Osijek031.com :: Osijek031.com - Osijek 031 online - novosti - vijesti - najave - forum - portal - osjecki

Osijek031.com » Ljepota, zdravlje, hrana » Jedno isključivo žensko pitanje...

#1:  Jedno isključivo žensko pitanje... Autor: Loona Post Postano: 18.07.2006. 19:08

E pa cure drage, ima li koja efikasno rješenje kako zaobići one crvene točkice na bikini zoni (jel da ne budem nepristojna, heh..) nakon depilacije aparatićem, voskom i sličnim stvarčicama koje čupaju dlaku iz korijena, a manji broj točkica pretvori se u sve i svašta na kraju (sitne ožiljke, urasle dlačice i sl.)?..
S time jedino problema nema kada se koristi britvica, al to mi se jednostavno ne da svaki dan..

#2:   Autor: Alana Bates Post Postano: 18.07.2006. 19:11

Čuj, takvo mjesto je osjetljivo, preporučujem ti da ne čupaš nego da radije koristiš depilacijsku kremu, veet ili baleu (dm-ova robna marka, negdje trostruko jeftinije nego veet). Moja frendica, doduše, čupa iz korijena, ali uvijek nanosi dječji puder poslije, što također preporučujem.

#3:   Autor: Gemi Post Postano: 18.07.2006. 22:09

Osobno mislim da je svejedno cupas li ili brijes. Nema ti pomoci ako to ne radis redovno i zimi i ljeti. Ako to radis redovno, onda takvih problema nema. Urastanje dlacica je puno gori problem od piknjica.

Ako ipak to radis tek povremeno, nabavi bilo koju kremu ili jos bolje gel na bazi aloe vera-e u ljekarni i namazi odmah poslije tretmana. Smijes mazati cak i vise puta u roku par sati. Sutradan si k'o nova. Smile

#4:   Autor: Loona Post Postano: 19.07.2006. 7:50

Ma ali radim i ljeti i zimi, al zimi ih nema toliko i nestane samo od Nivea losiona ili tako čega, ali sad po ljeti je tih točkica i uraslih dlačica više.. Možda i od sunca i Drave i bazena i svega toga..
Gemi, daj ime nekog dobrog aloe vera losiona i odoh ga kupiti odmah jerbo sam već kupila vjerojatno sve što ima na tržištu.. Wink

#5:   Autor: DanicaV Post Postano: 19.07.2006. 8:37

Aloa vera ti je sada toliko popularna da ne možeš promašiti, osobito ako odeš u ljekarnu, samo biraš % aloe jer to znači i više love. Sada i pjene za brijanje rade s dodatkom aloe.

Za vječno rješavanje muka, posjet kozmetičkom salonu i laser. Naravno da košta. Mislim da ti za bikini zonu treba cca 1000 kn, a opet kad zbrojiš sve što potrošiš kroz godine........ isplati se. Samo treba lovu riknuti najednom.

Depilacija i nije više samo ženska tema.......

#6:   Autor: Alana Bates Post Postano: 19.07.2006. 8:55

Loona je napisao/la: ›
Ma ali radim i ljeti i zimi, al zimi ih nema toliko i nestane samo od Nivea losiona ili tako čega, ali sad po ljeti je tih točkica i uraslih dlačica više.. Možda i od sunca i Drave i bazena i svega toga..
Gemi, daj ime nekog dobrog aloe vera losiona i odoh ga kupiti odmah jerbo sam već kupila vjerojatno sve što ima na tržištu.. Wink


Ako ćemo biti fuj, onda i od znoja... Ono, ja se kunem u dječji puder protiv znoja, ali aloe vere je također dobra i smiruje (ako ćeš ostati pri starom tretmanu čupkavcima...). Ja se nikad nisam mogla brijati jer su mi se crvene točkice pojavile instantly, a s depilacijskom kremom nikad, tako da kucam u drvo i držim se starog načina.

A što se tiče vječnog rješavanja muka: možda bi bilo i dobro pljunut (čula sam za curu koja je kompletno tijelo obavljala u Zagrebu za 12 000 ondašnjih maraka) toliku lovu, ionako je potrošiš tijekom godina. Al naravno, nije da imam 1000 raspoloživih kunica samo za to...

#7:   Autor: DanicaV Post Postano: 19.07.2006. 9:17

Nakon što te kozmetičarka fino ispeče voskom, obavezno posipa puderom. U toku godine dolazi sve u obzir, britvica, pjena, krema...... ali prije mora je praktičnije otići u salon i srediti se jer je trajnije. A i bolnije...... Sad

#8:   Autor: yellowica Post Postano: 19.07.2006. 9:28

ja idem kod kozmetičarke na čupanje prepona i nemam piknjice.... osim kada budem sama svoj majstor... e, onda ne bude dobro... Sad

#9:   Autor: tonya Post Postano: 19.07.2006. 9:50

Čula sam da je dobro napraviti i blagi piling na kritičnoj zoni, pa dlačice ne bi trebale urastati. Naravno, poželjno je i ne nositi preuske gaćice Smile

#10:   Autor: Loona Post Postano: 19.07.2006. 9:57

Al kad nemam ja vremena čekati da me naruče, uvijek im je gužva, pa ovo ono a ja bi baš tad išla na plivanje ili šta već.. Onda mi je lakše biti sam svoj majstor.
Al negdje sam čitala da baby puder nije ok stavljati jer zatvara pore i sprečava disanje kože na tim mjestima.. Al budem probala...

#11:   Autor: yellowica Post Postano: 19.07.2006. 10:04

najbolje se onda kremaj... a kad te naruče na čupanje... najbolje, vjeruj mi... i to kod nekog tko zna... npr. LILIAM

#12:   Autor: tonya Post Postano: 19.07.2006. 10:24

Puder je dobar jer kupi vlagu i smanjuje mogućnost osima. Zato su bebine guze meke i suhe Smile

#13:   Autor: Loona Post Postano: 19.07.2006. 10:29

Al mislim, šta bi se dogodilo kad bi recimo mi cure odlučile ne prolaziti sve te strahotne tretmane, nego lijepo pustimo da nam rastu dlake po nogama, ispod ruku, po piz.., brkovi i tako to? Baš me zanima kako bi to na Kopici ili Zrću izgledalo..
A muški rod i dalje ima privilegiju da to može i ne mora raditi... Ako žele, onda je to nama ok, a ako ne žele, pa i to nam je ok, jer - oni su muškarci i nekim nepisanim pravilom to sve ne moraju...

#14:   Autor: yellowica Post Postano: 19.07.2006. 10:30

žalosna istina

#15:   Autor: fatcat Post Postano: 19.07.2006. 12:28

tonya je napisao/la: ›
Puder je dobar jer kupi vlagu i smanjuje mogućnost osima. Zato su bebine guze meke i suhe Smile
I moja (guza) bi bila tako meka da je glanc nova kao bebina...

#16:   Autor: DanicaV Post Postano: 19.07.2006. 12:49

fatcat je napisao/la: ›
moja (guza) bi bila tako meka da je glanc nova kao bebina...


bitno da si nam se uključio na "čisto žensko pitanje".
kad smo kod pudera, ima muškića koji koriste talk da im se guza ne bi znojila.............

#17:   Autor: tonya Post Postano: 19.07.2006. 12:57

Hehe...
Ma dlakavost je ok, ali kad tip ima dlake na leđima, onda je to pretjerano. Tada je vrijeme za čiku Voska da se pobrine Smile

#18:   Autor: Loona Post Postano: 19.07.2006. 13:13

Heh, da.. ja sam se uvijek grozila dlaka na muškom tijelu, tj. onih na prsima i leđima, pogotovo kad ih ima kao tepih čupavac. osijek031.com smile
No i to se promijenilo kad sam se prvi put jako zaljubila u tipa koji je imao određeni broj dlaka na prsima i onda mi to nekim čudom nije uopće smetalo... Kao ni sada.. Ako ga volim, volim ga i s dlakama i bez njih..
Question No pitanje pravo je: Da li bi oni voljeli nas da smo mi dlakave Question

btw, dlake na leđima ne opravdavam ni ljubavlju.. Wink

#19:   Autor: gaap Post Postano: 19.07.2006. 13:25

Loona je napisao/la: › No pitanje pravo je: Da li bi oni voljeli nas da smo mi dlakave


odgovor je naravno NE, mislim ko još želi ševit jetija!?

#20:   Autor: yellowica Post Postano: 19.07.2006. 13:29

a tko želi da ga jeti ševi????

#21:   Autor: puki Post Postano: 19.07.2006. 13:33

ma pretjerano ste opsjednute pitanjem dlakavosti. meni ne vjeruje, ali stvarno - sve dok ne smeta pri odredjenim stvarima, ne smeta...i gotovo.

gaap je napisao/la: ›
odgovor je naravno NE, mislim ko još želi ševit jetija!?

AHHAHAHahhaheheh...heheh..eh..umm...
ne, sori, nikako mi ne ide smijanje na lose sale.
jebiga. (bar se nadam da je ovo bio pokusaj sale, ako nije...pa...neke stvari su mi onda razumljivije)

#22:   Autor: Loona Post Postano: 19.07.2006. 13:33

E o tome se i radi...
Naša je dužnost da trpimo bolove ('bem ti jabuku onu što vam dadosmo Smile) kako ne bi izgledale ko jetiji-koje-nitko-neće-ševiti, a vama je to opcionalno jerbo ćemo se mi ševiti s vama imali dlake ili ne (naravno pričamo o razumnom broju dlaka)..

#23:   Autor: puki Post Postano: 19.07.2006. 13:34

otkud ti to?

#24:   Autor: Loona Post Postano: 19.07.2006. 13:38

Otkud mi šta?
Ova dužnost je trebala ići pod navodnike, ali opće prihvaćeno nepisano pravilo je da je to tako i gotovo..
Npr. jel tvoja cura dlakava ili depilira sve nepotrebne dlake?

#25:   Autor: yellowica Post Postano: 19.07.2006. 13:39

to možeš pitati i nju...

#26:   Autor: puki Post Postano: 19.07.2006. 13:39

zasto mislis da sam komentirao da ste opsjednute time? necu komentirati jer ne smijem Smile

#27:   Autor: puki Post Postano: 19.07.2006. 13:40

yellowica je napisao/la: ›
to možeš pitati i nju...


tocno tako Smile

#28:   Autor: Loona Post Postano: 19.07.2006. 13:44

Znam, ali ja pitam tebe, povodom onoga "od kud ti to"

#29:   Autor: yellowica Post Postano: 19.07.2006. 13:47

da samo jednu stvar riješimo... mi se ovdije ne zalažemo za to da se prestanemo depilirati, nego da se i vi počnete brinuti malo više o dlakama... a ne da samo prigovarate...

#30:   Autor: Marigold Post Postano: 19.07.2006. 13:47

Ma šta vam je cure...depilirajte se i sređujte sve dok tip totalno ne zagrize..a nakon toga..........

#31:   Autor: yellowica Post Postano: 19.07.2006. 13:49

to neka teorija iz iskustva?? jel pali?

#32:   Autor: Marigold Post Postano: 19.07.2006. 13:51

O, da.....
Iako nisam uvijek tako zlobna pa ga nekad znam iznenadit....i onda bude sav sretan
Znaš ne treba muške navikavat na to da si konstantno izdepilirana jer onda to uzimaju zdravo za gotovo..

#33:   Autor: Loona Post Postano: 19.07.2006. 13:53

Marigold je napisao/la: ›
Ma šta vam je cure...depilirajte se i sređujte sve dok tip totalno ne zagrize..a nakon toga..........


.....da se zapustimo??
heh, to ide kad dobiješ obruč onaj na desnoj ruci..

#34:   Autor: yellowica Post Postano: 19.07.2006. 13:53

ti si valjda iskusnija po tom pitanju...
zato se ja ne skidam baš često... duge hlače...

#35:   Autor: gaap Post Postano: 19.07.2006. 13:54

drage moje, ako ja mogu brinuti o uklanjanju svojih dlaka, onda bi i vi to trebale činiti... mislim, isprike za neurednot nema i ne smije biti!

#36:   Autor: Loona Post Postano: 19.07.2006. 13:54

Marigold je napisao/la: ›
Znaš ne treba muške navikavat na to da si konstantno izdepilirana jer onda to uzimaju zdravo za gotovo..


ma ionako to uzimaju zdravo za gotovo.. i onda puki pita "otkud ti to". eeeeeeee.... piše na ogradi..

#37:   Autor: Marigold Post Postano: 19.07.2006. 13:55

Ma to je samo formalnost.Smile

#38:   Autor: yellowica Post Postano: 19.07.2006. 13:57

gaap je napisao/la (Pogledaj post): › drage moje, ako ja mogu brinuti o uklanjanju svojih dlaka, onda bi i vi to trebale činiti... mislim, isprike za neurednot nema i ne smije biti!


vidim da svakodnevno depiliraš noge!!

mene briga... idem na čupanje, kad nemam vremena, pod tušem se izdepiliram i amen! ali kontam da će mi dopizdit za koju godinu...

#39:   Autor: Loona Post Postano: 19.07.2006. 13:58

gaap je napisao/la: ›
drage moje, ako ja mogu brinuti o uklanjanju svojih dlaka, onda bi i vi to trebale činiti... mislim, isprike za neurednot nema i ne smije biti!


ma ne zagovaramo mi prestanak depilacije (kao što već je napisano), al bilo bi lijepo kad bi se više frajera brinulo o svojim dlakama..

#40:   Autor: Marigold Post Postano: 19.07.2006. 13:59

Ma šta je muškarac bez dlaka...

#41:   Autor: Loona Post Postano: 19.07.2006. 14:01

yellowica je napisao/la: ›
gaap je napisao/la (Pogledaj post): › mislim, isprike za neurednot nema i ne smije biti!


vidim da svakodnevno depiliraš noge!!


voskom da, da!!! Laughing

#42:   Autor: Loona Post Postano: 19.07.2006. 14:02

Marigold je napisao/la: ›
Ma šta je muškarac bez dlaka...


isto što i žena s dlakama!

#43:   Autor: DanicaV Post Postano: 19.07.2006. 14:07

gaap je napisao/la: ›
Loona je napisao/la: › No pitanje pravo je: Da li bi oni voljeli nas da smo mi dlakave


odgovor je naravno NE, mislim ko još želi ševit jetija!?


za pravo čudo, na svoje uši sam čula od predstavnika muškog roda, da im nije jasno zašto su žene toliko opterećene depilacijom.
nešto u stilu, priroda daje.......

na sreću, vrlo sam rijetko u javnom prijavozu, ali kad netko digne ruku i fino gledaš i njufaš žbunić, bez obzira da li se radilo o muškom ili ženskom rodu....
da, ima sve muškića koji briiju pazuhe..... pohvalno.

#44:   Autor: Marigold Post Postano: 19.07.2006. 14:07

Ne palim se baš na muške koji su previše opsjednuti svojim izgledom....važno mi je samo da su čisti, ovo sve ostalo je masturbacija...

#45:   Autor: Loona Post Postano: 19.07.2006. 14:33

Ni sama nisam neki ljubitelj frajera koji imaju više kremica i manje dlaka od mene, al kao što danicaV reče, pohvalno je što barem pazuhe briju a još pohvalnije ako se i oni pozabave svojom intimnom zonom..

#46:   Autor: Leteci mungos Post Postano: 19.07.2006. 15:04

Loona je napisao/la: › Al mislim, šta bi se dogodilo kad bi recimo mi cure odlučile ne prolaziti sve te strahotne tretmane, nego lijepo pustimo da nam rastu dlake po nogama, ispod ruku, po piz.., brkovi i tako to? Baš me zanima kako bi to na Kopici ili Zrću izgledalo..


Kopici i Zrcu??! A, kako tek u krevetu?! Mislim, ponekad je zanimljivo biti s nekom shumastom, cisto za promjenu, ali rudlavi pitchoberi su mamac za vonj i dirt, ma koliko paznej riba polagala na higijenu.

Brkovi su dodatna prica... shvacam da neke nisu osvojile genetski jackpot, ali sve se da rijesitit, a ne da se (ako uopce smognem pijane hrabrosti) moram zvaliti s polu riba - polu Boratom...

btw. pizda je karakterna osobina...

Citat: › Naša je dužnost da trpimo bolove ('bem ti jabuku onu što vam dadosmo ) kako ne bi izgledale ko jetiji-koje-nitko-neće-ševiti, a vama je to opcionalno jerbo ćemo se mi ševiti s vama imali dlake ili ne (naravno pričamo o razumnom broju dlaka)..
Hebiga, kad mi imamo ono sto ni jedna guma ne moze imitirati...

...plus sto ste upravo vi stvorile vaginokraciju kako biste mogli manipulirati s onim, nizim, slojem muskog roda koji razmislja s dva mozgica, umjesto s jednim mozgom...

Marigold je napisao/la: › Ma šta vam je cure...depilirajte se i sređujte sve dok tip totalno ne zagrize..a nakon toga..........


...a, nakon toga redovito iznenadjujte razlicitim zurkama, jer blejanje u isti prizor u trenucima Lassie-dancea zna dojaditi pa bi lizac mogao po nove zurke u tudje gambe... ;-)


Zadnja promjena: Leteci mungos; 19.07.2006. 15:10; ukupno mijenjano 1 put.

#47:   Autor: Leteci mungos Post Postano: 19.07.2006. 15:05

Loona je napisao/la: › ma ne zagovaramo mi prestanak depilacije (kao što već je napisano), al bilo bi lijepo kad bi se više frajera brinulo o svojim dlakama..


Mozda se druzis s krivim "frajerima"...

#48:   Autor: Leteci mungos Post Postano: 19.07.2006. 15:09

Loona je napisao/la: › ... pohvalno je što barem pazuhe briju a još pohvalnije ako se i oni pozabave svojom intimnom zonom..


Brijanje intimne zone (my place) je stvar higijene (pogotovo ljeti), ali i krajolika dok ju posjecuje kakva spretna i pametna glavica... Cool

IMHO, brijanje intimne zone je ispred brijanja pazuha...

#49:   Autor: Alana Bates Post Postano: 19.07.2006. 18:31

Zašto ste se vas trojica-četvorica javili na nešto što je naslovljeno kao isključivo žensko pitanje? Nema interesantnih muških tema?

Potvrđujem glasine da se ne depiliram: ako vidite klupko organskog otpada i dlake kako se kotrlja ulicom, ne, to nije ono s Divljeg zapada, to sam ja. Cilj mi je jednog dana skupiti dovoljno smeća po sebi da imam samo svoju, unikatnu bullet-proof pancirku.
O muškoj depilaciji ne bih, tu sam pomalo konzervativna.

#50:   Autor: Alana Bates Post Postano: 19.07.2006. 18:48

Da, i zaboravih ostavit link na Nedinu picu:

http://vinkovci.blog.hr/

što se dobro nadovezuje na temu.

#51:   Autor: DanicaV Post Postano: 19.07.2006. 21:33

@Alana,

dečki su emancipirani........
neka kažu šta misle.

ajd sad pitanje - depilirate se zbog sebe ili zbog muškog roda?
mislim, ako nemate dečka, muža, ili tako nešto, znači li to da se ne depilirate?

#52:   Autor: Marigold Post Postano: 19.07.2006. 21:42

Depiliram se zbog svega-prvo jer je društvo to tako nametnulo, onda zbog dečka, pa zbog sebe, pa zbog vrućine da se ne znojim ko svinja, itd...

#53:   Autor: puki Post Postano: 19.07.2006. 23:01

DanicaV je napisao/la: ›
@Alana,

dečki su emancipirani........
neka kažu šta misle.


heehehhe...ne znam da li bih se trebao uvrijediti na ovo "emancipirani" Smile

ne, samo kazem (ma koliko alana tvrdila da se ne depilira) da ste, po mom skromnom iskustvu, pomalo opsjednute depiliranjem i slicnim.
(npr, "aaaa!!!nemoj!!!nisam se stigla depilirati!!!! (shite, sori, alana, al morao sam<Smile - ono, nadam se da kuzite sto mislim, u zadnje vrijeme konfuzno mislim, a jos losije objasnjavam svoje misljenje)

#54:   Autor: DanicaV Post Postano: 19.07.2006. 23:12

@Puki,

ta tvoja konfuzna faza nešto dugo traje.....

malo ispred možeš pročitati da neki primjerci muškog roda vole "prirodno", also, dlakavo........

što će reći, kao i kad su sve ostale stvari u pitanju, o ukusima ne valja......

jednom sam gledala neku emisiju o Amerima i njihovim sklonostima spram ženskog spola. dakle, prikazali su žene od 150 kg (minimalno) i neke žgoljavce kraj njih, pri čemu je jedna izjavila da ju je tip ostavio jer nije dovoljno debela.....

p.s.
čovječe, emancipiran je bio kompimen(a)t

#55:   Autor: Gemi Post Postano: 19.07.2006. 23:25

Mungos uvjereno kenja kak ako ne promijeniš vjeveričju fazonu, lik ode u tuđe gambe tražit novu. Laž na kvadrat. Ako mu je to razlog - onda ode jer je kreten.

Do dana današnjeg još nisam upoznala lika koji se konstantno depilira. Svi nesto kenjaju i glume da bi impresioniranirali, a onda posustanu. Trebamo li i mi onda otići tražit lika koji je u depiliranju uporan?

Muškarci uvijek imaju opravdanje za ono što čine, a isto to kod žena ne smatraju "primjerenim".

#56:   Autor: fatcat Post Postano: 20.07.2006. 6:27

Alana Bates je napisao/la: ›
Zašto ste se vas trojica-četvorica javili na nešto što je naslovljeno kao isključivo žensko pitanje? Nema interesantnih muških tema?
Javilo se par dobrih ljudi koji su zabrinuti za vase zdravstveno stanje. I evo nam zahvale... A kakve veze ima spol sa ovom temom, osim sto je naslovljena kao "iskljuciva". Brijanje (ili bilo koji nacin depilacije) nije iskljucivo zenski problem. Kao i Loona, upotrebljavam britvu uposto sa elektricnim aparatom za brijanje imam iste posljedice.

Vjerujem da Anonymous ne podrzava diskriminaciju u ovom musko/zenskom forumu...

#57:   Autor: DanicaV Post Postano: 20.07.2006. 7:36

fatcat je napisao/la: ›
Vjerujem da Anonymous ne podrzava diskriminaciju u ovom musko/zenskom forumu...


he, koristio si "you", ali ne podržavam........ Wink
osim toga, ima pripadnika muškog spola koji vole svojim dragama brijati noge......

#58:   Autor: Alana Bates Post Postano: 20.07.2006. 8:48

Ne podržavam diskriminaciju, dakako. Ali ako imaš nešto konkretno reći o tome kako da ne ostanu crvene točkice ili urasle dlačice - come forward.... Kontam si da žene mogu puno profitirati od spoznaja koje postoje u muškom brijanju, a uvijek su nam ih tajili Smile

Što se tiče zbog koga se depiliram, ne sigurno zbog momka, nego zbog sebe: ne osjećam se ugodno jer se ne osjećam njegovano ako nisam uredno izdepilirana (možda je to misao nametnuta od društva). Međutim, slažem se i s onim da će se svi muškarci kad-tad morati suočiti s pravim izgledom žena s kojima imaju čast dijeliti stol i postelju: ona neće biti super našminkana kad se bude ustajala ujutro, a sigurno da neće biti najprivlačnija s nekakvom voćnom ili Niveinom maskom na licu. Ali ona vama neće ništa reći na vašu sve vidljiviju pivsku ili ah-što-sam-dobro-jeo škembu ili to što vam smrde noge nakon što izujete cipele nakon 8-10-satnog radnog dana. To također nemojte zaboraviti.

#59:   Autor: Leteci mungos Post Postano: 20.07.2006. 8:48

Marigold je napisao/la: › Depiliram se zbog svega-prvo jer je društvo to tako nametnulo, onda zbog dečka, pa zbog sebe, pa zbog vrućine da se ne znojim ko svinja, itd...


Da si sklona oralnom konzumiranju zenskijeh meda, znala bi da je ljestvica prioriteta upravo suprotna... ;-)

#60:   Autor: Loona Post Postano: 20.07.2006. 9:03

Eh, tako se ja u potpunosti slažem s Alanom..
A depiliranje prvo zbog sebe pa zbog svih drugih!!! (nema veze koliko je ponekad bolno)

Al htjela bih da koji muški iz foruma objasni kako se on bori protiv točkica nakon brijanja? I samo bez spominjanja alkoholnih after-shavevova (alaj ova riječ izlgeda blesavo...)

I nisam za diskriminaciju.. ako netko (muško/žensko, dvospolci, transvestiti, gay..) ima što pametno za reći pa samo neka kaže... Wink

#61:   Autor: Loona Post Postano: 20.07.2006. 9:09

Gemi je napisao/la: ›

Do dana današnjeg još nisam upoznala lika koji se konstantno depilira. Svi nesto kenjaju i glume da bi impresioniranirali, a onda posustanu.


A joj, i bolje da nisi.. Ja jesam.. i to postane frustrirajuće, ak se duže družiš s takvim.. ili je ovo bio specifičan slučaj.. no uglavnom, tip depilira sve.. Ruke, noge, leđa, prsa, genitalije, dupe, lice.. dobro da i obrve nije obrijao.. Jednostavno nemaš osjećaj da je muško..
The point is: ne treba pretjerivati u ničemu..

#62:   Autor: Leteci mungos Post Postano: 20.07.2006. 9:17

Loona je napisao/la: › Al htjela bih da koji muški iz foruma objasni kako se on bori protiv točkica nakon brijanja? I samo bez spominjanja alkoholnih after-shavevova (alaj ova riječ izlgeda blesavo...)


Jedino lice brijem ziletom (ostali dijelovi se sredjuju masinicom) i za lice je kljuc hladna voda nakon brijanja. Dakle, temeljito izbrijati (prvo grubi prijelaz, pa onda izbrijavanja - nanosenje pjene oba puta) sve dlake na licu i onda se dobro umiti u sto hladnijoj (ledenoj vodi).

Sto se tice ostalih dijelova koji se briju - masinica sve rijesi, tako da nema problema s urastanjima i slicno. Iako probano, pokazalo se da je to waste of time, jer su razlike u ucinku zileta i masinice u odnosu na potroseno vrijeme - minorne.

Btw. nanosenje aftershave-a na takvo podrucje nakon brijanja se preporuca samo mazohistima. U prvi mah opustajuce hladjenje, a onda takva vrucina da se ima dojam kako se pomocni mozgici kuhaju u mijehu... ;-)

#63:   Autor: yellowica Post Postano: 20.07.2006. 9:31

nije me bilo dugo (20 sati) i rasprava se već zahuktala... možda je i bolje što su se muški uključila...

onda za vas jedno pitanje?
a što vam smeta više od neizdepiliranih nogu ili trbuha?

#64:   Autor: gaap Post Postano: 20.07.2006. 9:35

dlakava pica!

#65:   Autor: yellowica Post Postano: 20.07.2006. 9:42

nisam mislila na dlake... zato sam i napisala bzvz. djelove tijela...

#66:   Autor: Gemi Post Postano: 20.07.2006. 9:43

Loona je napisao/la: ›
Gemi je napisao/la: ›

Do dana današnjeg još nisam upoznala lika koji se konstantno depilira. Svi nesto kenjaju i glume da bi impresioniranirali, a onda posustanu.


A joj, i bolje da nisi.. Ja jesam.. i to postane frustrirajuće, ak se duže družiš s takvim.. ili je ovo bio specifičan slučaj.. no uglavnom, tip depilira sve.. Ruke, noge, leđa, prsa, genitalije, dupe, lice.. dobro da i obrve nije obrijao.. Jednostavno nemaš osjećaj da je muško..
The point is: ne treba pretjerivati u ničemu..


Huuh mora da je fest dlakav;-)

Inače, nisi me skontala. Nije važno jel nešto depilira ili ne.
Rekoh "konstantno", što znači da to radi redovito.

Svi oni koji to rade mašinicom - foliraju. Zapuste se preko zime i nekad im se ne da, nemaju vremena i tako to. Osim toga mašinica dlake čini oštrima i uvijek se mogu izgovoriti i kad su duže i kad su kraće...

Nama se takve stvari ne opraštaju. Čim niknu mi odmah krećemo u napad.

#67:   Autor: Loona Post Postano: 20.07.2006. 9:45

Ma skontala sam te..
On to sve depilira 365 dana u godini.. U tome i je bio problem... Rolling Eyes

A čupanja obrva se nismo ni dotaknuli.. To je definitivno nešto što naši frajeri ne rade.. A mi da.. i to uporno.. inače bi izgledale osijek031.com smile
i nikako da skontam ono šemu: što više dlačice čupaš, manje rastu i postaju tanje.. Pa odakle mi onda non-stop višak obrva???


Zadnja promjena: Loona; 20.07.2006. 9:50; ukupno mijenjano 1 put.

#68:   Autor: Gemi Post Postano: 20.07.2006. 9:47

Ne kontam sad ja. Problem je bio što ti to ne možeš pratiti ili?

Hmda...uvjeravam te da je to iznimka koja potvrđuje pravilo kako oni u tome nisu uporni i zlo im je od svake pomisli da u bilo čemu budu dosljedni pa tako i u skidanju dlačica.
Garantiram životom da je svakom od njih tlaka i jutarnje brijanje koje obavljaju što je moguće neredovnije.

Znaš li tko je izmislio pojam "trodnevna brada"? Sigurno nisu žene.


Zadnja promjena: Gemi; 20.07.2006. 9:51; ukupno mijenjano 1 put.

#69:   Autor: Leon Post Postano: 20.07.2006. 9:51

Loona je napisao/la: › Ma skontala sam te..On to sve depilira 365 dana u godini.. U tome i je bio problem...


Postoje ljudi koji su opsjednuti vlastitom ljepotom (ili ruznocom, kako uzmes) i ciji zivot se uvelike sastoji od ispravljanja fizickih i inih vizualnih nedostataka.

Tako da problem nije u njegovoj manicnoj depilaciji, nego negdje drugdje. Ali, da ti se nije svidio takav "metro" stil, mozda ni ne bi zavrsila s njim in the first place... njegovo lickanje ti je dopizdila onog trenutka kad si skontala da svog izgledu pridaje vise paznje nego tebi...i ima manje rudlav paksu od tebe... ;-)

#70:   Autor: Leteci mungos Post Postano: 20.07.2006. 9:54

Gemi je napisao/la: › Znaš li tko je izmislio pojam "trodnevna brada"? Sigurno nisu žene.


Kod nekih je i dvodnevna. Postoji nesto sto se zove racionalnost i to je isto jedan od pojmova koji nisu izmislile zene. Pache, mnoge za njega nisu ni cule...

Kako god, svakodnevno brijanje (ziletom) dovodi do piknjica i masakriranog lica... "dvodnevna brada" nema veze s lijenoscu...

#71:   Autor: Gemi Post Postano: 20.07.2006. 9:55

Evo "neki" su živi dokaz kako su oni samo u jednoj stvari redoviti i uporni - a to je da za sve što se tiče muškaraca imaju dobar izgovor i uvijek su u pravu. Smile Smile

Btw. asocijacija na bradu je bila tek retorička pirueta, rasprava se odnosi na cjelokupnu depilaciju.


Zadnja promjena: Gemi; 20.07.2006. 10:00; ukupno mijenjano 1 put.

#72:   Autor: Loona Post Postano: 20.07.2006. 9:58

Da, definitivno se nisam mogla nositi s tolikom opsesijom dlakama..
A i rekoh već, kad odeš s takvim u krevet imaš osjećaj da cura leži na/kraj/ispod tebe..Ipak nije muško bez malo dlaka..

#73:   Autor: fatcat Post Postano: 20.07.2006. 10:09

Uciteljica iz osnovne skole rece, Ivice moj... ima tri vrste brade. Brada znanje, brada zvanje i na kraju, ova tvoja brada sranje.

Sto se tice depilacije i nacina na kojoj je tema pocela, uvijek je lakse nesto sprijeciti nego lijeciti. Glede rime... Onda ako cvene tockice (heat rash) dolaze poslije upotrebljavanja svih metoda osim zileta, problem je jasan.

#74:   Autor: DanicaV Post Postano: 20.07.2006. 10:19

Kad je ženski rod u pitanju, crvene točkice ne ostaju niti nakon kreme ili pjene za depilaciju, jedino što meni to smrdi i moraš čekati da počne djelovati duplo duže nego što je na uputstvima.....

Zadnja promjena: DanicaV; 20.07.2006. 10:22; ukupno mijenjano 1 put.

#75:   Autor: zlusch Post Postano: 20.07.2006. 10:22

Marigold je napisao/la: ›
Ma šta vam je cure...depilirajte se i sređujte sve dok tip totalno ne zagrize..a nakon toga..........

A nakon toga... nađe neku drugu koja se depilira. Prvo tatrane, a onda kad se uvjeri u konstantnost njezinog temeljitog skrivanja evolutivnih dokaza - i na malo duže staze Wink

#76:   Autor: DanicaV Post Postano: 20.07.2006. 10:23

Cure su zaključile da se depiliraju i kad su solo, sebe radi. Kao što pereš kosu, zube......

#77:   Autor: zlusch Post Postano: 20.07.2006. 10:27

Loona je napisao/la: ›
no uglavnom, tip depilira sve.. Ruke, noge, leđa, prsa, genitalije, dupe, lice.. dobro da i obrve nije obrijao..

Meni je fora samo uzeti onu masinicu, staviti na (uvrh glave) pola cm i onda se provozati svud okolo ključnog mjesta. Rezultat - bolja ventilacija, nista ne čupa kada se zmijurina uplete Wink i na koncu konaca - stvar izgleda veće na prvi pogled....
A na drugi..... eh, jebiga sad.... Wink

#78:   Autor: zlusch Post Postano: 20.07.2006. 10:31

DanicaV je napisao/la: ›
Cure su zaključile da se depiliraju i kad su solo, sebe radi. Kao što pereš kosu, zube......

Yeah right! Very Happy

#79:   Autor: zlusch Post Postano: 20.07.2006. 10:33

Leteci mungos je napisao/la: ›
Kako god, svakodnevno brijanje (ziletom) dovodi do piknjica i masakriranog lica... "dvodnevna brada" nema veze s lijenoscu...

E, upravo ovo ja sebi govorim svako jutro... fenomenalno uglancana isprika da se ne brijem po tjedan dana Wink

#80:   Autor: yellowica Post Postano: 20.07.2006. 10:35

meni je to čak sexy... ona bockava brada... ali samo brada...

#81:   Autor: Loona Post Postano: 20.07.2006. 10:54

meni je isto sexy ta brada iako mi je sexy i friško obrijano lice..
Ma stvar je da u ničemu ne treba pretjerivati.. Mi žene depiliramo 3+1 mjesto, a muški rod minimalno 1 mjesto.. Oni koji malo više drže do sebe imaju također 3 mjesta za depilaciju i tu smo si negdje..
Samo je nama to bolnije iskustvo jer koristimo sredstva za čupanje dlačica, a oni to rade žiletima ili mašinicama.. That's te point!!! Nas boli, njih ne!!

I još uvijek se nije javio niti jedan koji čupa obrve....

#82:   Autor: DanicaV Post Postano: 20.07.2006. 10:56

Stvarno neki tipovi djeluju pravo šarmerski kad se dan, dva ne obriju. S naglaskom na neki i ovisi što sve ostalo na sebe nabace.

#83:   Autor: yellowica Post Postano: 20.07.2006. 11:34

meni je to strašno napeta stvar...

ajd iskreno, kad ste se već utrpali u žensku temu, da čujemo: što sve depilirate?

#84:   Autor: puki Post Postano: 20.07.2006. 11:50

pa ne depiliram nista. tu i tamo obrijem bradu i eto...

#85:   Autor: gaap Post Postano: 20.07.2006. 11:57

sve osim nogu.

#86:   Autor: DanicaV Post Postano: 20.07.2006. 13:22

gaap je napisao/la: ›
sve osim nogu.


može malo detaljnije?
možda naučimo nešto od tebe.

#87:   Autor: yellowica Post Postano: 20.07.2006. 13:24

mislim da bi nam on mogao dati neke dobre savjete.
Što mislite o laserskom uklanjanu dlačica...

#88:   Autor: gaap Post Postano: 20.07.2006. 13:36

nema se tu što detaljizirati, stisneš zube, platiš maci da uživa mučeći te i miran si mjesec-dva. glava se brije u vlastitom aranžmanu...

#89:   Autor: DanicaV Post Postano: 20.07.2006. 14:42

gaap je napisao/la: ›
nema se tu što detaljizirati, stisneš zube, platiš maci da uživa mučeći te i miran si mjesec-dva. glava se brije u vlastitom aranžmanu...


znači vreli vosak?
koliko platiš? ili ona tebi mora platiti što uživa mučeći jadnog malog?
ili onaj neki prženi šećer (neka drevna tehnika), prikazali su tipa koji se tako depilira u emisiji na sličnu temu.

p.s.
zašto noge ne?


Zadnja promjena: DanicaV; 20.07.2006. 14:48; ukupno mijenjano 1 put.

#90:   Autor: Alana Bates Post Postano: 20.07.2006. 14:44

DanicaV je napisao/la: ›
Kad je ženski rod u pitanju, crvene točkice ne ostaju niti nakon kreme ili pjene za depilaciju, jedino što meni to smrdi i moraš čekati da počne djelovati duplo duže nego što je na uputstvima.....


Velika istina. Ali što sve nećemo učiniti za ljepotu! Smile

zlusch je napisao/la: ›
Loona je napisao/la: ›
no uglavnom, tip depilira sve.. Ruke, noge, leđa, prsa, genitalije, dupe, lice.. dobro da i obrve nije obrijao..

Meni je fora samo uzeti onu masinicu, staviti na (uvrh glave) pola cm i onda se provozati svud okolo ključnog mjesta. Rezultat - bolja ventilacija, nista ne čupa kada se zmijurina uplete Wink i na koncu konaca - stvar izgleda veće na prvi pogled....
A na drugi..... eh, jebiga sad.... Wink


A treba ti da izgleda veće zato što... ? Wink

gaap je napisao/la: ›
sve osim nogu.


Dakle: prsa, leđa, pazuhe, intimnu zonu, ono u suprotnom smjeru od intimne zone? Jel boli?

#91:   Autor: Marigold Post Postano: 20.07.2006. 14:48

Ma najbolje si počupat dlake s onim depilatorom i onda si miran 2 tjedna...U početku boli a poslije se privikneš i na to...Tako si svaka 2 tjedna pokosim noge i pazuhe, a u međuvremenu uživam- bolje nego se svaki dan britvicom depilirat..Smile

#92:   Autor: zlusch Post Postano: 20.07.2006. 15:01

Alana Bates je napisao/la: ›
zlusch je napisao/la: ›
Meni je fora samo uzeti onu masinicu, staviti na (uvrh glave) pola cm i onda se provozati svud okolo ključnog mjesta. Rezultat - bolja ventilacija, nista ne čupa kada se zmijurina uplete Wink i na koncu konaca - stvar izgleda veće na prvi pogled....
A na drugi..... eh, jebiga sad.... Wink

A treba ti da izgleda veće zato što... ? Wink

A čuj... dođe čovjeku milo oko srca kad vidi da nije obična hrenovčica za baciti džukcima.. Very Happy

#93:   Autor: Loona Post Postano: 20.07.2006. 18:51

Marigold je napisao/la: ›
Ma najbolje si počupat dlake s onim depilatorom i onda si miran 2 tjedna...U početku boli a poslije se privikneš i na to...Tako si svaka 2 tjedna pokosim noge i pazuhe, a u međuvremenu uživam- bolje nego se svaki dan britvicom depilirat..Smile


E tu se slažem... i ja aparatić za čupkanje, pa mal boli al dulje traje.. dobra je fora premazati noge ledom, utrne koža i manje boli..
Samo ja tako mogu noge i prepone, mislim da bih umrla nakon čupanja dlačica ispod pazuha.. To je jedino mjesto gdje britvica radi svaka 2-3 dana...

#94:   Autor: Marigold Post Postano: 20.07.2006. 18:58

O, da....to je jako bolno. Prvi put me oblio znoj kad sam čupala, mislim da je i koja suza potekla... ali ako to redovito radiš onda više ne boli...

#95:   Autor: ixia Post Postano: 21.07.2006. 10:13

Marigold je napisao/la: ›
Ma najbolje si počupat dlake s onim depilatorom i onda si miran 2 tjedna...U početku boli a poslije se privikneš i na to...Tako si svaka 2 tjedna pokosim noge i pazuhe, a u međuvremenu uživam- bolje nego se svaki dan britvicom depilirat..Smile


podrzavam. ja sve cupam pa sam mirna dva tjedna. malo veci bed je bikini area, al jeb'ga...

#96:   Autor: yellowica Post Postano: 21.07.2006. 10:23

ja si ga planiram kupiti... kakav? gdje? novaca?

kozmetičarka me opelješi svaki put kada dođem...

#97:   Autor: Loona Post Postano: 21.07.2006. 11:05

A imaš stvarno svakakvih i svuda.. ja sam kupila Braunov za 199 kn na nekom sniženju u Mercatoru.. Ima dvije brzine i radi već godinu dana bez beda.. A imaš i skupih od 500-600 kn sa zatezivačima kože, hlađenjem, gelovima i svašt nešt, al mislim da bole jednako.. Smile
Imaš ih u svim TC-ima i tamo gdje se prodaju kućanski aparati, tipa Konikom i sl.

#98:   Autor: yellowica Post Postano: 21.07.2006. 11:22

hvala... imam ja neki zepterov,ali se bojim snjim išta... izgleda mi preopako i veliko...

#99:   Autor: Loona Post Postano: 21.07.2006. 11:36

Možda nije epilator nego vibrator? Wink

#100:   Autor: yellowica Post Postano: 21.07.2006. 13:50

Wink
epilator je!

#101:   Autor: paperje Post Postano: 28.07.2006. 12:38

Marigold je napisao/la: ›
Ma šta vam je cure...depilirajte se i sređujte sve dok tip totalno ne zagrize..a nakon toga..........

šta nakon toga? ako misliš na uzgoj panjeva na nogama, preponama i pazušnim jamama jako se ne slažem s tobom. ako si nešto drugo zamislila, ispričavam se. meni uopće ne bi bilo napeto da mi dođe dečko pa da ljubeći se sa mnom udahne moj dugo i marljivo gojeni brk...

#102:   Autor: 8 Post Postano: 30.07.2006. 20:02

Za zdravlje i higijenu kože, poznato je od pretpotopnih vremena, najbolja je smjesa magareće sperme i kobiljeg mlijeka. U tomu su se namakale faraonove žene dok su bile na stand-byu.

Važno je da rujni soci ne smrde, to jest da njena esencija ne vonja poput ribarnice na +40°C.

P.S. A zašto mnoge žene iskorjenjujući makiju dotjeraju uzpižđe do bijelog, a prkno ustrajno ostavljaju rutavim? Je li to previd ili još to nije izašlo u 'Rvaskom Cosmu?
Neki dan... od naprijed slatka mala, "kad ja pogledo" ostrag, a ona Sasquatch.

#103:   Autor: fatcat Post Postano: 31.07.2006. 4:21

8 je napisao/la: ›
Neki dan... od naprijed slatka mala, "kad ja pogledo" ostrag, a ona Sasquatch.
To je sekundarna (pasivna) obrana zadnjih vrata, od onih koji vole ostrag...

#104:   Autor: zlusch Post Postano: 31.07.2006. 14:56

8 je napisao/la: ›
Neki dan... od naprijed slatka mala, "kad ja pogledo" ostrag, a ona Sasquatch.

A sad zamisli da se slučajno zaletiš.... a mala ide na fitness i ima malkice nabildanija ramena i leđa... brrrr!!! Wink

#105:   Autor: DanicaV Post Postano: 31.07.2006. 21:45

dečki, prave ste zloće.........
jadne žene se tisućljećima muče da bi vam bile lijepe i glatke...

#106:   Autor: tonya Post Postano: 01.08.2006. 9:04

Zamislite da morate čupati dlake s lica, a ne brijati!!!

#107:   Autor: DanicaV Post Postano: 01.08.2006. 9:12

Da, smiju rugaju se ženama koje imaju izražene "brčiće", a depilacija nadusnica voskom ne da boli, nego.......

#108:   Autor: 8 Post Postano: 01.08.2006. 17:15

Nismo mi krivi, priroda je. I za vaš i za naš dio problema.

Najveći biznis bit će pobijediti prirodu. Onda čovjek postane priroda.

#109:   Autor: maybe-tomorrow Post Postano: 07.08.2011. 18:52

Zna li itko gdje se može nabaviti Vitaskin krema za depilaciju, nema je više u dm-u...?
Osijek031.com » Ljepota, zdravlje, hrana » Jedno isključivo žensko pitanje...


Generated using printer-friendly.
Vremenska zona: GMT + 01:00.
Stranica 1 / 1.

:: Powered by Osijek031.com © 2004-2012. ::