Osijek031.com :: Osijek031.com - Osijek 031 online - novosti - vijesti - najave - forum - portal - osjecki

Osijek031.com » Društvo, život, lifestyle » MONOLOG ili DIJALOG

#1:  MONOLOG ili DIJALOG Autor: DanicaV Post Postano: 27.06.2006. 22:36

nije audicija.
ako imate što za reći, pucajte.......
nitko ne mora odgovoriti.

#2:  Re: MONOLOG ili DIJALOG Autor: --- Post Postano: 28.06.2006. 1:08

DanicaV je napisao/la (Pogledaj post): › nije audicija.
ako imate što za reći, pucajte.......
nitko ne mora odgovoriti.


iz kog oružja?
i tko je meta? Very Happy

#3:   Autor: Alana Bates Post Postano: 28.06.2006. 7:11

Na šta se treba nešto reći? Ili je tema slobodna? Ja danas (opet) idem na ispit, jedan sam položila jučer, ovaj ću past danas. Pa onda još jedan do dva i idem na godišnji... na kojem ću opet učit ne bih li uskoro i diplomirala (jer me sve to skupa sekira).

Ali želim ono što sam već spomenula: puki i ja na Dravi, pijemo pivo i sviramo gitaru. Već tri mjeseca nisam ništa čitala iz gušta, sve mi se nešto namnožilo nepročitanog chick lita na polici, hoću ponovno čitati.
I hoću ponovno pisati, jer sad kad ne mogu, imam osjećaj da blokade kao da nikad nije ni bilo. Actually, sad mi se čak i obavlja veliko kućno spremanje. I kuha mi se (jer, kako kaže fatcat, kuhanje je umjetnost - jer je apparently sve što muškarci rade umjetnost, a sve što žene rade - je kućanski posao. Uključujući tu i goblen i heklane tabletiće, kojih u mojoj kući definitivno neće biti), i želim ići na kupanje i gledati filmove, i sve.
Nemam velike planove. Ali kad nema mjesta za njih.
(ofaaai, ja sam se sad malo ispuhala, hvala lijepo i doviđenja)

#4:   Autor: fatcat Post Postano: 28.06.2006. 7:25

Alana Bates je napisao/la: ›
I kuha mi se (jer, kako kaže fatcat, kuhanje je umjetnost - jer je apparently sve što muškarci rade umjetnost, a sve što žene rade - je kućanski posao.
Kuhanje je umjetnost... Najbolji kuhari su muskarci ali i zene imaju svoj doprinos. Treba netko prati sudje (trazim sljem).
Nisam sugaran dali sve sto muskarci rade moze biti umjetnost ali ako uzmemo razumijevanje zena u obzir, to je umjetnost.

#5:   Autor: Alana Bates Post Postano: 28.06.2006. 7:29

Sve su to mame krive: svaka od njih je rodila malog Einsteina, malog Newtona, malog... nešto. I onda nije ni čudo da nijedna žena nije dovoljno dobra za njih.
Ih, al misliš da ja neću bit takva kad budem mama?

#6:   Autor: fatcat Post Postano: 28.06.2006. 7:39

Alana Bates je napisao/la: ›
Sve su to mame krive: svaka od njih je rodila malog Einsteina, malog Newtona, malog... nešto. I onda nije ni čudo da nijedna žena nije dovoljno dobra za njih.
Ih, al misliš da ja neću bit takva kad budem mama?
Sigurno da hoces, sve su mame iste. Zato ih zovemo zlatne...

#7:   Autor: DanicaV Post Postano: 28.06.2006. 7:41

eto, super, što god da napišete ne može da ne spada pod temu..........

@Alana,

nadam se da je ispit dobro prošao i da nisi ošinula.....

#8:   Autor: anakonda Post Postano: 28.06.2006. 9:44

...ljeto u zagrebu smrdi više nego u bilo kojem drugom gradu na svijetu...beton se užari do faze topivosti, a u mom predgrađu jedini način za osvježenje je da si kupim mali plastični bazen...jer prva veća voda je na drugom kraju velegrada do kojeg mi treba bar 2,5 sata...i zato mi jako fali kopika...ali...i ja ću uskoro na godišnji, cijeli 8.mjesec, da se pohvalim, i tada ni dva dana u komadu ne želim provesti ovdje...toliko je vruće da ne postoji način da se rashladim na ovom betonu...a klima uređaji mi stvaraju zdravstvene probleme...bilježim se sa štovanjem...

#9:  Re: MONOLOG ili DIJALOG Autor: DanicaV Post Postano: 28.06.2006. 9:48

gazda777 je napisao/la (Pogledaj post): ›
DanicaV je napisao/la (Pogledaj post): › nije audicija.
ako imate što za reći, pucajte.......
nitko ne mora odgovoriti.


iz kog oružja?
i tko je meta? Very Happy


Tema je slobodna. Možeš sam sebi biti meta.

#10:   Autor: BiglBagl Post Postano: 28.06.2006. 9:50

Može li ovdje pisati i netko tko nepripada studentskoj populaciji a da to ne izazove zgražanje?

#11:   Autor: DanicaV Post Postano: 28.06.2006. 9:53

BiglBagl je napisao/la: ›
Može li ovdje pisati i netko tko nepripada studentskoj populaciji a da to ne izazove zgražanje?


nisu ovdje svi studenti, ima nas svakakvih (ako si primijetio, nije svatko napisao koliko ima godina), prema tome, šibaj.......

#12:   Autor: BiglBagl Post Postano: 28.06.2006. 9:59

...ajd' dobro....obično se na forumima okupi jedna ekipa pa tko god uskoči sa strane nema baš prolaz.. pa htjedoh vidjeti jeli i ovdje tome tako

#13:   Autor: DanicaV Post Postano: 28.06.2006. 10:01

BiglBagl je napisao/la: ›
...ajd' dobro....obično se na forumima okupi jedna ekipa pa tko god uskoči sa strane nema baš prolaz.. pa htjedoh vidjeti jeli i ovdje tome tako


meni je ovo prvi forum, lupam k'o Maksim po diviziji. netko odgovori, netko ne.......

#14:   Autor: BiglBagl Post Postano: 28.06.2006. 10:09

...i to je OK...a kad je okey, jedno trivijalno pitanje za tebe Danice...ono kao...jel ideš na more ovo ljeto..ha, nije baš originalno pitanje ali za početak vjerujem da može proć'..

#15:   Autor: Leon Post Postano: 28.06.2006. 10:16

BiglBagl je napisao/la: › ...ajd' dobro....obično se na forumima okupi jedna ekipa pa tko god uskoči sa strane nema baš prolaz.. pa htjedoh vidjeti jeli i ovdje tome tako


Khm, ovdje ne prolaze samo oni koji ni ne pokusaju uskociti. ;-) Ovo mogu potvrditi svi oni koji su se odvazili napraviti taj korak...

#16:   Autor: BiglBagl Post Postano: 28.06.2006. 10:19

..kašlješ Leone...da nije gripa nedaj bože...o'š sirup il' je od cigareta

#17:   Autor: DanicaV Post Postano: 28.06.2006. 10:22

BiglBagl je napisao/la: ›
...i to je OK...a kad je okey, jedno trivijalno pitanje za tebe Danice...ono kao...jel ideš na more ovo ljeto..ha, nije baš originalno pitanje ali za početak vjerujem da može proć'..


vrlo moguće da ove godine preskočim more. bila sam prošli mjesec u Makedoniji na malom godišnjem odmoru, a sad se fino saftam u Osijeku i čekam kasno ljeto, početak jeseni (to mi nekako najlješi dio i što se tiče klime, boja okoliša...). nadam se da ću uspjeti otići malo u bijeli svijet, ali ne preko ljeta.
bilo bi super otići i na more, dobro se iskupati. sunce izbjegavam, tako da poslije mora malo tko primijeti da sam uopće bila. volim ljetovati što južnije a to je i kompliciranije za doputovati. ok, kad se bućneš u more, sve zaboraviš, ali put nazad.........koma


Zadnja promjena: DanicaV; 28.06.2006. 11:12; ukupno mijenjano 1 put.

#18:   Autor: DanicaV Post Postano: 28.06.2006. 10:24

Leon je napisao/la: ›
Khm, ovdje ne prolaze samo oni koji ni ne pokusaju uskociti. ;-) Ovo mogu potvrditi svi oni koji su se odvazili napraviti taj korak...


evo, potvrđujem............ Wink

p.s.
znam kuhati

#19:   Autor: fatcat Post Postano: 28.06.2006. 10:25

DanicaV je napisao/la: ›
... lupam k'o Maksim po diviziji. netko odgovori, netko ne.......
Potpisujem... I didn't think I would ever say that...

#20:   Autor: gaap Post Postano: 28.06.2006. 10:26

kad baš hoćeš:

Ne želim Paktove o stabilnosti i Partnerstvo za mir. Ne želim nove ratove, vojne saveze i daljnju militarizaciju društva. Ne želim kune izdvajati da bi se financirao represivni aparat, policija, vojska i sudovi kojima nam svakodnevno prijetite. Ne želim kapitalizam i siromaštvo. Želim društvo stvoreno od slobodnih pojedinaca/ki, na temeljima solidarnosti i ravnopravnosti. Društvo bez šovinizma, fundamentalizma, rasizma i nacionalizma. Društvo ravnopravnih ljudi bez nametnutog autoriteta države i njenog aparata.
Ne želim jednoumlje partijske pravilnosti i stege. Ne želim političare i njihove stranke. Želim pravedno društvo stvoreno zajedničkim radom i razmjenom ideja. Ne želim diktaturu manjine nad većinom niti diktaturu većine nad manjinom. Svako je dovoljno sposoban da bude sam sebi najvažniji sud i samo sebi važan sud.

#21:   Autor: BiglBagl Post Postano: 28.06.2006. 10:30

e Danice .. moje razmišljanje o moru je još i malo ekstremnije...naime, mislim da ono jednostavno nije vrijedno tolike muke i odricanja...što zbog putovanja što zbog silnih novaca koje moraš istresti jer je dole sve, ama baš sve bezobrazno skupo! Nije da nevolim more i bučnit se u njega, ali sve što uz to moraš pregrmiti jednostavno je previše

#22:   Autor: DanicaV Post Postano: 28.06.2006. 10:32

fatcat je napisao/la: ›
DanicaV je napisao/la: ›
... lupam k'o Maksim po diviziji. netko odgovori, netko ne.......
Potpisujem... I didn't think I would ever say that...


i onda si malo gunđamo pa se pomirimo....... Razz

#23:   Autor: BiglBagl Post Postano: 28.06.2006. 10:38

..da se pridružim GAAP-u... JA NE ŽELIM kretene, glupane, dupelisce ,ljigavce , primitivce ,političare , marketinške stručnjake , turbofolkere , jetsetere , zlatnu mladež , kvazi zvijezde , ustaše ,četnike , partizane ,skinheadse ,i pola rodbine U SVOJOJ BLIZINI

#24:   Autor: DanicaV Post Postano: 28.06.2006. 10:50

@Gaap,

monolog ti je super. em super razmišljaš a i fino si to ispalio iz sebe.......

@BiglBagl,

ono za rodbinu je najbolje!

#25:   Autor: DanicaV Post Postano: 28.06.2006. 10:59

Pretrpim ja put zarad bućkanja, jer nema do mora..........
Općenito volim lunjati. Ljubitelji horoskopa kažu da je to zato što sam zločasti blizanac. Volim bauljati po starim gradovima, muzejima, crkvama....... ali ne baš u grupi turista. Pa ako je usput neki kulturni događaj....... uživancija.

#26:   Autor: gaap Post Postano: 28.06.2006. 13:35

Čudno je to kako nula, stavljena na kraju, povećava vrijednost

Zadnja promjena: gaap; 28.06.2006. 13:40; ukupno mijenjano 2 put/a.

#27:   Autor: yellowica Post Postano: 28.06.2006. 13:38

ali i 9 na početku ju ne umanjuje...

#28:   Autor: DanicaV Post Postano: 28.06.2006. 13:38

gaap je napisao/la: ›
Čudno je to kako nula, stavljena na kraju, povećava vrijednost


ovo bi trebalo u arhivu citata koju ovaj forum nema ali ne bi bilo zgorega da se razmisli......

treba više nula....

#29:   Autor: gaap Post Postano: 28.06.2006. 13:41

Kakva bi tišina nastala kad bi ljudi govorili samo ono što znaju?

#30:   Autor: DanicaV Post Postano: 28.06.2006. 13:44

Raznosi vihor po svijetu budale......

#31:   Autor: Alana Bates Post Postano: 28.06.2006. 14:58

gaap je napisao/la: ›
kad baš hoćeš:

Ne želim Paktove o stabilnosti i Partnerstvo za mir. Ne želim nove ratove, vojne saveze i daljnju militarizaciju društva. Ne želim kune izdvajati da bi se financirao represivni aparat, policija, vojska i sudovi kojima nam svakodnevno prijetite. Ne želim kapitalizam i siromaštvo. Želim društvo stvoreno od slobodnih pojedinaca/ki, na temeljima solidarnosti i ravnopravnosti. Društvo bez šovinizma, fundamentalizma, rasizma i nacionalizma. Društvo ravnopravnih ljudi bez nametnutog autoriteta države i njenog aparata.
Ne želim jednoumlje partijske pravilnosti i stege. Ne želim političare i njihove stranke. Želim pravedno društvo stvoreno zajedničkim radom i razmjenom ideja. Ne želim diktaturu manjine nad većinom niti diktaturu većine nad manjinom. Svako je dovoljno sposoban da bude sam sebi najvažniji sud i samo sebi važan sud.


(ako se smijem nadovezati, znam da je bio monolog, ali dopusti da nastavim svoj monolog na tragu tvog, ako nije prenametljivo)
Nije dovoljno samo željeti promjenu. Najvažnija promjena događa se u mojoj glavi, u tvojoj glavi, u svačijoj glavi. Ja, kad za sebe kao individuu kažem: "Danas ću napraviti ovo ili ono, danas više neću procjenjivati ljude na temelju onoga što su odjenuli, danas ću napraviti ono što sam rekla da ću napraviti (inače, slušali smo puki i ja predavanje Nenada Bacha iz New Yorka, lik je rekao da ako svaki dan napraviš samo ono što si rekao da ćeš napraviti, bit ćeš bolji od 99 posto ljudi... taj ideal još nisam dosegla)", promijenila sam se. Čini se da nas niti volja, niti razum, nego samo rad dijele od životinja.
A onda, sjećam se i trenutaka kad sam odustala od sebe i od svijeta: čemu, zašto, ima li tome smisla? Zašto se truditi, za što raditi, zašto htjeti biti što bolji kad će horda ljubomornih možda reći: sumnjiva je ona meni, sto posto si je sredila takvu priliku - na nepošten način. Zašto se baktati s hrpom budala da bi im dokazao da su u krivu kad oni jednostavno ne žele napustiti konformizam kao utočište netalentiranih, onih s osjećajem manje vrijednosti, onih neotkrivenih?
Ipak, nastavljam se boriti protiv vjetrenjača, ne zbog toga da bih uvjerila nekog u to da je idealizam i pozitivno razmišljanje dobro, da bih i njemu prenijela filozofiju, da bih promijenila svijest svijeta. Idem dalje s idealizmom u ruci jer to meni treba, jer drukčije ne mogu živjeti, i jer znam da je svaki dan izazov, a ne opterećenje.

#32:   Autor: puki Post Postano: 28.06.2006. 16:30

e...tak nesto i ja.
ali volim pivo:)
naaaah, zajebavam se.
ovako - mrzim 90 % ljudske populacije. iz dan duse, potpuno i predano ih prezirem.
budale koji koriste bilo koji razlog za stvaranje frke i ugnjetavanje ljudi na ulici jer nisu zadovoljni svojim bijednim zivotima, pa jedinu utjehu nalaze u tome da su, eto, barem nekome razbili glavu(znate o kojoj skupini pricam). mrzim zene koje misle da je to seksi i krpe se za takve likove podizuci doticnima jos vise moral. strasno - ali takvi ljudi ce odgajati djecu. mrzim prepotentnu djecu koja krecu piti i razbijati se jer su oni neshvaceni i "ne znas ti, brate (brat? BRAT?!! kakav jebeni brat?!), sto je zivot" i sve...i ne vjeruju u ljubav, jer ljubav ne postoji, i to potkrijepe gomilom izjava naucenih na pamet iz knjizice "kako biti kul i alternativan i doimati se kao da znas shit about shit" (posebno izdanje teen-a). ne podnosim cijelu tu scenu "neshvacene djece".
ne podnosim ljubomornu deriscad koja ce ti zasrati bilo koji uspjeh svojim ogovaranjem i tracanjem, ne podnosim "prosvjetljene" ljude koji ce mi reci na to kao utjehu "ako tebe brine sto drugi misle, zapitaj se..."MA MARŠ!!! koji gi da se zapitam?
mrzim jebenu apatiju, pogotovo kod studenata - "joj nista ne valja a mi bi da valja ali mi ne mozemo nista promjenit jer su svi protiv nas a mi smo bas tako kul i alternativni a nitko nam ne pomaze".
u prijevodu - napusena smo stoka i ne da nam se dici lijene guzice da bi actually promjenili nesto - ne bi vjerovali, to uspije....
jos vise mrzim dio populacije koji se ni ne trudi sakriti cinjenicu da ih zaboli kurac sto je lose stanje...jer je njima dobro. (ako se netko sada ubaci - "ma kakvo lose stanje?" - MRZIM I TEBE!)

ne podnosim...ok, da se ispravim - ne razumijem ljude koji slusaju narodnjake. sto ih tjera na to?
ne razumijem zasto se ljudi zivciraju oko nogometa. ne razumijem zasto su ljudi zajedljivi.

i tako....
fala,lakse mi je....

#33:   Autor: DanicaV Post Postano: 28.06.2006. 20:11

Razmislila sam malo o Alaninom komentaru Gaapova posta.
Mislim da treba bolje definirati to djelovanje.
Čim o nečemu imaš stav, mišljenje na neki način djeluješ. Da ne idem po svim njegovim postavkama, ako si npr. protiv diktature većine nad manjinom i obratno, znači da se u praksi tako i ponašaš. Tvoje mišljenje te određuje.
Glave su letjele zbog mišljenja....

i da, baš mi nekako drago što ste se izjavljali na topic i ničim izazvani izbacili neka svoja razmišljanja Wink

#34:   Autor: Gemi Post Postano: 28.06.2006. 22:18

Alana Bates je napisao/la: ›
Nije dovoljno samo željeti promjenu. Najvažnija promjena događa se u mojoj glavi, u tvojoj glavi, u svačijoj glavi. Ja, kad za sebe kao individuu kažem: "Danas ću napraviti ovo ili ono, danas više neću procjenjivati ljude na temelju onoga što su odjenuli, danas ću napraviti ono što sam rekla da ću napraviti (inače, slušali smo puki i ja predavanje Nenada Bacha iz New Yorka, lik je rekao da ako svaki dan napraviš samo ono što si rekao da ćeš napraviti, bit ćeš bolji od 99 posto ljudi... taj ideal još nisam dosegla)", promijenila sam se. Čini se da nas niti volja, niti razum, nego samo rad dijele od životinja.
A onda, sjećam se i trenutaka kad sam odustala od sebe i od svijeta: čemu, zašto, ima li tome smisla? Zašto se truditi, za što raditi, zašto htjeti biti što bolji kad će horda ljubomornih možda reći: sumnjiva je ona meni, sto posto si je sredila takvu priliku - na nepošten način. Zašto se baktati s hrpom budala da bi im dokazao da su u krivu kad oni jednostavno ne žele napustiti konformizam kao utočište netalentiranih, onih s osjećajem manje vrijednosti, onih neotkrivenih?
Ipak, nastavljam se boriti protiv vjetrenjača, ne zbog toga da bih uvjerila nekog u to da je idealizam i pozitivno razmišljanje dobro, da bih i njemu prenijela filozofiju, da bih promijenila svijest svijeta. Idem dalje s idealizmom u ruci jer to meni treba, jer drukčije ne mogu živjeti, i jer znam da je svaki dan izazov, a ne opterećenje.


Čitam i ne mogu vjerovati. Ovo bih rado potpisala.
Kao da si mi klon! aaaaaaaaaaaaaaaaa

#35:   Autor: puki Post Postano: 28.06.2006. 23:23

ja ponosan...a to je moja dragaaaaa Smile Smile Smile Smile Smile
ajoooooj :*

#36:   Autor: Marigold Post Postano: 29.06.2006. 0:12

Ja mrzim ljude koji toliko pljuju druge ljude kako bi sami ispali superinteligentni, superzgodni, superduhoviti...mrzim ljude koji imaju uvjerenja i ne bi ih promijenili ma koliko god bili u krivu... ljude koji samo pričaju i seru i očekuju biti shvaćeni i prihvaćeni a teško im je zastat na trenutak da bi poslušali i shvatili svog sugovornika... kao i ovdje na forumu većina se uhvati za neku tvoju riječ i pokušava dokazati kak si ti glup a oni pametni.. uopće ne pokušavajući shvatiti zašto je nešto napisano tako kako je-podtekst.... ne daj bože da se ne iskoristi prilika dokazivanja vlastite inteligencije..i općenito vlastite savršenosti

#37:   Autor: --- Post Postano: 29.06.2006. 0:34

pametna cura...raritet...

#38:   Autor: Alana Bates Post Postano: 29.06.2006. 8:12

DanicaV je napisao/la: ›
Razmislila sam malo o Alaninom komentaru Gaapova posta.
Mislim da treba bolje definirati to djelovanje.
Čim o nečemu imaš stav, mišljenje na neki način djeluješ. Da ne idem po svim njegovim postavkama, ako si npr. protiv diktature većine nad manjinom i obratno, znači da se u praksi tako i ponašaš. Tvoje mišljenje te određuje.
Glave su letjele zbog mišljenja....

i da, baš mi nekako drago što ste se izjavljali na topic i ničim izazvani izbacili neka svoja razmišljanja Wink


Stav je promjenjiv, vrlo lako promjenjiv, to znaš? Većina ljudi se ne trudi imati stav o većini važnih stvari koje ih se tiču: od političkih stvari tipa Piranski zaljev, neriješena granična pitanja sa Slovenijom, povrat duga umirovljenicima, vanjski dug Hrvatske, ulazak u EU (s dobrim, temeljitim i potkrijepljenim razlozima) do osobnih moralnih pitanja: eutanazija, abortus, aids, bolesti in general... Sve je to nešto o čemu se, po meni, mora imati bar okvirno stajalište (jasno je da se stajalište mijenja kad/ako se nađeš u takvoj situaciji), da se zna u kojem će se smjeru ići ako se tako nešto dogodi...
Danas glave ne lete zbog mišljenja: pokupili smo sve loše karakteristike demokratskih društava - kapitalistički elitizam, manjak socijalne brige i zaštite, a nismo iskoristili ono što nam je demokratsko društvo donijelo kao prednost: iskorištavanje mogućnosti medija, tiskanih i elektronskih, za svoje ciljeve, udruživanje u interesne grupe koje mogu lobirati za svoj cause... To su možda najbolje iskoristili: Gong, Queer (oni koji organiziraju Gay Pride) i NDC (Nansen Dialog Centar, ali oni su više zaposleni na reintegraciji Podunavlja, bar ovdje...). I Iskorak, dakako. Iako pitanje homoseksualaca i nije goruće pitanje u RH, s obzirom na sva s*anja, oni su uspjeli mobilizirati naciju da u vrijeme donošenja Zakona o istospolnim zajednicama govori samo o tome trebaju li homoseksualci posvajati djecu... To trebamo: cilj, i metodu. Put nam je otvoren za bilo što.

#39:   Autor: Alana Bates Post Postano: 29.06.2006. 8:14

Marigold je napisao/la: ›
Ja mrzim ljude koji toliko pljuju druge ljude kako bi sami ispali superinteligentni, superzgodni, superduhoviti...mrzim ljude koji imaju uvjerenja i ne bi ih promijenili ma koliko god bili u krivu... ljude koji samo pričaju i seru i očekuju biti shvaćeni i prihvaćeni a teško im je zastat na trenutak da bi poslušali i shvatili svog sugovornika... kao i ovdje na forumu većina se uhvati za neku tvoju riječ i pokušava dokazati kak si ti glup a oni pametni.. uopće ne pokušavajući shvatiti zašto je nešto napisano tako kako je-podtekst.... ne daj bože da se ne iskoristi prilika dokazivanja vlastite inteligencije..i općenito vlastite savršenosti


Ovisi koji ljudi. Al znaš šta sam skužila: obično se svatko okruži ljudima koji mu odgovaraju, ako ti netko ne odgovara, nađeš načina da ga izbjegneš...

#40:   Autor: puki Post Postano: 29.06.2006. 10:33

Marigold je napisao/la: ›
Ja mrzim ljude koji toliko pljuju druge ljude kako bi sami ispali superinteligentni, superzgodni, superduhoviti...mrzim ljude koji imaju uvjerenja i ne bi ih promijenili ma koliko god bili u krivu... ljude koji samo pričaju i seru i očekuju biti shvaćeni i prihvaćeni a teško im je zastat na trenutak da bi poslušali i shvatili svog sugovornika... kao i ovdje na forumu većina se uhvati za neku tvoju riječ i pokušava dokazati kak si ti glup a oni pametni.. uopće ne pokušavajući shvatiti zašto je nešto napisano tako kako je-podtekst.... ne daj bože da se ne iskoristi prilika dokazivanja vlastite inteligencije..i općenito vlastite savršenosti


potpisujem i to...
(osim djela sa uvjerenjima - neka uvjerenja se ne smiju mjenjati.)

#41:   Autor: DanicaV Post Postano: 29.06.2006. 10:41

@Alana,

u nekim dijelovima svijeta zbog mišljenja i dalje lete glave.
a u "civiliziranijim" društvima su izumili perfidnije načine za neistomišljenike.
demokraciju su izmislili diktatori........ i danas se u to svašta upakira.

izuzetno cijenim pojedince tipa ljudi iz Iskoraka. svatko se mora pronaći u načinu djelovanja primjerenom svom karakteru, mogućnostima....
ali dovoljno je, često, pozitivno misliti i samim tim ne ugroziti tuđe stavove ili čak egzistenciju.

#42:   Autor: toni Post Postano: 29.06.2006. 11:00

Mrzim ljude koji mrze.

#43:   Autor: puki Post Postano: 29.06.2006. 11:07

da nastavim...
strasno me zivciraju novokompovani ustase, jel -ono, "ante p. je legenda" i, jedan od meni dva najdraza grafita(molim vas, primjetite sarkazam u izjavi)"slovo u, slovo u ,po kapi se sece, ubit cemo zaklat cemo tko sa nama nece". zabiljezeno tamo na gornjodravskoj u prolazu, ne mogu preciznije.

pa mamu vam milu... volio bih imati izuzetnost od zakona na tjedan dana, sposobnost okupljanja ljudi na jednom mjestu, i je*eno veliki pistolj.
ako nista drugo, rjesio bih problem prenapucenosti zemlje.

koja demonska sila(da ne kazem psihicka deformacija) tjera ljude da nose majice "svi smo mi ante"? tjera da pisu (ovo je istina,majke mi - grafit pise u prolazu na parkiraliste iz ulice republike prema zrinjevcu, alana ce pojasniti, a i kod nje je zabiljezeno na mobu) "ante gotovina je centurions"...mislim -MOLIM??!!! centurionS?!!!
ono, nemam rijeci...ni nikakve tolerancije...

koja glupost tjera ljude da se jos uvijek kao pijani plota drze rata? mislim, promatrao sam 4 vjerojatno najzatucanija primjerka muske vrste koje poznajem kako gledaju utakmicu srbije s nekim, i bilo mi je lose...onak, doslovno, osjetio sam da se temperatura sobe smanjuje da im pase IQ-u. "ubi srbina, pi*ka mu materina! srbe na vrbe!" i ostala sranja...
koliko glup i ...pa....glup moras biti za tako nesto?

zasto odgajamo naciju kretena?
kako se moze desiti da bogato deriste pogazi nekoliko djece i izvuce se sa ukorom ili nekom ekvivalentnom kaznom?
kako se moze desiti da bijedna licinka od covjeka siluje dijete i dobije godinu, godinu i pol uvjetno?

gdje smo, od izlaska iz prajmortijal oceana pogrijesili?

ono, ne znam,...

aj ispricavam se na trabunjanju

#44:   Autor: puki Post Postano: 29.06.2006. 11:09

toni je napisao/la: ›
Mrzim ljude koji mrze.


simpaticani pokusavamo bit, kaj ne?
sigurno je strasno mrzjeti sam sebe...
cuj, nemoj sad uciniti nesto glupo...

#45:   Autor: DanicaV Post Postano: 29.06.2006. 11:14

toni je napisao/la: ›
Mrzim ljude koji mrze.


šta ti je Toni, nisu vrijedni tako ružnog osjećaja......
ignoriraj.

#46:   Autor: toni Post Postano: 29.06.2006. 11:21

Vidjet ces za kako budes stario da ce ti sve manje biti stalo, da ce te sve manje dirati to seljastvo, idijotizam i sl. ljudi...

kad te pocmu morit neki zivotni problemi, zena, djeca, savjest... onda te nece dirati neki debili koji nose maje s likom moga imenjaka.

sto htjedoh reci, naime zavidim ti na tom entuzijazmu.. i nadam se da sam u krivu kada govorim da ce te proci... nadam se da ces ostati tako gorljiv zagovornik promjena i da neces ostati samo na tome, nego da ces povesti svitu 'rvacku putem srece i prosperiteta..

ja nisam uspio, utopio sam se u masu.. okrenio sam se porocima, uz njih mi je lakse gledati sugradjane koje si spomenuo u postu gore.. a tebi zelim da krenes putem za koji ja nisam imao snage...

(ok, malo sam se zanio... ovo gore kao da pise starac na smrtnoj postelji, al ajd.. nek ostane:))

#47:   Autor: toni Post Postano: 29.06.2006. 11:23

Ma ne mrzim nikoga. Salim se. Ucinilo mi se prikladnim to napisati. Kao kava da se spominje Smile

#48:   Autor: DanicaV Post Postano: 29.06.2006. 11:30

toni je napisao/la: ›
Ma ne mrzim nikoga. Salim se. Ucinilo mi se prikladnim to napisati. Kao kava da se spominje Smile


ne bih se ni nadovezala da sam mislila da stvarno mrziš Wink

budući sam malo starija od naših mladih idealista i znam kako izgleda prizemljavanje,......., kužim i razumijem.

#49:   Autor: yellowica Post Postano: 10.07.2006. 12:36

želim voditi monolog pred hrpom ljudi.-... samo moram smisliti neku odličnu temu...

#50:   Autor: tonya Post Postano: 10.07.2006. 21:40

A ja mrzim štrumf-gumice.

#51:   Autor: Alana Bates Post Postano: 11.07.2006. 13:28

DanicaV je napisao/la: ›
toni je napisao/la: ›
Ma ne mrzim nikoga. Salim se. Ucinilo mi se prikladnim to napisati. Kao kava da se spominje Smile


ne bih se ni nadovezala da sam mislila da stvarno mrziš Wink

budući sam malo starija od naših mladih idealista i znam kako izgleda prizemljavanje,......., kužim i razumijem.


Prizemljila sam se i više no jednom (zamisli, stigneš se do 22. prizemljiti toliko puta da se sve praši!), i sad imam jedno blago prizemljenje, ali - idemo dalje. Onako kako mislimo da je ispravno. Sve ostalo zvuči kao izvlačenje, kao defetizam.

#52:   Autor: DanicaV Post Postano: 11.07.2006. 13:36

znam kako je prizemljiti se do 22.godine (u 22.godini naročito). nadam se da ćeš svoj idealizam uspjeti zadržati.
defetizam je malo prejaka riječ.
normalno da idemo dalje onako kako mislimo da je ispravno......

#53:   Autor: anakonda Post Postano: 11.09.2006. 12:11

...eto, primio me monolog...zaista mrzim ovo shugavo mjesto gdje živim, glupo predgrađe još gluplje metropole...i okruženost susjedima malograđanima koji su prije godinu-dvije uhvatili Boga za rep, sagradili kućerine i kovane ograde...a do tad su u blatu im djeca naganjala krpene lopte...nisu predrasude u pitanju, moje, naravno...ali kako me netko tko ne zna da je prvo pravilo pristojnosti pozdraviti susjede iz ulice, može gledati ispod oka jer se vozim autobusom, a ne novim autom...toliko sam isfrustrirana ganganjem nedjeljom oko 15 h, kad sav normalan svijet odmara, da bi pobjegla od tamo koliko god me noge nose...no, ne mogu još...i nedostaje mi moj Grad, sve više i više...hvala na pažnji i doviđenja...

#54:   Autor: goose Post Postano: 11.09.2006. 12:54

mrzim EMO glupane i sve vezano uz emo. Smile

#55:   Autor: anakonda Post Postano: 13.03.2007. 21:02

...evo da malo oživim topik: fata me proljetna depra...i jaaaako sam živčana u posljednjih dva tri tjedna jer se učestalo radi napuštanja ove krasne moje domovine hvatam ukoštac s birokracijom u različitim institucijama...u kojima se sve radi na isti fucking sistem: od šaltera do šaltera, od telefona do telefona, okolo kere pa na mala vrata pa ispočetka...bila sam danas u američanskoj ambasadi i oni su me naživcirali, jer su paranoični, predaleko su od grada, čak ne možeš ni autom do njih, već ostaviti autom pol kilometra dalje pa štapikati...i vratio se moj stari drugar s foruma, koji me također živcira...jesam li spomenula kako me živcira i čekanje na odlazak, koji se produžuje iz tjedna u tjedan?...ne postoji niti jedna stvar na ovom svijetu ovih dana koja bi me smirila...mislim, postoji - ali većina ih je zakonom zabranjena, demit...eto, hvala na pažnji i bilježim se sa štovanjem...
...slijedećiiiiii...

#56:   Autor: swamp Post Postano: 14.03.2007. 16:28

đurđevak zeleeee-eeeni
svima osim meniiii
Osijek031.com » Društvo, život, lifestyle » MONOLOG ili DIJALOG


Generated using printer-friendly.
Vremenska zona: GMT + 01:00.
Stranica 1 / 1.

:: Powered by Osijek031.com © 2004-2012. ::