Osijek031.com :: Osijek031.com - Osijek 031 online - novosti - vijesti - najave - forum - portal - osjecki

Osijek031.com » Ljepota, zdravlje, hrana » Tikovi u snu ili što god

#1:  Tikovi u snu ili što god Autor: hyppolita Post Postano: 14.05.2009. 16:11

Konstantno mi se događa svaku noć dok sam u nekoj "početnoj fazi" sna da se odjednom trgnem i razbudim. Pretpostavljam da je to u biti normalno, ali se trgnem ne neki čudan način i uvijek imam osjećaj da padam nize neke stapenice i promašim jednu pa padam dugo i padaaam... dok ne propadnem. Dok padam trgnem se i nakon tog se grozno osjećam, pretrnem od straha jer djeluje prestvano, poslje ne mogu zaspati, toliko se trgnem da muža probudim pa me smiruje.

Znam još par ljudi koji su rekli da im se to znalo desit (ne tako često kao meni) pa me zanima zašto se to događa? I zašto uvijek taj "stepenica" osjećaj? Što se događa sa tjelom i umom tada čovjeku da se toliko može trgnuti u nekom strahu?

Da li netko nešto zna o tome? Rolling Eyes osijek031.com smile


Zadnja promjena: hyppolita; 14.05.2009. 16:42; ukupno mijenjano 1 put.

#2:   Autor: Ingo Post Postano: 14.05.2009. 16:38

da, puno ljudi se tako trza ili trgne ... neko manje, netko vise ... prestani se uzrujavati oko toga ... nego kad se trgnes samo ostani mirna i pomisli 'eto me na rubu sna' Smile

#3:   Autor: hyppolita Post Postano: 14.05.2009. 16:46

Ingo je napisao/la: ›
da, puno ljudi se tako trza ili trgne ... neko manje, netko vise ... prestani se uzrujavati oko toga ... nego kad se trgnes samo ostani mirna i pomisli 'eto me na rubu sna' Smile


Ma ne uzrujavam se oko toga, već pokušavam saznat kako, zašto i zbog čega se to događa. Sad sam već navikla al svaki put me zezne... padam na istu foru svaki put Smile

#4:   Autor: Frost Post Postano: 14.05.2009. 17:15

hyppolita je napisao/la: › Ma ne uzrujavam se oko toga, već pokušavam saznat kako, zašto i zbog čega se to događa. Sad sam već navikla al svaki put me zezne... padam na istu foru svaki put Smile

Sad će ti doć neki ljudi i tvrditi da taj tvoj san zapravo znači nešto, ili će iskoristit Freuda i tvrditi da stepenice imaju neko seksualno značenje.

Nemaju.

To što ti se događa je najvjerojatnije posljedica zapinjanja mozga kod obrade određene informacije tijekom sna, pa ti se zato i ponavlja. Stepenica je samo slika koja je ili nastala prilikom obrade te informacije ili koju je mozak odabrao kao najprikladniju za prikaz dok pokušava probavit to što ti je u glavi.

#5:   Autor: kyx Post Postano: 14.05.2009. 19:57

ja se nekad probudim i vidim da mi je medjunozje hmm mokro,al ne smrdi po pišaki osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile

#6:   Autor: josephine01 Post Postano: 14.05.2009. 21:00

Misliš li na onaj trzaj tik prije nego što ćeš zaspat?

Ako misliš na to, to je trenutak totalnog opuštanja tijela i pripremanje za san.

#7:   Autor: Mladjo Post Postano: 14.05.2009. 21:31

meni se to svaku drugu noć događa

#8:  Re: Tikovi u snu ili što god Autor: pop-ap-teta Post Postano: 14.05.2009. 21:49

hyppolita je napisao/la (Pogledaj post): › Konstantno mi se događa svaku noć dok sam u nekoj "početnoj fazi" sna da se odjednom trgnem i razbudim. Pretpostavljam da je to u biti normalno, ali se trgnem ne neki čudan način i uvijek imam osjećaj da padam nize neke stapenice i promašim jednu pa padam dugo i padaaam... dok ne propadnem. Dok padam trgnem se i nakon tog se grozno osjećam, pretrnem od straha jer djeluje prestvano, poslje ne mogu zaspati, toliko se trgnem da muža probudim pa me smiruje.

Znam još par ljudi koji su rekli da im se to znalo desit (ne tako često kao meni) pa me zanima zašto se to događa? I zašto uvijek taj "stepenica" osjećaj? Što se događa sa tjelom i umom tada čovjeku da se toliko može trgnuti u nekom strahu?

Da li netko nešto zna o tome? Rolling Eyes osijek031.com smile


prijateljski savijet, iako ne znam koliko godina imas, ali ako se duze ponavlja ovako sto, kontinuirano, ako imas bilo kakve simptome tipa glavobolje, problema sa tlakom, psihom (napetosti, stresovi, razdrazljivost), i sl. posjeti ljecnika

#9:   Autor: Ingo Post Postano: 14.05.2009. 21:54

jadan tvoj muz ... zamisli ... onako lijepo izmoreni dobrim sexom uzlicite se i lagano tonete u san ... i ti najednom gru u jaja koljenom ?

#10:   Autor: ruana Post Postano: 14.05.2009. 22:45

da se to se cesto zna dogodit,nemam pojma zasto

#11:   Autor: goose Post Postano: 14.05.2009. 23:36

kyx je napisao/la (Pogledaj post): › ja se nekad probudim i vidim da mi je medjunozje hmm mokro,al ne smrdi po pišaki osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile


Bravo Very Happy


I meni se događa to sa padanjem al ja sve to ladno ignoriram. Što god značilo.

#12:   Autor: Moira Post Postano: 15.05.2009. 9:52

To je sasvim normalno i mnogima se događa. Prva faza sna, u kojoj mišići još reagiraju na podsvijest. Mislim da se to zove "pokušani pokret" ili tako nekako, pa se gododi trzaj jači ili slabiji.

#13:   Autor: hyppolita Post Postano: 15.05.2009. 10:02

kyx je napisao/la (Pogledaj post): › ja se nekad probudim i vidim da mi je medjunozje hmm mokro,al ne smrdi po pišaki osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile


Nego? Mr. Green

#14:   Autor: anakonda Post Postano: 15.05.2009. 10:03

Ingo je napisao/la (Pogledaj post): › jadan tvoj muz ... zamisli ... onako lijepo izmoreni dobrim sexom uzlicite se i lagano tonete u san ... i ti najednom gru u jaja koljenom ?


osijek031.com smile Embarassed ...
...dešava mi se to vrlo često to glupo propadanje u ambis i mrzim to.... ono, padaš i taman kad trebaš dobro zvekniti, trgneš se i kužiš da je san....al me dobro strese svaki put kako god....i onda ono što je @Ingo rekao....joj... Embarassed

#15:   Autor: padobranac Post Postano: 15.05.2009. 12:37

pokusaj se baviti padobranstvom da savladas strah od padanja..i neces vise imati neprijatan osjecaj kad padas, nego adrenalinski sok
preporucam subotu i nedjelju na sportskom aerodromu Cepin - sletovi

#16:   Autor: anakonda Post Postano: 15.05.2009. 12:39

...ja bi al' mi moj vlastiti tlak ne dozvoljava skakanja padobranom...Sad

#17:   Autor: padobranac Post Postano: 15.05.2009. 12:43

pa, ako probas bez padobrana, svi simptomi ce definitivno nestati

#18:   Autor: anakonda Post Postano: 15.05.2009. 12:49

padobranac je napisao/la (Pogledaj post): › pa, ako probas bez padobrana, svi simptomi ce definitivno nestati


....kao i tikovi, obzirom na mogućnost beskonačnog sna u kojeg bi tada uronila.... Laughing

#19:  Re: Tikovi u snu ili što god Autor: 1step2far Post Postano: 15.05.2009. 18:45

Kad spavam s nekim obavezno mu stavim ruku u pidžamu, jel to tik? Nije zajebancija! Sramota me nekad bude, glavno da se prikačim nekako.

#20:   Autor: tux Post Postano: 15.05.2009. 18:51

To trzanje se zna i meni dogoditi,ali rijetko kada.

#21:   Autor: Frost Post Postano: 15.05.2009. 19:02

1step2far je napisao/la: ›
Kad spavam s nekim obavezno mu stavim ruku u pidžamu, jel to tik? Nije zajebancija! Sramota me nekad bude, glavno da se prikačim nekako.

Šta ako nema pidžamu?

#22:   Autor: insomnia Post Postano: 15.05.2009. 19:35

Ja osobno također ima takvu vrstu poremećaja. Naime, tijekom sna tijelo dovodim u pozu Marilyn Monroe.

#23:   Autor: insomnia Post Postano: 15.05.2009. 19:37

1step2far je napisao/la: ›
Kad spavam s nekim obavezno mu stavim ruku u pidžamu, jel to tik? Nije zajebancija! Sramota me nekad bude, glavno da se prikačim nekako.

Ma ajde, sad se tu kao praviš fina neka.. Kao slučajno..jojjjjjjjjjj... pffffffffff...

Very Happy

#24:  Re: Tikovi u snu ili što god Autor: pumpkin Post Postano: 15.05.2009. 21:16

Meni se s vremena na vrijeme dogodi takav trzaj kao da propadam, ali čini mi se da se to ne događa baš u čvrstom snu, nego odmah nakon što zadrijemam. Mislim da to nije ništa zabrinjavajuće, vjerojatno ima neke veze sa mišićima, tko zna. Više me brinu periodi kad tijekom noći stravično stišćem čeljust i zube, toliko da me nekad bole ostatak dana.

#25:   Autor: 1step2far Post Postano: 16.05.2009. 13:16

Frost je napisao/la (Pogledaj post): ›
1step2far je napisao/la: ›
Kad spavam s nekim obavezno mu stavim ruku u pidžamu, jel to tik? Nije zajebancija! Sramota me nekad bude, glavno da se prikačim nekako.

Šta ako nema pidžamu?


Imagine!

#26:   Autor: josephine01 Post Postano: 16.05.2009. 13:19

A šta je to kad ja iščupam utičnicu od telefona iz zida tijekom sna?

#27:   Autor: 1step2far Post Postano: 16.05.2009. 13:54

josephine01 je napisao/la (Pogledaj post): › A šta je to kad ja iščupam utičnicu od telefona iz zida tijekom sna?


Utičnicofetišist, noćna vrsta.

#28:   Autor: nake_rado Post Postano: 16.05.2009. 13:59

Svi vi prije spavanja drmnite čašcu dvije brlje, i nikakva trzanja tikovi budalaštine se neće pojavljivat Smile

#29:   Autor: bazooka_joe Post Postano: 16.05.2009. 18:01

Ja sinoc drmnio par brlja,al svejedno sam se opet zgrcio,mahao (udario se o zid) i probudio.
..

#30:   Autor: Anica Post Postano: 16.05.2009. 18:41

pumpkin je napisao/la: ›
Meni se s vremena na vrijeme dogodi takav trzaj kao da propadam, ali čini mi se da se to ne događa baš u čvrstom snu, nego odmah nakon što zadrijemam. Mislim da to nije ništa zabrinjavajuće, vjerojatno ima neke veze sa mišićima, tko zna. Više me brinu periodi kad tijekom noći stravično stišćem čeljust i zube, toliko da me nekad bole ostatak dana.


ja imam isti problem sa zubima.škripim zubima. odeš li kod zubara reći će ti da je to vrlo česta pojava i da je najčešće povezana sa živcima.to ćeš spriječiti počneš li nositi udlagu što će ti vjerojatno zubar preporučiti.

#31:   Autor: Mikro Post Postano: 16.05.2009. 20:24

I ja isto tako imam problema sa spavanjem .Budim se noču 15-20 puta.I Isto tako kao nake_rado popijem pivo-dva i onda spavam kao beba.Pokušaj i ti isto kao nas dva!!!!!!

#32:   Autor: pumpkin Post Postano: 16.05.2009. 22:48

PEGY je napisao/la (Pogledaj post): › Pa,yebote, vi ste svi luđaci.
Di sam ja to zaglavila.Kakav forum.Yebote.
Sad me već vata straj.


Very Happy Join the club Very Happy

[quote="Anica"]
pumpkin je napisao/la: ›


ja imam isti problem sa zubima.škripim zubima. odeš li kod zubara reći će ti da je to vrlo česta pojava i da je najčešće povezana sa živcima.to ćeš spriječiti počneš li nositi udlagu što će ti vjerojatno zubar preporučiti.


I mislila sam da bi takvo nešto moglo postojati, ali kad sam pitala bivšu zubaricu odgovorila mi je kako nikada za to nije čula. Druga mi je rekla da se dosta pacijenata žalilo na takav problem, ali da ona ne zna što bi moglo biti rješenje... Gdje se može nabaviti takva udlaga?

#33:   Autor: PEGY Post Postano: 17.05.2009. 21:02

Rješenje za nočno škripanje zubima postoji i to ne jedno.
Mehaničko treba izraditi vaš ortodont prema vašem zubnom otisku i onda tu stvarčicu nosite noću u ustima,zašto? E pa zato što će vam se nakon nekoliko godina noćnog škrgutanja zubi istrošiti i izgledati kao oturpijani i to grbavo oturpijani.
Kemijsko je naravno psihofarmak, tu vam stvarčicu prepisuje liječnik ili psihijatar.Ja mislim da je bolje otići kod psihića jer on problemu pristupa dublje i slojevitije i veće su vam šanse da će potrefiti pravu tableticu,dok liječnik opće prakse odmah iz rukava izvlači praksiten,ksanaks ili već slično s hrpe istih masovnih bonbončića.
Problem noćnog škripanja zubima, padanja u ponor, trzanja i nemogučnosti dosezanja najdublje faze sna je psihičke naravi. Radi se o stresu (pa naravno), ali i o unutarnjim frustracijama i nezadovoljstvima koji će polako preći u anksioznost, a kod nekih i u depresivni poremečaj.
Toplo preporučam psihijatra, i to u najpozitivnijem smislu. osijek031.com smile

#34:   Autor: hyppolita Post Postano: 18.05.2009. 10:07

Ajme šta nas ima sa takvim ili sličnim problemima tokom spavanja... Mislim da smo skoro svi željni finog i kvalitetnog spavanja.

#35:   Autor: padobranac Post Postano: 18.05.2009. 11:54

Anica je napisao/la: ›
pumpkin je napisao/la: ›
Meni se s vremena na vrijeme dogodi takav trzaj kao da propadam, ali čini mi se da se to ne događa baš u čvrstom snu, nego odmah nakon što zadrijemam. Mislim da to nije ništa zabrinjavajuće, vjerojatno ima neke veze sa mišićima, tko zna. Više me brinu periodi kad tijekom noći stravično stišćem čeljust i zube, toliko da me nekad bole ostatak dana.


ja imam isti problem sa zubima.škripim zubima. odeš li kod zubara reći će ti da je to vrlo česta pojava i da je najčešće povezana sa živcima.to ćeš spriječiti počneš li nositi udlagu što će ti vjerojatno zubar preporučiti.
a ne, to iskljucivo znaci da si zedna/an, trebas se ili probuditi i piti vode ili netko u tvojoj blizini ti treba dati vode, sto posto provjereno..
desava se onima koji veceraju pa organizam nema dosta vode..

#36:   Autor: pumpkin Post Postano: 18.05.2009. 20:58

[quote="PEGY";p="243493"]Rješenje za nočno škripanje zubima postoji i to ne jedno.
Mehaničko treba izraditi vaš ortodont prema vašem zubnom otisku i onda tu stvarčicu nosite noću u ustima,zašto? E pa zato što će vam se nakon nekoliko godina noćnog škrgutanja zubi istrošiti i izgledati kao oturpijani i to grbavo oturpijani.
Kemijsko je naravno psihofarmak, tu vam stvarčicu prepisuje liječnik ili psihijatar.Ja mislim da je bolje otići kod psihića jer on problemu pristupa dublje i slojevitije i veće su vam šanse da će potrefiti pravu tableticu,dok liječnik opće prakse odmah iz rukava izvlači praksiten,ksanaks ili već slično s hrpe istih masovnih bonbončića.
Problem noćnog škripanja zubima, padanja u ponor, trzanja i nemogučnosti dosezanja najdublje faze sna je psihičke naravi. Radi se o stresu (pa naravno), ali i o unutarnjim frustracijama i nezadovoljstvima koji će polako preći u anksioznost, a kod nekih i u depresivni poremečaj.
Toplo preporučam psihijatra, i to u najpozitivnijem smislu. osijek031.com smile[/quot

Čini mi se, barem do sada, da nisam primijetila da je to noćno škripanje zubima povezano sa nekakvim situacijama u životu. To mi se dešava samo povremeno, trenutno se ne mogu ni sjetiti kada se zadnji put događalo, i mislim da ne bih trebala trčati psihijatru ili gutati nikakve tablete jer se sasvim dobro osjećam, i ne mogu reći da mi je nešto loše u životu. Ali u svakom slučaju, hvala na savjetu, što se tiče nekakve mehaničke zaštite, to bih mogla opet ugnjaviti zubaricu da nešto poduzme po tom pitanju. Ako treba, ja bih otišla i kod psihića, da znam da je razlog takve prirode, ali sigurna sam da nije. U svakom slučaju, obratit ću pažnju kad mi se slijedeći put dogodi, da li je povezano sa nekim stresovima i sl.

#37:   Autor: zla_tratinčica Post Postano: 19.05.2009. 0:54

meni se znalo dogoditi da se kao probudim ali se nemogu micat i slabo mogu pogled mijenjati i zurim u jednu točku i nekad mi se znalo pričinit da vidim kojekakve pizdarije u sobi, jednom mi se beba neka prikazala na prozoru, grozno. i onda hocu zvat nekog i nemogu se ni derat, odvratan osjecaj.. u zadnje vrijeme mi se to rijeđe događa al opet, odvratan je osjećaj Very Happy inače nemam problema sa spavanjem sam to xD

#38:   Autor: zla_tratinčica Post Postano: 20.05.2009. 0:52

daddos je napisao/la (Pogledaj post): ›
zla_tratinčica je napisao/la (Pogledaj post): › meni se znalo dogoditi da se kao probudim ali se nemogu micat i slabo mogu pogled mijenjati i zurim u jednu točku i nekad mi se znalo pričinit da vidim kojekakve pizdarije u sobi, jednom mi se beba neka prikazala na prozoru, grozno. i onda hocu zvat nekog i nemogu se ni derat, odvratan osjecaj.. u zadnje vrijeme mi se to rijeđe događa al opet, odvratan je osjećaj Very Happy inače nemam problema sa spavanjem sam to xD


Uf dobro je, nisam jedini...


pričao sam sa nekoliko ljudi o tome i kažu da je to polusan, kao fizički spavaš al mozak ti registrira neke stvari xD jebem ti psihu, boleština ;D

#39:   Autor: fuldstændigamok Post Postano: 20.05.2009. 2:41

maloprije sam se trgnio i udario nožnim palcem u zid i sad mi krvari ispod nokta.

#40:  Re: Tikovi u snu ili što god Autor: malasara Post Postano: 29.05.2009. 17:38

hyppolita je napisao/la (Pogledaj post): › Konstantno mi se događa svaku noć dok sam u nekoj "početnoj fazi" sna da se odjednom trgnem i razbudim. Pretpostavljam da je to u biti normalno, ali se trgnem ne neki čudan način i uvijek imam osjećaj da padam nize neke stapenice i promašim jednu pa padam dugo i padaaam.
Da li netko nešto zna o tome? Rolling Eyes osijek031.com smile


Negdje sam pročitala da se to zove mioklonički trzaj.
Mioklonus- Iznenadne brze, poput trzaja nevoljne kretnje uzrokovane mišićnim kontrakcijama.

#41:   Autor: sollo Post Postano: 29.05.2009. 19:25

Čovječe koe vi trablove imate..mene da stavite na naopako okrenutu drljaču ja ću zaspati bez beda i kojekakovih tikova.Čak i rijetko sanjam ili se jednostavno nesjećam sna.

#42:   Autor: PowerPuff Post Postano: 20.07.2009. 0:09

Svaka posljedica ima uzrok..
Snovi su stanje podsvjesti...naše težnje ili već proživljene situacije..

#43:   Autor: Frost Post Postano: 20.07.2009. 11:45

PowerPuff je napisao/la: › Snovi su stanje podsvjesti...naše težnje ili već proživljene situacije..

Ili su možda hrpa slika koje nemaju veze s vezom, al ih naš mozak tako interpretira da bi ih lakše mogao shvatiti?
Osijek031.com » Ljepota, zdravlje, hrana » Tikovi u snu ili što god


Generated using printer-friendly.
Vremenska zona: GMT + 01:00.
Stranica 1 / 1.

:: Powered by Osijek031.com © 2004-2012. ::