Osijek031.com :: Osijek031.com - Osijek 031 online - novosti - vijesti - najave - forum - portal - osjecki

Osijek031.com » Vijesti » Danas počinje kažnjavanje neodgovornih vlasnika pasa

#1:  Danas počinje kažnjavanje neodgovornih vlasnika pasa Autor: Redakcija 031 Post Postano: 26.04.2011. 12:38

Iako je novim komunalnim redom predviđena kazna za vlasnike pasa koji ne skupljaju izmet iza svog ljubimca, od 1. siječnja ove godine do danas nije ispisana ni jedna kazna za ovaj prekršaj. No, gradski pročelnik za komunalu Milan Kamenko najavljuje kako će se to vrlo brzo promijeniti.

- Počeli smo s određenim aktivnostima prije nekoliko dana, a komunalni redari dobili su nalog da vlasnike pasa do Uskrsa upozoravaju. No, od danas prelazimo na kažnjavanje i to za početak na najproblematičnijim lokacijama kao što je Gornjodravska obala, prostor uz promenadu, Sjenjak, Vijenac Ivana Meštrovića i dječja igrališta, rekao je Kamenko.Već i samo upozoravanje stvorilo je komunalnim redarima određene neugodnosti, pa su tako redari trpjeli uvrede vlasnika pasa koji nisu olako prihvatili da moraju skupljati izmet za svojim psom.

- Bilo je poruka našim redarima tipa "tko te šiša", ali više neće biti tako. Dogovaramo koordinirane akcije u koje će ići komunalni redari u pratnji policajaca i na livade ćemo uvesti reda, najavljuje Kamenko.

Tekst: I.Sekol/Glas-Slavonije.hr
Foto: Cacan/foto-arhiv 031


Komunalni red Grada Osijeka

#2:   Autor: Provokator Post Postano: 26.04.2011. 12:44

odlično !
bravo !
svaka čast !

samo neka se još zakon doslijedno provodi !
bravo grad !

#3:   Autor: anaisnin Post Postano: 26.04.2011. 12:47

kakavi propisi...
nekulturnog li naroda Smile

#4:   Autor: tratkovic Post Postano: 26.04.2011. 12:49

Sve je to supika, ali za bilo koju takvu i sl. odluku treba onaj koji misli kažnjavati vlasnike stvoriti uvijete da se ljude navikne na kulturu održavanja javnih površina. Neka se označe ili još bolje ograde dječija igrališta i postave ZASEBNI koševi za izmete, a ne očekivati da ljudi bez osnovnih uvijeta prihvate od prve minute nešto što zadnjih 100 godina smatraju da je bezveze.

#5:   Autor: a_reel Post Postano: 26.04.2011. 13:03

Već jednom sam komentirao sličnu temu - u Francuskoj sam vidio vrlo jeftino a odlično rješenje - u Strasbourgu uz promenadu na rijeci svakih stotinjak metara imaju serionicu za pse - jednostavno su stavili drvenu ogradicu visine 90cm oko 3x2 m pijeska s ulazom od nekih 90 cm, logika je jednostavna - čim se prvo pseto olakša - i svi ostali će za mirisom na isto mjesto, ulice čiste, prolaznici pošteđeni gledanja pasa koji se olakšavaju... (pijesak se redovito čisti - of corse) - al ne bi se naši to sjetili nema šanse!

#6:   Autor: saba Post Postano: 26.04.2011. 13:06

Citiram:

Citat: › Nije dopušteno puštanje životinja na javne površine osim onih koje su za tu namjenu određene i posebno označene . Vođenje pasa na javnu površinu dozvoljeno je samo na povodcu i sa zaštitnom košarom. Štenad i patuljaste pasmine pasa ne moraju imati zaštitnu košaru. Šetnja i zadržavanje pasa bez zaštitne košare i povodca dozvoljeno je samo na javnim površinama koje su za tu namjenu određene i posebno označene.


neka mi neko kaže gdje su te jebene označene površine? kad mi to pokažu onda mogu jesti govna sa svojim zakonom!

i btw. moj pas NIKADA neće imati brnjicu na sebi!

#7:   Autor: DonQuijote Post Postano: 26.04.2011. 13:12

slažem se s kažnjavanjem neodgovornih vlasnika koji se na javnim mjestima ponašaju kao da su u svom dvorištu! lupanje po džepu je, uglavnom, najefikasniji način...

#8:   Autor: Provokator Post Postano: 26.04.2011. 13:14

saba je napisao/la: ›
Citiram:

Citat: › Nije dopušteno puštanje životinja na javne površine osim onih koje su za tu namjenu određene i posebno označene . Vođenje pasa na javnu površinu dozvoljeno je samo na povodcu i sa zaštitnom košarom. Štenad i patuljaste pasmine pasa ne moraju imati zaštitnu košaru. Šetnja i zadržavanje pasa bez zaštitne košare i povodca dozvoljeno je samo na javnim površinama koje su za tu namjenu određene i posebno označene.


neka mi neko kaže gdje su te jebene označene površine? kad mi to pokažu onda mogu jesti govna sa svojim zakonom!

i btw. moj pas NIKADA neće imati brnjicu na sebi!


e pa eto ja se onda nadam da će te pošteno oderat i zbog brnjice i zbog sranja !

jer iskreno pun mi je kurac toga da hodam livadom i stanem u govno, klinci igraju nogoš i izbjegavaju govna, a da ne spominjem što ljudi puste djecu od 5-6 godina da se igraju pa se nije jednom dogodilo da djete ode na govno od psa !

a pogotovo mi je dosta čitanja članaka di je pas izgrizao nekog, a vlasnik je normalno ne dužan

#9:  Re: Danas počinje kažnjavanje neodgovornih vlasnika pasa Autor: Dovla Šex Post Postano: 26.04.2011. 13:39

Žalosno je da neke ovdje ni kazne nece nauciti pravilima osnovne kulture

#10:   Autor: nemosvjerovat Post Postano: 26.04.2011. 14:01

tratkovic je napisao/la (Pogledaj post): › Sve je to supika, ali za bilo koju takvu i sl. odluku treba onaj koji misli kažnjavati vlasnike stvoriti uvijete da se ljude navikne na kulturu održavanja javnih površina. Neka se označe ili još bolje ograde dječija igrališta i postave ZASEBNI koševi za izmete, a ne očekivati da ljudi bez osnovnih uvijeta prihvate od prve minute nešto što zadnjih 100 godina smatraju da je bezveze.


Imao si roditelje koji su te trebali naučiti nekim osnovnim normama ponašanja.
Po meni, onaj tko je donekle odgojen uopće nije do sada trebao zakone, vrečice i obilježja da bi znao što je društveno prihvatljivo, a što ne.

Ukoliko ti tako ne razmišljaš, imaš problem koji će te skupo koštati.i to ne samo na račun psa.

Pohvala za grad, apeliram da dovedu u red kretene bicikliste i onda ćemo imati mjesto ugodno za šetnju i uživanje po prekrasnim parkovima.

#11:  Re: Danas počinje kažnjavanje neodgovornih vlasnika pasa Autor: dino_bno Post Postano: 26.04.2011. 14:08

Ja da labradoru stavljam brnjicu? nema sanse

#12:   Autor: tonka_21 Post Postano: 26.04.2011. 14:09

Grad je toliko cist da ta govna stvarno upadaju u oci, grozno..a djeca se vise ni ne igraju u parkovima nego svako djete ima svoj tobogan i ljulju u dvoristu..dakle rijesen je problem! Misljenja su podjeljena jer neki imaju pse neki djecu a neki ne vole ni pse ni djecu pa samo seru..neka se provode svi zakoni ili ni jedan i svi ce biti sretni..

#13:   Autor: scorpio7 Post Postano: 26.04.2011. 14:29

Sve je to u redu i treba se pokupiti govno od psa ako to napravi na površini gdje se skupljaju ljudi, ali kada će ti isti komunalni redari i policajci napraviti reda oko stoke koja uništava kante u koje se treba baciti govno od psa... na sjenjaku to odavno već ne postoji jer je stoka uništila, a da ne govorimo o ostalim površinama, prvo se to treba sankcionirati... ne znam šta roditeljima više smeta da mu dijete stane u govno ili da se rasječe na pokidane klupe i tobogane, što se protiv toga svi ne bune... da me ne shvatite krivo, naravno da treba pokupiti iza svog psa, ali mislim da ima puno bitnijih stvari prvo za riješiti osim toga... neka policajci nam napokon nešto i počnu raditi osim što sjede po cijele dane u lokalnim birtijama

#14:   Autor: anaisnin Post Postano: 26.04.2011. 14:31

tonka_21 je napisao/la: ›
Grad je toliko cist da ta govna stvarno upadaju u oci, grozno..a djeca se vise ni ne igraju u parkovima nego svako djete ima svoj tobogan i ljulju u dvoristu..dakle rijesen je problem! Misljenja su podjeljena jer neki imaju pse neki djecu a neki ne vole ni pse ni djecu pa samo seru..neka se provode svi zakoni ili ni jedan i svi ce biti sretni..


o da neka onda propise primjenjuju na farmville i ostalim virtualnim igraonicama a parkove prepustimo psima i djeci koja nemaju dvorišne ljuljačke ili internet

#15:   Autor: ivan1602 Post Postano: 26.04.2011. 15:14

napokon Smile

#16:   Autor: zuvvu Post Postano: 26.04.2011. 15:27

konacno vise! potpuno podrzavam. muka mi je vise od psecih govana po gradu. niti jednom u zivotu ja nisam vidio da je neki vlasnik pokupio govno iz svog psa...
nemosvjerovat je napisao/la (Pogledaj post): ›
Pohvala za grad, apeliram da dovedu u red kretene bicikliste i onda ćemo imati mjesto ugodno za šetnju i uživanje po prekrasnim parkovima.

i kretene pjesake koji redovi hodaju po biciklistickoj stazi pocevsi od svaciceve pa redom...

#17:   Autor: nemosvjerovat Post Postano: 26.04.2011. 15:40

Kao biciklist, potpuno se slažem s tobom.
Iako su biciklisti puno veći problem.

Što se tiče nekih komentara na ovu temu...
kako voli reći jedan forumaš, puno previše balkanoida imamo u gradu da bi se sad uopće oko ovoga razvukla neka normalna rasprava(ako je uopće treba i biti) pa čisto da završimo.

dakle gospodo, neka vam vaši psi seru po dnevnoj sobi.
Ne morate čistiti, nitko vas neće globiti.

#18:   Autor: tonka_21 Post Postano: 26.04.2011. 16:02

nemosvjerovat je napisao/la: ›
Kao biciklist, potpuno se slažem s tobom.
Iako su biciklisti puno veći problem.

Što se tiče nekih komentara na ovu temu...
kako voli reći jedan forumaš, puno previše balkanoida imamo u gradu da bi se sad uopće oko ovoga razvukla neka normalna rasprava(ako je uopće treba i biti) pa čisto da završimo.

dakle gospodo, neka vam vaši psi seru po dnevnoj sobi.
Ne morate čistiti, nitko vas neće globiti.

Opasan si ti neki lik, mora da nisi s Balkana..

#19:   Autor: audiworld Post Postano: 26.04.2011. 16:18

on je bečka škola

#20:   Autor: nemosvjerovat Post Postano: 26.04.2011. 16:27

tužno je da me odbojnost prema sranju pasa na dječjim igralištima svrstava u bečku školu.
Dovoljno je da imaš gram mozga i spadaš u intelektualnu elitu.
jedna od rijetkih prednosti življenja u ovoj državi.

Hala Vam na komplimentima.

#21:   Autor: 123456 Post Postano: 26.04.2011. 16:28

saba je napisao/la: ›
neka mi neko kaže gdje su te jebene označene površine? kad mi to pokažu onda mogu jesti govna sa svojim zakonom!

i btw. moj pas NIKADA neće imati brnjicu na sebi!


dino_bno je napisao/la: ›
Ja da labradoru stavljam brnjicu? nema sanse


Nažalost upravo zbog ovakvih balkanoidno-primitivnih promišljanja i ego tripova "tko-sam-što-sam-baja-sam-tko-mi-što-može-u-mom-sokaku-od-promenade" je i potrebno uvoditi ovakve mjere. No srećom da se upravo taj primitivizam primjećuje sve više, o balkanoidnosti se raspravlja, pa u konačnici ipak daje nadu da se edukacijom i učestalim ponavljanjem određenih termina pojedincima može usaditi barem primjećivanje i prepoznavanje samih sebe u istima, ako već ne i mijenjanje takvih navika...

#22:   Autor: Provokator Post Postano: 26.04.2011. 16:30

nemogu vjerovat da je nekim balkanskim seljačinama njihov pas bitniji od sigurnosti djece na ulici, propucajte se konjine glupe

#23:   Autor: tonka_21 Post Postano: 26.04.2011. 16:41

Provokator je napisao/la: ›
nemogu vjerovat da je nekim balkanskim seljačinama njihov pas bitniji od sigurnosti djece na ulici, propucajte se konjine glupe

Znaci ako svi pokupe govna od pasa, djeca su sigurna na ulici? Smile nije ni vrijedno komenatirati.

#24:   Autor: nemosvjerovat Post Postano: 26.04.2011. 16:42

Mislio je na brnjicu.
Ne bi bilo loše da si staviš na ruke 2 komada, i poštediš nas gluposti.

#25:   Autor: Provokator Post Postano: 26.04.2011. 17:14

tonka_21 je napisao/la: ›
Provokator je napisao/la: ›
nemogu vjerovat da je nekim balkanskim seljačinama njihov pas bitniji od sigurnosti djece na ulici, propucajte se konjine glupe

Znaci ako svi pokupe govna od pasa, djeca su sigurna na ulici? Smile nije ni vrijedno komenatirati.

mislio sam na brnjicu iako i ovo što si ti rekla drži vodu jer nije se jednom dogodilio da djeca padnu u govno od psa ili slučaj koji sam svojim očima vidio di se pas israo i mala od svojih cca. 2-3 godine ode do tamo dotrči i djete koje ne zna uzme to govno u ruku, tako da i to je, djeca su sigurnija i kad psi ne seru okolo

#26:   Autor: zaljubljena u Osijek Post Postano: 26.04.2011. 17:33

tko sam nema kulture - treba ga lupiti po džepu pa će valjda naučiti...
i ne samo u centru grada nego i kod nas oko Juga 2 gdje ne možeš pokositi travu pred kućom, a da ne naletiš na smrdljivu hrpetinu...

#27:   Autor: saba Post Postano: 26.04.2011. 18:15

123456 je napisao/la (Pogledaj post): ›
saba je napisao/la: ›
neka mi neko kaže gdje su te jebene označene površine? kad mi to pokažu onda mogu jesti govna sa svojim zakonom!

i btw. moj pas NIKADA neće imati brnjicu na sebi!


dino_bno je napisao/la: ›
Ja da labradoru stavljam brnjicu? nema sanse


Nažalost upravo zbog ovakvih balkanoidno-primitivnih promišljanja i ego tripova "tko-sam-što-sam-baja-sam-tko-mi-što-može-u-mom-sokaku-od-promenade" je i potrebno uvoditi ovakve mjere. No srećom da se upravo taj primitivizam primjećuje sve više, o balkanoidnosti se raspravlja, pa u konačnici ipak daje nadu da se edukacijom i učestalim ponavljanjem određenih termina pojedincima može usaditi barem primjećivanje i prepoznavanje samih sebe u istima, ako već ne i mijenjanje takvih navika...


Eto kad smo mi vlasnici pasa toliko primitivni molim te prošeći se promenadom kada ima pasa i obrati pozornost kakav tip psa širi agresivnost i ostala sranja....
baš oni psi koji nebi trebali imati brnjicu..... pinčevi, mješanci, pekinezeri i ostali psići na baterije.......

Dok ja za moju labradorku stavim ruku u vatru ako je ona ikada ili bude pokazala ikoji znak agresivnosti.......

Provokator je napisao/la (Pogledaj post): ›
saba je napisao/la: ›
Citiram:

Citat: › Nije dopušteno puštanje životinja na javne površine osim onih koje su za tu namjenu određene i posebno označene . Vođenje pasa na javnu površinu dozvoljeno je samo na povodcu i sa zaštitnom košarom. Štenad i patuljaste pasmine pasa ne moraju imati zaštitnu košaru. Šetnja i zadržavanje pasa bez zaštitne košare i povodca dozvoljeno je samo na javnim površinama koje su za tu namjenu određene i posebno označene.


neka mi neko kaže gdje su te jebene označene površine? kad mi to pokažu onda mogu jesti govna sa svojim zakonom!

i btw. moj pas NIKADA neće imati brnjicu na sebi!


e pa eto ja se onda nadam da će te pošteno oderat i zbog brnjice i zbog sranja !

jer iskreno pun mi je kurac toga da hodam livadom i stanem u govno, klinci igraju nogoš i izbjegavaju govna, a da ne spominjem što ljudi puste djecu od 5-6 godina da se igraju pa se nije jednom dogodilo da djete ode na govno od psa !

a pogotovo mi je dosta čitanja članaka di je pas izgrizao nekog, a vlasnik je normalno ne dužan


a tebe ne kontam, kakve veze govna imaju sa brnjicom?????

neseru psi na usta jebemu boga.....

#28:   Autor: BrunCHI Post Postano: 26.04.2011. 18:19

zaljubljena u Osijek je napisao/la (Pogledaj post): › tko sam nema kulture - treba ga lupiti po džepu pa će valjda naučiti...
i ne samo u centru grada nego i kod nas oko Juga 2 gdje ne možeš pokositi travu pred kućom, a da ne naletiš na smrdljivu hrpetinu...

da redovito kosiš onda bi primjetio hrpu i ne bi stao u nju... Razz

najveći problem je u vlasnicima... vlasnik bicikla, psa ili djeteta....
pametan vlasnik bicikla će vozit bicikl jasno označen i po propisima.
pametan i odgovoran vlasnik psa će odgojit psa koji nikad neće napast nekoga (osim u samoobrani) i koji će pokupit iza psa i to bacit u za to predviđen koš.
pametan i odgovoran vlasnik djece (dakle roditelj ili staratelj) će odgojit svoju djecu kako spada, a ne proizvest isfrustriranog, neodgojenog delikventa...dete kreten...
a to je ono najteže!

prema tome, krenimo od najtežeg, najvećeg i najbitnijeg problema...

#29:   Autor: simo031 Post Postano: 26.04.2011. 18:45

BrunCHI je napisao/la: ›
zaljubljena u Osijek je napisao/la (Pogledaj post): › tko sam nema kulture - treba ga lupiti po džepu pa će valjda naučiti...
i ne samo u centru grada nego i kod nas oko Juga 2 gdje ne možeš pokositi travu pred kućom, a da ne naletiš na smrdljivu hrpetinu...

da redovito kosiš onda bi primjetio hrpu i ne bi stao u nju... Razz

najveći problem je u vlasnicima... vlasnik bicikla, psa ili djeteta....
pametan vlasnik bicikla će vozit bicikl jasno označen i po propisima.
pametan i odgovoran vlasnik psa će odgojit psa koji nikad neće napast nekoga (osim u samoobrani) i koji će pokupit iza psa i to bacit u za to predviđen koš.
pametan i odgovoran vlasnik djece (dakle roditelj ili staratelj) će odgojit svoju djecu kako spada, a ne proizvest isfrustriranog, neodgojenog delikventa...dete kreten...
a to je ono najteže!

prema tome, krenimo od najtežeg, najvećeg i najbitnijeg problema...

Tri puta vode do mudrosti: razmišljanje - ono je najplemenitije; odgoj - on je najlakše; iskustvo - ono je najneugodnije...

#30:   Autor: Korina Post Postano: 26.04.2011. 20:49

Potpuno podržavam naplaćivanje kazni.

Sramotno je kako pojedinci smatraju da je cijeli ovaj grad jedna velika sraonica za njihove kućne ljubimce. To većinom govore oni koji drže pse u stanu ili kući bez dvorišta. Kada imaš dvorište u kojem boravi pas, normalno da ćeš čistiti njegov izmet jer sere u tvom dvorištu!
Ljenčine jedne neodgojene. Toliki je problem nositi vrećicu sa sobom, pokupiti i baciti u koš. Takvi ljudi ni ne zaslužuju psa.

#31:   Autor: Mrky007 Post Postano: 26.04.2011. 20:53

Samo udri po džepu.
Sad baš geldam viejsti da murija najavljuje veliku akciju protiv biciklista na pločnicima. Udri i njih.
Udri i motoriste i vozače auta koji jurcaju ko muhe bez glave po gradskim ulicama pa se biciklisti boje na cestu.

Kazna će budalu dotjerat u red.

Btw. neki dan je negdje pisalo da su na sjenjaku najavljene neke posebne površine za rastrčavanje pasa?!

#32:   Autor: simo031 Post Postano: 26.04.2011. 21:21

A da vlasnici pasa ugrade vrećicu za nagazno-razmazne mine psu na pozadinu? Smile
Ćuko obavlja direktno u vrećicu ...

#33:   Autor: zuvvu Post Postano: 26.04.2011. 21:28

Mrky007 je napisao/la (Pogledaj post): › Samo udri po džepu.
Sad baš geldam viejsti da murija najavljuje veliku akciju protiv biciklista na pločnicima. Udri i njih.
Udri i motoriste i vozače auta koji jurcaju ko muhe bez glave po gradskim ulicama pa se biciklisti boje na cestu.

to sam i ja gledao danas...
i taman se sad obnavlja pjesacka staza na aveniji. naprosto mi je nevjerojatno da nikome od nadleznih sluzbi nije palo na pamet povuci jednu jebenu liniju duzinom cijele avenije i tamo napraviti biciklisticku (troskovi cirka 500kn).
valjda najprometnija biciklisticka ruta u gradu i najsira pjesacka staza u gradu. bez pretjerivanja, tamo jebena labudica koja tegli bager moze proci... da tragedija bude veca, posto nema biciklisticke tamo, bicikl bi trebao voziti na cetverotracnoj cesti i to u traci gdje ide tramvaj. Shocked kako da on mene obide? ko je tu lud?!
a policija ce opet samo cekati tamo da nekome spici kaznu (kao sto mi vec jednom jesu)...

#34:   Autor: Mrky007 Post Postano: 26.04.2011. 21:33

Ko ti je rekao da neće povući linju? Nije još gotova staza tamo kod arhiva.
Bio Bubalo na radiju da će staviti crtu na cijelu tu široku stazu i na bijeli most tako da i tamo nema kazni i da se zna tko bi gje TREBAO voziti.


Zadnja promjena: Mrky007; 26.04.2011. 21:45; ukupno mijenjano 1 put.

#35:   Autor: Bojo Post Postano: 26.04.2011. 21:42

šta bi vanzemaljci pomislili kad bi došli na zemlju....kontam da bi mislili da ovdje psi kolo vode....ti vidiš da čovjek ide za psom i kupi njegova govna....

#36:  Re: Danas počinje kažnjavanje neodgovornih vlasnika pasa Autor: Duminske Trake Post Postano: 26.04.2011. 21:55

PODRŽAVAM ovaj i sve slične zakone koji će dotjerati "građane" u red,kada je lijepo vrijeme u gradu recimo nigdje ne možeš sjesti na travu pa čak ni prošetati a da ne ugaziš u faking govno. Na promenadi to je živi užas,na samoj šetnici čisto a gore na travi... Proputovao sam dosta Europe i šetao sam ulicama gdje nema nijednog papirića na ulici (pa čak ni u kanti!) i onda kad se vratim ovdje bude mi potpuno jasno zašto smo mi klasa ispod njih...

TREBA KAZNITI ulične pijance,kazniti vandale,kazniti seratore po ulici,manijakalne nadobudne vozače,idiote koji vikendom sve rješavaju šakama i još mnoge druge. Kada eliminiramo samo ove likove kontam da će grad biti puno bolji za živit,kad nas već financijska situacija ne miluje.

#37:   Autor: anaisnin Post Postano: 26.04.2011. 22:11

jedva čekam policijota na pomenutoj dužnosti,..."Druže jel to drek? molim Vas pođite sa mnom u stanicu!"
Smile)))))

#38:   Autor: Caleb Post Postano: 26.04.2011. 22:15

haha koliko ima ovdje morona koji podbadaju a drugi nasjedaju strava haha..

uglavnom drago mi je da napokon ces se i to kaznjavati!! sjedis na klupi na promenadi i uzivas u smradu govana ne moze bolje.. najbolji primjer je preko zime kad onako fino snjeg bijeli pa svakih 4-5m govno a tek preko proljeca i ljeta uff.. prosle godine je bilo na promenadi govna od konja i to se nadje na promenadi.. parkovi su odavno postali zarista psecih govana kod bolnice ne smijes ni hodati a ima kanta za govna..

smjesno mi je kada vidim vlasnika s ljubimcem i ljubimac vrsi nuzdu haha a vlasnik se odma hvata mobitela kao ono nezna pravi se lud ili gleda u drugu stranu haha uvijek se ovdvalim smijati na takvo sto..

#39:   Autor: dino_bno Post Postano: 26.04.2011. 22:23

123456 je napisao/la (Pogledaj post): ›
saba je napisao/la: ›
neka mi neko kaže gdje su te jebene označene površine? kad mi to pokažu onda mogu jesti govna sa svojim zakonom!

i btw. moj pas NIKADA neće imati brnjicu na sebi!


dino_bno je napisao/la: ›
Ja da labradoru stavljam brnjicu? nema sanse


Nažalost upravo zbog ovakvih balkanoidno-primitivnih promišljanja i ego tripova "tko-sam-što-sam-baja-sam-tko-mi-što-može-u-mom-sokaku-od-promenade" je i potrebno uvoditi ovakve mjere. No srećom da se upravo taj primitivizam primjećuje sve više, o balkanoidnosti se raspravlja, pa u konačnici ipak daje nadu da se edukacijom i učestalim ponavljanjem određenih termina pojedincima može usaditi barem primjećivanje i prepoznavanje samih sebe u istima, ako već ne i mijenjanje takvih navika...


Shocked Shocked
bas volis taj pojam balkanoid a?
al naprica gluposti majko mila Shocked

#40:   Autor: Ingo Post Postano: 26.04.2011. 22:34

kazne za neodgovorne vlasnike kucnih ljubimaca ce biti jednako djelotvorne kao i kazne za krivo parkiranje.

#41:   Autor: Monstrum Post Postano: 27.04.2011. 5:43

Ingo je napisao/la (Pogledaj post): › kazne za neodgovorne vlasnike kucnih ljubimaca ce biti jednako djelotvorne kao i kazne za krivo parkiranje.


bome ja kad dobijem kaznu za parkiranje nije mi svejedno ... pa opleti 2-3 puta po džepu i da vidim oćeš li sljedeći put pokupit drek iza dlakavca il ne Smile

#42:   Autor: snaša Post Postano: 27.04.2011. 7:10

Znači li to novo zapošljavanje komunalnih redara ?
Ipak proširuje im se obim posla, jer bit će puno prekršitelja.

#43:   Autor: saba Post Postano: 27.04.2011. 7:26

i dalje meni nije jasno kako već 2 godine šećem promenadom po livadama i ni jednom nisam stao u govno.... ljudi moji pa gdje vi hodate?

#44:   Autor: Elonora Post Postano: 27.04.2011. 9:21

Ljudi su stvarno čudni s tim psima. Promenada, parkovi, livade igrališta sve je to napravljeno za obitelji, djecu, rekreativce. Onda ova kerovodačka manjina zagorčava život svim građanima. Ako imaš psa brini se za njega. Parkove,livade, ostavite djeci. Jedva čekam da se uvede reda. Pa onda ono kad kažu neće on ništa,samo njuška.. ma nek si njuška gazdaricu, ne želim psa u blizini. Vani je normalno uzeti deku i leći na travu (oko fakulteta) tako ljudi iskoriste odmor na predavanju/poslu. Zamisli da neko kod nas to pokuša napraviti. Osim što bi deka bila zas## garant bi bili i onjušeni od glave do pete,uz neizostavno "neće on ništa",fučka mi se jel oće il neće, ja ga ne želim u blizini..

#45:   Autor: tratkovic Post Postano: 27.04.2011. 9:42

nemosvjerovat je napisao/la: ›
tratkovic je napisao/la (Pogledaj post): › Sve je to supika, ali za bilo koju takvu i sl. odluku treba onaj koji misli kažnjavati vlasnike stvoriti uvijete da se ljude navikne na kulturu održavanja javnih površina. Neka se označe ili još bolje ograde dječija igrališta i postave ZASEBNI koševi za izmete, a ne očekivati da ljudi bez osnovnih uvijeta prihvate od prve minute nešto što zadnjih 100 godina smatraju da je bezveze.


Imao si roditelje koji su te trebali naučiti nekim osnovnim normama ponašanja.
Po meni, onaj tko je donekle odgojen uopće nije do sada trebao zakone, vrečice i obilježja da bi znao što je društveno prihvatljivo, a što ne.

Ukoliko ti tako ne razmišljaš, imaš problem koji će te skupo koštati.i to ne samo na račun psa.

Pohvala za grad, apeliram da dovedu u red kretene bicikliste i onda ćemo imati mjesto ugodno za šetnju i uživanje po prekrasnim parkovima.


Prvo mislim da bi trebao još barem 10 puta pročitati što sam napisao da shvatiš i šta se mislilo sa rečenim. Mi Hrvati nemamo tu kulturu, i da, između ostalog roditelji su krivi u mjeri za to, jednako kao i tvoji za tvoj odgoj da komentiraš ljude koje ne znaš. Ali to je sveopće prihvaćeni fenomen.
Ako budeš mogao povezati moje dvije rečenice shvatit ćeš slijedeće (nacrtat ću): Pohvalna inicijativa i da, treba se kažnjavati jednako kao i sve druge komunalne prekršaje u gradu, počevši od onih koji imaju najveće prioritete za vizuru i funkciju grada. Ja imam psa i ja sam jedan od rijetkih koji skuplja govna za njim tako da ja nemam problem koji će me skupo koštati. Imat ćeš ti i svi ostali problem kada se budeš približio običnoj kanti za smeće, a unutra 10 kila govana (pogotovo ljeti), jer Grad koji misli kažnjavati nije u stanju postaviti i održavati svoje objekte koji imaju određeni svrhu. Zato, ako se misle provoditi neki zakoni i naplaćivati penali prvi korak je postaviti i održavati "objekte", a onda i sukladno s nepoštivanjem donešene odluke ili pak uništavanja gradske imovine i kažnjavati.
I da, da konkretiziramo stvar, park oko Zrinjevca. Kako ćemo kazniti roditelje koji dovedu svoju djecu na ljulje i tobogan i onda skinu dijete da se posere ili popiša na isto igralište pored drveta? Ili klince pijance u sred bijela dana i njihove puno starije sugrađane da ne obavaljaju nuždu u parku?
Nisu psi problem, postoje veći kerovi.

#46:   Autor: Ingo Post Postano: 27.04.2011. 9:50

Elonora je napisao/la (Pogledaj post): › Ljudi su stvarno čudni s tim psima. Promenada, parkovi, livade igrališta sve je to napravljeno za obitelji, djecu, rekreativce.


Sorry, ali promenada, parkovi, livade nisu napravljeni samo za obitelji, djecu i rekreativce. Mogu doci i penzioneri, i samci ... pa cak i 'kerovodacka manjina' Smile

Citat: ›
Onda ova kerovodačka manjina zagorčava život svim građanima. Ako imaš psa brini se za njega. Parkove,livade, ostavite djeci.


tako je ... oduvjek se kod nas na selu znalo gdje se drzi blago i perad. u zadnjem dvoristu, a garo je na kratkom lancu da nekoga ne ugrize.

-----------------------------------

Osim pasa ... po parkovima i djecijim igralistima vam seru i macke (one posebno vole pijesak), pa onda i ptice seru koje se uglavnom hrane na smetlistima, otpadom ... i prenose razne bolesti i nametnike.

psi su uglavnom cijepljeni, spavaju u stanovima i nisu tako opasni.

ja mogu razumjeti da ljudima smeta kad vlasnik psa ne pokupi za svojim psom ... ali ne mogu razumjeti tu gorcinu s kojom neki forumasi pisu o psima i vlasnicima pasa.

U najmanju ruku kao da svaki dan neko dijete bude izgrizeno, a jednom mjesecno preklano od krvolocnog psa.

Ugrizi pasa se dogadjaju, ali ne tako cesto i ne s tako fatalnim posljedicama kako se to ovdje cini.

#47:   Autor: saba Post Postano: 27.04.2011. 9:51

Elonora je napisao/la: ›
Ljudi su stvarno čudni s tim psima. Promenada, parkovi, livade igrališta sve je to napravljeno za obitelji, djecu, rekreativce. Onda ova kerovodačka manjina zagorčava život svim građanima. Ako imaš psa brini se za njega. Parkove,livade, ostavite djeci. Jedva čekam da se uvede reda. Pa onda ono kad kažu neće on ništa,samo njuška.. ma nek si njuška gazdaricu, ne želim psa u blizini. Vani je normalno uzeti deku i leći na travu (oko fakulteta) tako ljudi iskoriste odmor na predavanju/poslu. Zamisli da neko kod nas to pokuša napraviti. Osim što bi deka bila zas## garant bi bili i onjušeni od glave do pete,uz neizostavno "neće on ništa",fučka mi se jel oće il neće, ja ga ne želim u blizini..


onda se nemoj izležavati tamo gdje ima pasa nego si postavi dekicu u svoje jebeno dvorište pa se izležavaj do mile volje....

vlasnici pasa su isto kao i ti građani ovoga grada i također imaju ista prava kao i ti a sa njima i njihove životinje....

možda baš ti meni smetaš što ležiš na livati pa ti ništa ne govorim....

i tako ako ti smeta pas na livadi idi se izležavaj u svoje faking dvorište Wink

#48:   Autor: 123456 Post Postano: 27.04.2011. 10:42

Najsmješnije, ali ujedno i najtragičnije mi je to što de facto postoji manjina koja se zalaže za slobodno pseće i ino defekačenje po gradu... Mislim, zapravo uvjeren sam, da je ludilo u ovoj temi došlo do usijanja i svog konačnog delirija...
Kažu i da demokracija bez kontrole postaje anarhija... Ima nešto i u tome, it's obvious.

#49:   Autor: mali od čače Post Postano: 27.04.2011. 11:32

saba je napisao/la: ›
Elonora je napisao/la: ›
Ljudi su stvarno čudni s tim psima. Promenada, parkovi, livade igrališta sve je to napravljeno za obitelji, djecu, rekreativce. Onda ova kerovodačka manjina zagorčava život svim građanima. Ako imaš psa brini se za njega. Parkove,livade, ostavite djeci. Jedva čekam da se uvede reda. Pa onda ono kad kažu neće on ništa,samo njuška.. ma nek si njuška gazdaricu, ne želim psa u blizini. Vani je normalno uzeti deku i leći na travu (oko fakulteta) tako ljudi iskoriste odmor na predavanju/poslu. Zamisli da neko kod nas to pokuša napraviti. Osim što bi deka bila zas## garant bi bili i onjušeni od glave do pete,uz neizostavno "neće on ništa",fučka mi se jel oće il neće, ja ga ne želim u blizini..


onda se nemoj izležavati tamo gdje ima pasa nego si postavi dekicu u svoje jebeno dvorište pa se izležavaj do mile volje....

vlasnici pasa su isto kao i ti građani ovoga grada i također imaju ista prava kao i ti a sa njima i njihove životinje....

možda baš ti meni smetaš što ležiš na livati pa ti ništa ne govorim....

i tako ako ti smeta pas na livadi idi se izležavaj u svoje faking dvorište Wink


griješiš, svaki ker na javnoj površini treba biti na povodcu i imati brnjicu, ( osim malih patuljastih pasa i inih,kojima brnjica ne može stajati jer imaju specifični oblik glave,ili malu glavu ), a ne trčat okolo gdje mu se prohtije, stoga je ona u pravu kad kaze da oće ležat na livadi, i ne želi ikakvog kera da joj njuška deku. Ona ima pravo ležat, a tvoj ker po zakonu nema pravo trčat okolo..stoga ti svog kera bez povodca drzi u svom "faking" dvoristu.. Wink

#50:   Autor: Caleb Post Postano: 27.04.2011. 11:43

Haha ovjde ima trollova ko u pricin.."životna misija trolla je proizvodnja provokativnih postova s ciljem stvaranja sukoba i uništavanja konstruktivne i disciplinirane rasprave"

Ajde nemoj te vise nasjedati budite pametni!

#51:   Autor: silence Post Postano: 27.04.2011. 11:46

Ingo je napisao/la: ›
ja mogu razumjeti da ljudima smeta kad vlasnik psa ne pokupi za svojim psom ... ali ne mogu razumjeti tu gorcinu s kojom neki forumasi pisu o psima i vlasnicima pasa.


Ne možeš razumjeti zato jer nisi bio u situaciji da moraš (učestalo) čistiti izmet za nečijim psom, mačkom .... čiji vlasnik nema obzira prema drugim ljudima. Pas ili životinja nikad nije niti će biti problem, problem je uvijek i isključivo o vlasnik životinje.

#52:   Autor: avantgarde Post Postano: 27.04.2011. 11:56

Provokator je napisao/la (Pogledaj post): › nemogu vjerovat da je nekim balkanskim seljačinama njihov pas bitniji od sigurnosti djece na ulici, propucajte se konjine glupe


Djeca? Što dijete od 5, 6 godina radi na ulici bez nadzora roditelja? Ako je takvo dijete pod nadzorom roditelja, što radi kraj nepoznatog psa? Pas je životinja, a u većini situacija pitomija od nekolicine seljaka na forumu. Nevjerojatne su situacije kada prepametni roditelji dopuštaju ili čak nagovaraju djecu da pomaze psa bez da su prije toga pogledali, a kamoli pitali vlasnika mogu li. Pas će, ako je zainteresiran sam prići i naravno reagirati režanje ili čak ugrizom na maltretiranje, povlačenje za rep i sl. Ne, nemam psa, ali neke stvari jasno i zdravo razlučujem. Nedostaje vama dragi moji jako puno znanja da bi se uopće uplitali u ovakve teme. Balkanoidi, jel. :/

Iza pseće nužde ukoliko nema ikakvih spremnika za isto, svi normalni i odgovorni vlasnici će pokupiti taj izmet ili bi bar trebali, jel. Na ovaj dio nemam zamjerke iako je situacija žešće falična.

Jasno mi je i da istinski ljubitelji životinja, a samim tim i pasa, svoje ljubimce smatraju prijateljima i tako se prema njima odnose. S njima nitko nema problema. Problemi nastaju kod drugog dijela ekipice koja ljubimce ima zbog modnih trendova. Takvi bi da je trendy, nosali krletke sa kanarincima po promenadi.

Kad mi se omogući biciklistička staza bez bakica, komšija, prijatelja i rodbine koja razmjenjuje recepte i novitete, obećat ću da biciklom neću kročiti po pješačkoj stazi. Isto vrijedi za prenabrijanu ekipu na cestama.


Zadnja promjena: avantgarde; 27.04.2011. 12:06; ukupno mijenjano 1 put.

#53:   Autor: little_bee Post Postano: 27.04.2011. 12:00

tratkovic je napisao/la (Pogledaj post): › Kako ćemo kazniti roditelje koji dovedu svoju djecu na ljulje i tobogan i onda skinu dijete da se posere ili popiša na isto igralište pored drveta? Ili klince pijance u sred bijela dana i njihove puno starije sugrađane da ne obavaljaju nuždu u parku?
Nisu psi problem, postoje veći kerovi.

#54:   Autor: saba Post Postano: 27.04.2011. 12:19

avantgarde je napisao/la (Pogledaj post): ›

Djeca? Što dijete od 5, 6 godina radi na ulici bez nadzora roditelja? Ako je takvo dijete pod nadzorom roditelja, što radi kraj nepoznatog psa? Pas je životinja, a u većini situacija pitomija od nekolicine seljaka na forumu. Nevjerojatne su situacije kada prepametni roditelji dopuštaju ili čak nagovaraju djecu da pomaze psa bez da su prije toga pogledali, a kamoli pitali vlasnika mogu li. Pas će, ako je zainteresiran sam prići i naravno reagirati režanje ili čak ugrizom na maltretiranje, povlačenje za rep i sl. Ne, nemam psa, ali neke stvari jasno i zdravo razlučujem. Nedostaje vama dragi moji jako puno znanja da bi se uopće uplitali u ovakve teme. Balkanoidi, jel. :/

Iza pseće nužde ukoliko nema ikakvih spremnika za isto, svi normalni i odgovorni vlasnici će pokupiti taj izmet ili bi bar trebali, jel. Na ovaj dio nemam zamjerke iako je situacija žešće falična.

Jasno mi je i da istinski ljubitelji životinja, a samim tim i pasa, svoje ljubimce smatraju prijateljima i tako se prema njima odnose. S njima nitko nema problema. Problemi nastaju kod drugog dijela ekipice koja ljubimce ima zbog modnih trendova. Takvi bi da je trendy, nosali krletke sa kanarincima po promenadi.

Kad mi se omogući biciklistička staza bez bakica, komšija, prijatelja i rodbine koja razmjenjuje recepte i novitete, obećat ću da biciklom neću kročiti po pješačkoj stazi. Isto vrijedi za prenabrijanu ekipu na cestama.


u potpunosti se slažem sa gore navedenim...

#55:   Autor: maja_k Post Postano: 27.04.2011. 13:47

Meni je potpuno normalno pokupiti za svojim psom, uvijek bilo i uvijek će biti. Ne bih čak rekla ni da je to stvar odgoja. To je nešto što se samo po sebi podrazumijeva jer i ja (ma zamislite, bez obzira što imam čak tri psa) mrzim čistiti usranu obuću, ali jednako tako mrzim i kad moj pas ugazi. Kao šetač pasa mislim da primjećujem izmet puno više nego ljudi koji nemaju pse i šetnja mi se uglavnom sastoji od toga da ne dižem pogled iz trave i pazim gdje stajem. U potpunosti se slažem da ostavljanje izmeta po javnim površinama treba kažnjavati bez obzira čiji on bio, ali jednako tako i bez obzira gdje se nalazio, ali prije toga treba postaviti koševe (tu posebno mislim na lijevu obalu gdje je puno šetača, a koševa gotovo da ni nema).

S ostalim dijelom komunalnog reda koji se odnosi na pse, ne mogu se baš previše složiti, no tako je to kad ljudi koji nikada nisu imali ni zlatnu ribicu donose razne pravilnike o nečemu o čemu nemaju pojma.

Brnjice... dobro socijaliziran pas bez obzira na pasminu ne grize ljude niti druge pse. Još ako je na povodcu, stvarno ne vidim načina kako bi mogao nekoga ugristi (osim ako mu neko nesocijalizirano ljudsko biće ne doleti s leđa i zgrabi ga, šutne ili već nešto tako. Iako, osobno sam doživjela i takvih situacija i zamislite, moj pas nije reagirao uopće). S druge strane, patuljaste pasmine znaju biti prilično nervozne (opet nije do pasmine, nego do tipa ljudi koji najčešće imaju takve pse) i puno je veća vjerojatnost da će ugristi, ali to je ljudima skoro pa simpatično i o tome se ne piše po novinama.

Povodac... Da, svakako, ali tek kada se odrede površine na kojima je dopušteno slobodno kretanje vlasnika pasa i njihovih ljubimaca. Mi nismo građani trećeg reda kako nas neki smatraju niti smo zanemariva manjina. I biciklisti su "manjina" pa imaju biciklističke staze, djeca imaju dječja igrališta...

Što se tiče ležanja u travi na dekici, obišla sam dobar dio Europe i u svim tim državama u kojima je to uobičajena praksa, jednako je tako uobičajeno i da se psi smiju pod nadzorom vlasnika kretati bez povodca osim na mjestima na kojima stoji znak izričite zabrane, smiju se voziti gradskim prijevozom, ulaziti u trgovine osim s prehrambenim proizvodima... i da, ne moraju imati brnjicu. Ja sam za, nemam ništa protiv dekice na travi.

#56:   Autor: nemosvjerovat Post Postano: 27.04.2011. 13:59

maja_k je napisao/la (Pogledaj post): ›
Brnjice... dobro socijaliziran pas bez obzira na pasminu ne grize ljude niti druge pse.


Ovo mi je nešto najbolje kada čujem, i to iz usta vlasnika jednog psa.
Posebno mi je tragično kad isto čitam svako malo po crnim kronikama..uglavnom su psi koji napadnu djete prekrasni, mrava ne bi zgazili.Svi ostanu šokirani, joj pa kako naš žućo?!

Spominješ ljude koji nemaju zlatnu ribicu a pametuju dok u isto vrijeme ne poznaješ svog ljubimca.
Pas je divlja životinja i uvijek će to ostati.
ovo ti ne govorim iz pozicije osobe koja nije imala nikada niti zlatnu ribicu, nego kao vlasnik 2 prekrasna malamuta koji se u ovom trenutku valjaju po dvorištu.
Nisu nikada pokazivali agresiju prema ljudima što ne znači da sutra ne mogu napasti dijete u nekom parku, ako ostanu bez nadzora i brnjice.

#57:   Autor: Ingo Post Postano: 27.04.2011. 14:05

nemosvjerovat je napisao/la (Pogledaj post): › Ovo mi je nešto najbolje kada čujem, i to iz usta vlasnika jednog psa.
Posebno mi je tragično kad isto čitam svako malo po crnim kronikama..uglavnom su psi koji napadnu djete prekrasni, mrava ne bi zgazili.Svi ostanu šokirani, joj pa kako naš žućo?!

Spominješ ljude koji nemaju zlatnu ribicu a pametuju dok u isto vrijeme ne poznaješ svog ljubimca.
Pas je divlja životinja i uvijek će to ostati.
ovo ti ne govorim iz pozicije osobe koja nije imala nikada niti zlatnu ribicu, nego kao vlasnik 2 prekrasna malamuta koji se u ovom trenutku valjaju po dvorištu.
Nisu nikada pokazivali agresiju prema ljudima što ne znači da sutra ne mogu napasti dijete u nekom parku, ako ostanu bez nadzora i brnjice.


pas nije divlja zivotinja, isto kao sto nisu ni kokos, koza, hrcak, macka ... to je gradivo nizih razreda osnovne skole.

to sto ti svako malo citas po crnim kronikama kako je pas izgrizao nekoga, nije zbog toga sto u osijeku svaki dan psi nekoga grizu i kolju, nego zbog toga sto nasi portali prenesu vijest i kada pas ugrize dijete u zimbabveu i kirgistanu, pa se stice dojam kako psi nista drugo ne rade nego grizu djecu.


@maja osijek031.com smile sve si rekla u postu

#58:   Autor: nemosvjerovat Post Postano: 27.04.2011. 14:08

o gospe moja što ja čitam...

Ljudi, da li ja nešto propuštam na ovom forumu?
Vi se zapravo zabavljate i namjerno pišete gluposti kako biste isprovocirali svađu ili?

ingo, pas je divlja životinja pripitomljenja od strane čovjeka što ne znači da je izgubila svoje osnovne nagone.
pas se i dalje ponaša kao i prije nego je pripitomljen.
vlasnika i njegovu obitelj doživljava kao čopor, jednu osobu iz okruženja kao alfa mužjaka, tj dominantnog u čoporu.
Problemi nastaju ako pas sebe doživljava kao alfu.
Osim toga, pas reagira impulzivno, nepromšiljeno, i napasti će ako se osjeti ugroženim on ili njegov vlasnik.
napasti će iz još puno razloga.no da ne duljimo.

Fore da je djete krivo za napad ostavi nekome tko će te doživjeti ozbiljno.
gotovo sam siguran da nećeš na ulici odvaliti šamar djetetu od 5 godina zato što te povuklo za ruku.

iskreno se nadam da nemaš psa, ni ti niti bilo tko s tvojim razmišljanjem.
bolje se uhvati politike.ili nabavi kokoš

#59:   Autor: maja_k Post Postano: 27.04.2011. 14:30

nemosvjerovat je napisao/la: ›
Ovo mi je nešto najbolje kada čujem, i to iz usta vlasnika jednog psa.
Posebno mi je tragično kad isto čitam svako malo po crnim kronikama..uglavnom su psi koji napadnu djete prekrasni, mrava ne bi zgazili.Svi ostanu šokirani, joj pa kako naš žućo?!

Spominješ ljude koji nemaju zlatnu ribicu a pametuju dok u isto vrijeme ne poznaješ svog ljubimca.
Pas je divlja životinja i uvijek će to ostati.
ovo ti ne govorim iz pozicije osobe koja nije imala nikada niti zlatnu ribicu, nego kao vlasnik 2 prekrasna malamuta koji se u ovom trenutku valjaju po dvorištu.
Nisu nikada pokazivali agresiju prema ljudima što ne znači da sutra ne mogu napasti dijete u nekom parku, ako ostanu bez nadzora i brnjice.


Nije iz usta vlasnika jednog psa, nego s tipkovnice vlasnika tri psa. Svoje pse dobro poznajem i stojim iza svojih riječi. Da si pažljivo pročitao cijeli post, zapazio bi i sljedeću rečenicu u kojoj piše "još ako je na povodcu", a pretpostavimo da je budući da u našem gradu nema površina gdje bi se pas legalno smio kretati bez povodca. Nadalje, doživjela sam razne situacije (od fizičkog napada psihički bolesne osobe, doletavanja vrišteće djece, usputnog šutanja psa, doletavanja i napada puštenog psa djeteta oca na visokom položaju kojem policija ništa ne može....) i stojim iza svojim riječi da moj pas (onaj za kojeg to tvrdim) nije niti u kojem smislu opasan za okolinu i da ga mogu držati pod nadzorom.

Osobno znam više djece koja napadaju pse, nego obrnuto. Isto tako više divlje i neodgojene djece, nego pasa uopće. A da se dogodi situacija sa "žućom", sigurno se ne bih pitala "pa kako naš žućo", nego bih jako dobro znala i kako i zašto, ali u takvoj potencijalnoj i realno teško ostvarivoj situaciji, bojim se da bi "žućo" bio najmanji problem.

Poznajem svoje ljubimce bolje nego što mnogi ljudi poznaju svoju djecu. I, ne, pas nije divlja životinja.

I za kraj, nije mi jasno zašto bi ostali bez nadzora?

#60:   Autor: Ingo Post Postano: 27.04.2011. 14:44

nemosvjerovat je napisao/la (Pogledaj post): ›
Fore da je djete krivo za napad ostavi nekome tko će te doživjeti ozbiljno.

???
gdje si ti to procitao da sam ja napisao ??

#61:   Autor: maja_k Post Postano: 27.04.2011. 15:02

nemosvjerovat je napisao/la: ›
Osim toga, pas reagira impulzivno, nepromšiljeno, i napasti će ako se osjeti ugroženim on ili njegov vlasnik.
napasti će iz još puno razloga.no da ne duljimo.

Fore da je djete krivo za napad ostavi nekome tko će te doživjeti ozbiljno.


Baš me zanima koji su to još razlozi (ne kažem da ih nema), ali racimo, gore navedeni razlog, točnije, fizički napad na mog oca koji je vodio psa na povodcu, a zatim i psa kojeg je napadač pokušao objesiti, mog je psa naveo da pobjegne do prve poznate mu kuće nakon što ga je otac uspio osloboditi sa povodca, a njega da nazove policiju. I, naravno, da se o tome nije nigdje pisalo.

Dijete ne može biti krivo, kao ni pas. Odgovoran je roditelj, odnosno vlasnik.

#62:   Autor: scorpio7 Post Postano: 27.04.2011. 15:03

Vi pacijenti koji napadate vlasnike pasa da su psi agresivni, da ne smiju nigdje biti pušteni i sve ostalo trebate prvo imati bilo kakvu životinju osim nacrtane ovce da shvatite da nije problem u psu nego u vlasniku koji svog psa nije odgojio kako je trebao, psi koji su socijalizirani i normalni neće napasti nekog iz čista mira... sama sam vlasnik psa i znam da moj pas nikad nikog ne bi napao bez razloga, a milijun puta sam bila svjedok da raznorazna dječurlija neodgojena od istih takvih roditelja koji seru po psima, mog psa vuku za rep vijaju ga i slično, i to bez da su mene pitali jel mogu, a roditelj u tom trenutku trača na klupi i pusti svoje petogodišnje dijete da trči okolo bez nadzora,gore nego pas bez lanca...ne znam zašto se ne derete ni ne napadate roditelje koji svoju djecu skinu kod nekog drveta da piša i sere ( čak neki i pelene bacaju !!!!!) što njima nešto ne priserete, ne to vam je simpatično,koji licemjeri fuj.... pa meni je to još odvratnije jer dijete bi trebalo imati još više kulture od jednog psa.... da se razumijemo naravno da treba pokupiti govno iza bilo koga, bio to moj pas, moje dijete ili sama ja.. ali prvo treba svoj mozak popraviti, jer mi balkanci smo poznati po nekulturi življenja, radilo se to o psima ili djeci

#63:   Autor: Boost Post Postano: 27.04.2011. 15:09

Ja imam mačku. Grize. Grebe.

#64:   Autor: tonka_21 Post Postano: 27.04.2011. 15:22

U danasnje vrijeme ima vise neodgojene djece nego pasa, jer rijetko ce pas bez da je izazvan napasti djete, normalno da su neki mirniji a neki agresiviniji psi. Cesce sam vidjela da se sam pas makne od djeteta koje ga zadirkuje (vuce za rep, bode u oci, bode stapom i sl.) nego sto je roditelj reagirao i rekao da to nije u redu. Naravno da ima pasa koji nisu socijalizirani isto kao i djece (kojih je sve vise). Tema nije za raspravu jer je normalno da su misljenja podjeljena, imam psa, ima dvoriste u kojem obavlja nuzdu, prosetam ga jer svaki pas treba setnju, nikad ne idemo u parkove jer smatram da tamo psu nije mjesto kao sto nije uredu da se ne pokupi za psom (pogotovo velikim pasminama), nije uredu da se pas veze u dvoristu, nije uredu da se maltretira, da se pusta sam po naseljima i sl. Kao sto nije uredu da se djeca ne znaju ponasti prema zivotinjama i da zlostavljaju bez opomene roditelja..Pas potjece od divljih predaka ali je davno pripitomljen i tesko opstaje bez pomoci covjeka a to je i bio cilj domesticiranja..zato onaj koji raspravlja o precima pasa moze se pozabaviti i precima ljudi..sve se to svodi na isto.

#65:   Autor: nemosvjerovat Post Postano: 27.04.2011. 15:25

Ingo je napisao/la (Pogledaj post): ›
nemosvjerovat je napisao/la (Pogledaj post): ›
Fore da je djete krivo za napad ostavi nekome tko će te doživjeti ozbiljno.

???
gdje si ti to procitao da sam ja napisao ??


Ingo, nisi napisao.
Ali sam pomislio da bi priča mogla otići u tome smjeru.
Tako uglavnom reagiraju vlasnici pasa koji su napali djete ili nekog drugog.
"naglo je zamahnulo rukom", "moj pas ne voli da ga se mazi", i slične gluposti.

Djeca su djeca, zaigraju se.
Psi su psi, brane se na svoj način.
Nitko tu nije kriv, ali idemo spriječiti takve incidente na način da kao roditelj ne puštaš dijete među nepoznate pse a kao vlasnik psa istog držiš na uzici, s brnjicom.
Ne možemo kriviti jedne a druge ne.
ja kao vlasnik psa ne mogu očekivati da svi oko mene paze na svoje djete dok moj pas trči livadom bez brnjice, i obrnuto.
kao vlasnik životinje, smatram da imam odgovornost prema ljudima među kojima se s tom životinjom krećem.
Kao roditelj ti mogu garantirati, da mi djete napadne pas bez kontrole i ne daj bože, teže ga ozljedi, na mjestu bih ubio i njega i njegovog vlasnika.

maja, sve u redu, ali mi nemamo šetnice za pse i puno stvari koje europljani imaju.
Ne možemo radi toga nepoštivati zakone i tjerati neki inat ne znam kome jer nastradaju nedužne osobe.
Što se tiče tvoje tvrdnje da tvoj pas nikad ne bi napao, ne mogu se složiti i nikada neću.
Neću zaboraviti savjet koji mi je dala osoba od koje sam pse i kupio, čovjek koji uzgaja pse preko 30 godina.
"koliko god ga dobro odgojiš i socijaliziraš, niti jedne sekunde ne moj zaboraviti što je pas u svojoj suštini".
Razgovaraj s bilo kojim uzgajivačem ili osobom koja je posvetila život psima, reći će ti isto.

I ti ingo, kad uhvatite vremena, zaletite se do azila i onog najvećeg boxa pa nekoliko sati promatrajte pse u "prirodnom okruženju".
To je nešto što mu čovjek ne može eliminirati, može samo potisnuti do određene sekunde kad sve priče i davanja ruke u vatru padaju u vodu.

#66:   Autor: Coca Cola Post Postano: 27.04.2011. 16:05

nemosvjerovat je napisao/la (Pogledaj post): ›
Ingo je napisao/la (Pogledaj post): ›
nemosvjerovat je napisao/la (Pogledaj post): ›
Fore da je djete krivo za napad ostavi nekome tko će te doživjeti ozbiljno.

???
gdje si ti to procitao da sam ja napisao ??


Ingo, nisi napisao.
Ali sam pomislio da bi priča mogla otići u tome smjeru.
Tako uglavnom reagiraju vlasnici pasa koji su napali djete ili nekog drugog.
"naglo je zamahnulo rukom", "moj pas ne voli da ga se mazi", i slične gluposti.

Djeca su djeca, zaigraju se.
Psi su psi, brane se na svoj način.
Nitko tu nije kriv, ali idemo spriječiti takve incidente na način da kao roditelj ne puštaš dijete među nepoznate pse a kao vlasnik psa istog držiš na uzici, s brnjicom.
Ne možemo kriviti jedne a druge ne.
ja kao vlasnik psa ne mogu očekivati da svi oko mene paze na svoje djete dok moj pas trči livadom bez brnjice, i obrnuto.
kao vlasnik životinje, smatram da imam odgovornost prema ljudima među kojima se s tom životinjom krećem.
Kao roditelj ti mogu garantirati, da mi djete napadne pas bez kontrole i ne daj bože, teže ga ozljedi, na mjestu bih ubio i njega i njegovog vlasnika.

maja, sve u redu, ali mi nemamo šetnice za pse i puno stvari koje europljani imaju.
Ne možemo radi toga nepoštivati zakone i tjerati neki inat ne znam kome jer nastradaju nedužne osobe.
Što se tiče tvoje tvrdnje da tvoj pas nikad ne bi napao, ne mogu se složiti i nikada neću.
Neću zaboraviti savjet koji mi je dala osoba od koje sam pse i kupio, čovjek koji uzgaja pse preko 30 godina.
"koliko god ga dobro odgojiš i socijaliziraš, niti jedne sekunde ne moj zaboraviti što je pas u svojoj suštini".
Razgovaraj s bilo kojim uzgajivačem ili osobom koja je posvetila život psima, reći će ti isto.

I ti ingo, kad uhvatite vremena, zaletite se do azila i onog najvećeg boxa pa nekoliko sati promatrajte pse u "prirodnom okruženju".
To je nešto što mu čovjek ne može eliminirati, može samo potisnuti do određene sekunde kad sve priče i davanja ruke u vatru padaju u vodu.
Ajde napokon neki posteni tekst!!

Pas je pas!! Pas je danas izgubio onu pravu namjenu u ljudskom drustvu, danas je pas djete,dobar prijatelj i sta sve ne samo nije ono sto mu je prvo i bila namjena da cuva kucu da cuva stado itd.. jer zbog takvih stvari su ljudi prije i imali psa a ne da ga cuvas ko malo djete i da spava s tobom u krevetu i da ga oblacis itd.. prakticki je dosao na nivo covjeka gotovo da ima ljudska prava.. tako da vlasnici oni koji pretjeruju sa svojim ljubimcima u ovom slucaju pas nece nikada reci da je njihov pas opasan to ce svaki vlasnik reci! A takvih je bilo puno koji su se prevarili a kad ugrize onda je kasno.. pas je neposlusan i reagira instiktivno i cesto ga moras opominjati pogotovo kad je mlad (iz iskustva) pas moze svakoga moze shvatiti kao prjetnja i napasti cesto psi reagiraju na nagle pokrete,trcanje i deranje sto vecinom djeca to rade stoga su oni naj ugrozeniji.. stoga shvacam roditelje i njihov strah i sam da imam djete i da mi unakazi nekoga bliznjega, psa i vlasnika bi objesio na banderu bez ikakvih kompromisa pa makar odlezao 25god..

#67:   Autor: avantgarde Post Postano: 27.04.2011. 16:12

Rekao bih da sve što si naveo podsjeća na čovjeka. Jebote, pa ja sam lud. Nego ajmo mi preventivno svim ljudima svezat ruke na leđima da ne naprave neku gadost. Wink

#68:   Autor: nemosvjerovat Post Postano: 27.04.2011. 17:38

avantgarde je napisao/la (Pogledaj post): › Rekao bih da sve što si naveo podsjeća na čovjeka. Jebote, pa ja sam lud. Nego ajmo mi preventivno svim ljudima svezat ruke na leđima da ne naprave neku gadost. Wink


usporedbe su ti ono..kao da gledam djecu u vrtiću koja odgovaraju na pitanje što je frizer.
božeeeee petra.

#69:  možda... Autor: zaljubljena u Osijek Post Postano: 27.04.2011. 17:53

Duminske Trake je napisao/la: ›
PODRŽAVAM ovaj i sve slične zakone koji će dotjerati "građane" u red,kada je lijepo vrijeme u gradu recimo nigdje ne možeš sjesti na travu pa čak ni prošetati a da ne ugaziš u faking govno. Na promenadi to je živi užas,na samoj šetnici čisto a gore na travi... Proputovao sam dosta Europe i šetao sam ulicama gdje nema nijednog papirića na ulici (pa čak ni u kanti!) i onda kad se vratim ovdje bude mi potpuno jasno zašto smo mi klasa ispod njih...
TREBA KAZNITI ulične pijance,kazniti vandale,kazniti seratore po ulici,manijakalne nadobudne vozače,idiote koji vikendom sve rješavaju šakama i još mnoge druge. Kada eliminiramo samo ove likove kontam da će grad biti puno bolji za živit,kad nas već financijska situacija ne miluje.

nažalost, nekoga ni kažnjavanje neće učiniti građaninom... možda bi lobotomija pomogla da im se usadi kultura življenja ... Surprised
kada takve upozoriš na grešku - možeš se još nadati i batinama Sad

#70: Oooh !  Autor: zaljubljena u Osijek Post Postano: 27.04.2011. 18:01

saba je napisao/la: ›
onda se nemoj izležavati tamo gdje ima pasa nego si postavi dekicu u svoje jebeno dvorište pa se izležavaj do mile volje....
vlasnici pasa su isto kao i ti građani ovoga grada i također imaju ista prava kao i ti a sa njima i njihove životinje....
možda baš ti meni smetaš što ležiš na livati pa ti ništa ne govorim....
i tako ako ti smeta pas na livadi idi se izležavaj u svoje faking dvorište Wink

nikome ne smeta pas koji se izležava na livadi nego pasja govna kojekuda i šlampavi, lijeni vlasnici koji nisu u stanju to pokupiti

#71:   Autor: maja_k Post Postano: 27.04.2011. 21:14

nemosvjerovat, jel ti to mene osobno poznaješ pa znaš s koliko sam ozbiljnih uzgajivača razgovarala u životu? Savjet tog uzgajivača je na mjestu, ja ne zaboravljam što je pas u suštini, ali i dalje tvrdim da moj pas pod mojim nadzorom neće napasti nikoga. Nisam od onih koji se smješkaju prolaznicima u lice i govore "neće ništa". Čovjeku koji se boji psa ili ga jednostavno ne voli to ništa ne znači. Ali moji psi ne reagiraju na prolaznike, uopće. Tako su odgojeni, a osim toga, ne vidim razloga zašto bih ih ostavljala bez nadzora. Isto tako, kada šetam pse, šetam pse, a ne vodim mozak na pašu. Ja ne govorim o 90% vlasnika pasa koji ne znaju kako i što sa psom. Niti govorim o 90% pasa koji nisu krivi što su u vlasništvu istih. Govorim o dobro odgojenom i socijaliziranom psu i vlasniku koji poznaje obrasce ponašanja psa, psihički je staložena osoba, normalnih mentalnih sposobnosti, sposobna predviđati određene situacije unaprijed, dobrih refleksa...

Istina, daleko smo mi od Europe, no moj je osvrt na Europu bio samo u kontekstu "dekica u travi", odnosno, dotična je primijetila da nema drekića (što je istina), ali nije primijetila da se tamo psi slobodno kreću na tim istim površinama. Ne treba vaditi iz cjeline. Ako želimo dekice na travi kao Europljani, budimo spremni i na ostalo što imaju Europljani.

Slažem se da zakone treba poštivati, ali zaista ne razumijem kakav je problem postaviti nekoliko koševa (i kažnjavati ljudsku mladunčad koja ih uništava jer ih sigurno nisu psi uništili), odrediti površinu na kojoj se psi mogu pustiti. Za početak bi to bilo sasvim dovoljno.

I dalje mi nije jasno zašto bi svi psi, osim onih kojima anatomija to ne dozvoljava i patuljastih pasmina, morali nositi brnjice. Ako su svi, onda su svi. Postoje i male kožne brnjice za patuljaste pasmine, a buldozima i sličnim bi trebalo nabiti kacigu na cijelu glavu. Osim toga, nejasna mi je granica između patuljaste pasmine i ostalih. Što je s mješancima? I njih ima malih i velikih. Do koje veličine su patuljasti mješanci? Bilo bi pametnije uvesti obavezan ispit socijalizacije i na osnovu njega propisati brnjice, ali to je već neka kod nas neostvariva maštarija.

#72:   Autor: DonQuijote Post Postano: 28.04.2011. 11:39

123456 je napisao/la: ›
Najsmješnije, ali ujedno i najtragičnije mi je to što de facto postoji manjina koja se zalaže za slobodno pseće i ino defekačenje po gradu... Mislim, zapravo uvjeren sam, da je ludilo u ovoj temi došlo do usijanja i svog konačnog delirija...
Kažu i da demokracija bez kontrole postaje anarhija... Ima nešto i u tome, it's obvious.

slažem se, ne vjerujem da ima "građana" koji se praktički zalažu za zaseravanje javnih površina!

#73:   Autor: avantgarde Post Postano: 28.04.2011. 13:36

Ima li u vašem svemiru komentara koji su ovom nevidljivi? Nisam primjetio da je itko odobravao zaseravanje površina. Ljudi su istakli vrlo bitan problem, a taj je da ne postoji infrastruktura, da mi 'prostite za skupljanje govana. Wink Isto tako mi je apsurdno da svim psima vežemo labrte jer nekom smeta čuko dok se s dečkom/djevojkom trlja na livadi.

#74:   Autor: DonQuijote Post Postano: 28.04.2011. 14:54

avantgarde je napisao/la: ›
Ima li u vašem svemiru komentara koji su ovom nevidljivi? Nisam primjetio da je itko odobravao zaseravanje površina. Ljudi su istakli vrlo bitan problem, a taj je da ne postoji infrastruktura, da mi 'prostite za skupljanje govana. Wink Isto tako mi je apsurdno da svim psima vežemo labrte jer nekom smeta čuko dok se s dečkom/djevojkom trlja na livadi.

infrastruktura mjestimično postoji, ali bi svakako mogla biti raširenija. s druge strane, ako ne postoji onda je ok da psi seru okolo, a da vlasnici to ostavljaju gdje padne? nema smisla tražiti od vlasnika da to pokupe i ponesu sa sobom do najbliže kante, gdje god ona bila? meni ima smisla, ali to sam ja...


Zadnja promjena: DonQuijote; 28.04.2011. 17:23; ukupno mijenjano 1 put.

#75:   Autor: dr. zoidberg Post Postano: 29.04.2011. 11:27

i onda jel dobio neko kaznu?

#76:   Autor: silence Post Postano: 29.04.2011. 13:12

Ne znamo, rano je za prognoze - biti će jako teško uhvatiti ih na djelu Mr. Green

#77:   Autor: saba Post Postano: 29.04.2011. 13:55

bilo jučer na tv-u.... kažu da su pale neke kazne već
u glavnom za sranje Very Happy

#78:   Autor: Nave Post Postano: 29.04.2011. 22:24

Koliko je meni poznato komunalni redari ne rade 24 sata, tako da ce izmeta biti uvijek, no od sada u nesto manjoj mjeri. I sto je tako lose da vlasnici pokupe za svojim psom izmet i drze ga na uzici?
Ako se ljudi ne mogu ponasati korektno jedni prema drugima bez prisile, onda je jedini nacin da se isti pocnu ponasati u skladu sa drustvenim normama tako da ih se "odgoji" kaznom..

Kad smo vec kod smeca..mene vise brine sto se Bubalo i Kamenko ne bave kvazi OS planinom Jancaricom i nasim smecem koje nece "nestati"...

#79:   Autor: zaljubljena u Osijek Post Postano: 29.04.2011. 23:25

dr. zoidberg je napisao/la: ›
i onda jel dobio neko kaznu?

nadam se da ćemo uskoro i o tome štogod pročitati u Glasu Slavonije

#80:   Autor: zaljubljena u Osijek Post Postano: 29.04.2011. 23:30

Nave je napisao/la: ›
Kad smo vec kod smeca..mene vise brine sto se Bubalo i Kamenko ne bave kvazi OS planinom Jancaricom i nasim smecem koje nece "nestati"...

što se uopće mijenja na odlagalištu u Sarvašu osim što se naplaćuje dovoz otpada?? zar nije netko dobio koncesiju (što li? ) da to zbrine??? Question Rolling Eyes

#81:  Re: Danas počinje kažnjavanje neodgovornih vlasnika pasa Autor: Noelle Post Postano: 30.04.2011. 7:40

Na Vijencu I. Meštrovića postoji navika vlasnika pasa da izvode svoje ljubimce u šetnju i vršenje nužde na jednu prekrasnu veliku livadu koja mami da se njome potrči i na njoj igra. Nalazi se tik do dječjeg vrtića. Ali sva djeca već znaju da desetljećima tom livadom nije moguće proći bez da se nagazi na pseći izmet.
Na toj livadi prošle godine postavljene su sprave za igranje, a nedugo za tim i znak zabrane za pse kojeg su revoltirani vlasnici iščupali nakon par dana. Najžalosnije od svega je kad ih vidim kako drže psa za povodac i čekaju dok se istovare kraj ljuljačke, a nikad neću zaboraviti prizor jednog starijeg "gospodina" koji je čekao da se pas popiša na dno tobogana. Mirno je stajao i čekao.
Mislim da je soj ljudi koji vodi pse operiran od nekih normi ponašanja i misle ako se oni ližu sa svojim psima da ih svi mi moramo obožavati i mahati repovima kad ih vidimo.
Ako već toliko vole svoje pse, pitam se da li toliko mrze ljude, jer su u namjeri da obrane svoje ljubimce skloni konfliktiranjima sa svakim tko im bilo što kaže iako znaju da nisu u pravu.


Zadnja promjena: Noelle; 30.04.2011. 8:43; ukupno mijenjano 1 put.

#82:   Autor: Noelle Post Postano: 30.04.2011. 7:55


no comment!

#83:   Autor: Moira Post Postano: 01.05.2011. 19:23

Sve bi tobilo lijepo i u redu da u Osijeku postoji ikakva alternativa, mjesta na kojima se smiju pustiti psi da se istrče i i graju. Tek tada cijela ova priča ima smisla.
I bilo bi lijepo kada bi se svi zagađivači grada tretirali jednako strogo. Je li ikada ikome naplaćena kazna za bacanje i odlaganje smeća u gradu i na zelenim površinama?
Svake godine za prvi svibnja ista priča - pijana djeca roštiljaju 50 metara od pješačkog mosta, na trim stazi i na potezu od pješačkog mosta prema Zoološkom. Je li tamo dozvoljeno paljenje vatre? A odlaganje smeća? Nakon njih tamo mjesecima ostaju hrpe plastičnih čaša, boca i vrećica.
Ista stvar sa šumom između novog cestovnog mosta i ušća Karašice. Srce me boli kad vidim šta stoka za sobom ostavi.
Kada će njih netko kazniti ili, još bolje, spriječiti u takvom ponašanju??

#84:   Autor: nemosvjerovat Post Postano: 01.05.2011. 19:41

Moira je napisao/la (Pogledaj post): ›
I bilo bi lijepo kada bi se svi zagađivači grada tretirali jednako strogo. Je li ikada ikome naplaćena kazna za bacanje i odlaganje smeća u gradu i na zelenim površinama?


Da.

Citat: › pijana djeca roštiljaju 50 metara od pješačkog mosta.... Srce me boli kad vidim šta stoka za sobom ostavi.
Kada će njih netko kazniti ili, još bolje, spriječiti u takvom ponašanju??


Sigurno ti je sada lakše, kada si svoje ponašanje izjednačila s ponašanjem pijanog balavca od 15 godina.

#85:   Autor: zaljubljena u Osijek Post Postano: 01.05.2011. 19:49

zaljubljena u Osijek je napisao/la: ›
što se uopće mijenja na odlagalištu u Sarvašu osim što se naplaćuje dovoz otpada?? zar nije netko dobio koncesiju (što li? ) da to zbrine??? Question Rolling Eyes

izgleda da nitko ništa o tome ne zna dok nema odgovora Sad
Osijek031.com » Vijesti » Danas počinje kažnjavanje neodgovornih vlasnika pasa


Generated using printer-friendly.
Vremenska zona: GMT + 01:00.
Stranica 1 / 1.

:: Powered by Osijek031.com © 2004-2012. ::