrđena koncentracija alkohola u krvi od 1,6 promila

Kratak je to sadržaj policijskog priopćenja, koje je poslano deset dana nakon nesreće, i to tek nakon niza upita novinara da se potvrdi informacija iz anonimne predstavke poslane redakcijama o tom slučaju. U njoj se navodi da je je riječ o Marinu Orliću, voditelju odsjeka za javni red i mir PU zadarske, te da Orliću to nije prvi put da vozi pijan.

Ističe se da je nakon nesreće najprije odbio dati vozačku dozvolu na uvid prometnoj policiji, da je vrijeđao ozlijeđenu vozačicu te da je ubrzo stigao i načelnik odjela policije Nikola Šinidija kako bi Orlića zaštitio.

'Iste je večeri Orlić počeo službu te je bio u cjelonoćnom nadzoru policijskih službenika na terenu, i to prema dopuštenju Nikole Šinidije. Idućih je dana Marin Orlić redovito radio na radnom mjestu te čak gostovao na lokalnoj radiopostaji i televiziji te građanima davao savjete kako da se ponašaju za blagdane da ne bi bilo neželjenih posljedica.

Upravo je alkohol navodio kao jedan od najvećih problema govoreći da policija prema alkoholiziranim vozačima neće imati milosti', navodi se u anonimnoj predstavci upućenoj novinarima, a prenosi Večernji list.
Večernji.hr/tportal.hr
četvrtak, 3.1.2008.

dobro da i nju nije nokautirao...

#105:  Re: hrvatska policija Autor: lufus Post Postano: 16.03.2010. 11:21

http://www.jutarnji.hr/policajci-zaspali-u-upaljenom-autu/634487/
Laughing

#106:   Autor: noname Post Postano: 16.03.2010. 12:55

hehe koji likovi Smile

nisu oni spavali nego oni ido po onoj staroj

"ako ja nikog ne vidim, ne vide ni oni mene" Smile

...oni su se samo sakrili Razz

#107:   Autor: mali stipa Post Postano: 17.03.2010. 11:45

NE SERI GOLUBE BIJELI, danas , svaki mladi nadobudni stanovnik ovog grada misli da može šta HOĆE ,e pa nemože , bravo dečki samo radite svoj posao,

#108:   Autor: anakonda Post Postano: 17.03.2010. 11:53

mali stipa je napisao/la (Pogledaj post): › NE SERI GOLUBE BIJELI, danas , svaki mladi nadobudni stanovnik ovog grada misli da može šta HOĆE ,e pa nemože , bravo dečki samo radite svoj posao,


...toliko naporno rade svoj posao da su morali malo prileć', jel'????????

#109:   Autor: mali stipa Post Postano: 17.03.2010. 12:04

anakonda je napisao/la: ›
mali stipa je napisao/la (Pogledaj post): › NE SERI GOLUBE BIJELI, danas , svaki mladi nadobudni stanovnik ovog grada misli da može šta HOĆE ,e pa nemože , bravo dečki samo radite svoj posao,


...toliko naporno rade svoj posao da su morali malo prileć', jel'????????
.........99.9 posto u ovom gradu ,tu sam ja a i ti, vidiš teror nadobudnog govnara, i misliš, nije moj posao, ali...da dirne tvoje dijete..sjetio bi se brzo koga treba pozvati...ili imamo hrabrost suprostaviti se kao inaće...

#110:   Autor: PEGY Post Postano: 17.03.2010. 12:14

Ako su obojica mogli istovremeno zaspati,pretpostavljam da su u službi bili više od 24h u komadu i da im je smjena pred istekom. Pa šta onda ako su malo zadrijemali!? Zadrijemaju i oni tipovi u saboru za puno veću lovu i 0%odgovornosti i nikad ih nemož dobit na telefon.

#111:   Autor: mali stipa Post Postano: 17.03.2010. 12:24

PEGY je napisao/la: ›
Ako su obojica mogli istovremeno zaspati,pretpostavljam da su u službi bili više od 24h u komadu i da im je smjena pred istekom. Pa šta onda ako su malo zadrijemali!? Zadrijemaju i oni tipovi u saboru za puno veću lovu i 0%odgovornosti i nikad ih nemož dobit na telefon.
...pa i oni spadaju u onih 99.9999999999hrvata koji koji moraju ipak nekad i spavati za razliku onih o ooooooooooooo1 koji uvijek vrebaju, jebli majku svoju....

#112:   Autor: avantgarde Post Postano: 22.03.2010. 9:34

toni je napisao/la (Pogledaj post): › "...u Kuhačevoj ulici u Tvrđi udario šakom u glavu policijskog službenika dok je obavljao dužnost u civilnoj odjeći, postupajući na dojavu o narušavanju kućnog reda i mira. U istom incidentu, drugom je policijskom službeniku, također odjevenom u civilno odijelo, nepoznata osoba ukrala službeni pištolj."

http://www.glas-slavonije.hr/rubrika.asp?rub=3&ID_VIJESTI=72329

Smile)))))))))))


Sjecam se ovoga! Znam koji su panduri i nisu isli na dojavu, vec u preseravanje po Tvrdji sa znackama. Oduzet znacku i vratit na brdo s kojeg su se skotrljali. Rolling Stonesi!

#113:   Autor: maniche Post Postano: 22.03.2010. 10:41

PEGY je napisao/la (Pogledaj post): › Ako su obojica mogli istovremeno zaspati,pretpostavljam da su u službi bili više od 24h u komadu i da im je smjena pred istekom. Pa šta onda ako su malo zadrijemali!?


pa da, šta onda ako doktor malo zadrijema na dežurstvu...
kakva pobogu služba od 24 sata?
oni imaju normalno radno vrijeme,kao svatko drugi.
Znam tu klince iz naselja koji su znali di drotovi spavaju, pa su im išli kucati na prozor i bježati Laughing

#114:  Re: hrvatska policija Autor: Tomislav1970 Post Postano: 23.03.2010. 16:22

Vidim da je kod nas u RH uobičajeno da se pljuje po našoj Policiji i omalovažava se iste gdje god se stigne od nadobudnih maloljetnih balavaca i delikvenata pa čak i onih malo starijih cca 20+ god. koji imaju jako močne roditelje ali nemaju očito nimalo kučnog odgoja kao ni respekta prema ikome jer "tko meni išta može"

U bivšem sistemu nisi smio ni pogledati ondašnjeg milicajca jedino ako te nije zvao i direktno ti se obratio, a onda je obično bilo svega od šamarčine kao najmanje "odgojno-popravne mjere na ulici od strane istog" dok je danas sve dopušteno i dozvoljeno te to samo dokazuje kakav smo narod i koliko nismo zaslužili i ništa bolje od onoga što trenutno proživljavamo i neće nam još dugo biti bolje.

To je nažalost tako i točno te će se možda netko i vidjeti u svemu navedenom ali samo si trebamo pogledati u oči i u ogledalo i priznati si poraznu istinu da je tako te smo u mnogo čemu sami doprinijeli takvom stanju.



Da neispadne da samo branim našu Policiju, i sam znam da nije tako i da ima dosta nepravilnosti i svatko je obukao uniformu sa željom ili prisilno kako bi prehranio obitelj ili možda izlječio svoje ambicije ili frustracije te je nažalost i to istina.
Bio sam u sustavu i vojske i policije i znam o čemu pričam te kako mogu pohvaliti navedene tako bi se isto našlo i druge riječi za iste.

Ali da bi nekoga kritizirali ili kudili/pljuvali prvo moramo počistiti pred svojim vratima i pokušati promjeniti razmišljanja kako pozitivna tako i negativna i nemožemo sve strpati u isti koš, jer to nezaslužuju svi. osijek031.com smile

#115:   Autor: bazooka_joe Post Postano: 23.03.2010. 16:53

Tomislav1970 je napisao/la: ›
Ali da bi nekoga kritizirali ili kudili/pljuvali prvo moramo počistiti pred svojim vratima i pokušati promjeniti razmišljanja kako pozitivna tako i negativna i nemožemo sve strpati u isti koš, jer to nezaslužuju svi. osijek031.com smile


Aha, u pravu si, javit ću se na ovaj topic kada prestanem pušiti, počnem se zdravo hraniti, ići u crkvu i naporno raditi. Oh, kako ću tada kritizirati rad policije! Very Happy

#116:  Re: hrvatska policija Autor: maniche Post Postano: 23.03.2010. 19:19

Tomislav1970 je napisao/la (Pogledaj post): ›
U bivšem sistemu nisi smio ni pogledati ondašnjeg milicajca jedino ako te nije zvao i direktno ti se obratio, a onda je obično bilo svega od šamarčine kao najmanje "odgojno-popravne mjere na ulici od strane istog"


Šta su oni bili neki bogovi?i to je kao bilo super?manje kriminala?
Gdje su tu ljudska prava pojedinca?ah da, nije ih bilo.
Znači dođe ti debeli brko i podjeli par šamara kako mu se prohtje, nitko čuo nitko vidio, isti za to neće odgovarati..smješno Exclamation
sorry stari al da mi policajac odvali šamarčinu automatski bi ga složio na patos.
Udarat me mogu samo roditelji, nikakva policija-milicija i takovi.

#117:   Autor: Provokator Post Postano: 23.03.2010. 21:14

činjenica je jednostavna policija u 90% slučajeva nema posla s normalnim ljudima.. oni koji mrze policiju mrze ih zato što su nešto sjebali i imali posla s policijom, al ajde svatko bira kak oće i ja mračim kad dobijem kaznu, al sam sam si kriv Wink

#118:  Re: hrvatska policija Autor: Tomislav1970 Post Postano: 23.03.2010. 23:12

@ maniche

Nemaš ti pojma u kakvom lijepom vremenu živiš malo priupitaj svoje roditelje kako je bilo za vrijeme milicije(dok je bila stanica u Štrosiki), i upravo kako si naveo "dođe jedan brko i gru šamarčinu i pretres na sred ulice sa nogama raširenim uza zid" to je bilo tako, a nedo ti bog da si ga samo krivo pogledao, a kamoli digao ruku na ondašnjeg milicajca jer ono što bi pokusao/sljedilo bolje nemoj ni zamisliti ili čak ni nemožeš Evil or Very Mad

Neznam o kakvim ljudskim pravima pričaš i šta je to pa čak i u današnje vrijeme pravo je kao što sam naveo za one koji imaju boga za ujaka ili nepresušan izvor prihoda za ostale pravo/pravda nevrijedi.

"citiram"
Šta su oni bili neki bogovi?i to je kao bilo super?manje kriminala?

Ne nisu bili bogovi ali se" poštovala milicija" i znao si šta slijedi ukoliko si nešto napravio/zahebo, naravno kriminala i kriminalnih pojedinaca je uvijek bilo ali ono što su oni osjetili na svojoj koži danas je jednostavno nezamislivo.

Uglavnom u današnje vrijeme djelatnici MUP-a su preblagi i max. nezaštičeni glede postupanja kao i svojih prava kao OSO tj. ovaštena službena osoba.Zakon je na strani pojedinca bez obzira o čemu se radilo, dovoljno je reči da nesmiješ primjeniti silu dok ista nije primjenjena na OSO ili nije direktno ugrožen njezin ili nečiji život.

To zoveš ljudskim pravom??? Šta če nam u tom slučaju policija???
Trebamo odmah pozvati mrtvozornika Evil or Very Mad


Tko izvlači oružje u dobroj namjeri??? Prijeti, zlostavlja i opčenito ugrožava ljude i uništava ljudska dobra??? Gdje je PRAVDA kad netko ubije i za cca 3-5god izađe van i slobodno šeće??? To zoveš ljudskom pravdom Mad

#119:   Autor: avantgarde Post Postano: 24.03.2010. 0:15

A nasi roditelji nemaju pojma kako je njima lijepo bilo jer su u 15 stoljecu za kradju jabuke odsjecali ruke. Vjesali po trgovima jer je komsija rekao da je vjestica itd...

Ja bih panduru trebao ljubit guzicu dok me naocigled zajebava bez razloga, dobacuje neumjesne primjedbe, nepismen je, odvratan, debeo i smrdi?

Sorry buraz, ne moze!

Imao sam svakojakih susreta s policijom i vjeruj mi da su rijetki susreti kada su bili normalni ljudi koji rade svoj posao. U vecini slucajeva je to bahacenje i lov na vjestice.

Ruka ruku mije! Kako oni prema ljudima, tako oni prema njima. Nema cudjenja.

Neki dan sam dobio kaznu 1000 kn i rijec nisam rekao. Sve kulturica, on se nasmijao, ja se nasmijao, platio kaznu i Bog. Kriv sam. No nije bilo bahacenja i podjebavanja. Mos mislit, on je pandur. Pandur je zato jer nije uspio zavrsiti za vodoinstalatera. Wink

#120:  Re: hrvatska policija Autor: Tomislav1970 Post Postano: 24.03.2010. 11:18

Nisam nigdje naveo da se nekome "treba ljubiti guzica" Smile samo treba biti pristojan.
Glede kojekakvih incidenata sa strane policije će se riješiti novim snagama(podmladkom) jer još uvijek ima ratnih policajaca koje nebranim ali neki imaju "kratak fitilj" i ukoliko je osoba bahata/bezobrazna dolazi do neizbježnog sukoba.
Svima su vremena teška i ipak malo obostranog razumijevanja nebi bilo naodmet, treba razumijeti i policajce i posao kojim se bave koji nije nimalo lagan, sam sam se uvjerio u to jer sam bio u sustavu istog, sada pogotovo kad se pokušavaju riješiti "starog kadra"
što uvijetuje EU. znači te ljude će smjestiti u mirovinu tko ima uvijete, a poneki bi mogli i ostati bez posla ili će biti dalje raspoređeni.Vlada negativna psihoza i raspoloženje koje se NE BI trebalo manifestirati kroz posao ALI..... uvijek i svagdje ima izuzetaka pa i tamo.

Imao sam 2-3 puta loša iskustava sa istom i nisam baš bio najsretniji(ali sve u svemu uspjeo sam nekoko to rješiti ipak kao bivši djelatnik MUP-a, dakle poznavajuči sustav i zakone).

Znači ovim nebranim navedene samo pokušavam malo pojasniti i objasniti o čemu se radi i svatko neka radi kako želi ili misli da je dobro Smile .

#121:  Re: hrvatska policija Autor: maniche Post Postano: 24.03.2010. 12:43

Tomislav1970 je napisao/la (Pogledaj post): › @ maniche

Nemaš ti pojma u kakvom lijepom vremenu živiš malo priupitaj svoje roditelje kako je bilo za vrijeme milicije(dok je bila stanica u Štrosiki),


Trebam bit sretan što mi debeli brko neće na ulici odvalit šamar samo zato što sam bio malo glasniji, ili jednostavno zato što mu se ne sviđam?pa ajd dobro, sretan sam Very Happy

Citat: ›
i upravo kako si naveo "dođe jedan brko i gru šamarčinu i pretres na sred ulice sa nogama raširenim uza zid" to je bilo tako, a nedo ti bog da si ga samo krivo pogledao,


Pa ovo je dno dna...
Policija je plačena iz džepova poreznih obveznika da ih čuva a ne maltretira.
Kriminalci trebaju najebat, najebavali su onda, najebu i sad.Siguran sam da stopa kriminala nije zbog tih metoda bila manja..ako i je, onda je to više iz razloga što je onda bilo i više para nego sad.
Te represivne metode su služile samo za držanje naroda u strahu od vladajučih, opće poznata praksa u svakom komunističkom/totalitarnom režimu..a ti takvu miliciju podižeš u nebesa..
Ne dao bog više nikad.

#122:  Re: hrvatska policija Autor: Tomislav1970 Post Postano: 24.03.2010. 13:52

Ne, nepodižem u nebesa(naprotiv nikad se nisam slagao-/borio sam se i stvarao ovu državu/- sa represivnim metodama i uvijek sam pokušao sve riješiti u miru i sa što manje problema obostrano, da svi budu zadovoljni) Smile samo se neslažem sa prečestim pljuvanjem sadašnje policije, jer nisam još nigdje vidio da je netko istu i pohvalio za svoj rad kad treba i kad su stvarno zaslužili za svoj rad a jesu zaslužil pohvale.Nitko se nije pohvalio kako je dobro prošao i isti su mu možda oprostili prekršaj i pisali upozorenje ili jednostavno od strane policajca čuo "hvala lijepo i želim vam ugodan dan, lijep pozdrav" ili oprostite stvarno nisam namjerno napravio prekršaj imam velikih problema žurio sam u bolnicu kod bolesne majke npr. kao obrazloženje počinjenog prekršaja, pa ako možete molim vas oprostiti ili bar umanjiti kaznu za počinjeni prekršaj.Prečesto sam slušao opravdanja "najozbiljnijevam kažem da nisam prošao kroz žuto, a kamoli crveno ja to neradim i uzoran sam vozać" Twisted Evil
a u terminalu prekršaja ko u priči za raznorazne prekršaje kako za pojas,neprop. pješaka i dr. prekršaja.

Nije valjalo u onom sistemu ali nije ni u ovom baš dobro i treba poraditi na promjenama na bolje naravno.Država je u banani i nebi trebala kroz policiju kažnjavati građane i tako skupljati i puniti proračun to je velika greška ali naravno "SVATKO" treba snositi konzekvence za počinjeno djelo bilo prekršajno ili krivično, a ne da netko može što hoće i prođe nekažnjen, a sirotinja i mali čovjek uvijek plate pa čak i za onog tko se provukao E S TIM SE NESLAŽEM NIKAKO .

Naravno uvijek ima pojedinaca "u svakom žitu ima kukolja" nažalost to je u cijelom društvu tako, ne samo u policiji.

#123:  Re: hrvatska policija Autor: lufus Post Postano: 01.04.2010. 9:58

maniche je napisao/la (Pogledaj post): ›
Tomislav1970 je napisao/la (Pogledaj post): › @ maniche

Nemaš ti pojma u kakvom lijepom vremenu živiš malo priupitaj svoje roditelje kako je bilo za vrijeme milicije(dok je bila stanica u Štrosiki),


Trebam bit sretan što mi debeli brko neće na ulici odvalit šamar samo zato što sam bio malo glasniji, ili jednostavno zato što mu se ne sviđam?pa ajd dobro, sretan sam Very Happy

bolje i šamar nego da "padneš na sanduk"...
http://www.jutarnji.hr/policajci-prebili-alena-ajkica--a-sefovi-ih-stite/681438/

#124:   Autor: PEGY Post Postano: 01.04.2010. 11:00

Confused

Zadnja promjena: PEGY; 23.01.2013. 23:05; ukupno mijenjano 1 put.

#125:   Autor: zla_tratinčica Post Postano: 02.04.2010. 11:33

evo ja imam iskustvo od neki dan kad me policajac zaustavio i htio furati na tehnicki vanredni jer je skonto da nemam blokadu i na kraju mi kaze ajde danas ti je sretan dan, furaj, + sto nisam imao ni prometnu sa sobom.. Car

#126:   Autor: maniche Post Postano: 02.04.2010. 12:41

jel te stavio na valjke ili je vozio iza tebe pa skužio da ideš preko 50?

#127:  Re: hrvatska policija Autor: Tomislav1970 Post Postano: 02.04.2010. 17:16

Nije uopće problem utvrditi kojom brzinom motociklista vozi kao ni automi u zakonu nigdje nepiše da zbog prekoračenja brzine moraš biti isključivo zaustavljen ukoliko se vrši radarska kontrola i uhvate te na radar, isto tako postoji solucija osobnim neposrednim zapažanjem(isto kao kod zaustavljanja vozača,pješaka na prolaz kroz crveno svjetlo nema svaki policajac fotoaparat Smile ) odnosno kao što si naveo usporednom vožnjom pogotovo gdje se nalaze 2 kolnička traka u jednom smjeru (npr. Vukovarska).


Dakako da još ima ljudi/policajaca koji su fer i korektni i jako dobro rade svoj posao, a oni koji nerade i ogriješe se o zakon trebaju odgovarati jer su oni ipak ti koji bi trebali i jesu tu da služe narodu.Doduše ponekad je obostrano iskrivljena percepcija rada i postupanja policije prema ljudima kao i obrnuto pa se misli "da su uhvatili boga za bradu i da im nitko ništa nemože" dokle god je tako nevalja Mad

Nažalost ima svega i svakakvih iskustava obostrano i teško je tu biti pristran ili nepristran jer ipak vrijedi ona "sto ljudi sto čudi"
Svaki teror,neposluh,bezobraština,oholost,bahatost i sve on što nam nesluži na čast treba sankcionirati bez obzira o kome se radi.Kad bude tako(ako bude ikad) bit će to onda da smo na dobrom putu i da se vidi evolucijski napredak i pozitivan pomak na bolje.Veliki sam optimista Smile i nadam se da će se vremenom promjeniti dosta toga nabolje.

Naravno ovo je samo moje mišljenje koje je dijelom iz životnog iskustva kako pozitivnog tako i negativnog i razumijem o čemu se radi glede(obostranog nezadovoljstva s obzirom na temu o kojoj je rijeć).Naslušao sam se dosta toga i osobno vidio/doživio ali ipak imam puno više dobrih iskustava nego onih par neugodnih i nadam se da će ih i ubuduće biti u tom omjeru ako ne i boljem.


Ovim putem svima Želim Sretan i Blagoslovljen Uskrs i puno dobrih želja kao i zdravlja. osijek031.com smile

#128:   Autor: Vanna031 Post Postano: 18.08.2010. 18:31

mah..naša policija..kad sretneš pandure vani samo pripazi da "slučajno" ne padneš i ne udariš u glavu.

#129:   Autor: Monstrum Post Postano: 18.08.2010. 18:56

osijek031.com smile

#130:   Autor: mali od čače Post Postano: 18.08.2010. 22:51

.....

Zadnja promjena: mali od čače; 22.10.2011. 23:43; ukupno mijenjano 1 put.

#131:   Autor: francika Post Postano: 22.10.2011. 11:16

Policija je leglo kriminalaca. Nažalost kriminalci ne mogu rješiti problem krimala u Hrvatskoj jer kriminalac ne shvaća da je kriminal kriminal.


#132:   Autor: markonato Post Postano: 22.10.2011. 13:00

francika je napisao/la (Pogledaj post): › Policija je leglo kriminalaca. Nažalost kriminalci ne mogu rješiti problem krimala u Hrvatskoj jer kriminalac ne shvaća da je kriminal kriminal.


Žalosno, ali istinito i ne mora se ići daleko da bi se uvjerili u ovo, dovoljno je pogledati što se događa po Osijeku i okolici Sad
Osijek031.com » Društvo, život, lifestyle » hrvatska policija


Generated using printer-friendly.
Vremenska zona: GMT + 01:00.
Stranica 1 / 1.

:: Powered by Osijek031.com © 2004-2012. ::