Osijek031.com :: Osijek031.com - Osijek 031 online - novosti - vijesti - najave - forum - portal - osjecki

Osijek031.com » Ljepota, zdravlje, hrana » Komarci

#1:  Komarci Autor: gaap Post Postano: 03.05.2005. 13:45

Jeb... pa ovo nije normalno. upravo saznah da je desetero djece jučer završilo u bolnici koliko su ih izboli... tretmani su nam jebeno učinkoviti, a u proračunu 6.627.750,00 kunića za ubijenaj odvratnih stvorenja!!! ima netko prijedlog, osim bacanja napalma na šire gradsko područje?!

#2:   Autor: Leteci mungos Post Postano: 03.05.2005. 13:55

Koliko se sjecam, jedina godina kada nije bilo komaraca je bila ona godina kada je bila opaka susha, i kada je Drava dopola presusila.

Dakle, nikakve tabletice, led, zaprasivanje (koliko sam cuo to cime se sprica iz aviona i sa zemlje poprilicno steti i ljudima) i ostale tehnike. Treba isusivati barustine, a to ne moze, jer onda zabe nece imati gdje zivjeti, a bez zaba nema ni roda, a bez roda nema ni djece.

#3:   Autor: gaap Post Postano: 03.05.2005. 14:00

...a natalitet nam pada, zato treba komarce uzgajati i puštati ih da ih bude još više...kao i žaba i roda i eto ti sreće u državi!!! imat ćemo djece za izvoz. 500 eura po glavi i otplatimo vanjski dug za koju godinu, a narod sretan i zadovoljan, hladi jaja (il tko već što ima) po terasama uz kavu i hladno pivo...

#4: Snif !  Autor: edi Post Postano: 03.05.2005. 14:48

Ma koma je okolica Osijeka-npr. Aljmaš, Dalj planina i to-tamo od prije rata nisu tretirani komarci-u vikendicama uz Dunav, kraj šume, nema teoretske šanse za opstanak-to su rojevi-provjereno:))Kada bi se i to zaprašilo, bilo bi puuuno lakše.Ali blizu je granica, pa kao to područje pripada pod Vukovar, a za to se nema novaca, a Osijek valjda neće jer je to druga općina, ma nemam pojma, svašta se tu špekulira..Naravno, problem je i poplava koja je ove godine opet napravila baruštine u kojima se ovi samo legu.Sve u svemu nećemo ih se riješiti dok se tretmanom ne obuhvati i okolica!

#5:   Autor: Gost Post Postano: 03.05.2005. 23:40

Kod nas su u naselju projurili sa onim smješnim kolima za zaprašivanje komaraca ...to je bilo komično...čim su prošli komarci su se vratili, i vjerovali ili ne u još većem broju...Ne daju nam zaprašivati iz zraka...pozivam dotične osobe koje su donijele taj zakon da dođu na bilo koju terasu u gradu i lijepo sjede dok ime komarci ne popiju svu krv...ionako nam ničemu ne služe (donosici takvih zakona), a moram priznati da me živo zanima da je ovakva najezda u Zagrebu da li bi i tamo zaprašivali sa ovakvim smješnim vozilima??

#6:   Autor: Leteci mungos Post Postano: 04.05.2005. 1:01

Bas citam na newsima da neki kazu da je to otrovno i za ljude. Zna li tko o kojem je konkretno otrovu rijec i koliko je stetno za ljude, te koje je obrazlozenje zabrane avio-tretiranja iznad grada?! Sigurnost zbog losih aviona? Trovanje svega zivog i mrtvog? ;-)

Alo, piloti, jeste i vi ganjali te ruske letece tvrdjave?! Smile

#7:   Autor: Dora Post Postano: 04.05.2005. 6:38

pa naravno da je otrovno za ljude...te kemikalije ulaze i u vodu i u zemlju i prema tome i u svu hranu sto se uzgaja u OS i okolici...jedino ne smetaju komarcima...)))) to nam samo cini stetu, jer ako ne ubiju sve komarce (sto je nemoguce) sljedeca 'generacija' postaje imuna...osjecki komarci su navikli na sve i svasta zato ih se ne mozemo rijesiti...ubijamo samo sebe, a komarci nam se smiju ))))))

#8:   Autor: Gemi Post Postano: 04.05.2005. 7:47

Leteci mungos je napisao/la (Pogledaj post): ›
Dakle, nikakve tabletice, led, zaprasivanje (koliko sam cuo to cime se sprica iz aviona i sa zemlje poprilicno steti i ljudima) i ostale tehnike.


Nasa zupanija se tretira ledenim granulama koje provjereno nisu stetne za ljude, a unistavaju se licinke komaraca. S obzirom da su komarci koji se izlegu izvan nase zupanije u stanju preletjeti razdaljinu i do 3km da bi nas nasli, eto zgodnog opravdanja za neucinkovitost i svu ulozenu lovu.

#9:   Autor: vlasac Post Postano: 04.05.2005. 9:37

ovako draga Gemi igrom slučaja sam pilot i znam dosta o zaprašivanjima..
pa ajmo redom dakle direktor stanice za javno zdrastvo vam nađe nekog dotičnog doktora za komarce koji če napraviti studiju o bacanju tzv leda iz helikoptera,pa taj doktor komaraca(inače u našim krugovima poznat kao jebivjetar)nađe studiju koja je rađena za "dotjerane",pritoke i rijeku Rajnu bez velikih područja sa močvarnim tlom..
Onda nađu par zelenih prodaju priču kak je ovo super a stara metoda ne valja(on zagađuje ona ubija itd)naravno uz blagosov dragog nam gradonačelnika(koji i sam vjerojatno malo popušio priču a kako ne biste kad vidite taj elaborat).
I eto ga novi zakon,zabrana tretiranja iz aviona ali dopušta se iz helikoptera..Gospoda koja se profesionalno bave aviotretiranjem u Osijeku su Air Spparow,te Air Tractor imate web adrese na netu ...

#10:   Autor: vlasac Post Postano: 04.05.2005. 9:41

oprostite na količini teksta ali frustrira me činjenica da ekipa ne kuži bit pozadinski igara..
Dakle natječaj za to vam se ljepo objavi i zatvori u roku od tjedan dana bez ikakve obavjesti jedinim tvrtkama u RH koje se time bave..Natječaji su bili (baš kada su direktori tih tvrki bili na skijanju da se ne bi natjecali)
naravno pobjeđuje Eudora let Vodice(iz dalmacije)vlasništvo brata našeg dragog nam direktora stanice za javno zdrastvo..
Nravano to je samo paravan stvarni vlasnik je naš dragi direktor..

#11:   Autor: vlasac Post Postano: 04.05.2005. 9:44

Zanimljivo da je dobio natječaj bez da je i kupio ili imao helikopter za zaprašivanje vjerujte ljudi digli su oni barem 200 tisuća eura

#12:  Re: Komarci Autor: William H. Bonney Post Postano: 04.05.2005. 9:44

Ono kako su ih riješili u Berlinu je odlična fora. Jedan muški ide na 20.000 ženki, genetski su manipulirali gomilu mužjaka i pustili ih u prirodu gdje su dominantno širili neplodnost u sljedečoj generaciji... Nema više krvopija u barama oko Berlina, al nema ni žaba, jebiga.

#13:   Autor: vlasac Post Postano: 04.05.2005. 9:47

i sad pazi prošle godine najezda komaraca on se hvali da je njegova metoda super(naravno dokotor komoraca kako se naziva je i vlasnik licenece za tu metodu za RH pa je i on pobrao lovu)
Onda dolazi u ove dvije firme i moli ih da oni prskaju jer se više nije dalo izdražati a on bi kao to platio sad ja vas pitam tko je kriv za ovo pa mi Osječani jer dopuštamo da nas vozaju ko sanjke gore dole..

#14:   Autor: vlasac Post Postano: 04.05.2005. 9:51

Što se tiče otrova za zaprašivanje je!!on je otrov ali ne u toj mjeri da zagađuje okoliš(ima veliku primjesu nafte)
A što se tiče ruskih letjelica leteči Mungose vjeruj pouzdabije su od bilo kojeg aviona na kraju krajeva ti avioni su relativno novi i još se uvijek proizvode i najtraženiji su poljoprivredi..

#15:   Autor: vlasac Post Postano: 04.05.2005. 9:55

Ovo se nisam napisao da pljujem po konkurenciji več zbog činjenice da redovito netko diže lovu a ne odradi svoje a najviše me ljuti ne kompetentnost ne učinkovitos itd
Na kraju karjeva javni tužitelj je digao tužbu protiv te firme ali zna se kako to završi malo sucu malo odvjetnicima i papaaa

i još samo jedan apsurd sa vionom je zbranjeno dimiti komarce a sa istim sredstvom i istim principom dime iz onih glupih auta pa vas ja pitam šta je unčikovitije neče nas ubijat avionom ali iz auta je dopušteno!!!!!

#16:   Autor: vlasac Post Postano: 04.05.2005. 10:01

još samo jedan apsurd sa avionom je zbranjeno dimiti komarce a sa istim sredstvom i istim principom dime iz onih glupih auta pa vas ja pitam šta je unčikovitije neče nas ubijat avionom ali iz auta je dopušteno!!!!!

#17:   Autor: Gemi Post Postano: 04.05.2005. 10:25

vlasac je napisao/la (Pogledaj post): ›
ovako draga Gemi igrom slučaja sam pilot i znam dosta o zaprašivanjima..
pa ajmo redom dakle direktor stanice za javno zdrastvo vam nađe nekog dotičnog doktora za komarce koji če napraviti studiju o bacanju tzv leda iz helikoptera,pa taj doktor komaraca(inače u našim krugovima poznat kao jebivjetar)nađe studiju koja je rađena za "dotjerane",pritoke i rijeku Rajnu bez velikih područja sa močvarnim tlom..
Onda nađu par zelenih prodaju priču kak je ovo super a stara metoda ne valja(on zagađuje ona ubija itd)naravno uz blagosov dragog nam gradonačelnika(koji i sam vjerojatno malo popušio priču a kako ne biste kad vidite taj elaborat).
I eto ga novi zakon,zabrana tretiranja iz aviona ali dopušta se iz helikoptera..Gospoda koja se profesionalno bave aviotretiranjem u Osijeku su Air Spparow,te Air Tractor imate web adrese na netu ...

Dragi Vlasce, ja nisam pilot ali igrom slucaja vjeruj mi, malo vise znam o Zavodu (a ne "stanici" )za javno zdravstvo Osječko-baranjske županije. Nitko nije blesav, ali neke price iz mog kuta nisu na zalost za ovaj forum. Usput, "direktor" o kojem pricas vise nije ravnatelj doticne ustanove. Sada je, kako cujem, nakon GMO afere, rukovodece mjesto u ZZJZ zauzeo drugi covjek, bez neke izmjene glede komaraca...


Zadnja promjena: Gemi; 04.05.2005. 11:54; ukupno mijenjano 2 put/a.

#18:  Re: Komarci Autor: vlasac Post Postano: 04.05.2005. 10:36

još samo jedan apsurd sa avionom je zbranjeno dimiti komarce a sa istim sredstvom i istim principom dime iz onih glupih auta ili kola za zaprašivanje komaraca pa vas ja pitam šta je unčikovitije neče nas ubijat avionom ali iz auta je dopušteno!!!!!

#19:   Autor: gaap Post Postano: 04.05.2005. 10:44

u županiji je preko 30 tisuća nezaposlenih...umjesto neučinkovitog zaprašivanja koje košta 6,6, milijuna kuna nek se ljudi lijepo organiziraju a grad plati, šta-ja-znam 5-10 lipa po ubijenom

#20:   Autor: Leteci mungos Post Postano: 04.05.2005. 11:14

Ili jos bolja kvaka. Tim ljudima dati kesice s granulama da bacakaju po svim barustinama u gradu i oko grada. ;-) Naravno, za Baranju im dati odmah i one detektore mina. ;-)

Zanimljiva rasprava se pokrenula oko komaraca. Znaci li to da mi s komarcima pusimo i da nas toliko unistavaju jer si netko stavlja pare u dzep!? Ne treba zaboraviti da su lokalni izbori blizu i da su osjecki komarci prilicno lokalna stvar - dakle, komarci bi mogli razrijesiti cvor oko izbora.

Sad jos jedino ostaje pitanje ciji su igraci taj iz Zavoda, i ekipa sto zaprasuje. Jesu to Glavasevci, Kramaricevci, Sanaderovci, Tudjmaninovci, Nedicevci, ... ;-)

Zna li tko?

#21:   Autor: Leteci mungos Post Postano: 04.05.2005. 11:16

@ vlasac, kontam da su ti avioni mrak, jedino sto su malo stari. Sjecam se kad sam kao pican gledao kako mi nadlijecu nad kuceom i sipaju taj bijeli dim. Smile

Nego, zna li se tocno sastav tog otrova?

Usput, kako je bilo prije rata? Neki ljudi spominju da se prije rata prasilo na sve strane i dosta oko Osijeka (po Baranji i sl.) i da zbog toga nije bilo toliko komaraca.

Jel' zna netko pouzdano i konkretno kakve su razlike u odnosu na prijeratno vrijeme?

P.S. Hebote, bas si kontam, nama je taj rat nulta godina....

#22:   Autor: vlasac Post Postano: 04.05.2005. 11:21

Gemi je napisao/la (Pogledaj post): ›
vlasac je napisao/la (Pogledaj post): ›
ovako draga Gemi igrom slučaja sam pilot i znam dosta o zaprašivanjima..
pa ajmo redom dakle direktor stanice za javno zdrastvo vam nađe nekog dotičnog doktora za komarce koji če napraviti studiju o bacanju tzv leda iz helikoptera,pa taj doktor komaraca(inače u našim krugovima poznat kao jebivjetar)nađe studiju koja je rađena za "dotjerane",pritoke i rijeku Rajnu bez velikih područja sa močvarnim tlom..
Onda nađu par zelenih prodaju priču kak je ovo super a stara metoda ne valja(on zagađuje ona ubija itd)naravno uz blagosov dragog nam gradonačelnika(koji i sam vjerojatno malo popušio priču a kako ne biste kad vidite taj elaborat).
I eto ga novi zakon,zabrana tretiranja iz aviona ali dopušta se iz helikoptera..Gospoda koja se profesionalno bave aviotretiranjem u Osijeku su Air Spparow,te Air Tractor imate web adrese na netu ...

Dragi Vlasce, ja nisam pilot ali igrom slucaja - radim tamo gdje radim, i vjeruj mi malo vise znam o Zavodu (a ne "stanici" )za javno zdravstvo Osječko-baranjske županije i cijeloj ekipi i elaboratu. Nitko nije blesav, ali neke price iz mog kuta nisu na zalost za ovaj forum. Usput, "direktor" o kojem pricas vise nije ravnatelj doticne ustanove. Sada je, nakon GMO afere, rukovodece mjesto u ZZJZ zauzeo dipl.oec.Stjepan Rudan bez neke izmjene glede komaraca...


oprosti nisam znao da su budalu smijenili ali mi onda reci zašto još uvijek podržavate ideju bacanja leda iz zraka..Znam da je ta metoda bila učinkovita vani u Njemačkoj ali nije se baš pokazala učinkovita u Hrvatskom podunavlju..
Dobro moramo uzeti u obzir da je tu i kopčaki rit i da je pravo trajno riješenje isušivanje močvarnog tla a to bu za kojih 100 godina osim toga šta nam sve to vrijedi ako srbi ne obave to isto na svojoj strani a da bi se to desilo treba napravit sporazum a to bu čekalo..
Nego do tad mi trebamo alternativu taj led ne smatram alternativom prvenstveno zbog količine komaraca šta ti predlažeš..
Pošto vidim da imaš zanimljivih stajališta volio bih čuti tvoj kut gledanja pa mi se javi privatnom porukom jer mislim da rekla ti nešto pozivno ili negatvno o mojoj struci i aviotretiranju dobro je došlo ako če pomoči osijeku i ljudima koji ovdje žive pa makar ukinuli aviotretiranje u potpunoti

#23:   Autor: vlasac Post Postano: 04.05.2005. 11:33

Leteci mungos je napisao/la (Pogledaj post): ›
@ vlasac, kontam da su ti avioni mrak, jedino sto su malo stari. Sjecam se kad sam kao pican gledao kako mi nadlijecu nad kuceom i sipaju taj bijeli dim. Smile

Nego, zna li se tocno sastav tog otrova?

Usput, kako je bilo prije rata? Neki ljudi spominju da se prije rata prasilo na sve strane i dosta oko Osijeka (po Baranji i sl.) i da zbog toga nije bilo toliko komaraca.

Jel' zna netko pouzdano i konkretno kakve su razlike u odnosu na prijeratno vrijeme?

P.S. Hebote, bas si kontam, nama je taj rat nulta godina....



što se tiče stranačke obojenosti ekipa koja je radila i mutila sa tim komarcima bili su Kramaričevi ljudi mislim meni je žalosno da različite firme za dezinskeciju i deratizaciju uzimjau za hektar prskanja 220 kn od grada onada te iste firme iznajme neku od ove 2 firme za prskanje ona te dvije firme dobiju 20 kn po hektaru i onda dode ekipa novinara i pitaju ekipu iz grada gdje ode lova pa znate hma? lova znate avioni su skupi znate hm?? i tako ti ide dok ljudi poput debelo perzijca iz bilja zarade masnu lovu i to čistih 200 kn po hetaru pa si uzmi računicu..
Sve je to stara dobra matematiku uzmi neko da bi on imao
i pazi sad ovo onda ekipa novinarcica dode i pljuje po pilotima mislim da je sramaotno..

#24:   Autor: vlasac Post Postano: 04.05.2005. 11:34

zapravo sam htio reči da su zrakoplovne firme zadnje u lancu i niti su krive niti kradu od grada..

#25:   Autor: vlasac Post Postano: 04.05.2005. 11:54

evo upravo saznah ovo sredstvo se proizvodi u Danskoj za potrebe SAD-a koriste ameri i oni iz sjverene i oni iz južne amerika osim toga ta tvornica se non stop širi jer ta sredstva su dobro došla u Africi protiv raznih bolesti pa se pitam ako ga u svjetu koriste i nitko se ne žali vač 30 god samo se mi hrvati nađemo buniti premda nema nikakve alternaive

#26:   Autor: natasa Post Postano: 04.05.2005. 13:04

Nas obične građane, kojima je potpuno jasno da je opet i samo i JEDINO pitanje velike love (kao i uvijek)..ipak zanima, koga treba iz***bat da se rješimo ovih dosadnih komaraca...napokon se pojave lijepi i sunčani dani, a ne smijem ni prozor otvoriti da se kuća pošteno prozrači jer će ući dosadni komarci (baš kao prekjučer kada ih je bilo jedno 50 u sobi) i izbosti mi djecu...za popizdit...BOLI ME VIŠE BRIGA ČIJA JE TO ODGOVORNOST I BOLI ME BRIGA ZA SVE TE ŠTETNE POSLJEDICE PO OSJEČKE ZELENE (posebna tema)...RIJEŠITE NAS KOMARACA ZABOGA!!!!

#27:   Autor: gaap Post Postano: 04.05.2005. 13:18

PRIOPĆENJE OSJEČKIH ZELENIH POSLANO MEDIJIMA PROSLJEĐUJEM, DA NE BUDE ZABUNE UBUDUĆE!!!


Osječki zeleni nemaju veze s zaprašivanjem komaraca!


Brigu o tome kako će nas što više i što češće jesti komarci Grad Osijek prepustio je Merdićevom istraživačkom timu od 6 ljudi, koji inače komarce, opasne nametnike i prenosnike krvnih zaraza, promatraju isključivo kroz prizmu znanstvenih istraživanja.

Što se tiče priče o ledenim kuglicama koje uspješno zamrzavaju larve komaraca po dravskim i kopačkim ritovima, treba javnost upoznati s činjenicom da je u sklopu spomenutog međunarodnog projekta, u osječkoj slobodnoj zoni postavljen pogon za proizvodnju i distribuciju ledenih kuglica za komarce. Naime, Mocotec i Phoenix Aviation Service Gmbh
partneri su u projektu, te su u Osijeku instalirani u sklopu projekta.

Kroz cijeli ovaj slučaj osječkih komaraca jedino se može zaključiti da je veliki novac bačen u neki besmisleni znanstveno-istraživački projekt, da se od 2002.godine pa do kraja projekta ovdje vrti teška lova, a da komaraca ima sve više.

Možda su ledene kuglice koje se proizvode u osječkom Mocotecu ustvari hrana za komarce. Možda su stanovnici osječko-baranjske županije dio nekog biotehnološkog pokusa. Možda je sve ovo obična lakrdija znanstvenika koji vrlo često vode čovječanstvo u samouništenje.

Uglavnom, dragim građanima poruka : Osječki zeleni, izjedeni od komaraca, nikome nisu zabranili da zaprašuje komarce. Čak naprotiv, bilo bi zgodno da onoga tko je dopustio da se u Osijeku provodi ovaj glupi projekt za pranje novaca, komarci izbodu i zaraze malarijom, encefalitisom, Q-groznicom i drugim prljavštinama.

Zahtjevamo od Zavoda za javno zdravstvo da vrati u praksu dobre stare avio-tretmane, pa ćemo moći preživjeti period do jesenskih dana.
Osječki zeleni

#28:   Autor: Gemi Post Postano: 04.05.2005. 13:19

zivijooooooooooooooooooo

#29:   Autor: Leteci mungos Post Postano: 04.05.2005. 13:19

Evo, upravo stigle nove bare da se gamad ima gdje kotiti. Ni nebesa nas ne vole, hehe.

#30:   Autor: vlasac Post Postano: 04.05.2005. 14:07

gospodo draga onda se ja pitam što ste napadali prij para godina zaprašivanja tj dimljenje iz aviona te ga osudili i zakonski ovjekovječili u obliku zbrane. muči me jedna stvar jel se to Osječki zeleni okreču kako vjetar puše,predpostavljam da se pokušavaju sakriti dok izbronička stihija prođe te onda nastaviti filozofiju po principu: "daj da se nešto priča i još ako češ mi to subvencionirati puna šaka brade"
Što se niste okomili na Merdićevu ekipu prije nego baš sada..
Bojim se da vi niste ni Z od zelenog osim kada je lova u igri..

#31:   Autor: c-192 Post Postano: 04.05.2005. 14:11

predlažem uvođenje elementarne nepogode Cool
možda onda dobijemo i koju dodatnu kintu od države? Laughing

#32:   Autor: gaap Post Postano: 04.05.2005. 14:53

@vlasac.....prijatelju, za razliku od razno-raznih gradskih lopova zeleni nisu ni na gradskoj ni na županijskoj ni na državnoj sisi...i molim da se osječki zeleni ne mješaju s udrugom koja se zove "prijatelji kopačkog rita" predvođenu darkom vargom te ocem i sinom mikuškom koji osječanima poručuju da se dobro obuku i našpricaju repelantima kako ih komarci ne bi grizli. nadalje, osječki zeleni, za razliku od Zelenih Hrvatske nikada se nisu i neće baviti politkom niti svoj rad usmjeravati u političke svrhe. Osječki su se zeleni do sada, više ili manje uspješno, borili i izborili za zabranu prodaje parka Vidikovac Novaliću, prestanak devastacije parka prirode papuk zbog rada kamenoloma Kamen Ingrada, zagađenja drave, zabrane sadnje gmo usjeva u županiji...

ekipa koja se sada bavi tzv.kontrolom komaraca očito je nesposobna, kako to da se nitko nije sjetio potražiti pomoć i savjet WHO-a ....ili su i za to nesposobni!?

#33:   Autor: vlasac Post Postano: 05.05.2005. 10:41

gaap je napisao/la (Pogledaj post): ›
@vlasac.....prijatelju, za razliku od razno-raznih gradskih lopova zeleni nisu ni na gradskoj ni na županijskoj ni na državnoj sisi...i molim da se osječki zeleni ne mješaju s udrugom koja se zove "prijatelji kopačkog rita" predvođenu darkom vargom te ocem i sinom mikuškom koji osječanima poručuju da se dobro obuku i našpricaju repelantima kako ih komarci ne bi grizli. nadalje, osječki zeleni, za razliku od Zelenih Hrvatske nikada se nisu i neće baviti politkom niti svoj rad usmjeravati u političke svrhe. Osječki su se zeleni do sada, više ili manje uspješno, borili i izborili za zabranu prodaje parka Vidikovac Novaliću, prestanak devastacije parka prirode papuk zbog rada kamenoloma Kamen Ingrada, zagađenja drave, zabrane sadnje gmo usjeva u županiji...

ekipa koja se sada bavi tzv.kontrolom komaraca očito je nesposobna, kako to da se nitko nije sjetio potražiti pomoć i savjet WHO-a ....ili su i za to nesposobni!?



čuj na ovo posljednje pitanje trebala bi odgovoriti GEMI,mislim da je ona više stručnija za ova odgovor..
a ja bih te pitao da mi ovu svou rečenicu obrazložiš "prestanak devastacije parka prirode papuk zbog rada kamenoloma Kamen Ingrada, zagađenja drave, zabrane sadnje gmo usjeva u županiji uspljei ste bravo nako što se sve to več desilin u županiji"... Iskreno zakon o zabrani aviotretiranja ste vi prvi podupirali i tražili izglsanje da je meni za sva vaša sranja neka subvencija bilo bi ljepo..
Naime lako je sjediti i laprtati šta treba i kako treba ali zaniljivo je kako se ta ekipa Osječkih zelenih napalila na zakon o aviotretiranju kada je trebao diči na snagu sve su podržavali jer subvencijama su im se prijetili kao što sada pred izbore mjenjaju ploču što nisu izdali ovo priopčenje na dnveniku prije pola godine ili prije 2 mjeseca veča baš sada i ovog trenutak pa stvar je jednostavna zasvrbilo ih u guzici jer su svjestni da neče biti para kad se ekipa u gradu izmjenja a to ih tako svrbi da se stvorio gadan osip moj opsip čim čujem Osječi zeleni bilo na vjestima ili u novinama...Nisi više osječani mutavi shvačaju neke stvari istina sporo ali polako doči če sve na svoje

#34:   Autor: gaap Post Postano: 05.05.2005. 13:25

nadam se da si u pravu i da će zaista sve vrlo brzo doći na svoje! i opet ti ponavljam, ne treba mješati os zelene sa familijom mikuška iz kopačkog rita. oni su protiv, prijatelju, ali ti mene očito ne razumiješ. a taj zakon o zabrani donjelo je ministarstvo koje, moš' mislit' redovito pita zelene za savjet prije nego nešto odluče,. zabrana je donesena zbog navodne toksičnosti, ali ja o tome zaista nemam pojma...a ne da se zaštite jebene čaplje!!!!
zato, prijatelju, pucaš na krivu adresu!!!!

#35:   Autor: gaap Post Postano: 05.05.2005. 13:29

I DA SE RAZUMIJEMO, JA NISAM ČLAN OSJEČKIH ZELENIH!!! S ljudima se poznam poslovno, sedam godina pratim njihov rad i slažem se da su imali cirkusantskih poteza. ali zaista nije ok da me cimaš i trpaš u nešto s čim nemam veze!!! ja samo iznosim činjenice, a zašto netko nešto nije učiniio kad si ti to očekivao, pojma nemam!!! Činejnica je da me jebu komarci kao i tebe, da mi smetaju i da pizdim

#36:   Autor: Leteci mungos Post Postano: 05.05.2005. 14:08

Komarci nam potvrdjuju da mora uci ako zelis biti jeben. Slikovito receno.

Svi bi da zivimo u cistom i nezagadjenom gradu, s cvrkuvatim pticicama, rodama koje nas prelijecu i kenjaju po nama, patkama, labudovima.

E, pa gospodo, i komarci ulaze u hranidbeni lanac tih ptica, kao i gomila drugih kukaca koje potamani taj otrov. Plus sto je taj otrov sigurno stetan i za ljude, samo sto za ovo nemam konkretnih argumenata, pa bih volio cuti misljenje onih koji znaju.

#37:   Autor: vlasac Post Postano: 05.05.2005. 14:28

čuj ak ga koriste u svijetu neznam što ne bi i kod nas šta smo ljepiši bolji ili smo samo glupav narod sa kojim savtko radi šta hoče..

Čuj gaap sorry ak si mislio da je napad na tebe nema veze sa tobom ,sorry ak je tak ispalo,vjeruj mi provjerno znam da si slali pra pisama potpore tome da se donese zakonik supljalji su dokumnte vršili pritisak i preko medija i preko gradske vlasti..
U biti oni su bili samo marionete u cjelom cirkusu kako zaraditi jer se naša vlast mogla ograditi i reči gle i čuvari prirode su uz nas to treba ozakonit pa onda ovom sa helikopterom dati da radi na račun države to je smisao svega bio pozdrav..

#38:   Autor: gaap Post Postano: 05.05.2005. 14:42

nije bed. sve je ok!!!

#39:   Autor: Leteci mungos Post Postano: 05.05.2005. 23:15

@vlasac, vidim da se kontas u problematiku aviozaprasivanja (heh, jesi pilot ili nisi?! ;-)) ... ajd daj neke brojke o aviozaprasivanju. Ono, koliko kosta let, hektar i te djidje, koliko oni naplacuju. Ti si sigurno daleko upuceniji od svih nas u te price, a i vi piloti sigurno pricate u hangarima (osim sto radite tko zna sto jos ;-))...

#40:   Autor: vlasac Post Postano: 06.05.2005. 9:33

dakle po hektaru se od grada izmuze oko cca 220 kn kako ???Prvo grad raspiše natječaj za firme koje če obavljati uništavanje komaraca (razne deratizacijske i dezinsekcijske firme)to su svima nama poznate tvtrke iz Osijeka i okolice koje na svim natječajima pobjeđuju kakvu god da ponudu dali?? Tada te tvrtke iznajmljuju u ime grada avione od jedine 2 firme koje se zaista time bave u Osijeku pilote avione mehaničare tj zakupljuju posao..Od cijene 220 kn po hektaru tvtrke za deratizaciju daju zrakoplovnim tvrtkama 22kn po hektaru..Što znači stvarna cijena hektara je maksimalno 30kn:DAKLE OKO 190 KN IDE TVRTKAMA ZA DERATIZACIJU.. Neka potroše još 50 na troškove rada znači ostaje im 140 knPO HEKTARU!!!!Izračunajte si koliko je dug Osijek +sve ostale opčine pa če te shvatiti da se tu radi o miljunima kn. Mozda če vam sada biti jasno zašto ovo sve skupa kriminalistička policija ispituje več mjesec dana toplo se nadam da če zbog ovoga nekome glave padati...



Leteci mungos je napisao/la (Pogledaj post): ›
@vlasac, vidim da se kontas u problematiku aviozaprasivanja (heh, jesi pilot ili nisi?! ;-)) ... ajd daj neke brojke o aviozaprasivanju. Ono, koliko kosta let, hektar i te djidje, koliko oni naplacuju. Ti si sigurno daleko upuceniji od svih nas u te price, a i vi piloti sigurno pricate u hangarima (osim sto radite tko zna sto jos ;-))...

#41:   Autor: vlasac Post Postano: 06.05.2005. 9:52

zanimljiva je cifra koja izade na osnovi dotičnog merdića 7260000kuna samo za jedno tretiranje avionima ( govorimo o 33 000 hektara larvicidnog područja) a obavlja ih se par puta godišnje no mene muči ta cijena po meni stvarna cijena neka je 30 kn a to nas građane košta oko 990000 da se sve izvrši avionom meni ima u gornjoj brojci viška brojeva a vama!!!!!pa neka mi netko objasni šta če bandi 30 miljuna kuna neka netko to meni pojasni očito brod tone pa treba još malko napunit đepove prije odlaska ..

#42:   Autor: Leteci mungos Post Postano: 20.07.2006. 14:41

Stara tema, ali jos uvijek se pouzdano ne zna koliko je otrov kojim se tretiraju komarci (onaj iz aviona i onaj s tla) stetan za ljude...Sad

#43:   Autor: anakonda Post Postano: 21.07.2006. 9:36

..."muči me jedna stvar jel se to Osječki zeleni okreču kako vjetar puše,predpostavljam da se pokušavaju sakriti dok izbronička stihija prođe te onda nastaviti filozofiju po principu: "daj da se nešto priča i još ako češ mi to subvencionirati puna šaka brade"..."

...dragi vlasac, iako smo se maknili od Osječkih zelenih, vratiti ću se na njih...vrlo dobro mi je poznat rad OZ koji je započeo još prije 10tak godina i btw. udarni sastav se nije mijenjao od tada...znači ljudi nakon 10 godina borbe (najčešće protiv vjetrenjača) ipak znaju o čemu pričaju...druga stvar: OZ nikada nisu bili financijski podržavani od strane države ili nedajbože lokalnih vlasti, ma koja god politička struja bila na vlasti...sav financijski udjel dolazi preko raznih natječaja za NV udruge na koje se može svatko prijaviti...a to što OZ imaju stil "udri nogom vrata i uđi" mnogi naravno ne odobravaju...pogotovo ako se tiče njih i njihovih interesa...hvala na pažnji...

#44:   Autor: anakonda Post Postano: 21.07.2006. 9:37

...i ispričavam se ako sam malo otišla offtopic...

#45:   Autor: Leteci mungos Post Postano: 17.03.2009. 10:55

Hoce li Grad Osijek kupiti nekoliko ovakvih lasera i instalirati ih na rubove grada? ;-)

Znanstvenici zaduženi za svemirski program razvili laserski pištolj za ubijanje komaraca

Skriveno: 
AMERIČKI znanstvenici razvijaju laserski pištolj koji će biti u stanju ubiti milijune komaraca u nekoliko minuta.

Laser koji je popularno nazvan "oružje za uništavanje komaraca" puca na životinjice jednom kada "prepozna" zvučnu frekvenciju koju "male beštije" proizvode mahanjem krilcima. Laserska zraka ubije komarca tako da ga na mjestu spali, pišu svjetski mediji. Ovu sjajnu "spravicu" razvijaju neki od astrofizičara iz programa nazvanog "Star Wars" u kojem su se tijekom Hladnog rata razvijali anti-raketni štitovi.

Program financirao Bill Gates

Ovaj program za masovno ubijanje komaraca zamišljen je, u prvom redu, za sprječavanje širenja malarije. Voditelj projekta Jordin Kare rekao je kako će laser biti "sposoban" na širokom području u samo nekoliko minuta "spržiti" milijune komaraca.

Ovaj izum će najviše koristi afričkim zemljama koje imaju najviše problema s malariju. Na tom kontinentu svakih 30 sekundi od te bolesti koju prenose ženke komaraca umre jedno dijete. U svijetu godišnje ima oko 300 milijuna slučajeva obolijevanja od malarije od kojih milijun ljudi umre. Kare tvrdi kako njihov izum neće štetiti ekološkom sustavu "napadnutog" područja, jer ne postoje "dobri komarci". Navodno te zrake neće djelovati protiv drugih insekata, a cijeli projekt financirala je zaklada koju vodi Bill Gates.

Index.hr

#46:   Autor: Ingo Post Postano: 17.03.2009. 11:07

mi ove godine necemo nista poduzeti u vezi komaraca jer se ne uklapa u predizborni program.

cekat cemo da nas komarci iznenade ... kao sto volimo da nas snijeg u sijecnju iznenadi... i onda ce se pojaviti jedan od 'spasitelja' i spasiti nas tih krvozednih malih bestija.

#47:   Autor: tonya Post Postano: 17.03.2009. 13:30

Ja sam već vidjela nekoliko malih beštija...

#48:   Autor: Frost Post Postano: 17.03.2009. 16:23

Da vidio, ubio! osijek031.com smile

#49:   Autor: Malisha Post Postano: 17.03.2009. 19:41

još nisam vidio komarce al muhe se polako gomilaju

#50:   Autor: nake_rado Post Postano: 17.03.2009. 20:39

Ja nit komaraca nit muha.
Možda ne smrdim dovoljno pa se ne skupljaju Smile

#51:   Autor: Mother Earth Post Postano: 18.03.2009. 14:36

A smrdLjivi martin? Jbt prošLo Ljeto ih je biLo k'o Rusa! ZgadiLi su mi, nisam vrata baLkonska smjeLa otvarat osijek031.com smile

#52:   Autor: PEGY Post Postano: 15.04.2009. 10:52

[quote="Leteci mungos"]
Hoce li Grad Osijek kupiti nekoliko ovakvih lasera i instalirati ih na rubove grada? ;-)

zašto na rubove grada??? A što s okolicom?
Hvala bogu pa komarac nezna gdje počinje grad.

#53:  Komarci Autor: andro49 Post Postano: 10.07.2011. 23:07

Vratio sam se nakon 20-tak dana i ugodno (malo je reći) se iznenadio što u gradu nema komaraca.Ovim putem upućujem pohvalu svim djelatnicima koji su nam omogućili ugodan boravak u našem gradu.

#54:   Autor: PsychoSoldier Post Postano: 11.07.2011. 12:42

zahvali se suhom vremenu, odnosno cinjenici da nije bilo poplava ove godine Very Happy

#55:   Autor: Ingo Post Postano: 11.07.2011. 13:31

PsychoSoldier je napisao/la (Pogledaj post): › zahvali se suhom vremenu, odnosno cinjenici da nije bilo poplava ove godine Very Happy


upravo to ... nizak vodostaj i susa.

djelatnici nemaju apsolutno nikakve veze sa ovim ... osim sto su vjerovatno potrosili sve novce

#56:   Autor: fear of the dark Post Postano: 11.07.2011. 13:40

Samo nam još komarci fale na ovu faking vrućinu

#57:   Autor: alanford Post Postano: 11.07.2011. 23:28

ma samo neka ih nema!
Osijek031.com » Ljepota, zdravlje, hrana » Komarci


Generated using printer-friendly.
Vremenska zona: GMT + 01:00.
Stranica 1 / 1.

:: Powered by Osijek031.com © 2004-2012. ::