Osijek031.com :: Osijek031.com - Osijek 031 online - novosti - vijesti - najave - forum - portal - osjecki

Osijek031.com » Software » Windows 7 ili Vista
Poll :: Bolji ti je Vista ili 7

Win 7
33%
 33%  [ 19 ]
Vista
8%
 8%  [ 5 ]
Koristim XP
56%
 56%  [ 32 ]
Nemam pojma o čemu pričaš
1%
 1%  [ 1 ]
Ukupno glasova : 57



#1:  Windows 7 ili Vista Autor: Monstrum Post Postano: 13.04.2009. 9:50

Eto pošto sam si kupio novi komp i nabrzaka sam stavio XP sp 3 da se malo izdovoljim na novoj pili mislim da je došlo vrijeme za novi operativni sistem pošto XP ne može iskoristiti puni potencijal kompa, a i ne podržava DX 10.

Naravno da sam prvo proguglo na netu i gledao koji bi bio bolji od ponuđena dva izbora, Vista ili Win 7 i kolko mogu primjetiti svi navijaju za sedmicu i krajnji zaključak je da je 7, Vista sp2 koja radi bez glitcheva i problema i za koju nije potrebno praktički na dnevnoj bazi skidat drivere s neta za pošten rad.

I zadnje pitanje ako bi se odlučio za 7, da li staviti 32 ili 64 bitni sistem pošto mnogo programa još ne podržava 64.

Eto, ja bih sada želio znati od nekoga tko koristi bilo koji od ova dva operativna sustava, koji je koristio ili se susreo s oba, koji je bolji od njih dva da si stavim na konfjuter novi pilu moju joj joj mrcinu Smile

#2:   Autor: Svebor Post Postano: 13.04.2009. 11:00

mog'o bi se i preformansama mrcine malo hvalisati. gornji opis je'nostavno nije potpun bez tgoa... xP

#3:   Autor: Frost Post Postano: 13.04.2009. 12:07

Imao sam nešto iskustva s oba, pa ću ti dat par savjeta, ovako aut of d boks Very Happy

Vista je bila dobro zamišljena i stvarno je donijela evolucijski korak naprijed, što se Windowsa tiče. Ali činjenica je da Vista i Vista SP1 još uvijek nisu ono pravo, ne znam kako je sa SP2 jer to još nisam isprobao.

Upravo ono što je najveći problem Viste je najveća prednost 7. Iako je to još uvijek beta, stvar radi nevjerojatno dobro. Prvi put ikad su izašli novi Windowsi koji imaju manje hardverske zahtjeve od prethodne verzije Very Happy Iako je 7 tek u beti i sve bete prestaju raditi negdje u 8. mjesecu, preporučam ih, svakako, a neki proizvođači hardvera već sad nude drivere za Win 7.

U 7 sve to izgleda i radi nekako bolje nego na Visti. Interface je ispeglan do zadnjeg detalja, sve funkcionira super, od Aera, AeroShakea, Peek-a... Još ako imaš neki žešći stroj, imam dojam da će ti to sve raditi još i bolje nego što se čini.

90% hardvera će ti raditi sa generičkim driverima u Win 7, ako nema drivera za Win 7 za ostali hardver, instaliraj drivere za Vistu i stvar će ti raditi. Jedina sitna zamjerka je baš hardver, na 7 neke stvari jednostavno neće proraditi ni sa kojom verzijom drivera. Mom susjedu je WLAN adapter počeo kenjkat, pa se morao vratiti na XP.

Ako ćeš instalirati 7, izbjegavaj beta 7000 jer je ta verzija imala neugodan problem sa srezavanjem MP3-ca. Skineš neku kasniju verziju i putem Windows Updatea skineš nadogradnje. Mada bi možda bilo najbolje malo se strpit jer bi uskoro trebao stići Win 7 RC1 Very Happy

E i da, 32-bitni programi, apsolutno, baš zato što kažeš, 64-bitnih još nema dovoljno. A hoće li ih ikad biti... Very Happy

#4:   Autor: Monstrum Post Postano: 13.04.2009. 12:36

ma uštedio sam si za novo Very Happy

procesor: intel dual core 3.0 ghz, 1333 mhz
matična: Gigabyte GA-EP45-UD3P
grafička: Gainward GTS 250 2048MB Limited Edition
ram: 4gb (2+2) 800mhz g.skill, al uzet ću si još 4 gb (2+2) nek se ima Smile
hard: 500gb western digital, 32mb, 7200rpm
monitor: samsung 20" lcd

i sad sam si za prvu ruku stavio xp3 i sve radi ko zvono, al ne iskorištava ga, hoću probat dx 10 jer grafička podržava, a nemam na čemu ga okušat. zaigro sam par igara i tiskam ih na max i to bez i malo štekanja i zagrijavanja, ništa, radi ko metak i sad kad si uzmem još 4gb ram želim testirat Smile

#5:   Autor: kyx Post Postano: 13.04.2009. 23:07

jab iso na win7...lega ga vec koristi od prve bete,kaze da sve leti,instalacija pol sata!

e bokte mi tu za crnu kiflu nemamo,a on kupujem komp Very Happy

daj slike da slinimo osijek031.com smile

#6:   Autor: Monstrum Post Postano: 13.04.2009. 23:38

i štaš vidit na slikama, ništ, ekran i crnu kocku od kućišta eo ti kak izgleda

ekran i kućište

da i zaboravio sam reć da sam gurnio unutra 600W tagan napajanje osijek031.com smile

#7:   Autor: Frost Post Postano: 13.04.2009. 23:41

Evo ti jedna bitna informacija: na 7 beta igre rade brže i stabilnije nego na Visti osijek031.com smile

#8:   Autor: Monstrum Post Postano: 13.04.2009. 23:45

viš sad me brine ona spika da su verzije validirane do ljeta pa onda bum kraš. koji ću klinac neš novo stavljat ak ću za 2 mjeseca morat to jope rušit.

sutra si idem po još 4 gb rama muaaahahahahhahha Very Happy

#9:   Autor: Frost Post Postano: 13.04.2009. 23:49

Zato ti kažem, strp' se još malo dok ne dođe RC1 Very Happy

#10:   Autor: Monstrum Post Postano: 13.04.2009. 23:50

a kad je release date, da znam onda računat još pola godine iza toga osijek031.com smile

#11:   Autor: Frost Post Postano: 14.04.2009. 11:28

Monstrum je napisao/la: ›
a kad je release date, da znam onda računat još pola godine iza toga osijek031.com smile

Kažu - krajem ovog mjeseca. I onda dodaš pola godina, kao što već znaš osijek031.com smile

#12:   Autor: bazooka_joe Post Postano: 27.04.2009. 10:05

Evo da kažem: Windows 7, ali pričekati ili RC1 (u 5. mjesecu) ili full release.
Koristim win7 praktički od prvog dana public beta releasa na službenom laptopu (Lenovo T61, gore se vrti SecureClient, MS Forefront, laptop je u domeni). Nisam mogao ići na upgrade kao kolega kojemu je upgrade sa Vista SP1 oslobodio cca 5 Gb prostora na disku jer sam imao instaliran XP, pa sam išao na čistu instalaciju. I đto da kažem: bajka. Iako je beta, imam ponekad određenih problema sa NVidijinim eksperimentalnim driverom za 7, al' to nije MS-ov problem. Sve ostalo - genijalno.
RC1 će također popraviti i izgladiti neke stvari, vidljive, ali i one 'ispod haube'.
A sada, stvar zbog koje sam danas ujutro skakao od radosti: MS korisnicima Windows 7 Professional, Enterprise i Ultimate edicija pokloniti full licencu Win XP SP3 (pročitajte više ovdje) - dakle moći ćemo pokretati stare programe, igre, štogod u transparentnoj virtualizaciji - XP mode. Genijalno! Obozavam ih! Very Happy
Inače, Vistu SP1 Bussines imam instaliranu doma, oridjidji licencu i naspram 7 gadno suxa po pitanju brzine i odaziva...

#13:   Autor: fuldstændigamok Post Postano: 27.04.2009. 11:38


#14:   Autor: rams Post Postano: 27.04.2009. 14:45

Monstrume, sta ce ti jos 4GB rama u kompu? Jel imas opravdan i realan razlog za to. Nemoj bacat pare bezveze. Osim ako se stvarno kuzis u kompove, bavis se obradom video/audio materijala nekoliko sati svakodnevno ili planiras koristiti 64 bitni OS.

Jerbo 32 bitni, kakav koriste maltene svi ti prepoznaje samo 3.25GB rama a ostatak ti nema koristi.

A da odgovorim na temu, RC1 je najavljen za 5. svibnja, a trenutni build je 7100 pa kako hoces, ali i moj glas ide za Win7 jer je puno stabilniji i brzi od Viste.

#15:   Autor: Monstrum Post Postano: 27.04.2009. 14:51

uzeo sam si još 4 rama i sad čekam da izađe rc1 da si bubnem na komp 7.
jebiga znam da mi ram sad stoji neiskorišten jer xp prepoznaje samo 3.25 al trebaće jednom paz šta ti ja kažem osijek031.com smile

čuj 64bitni sustav je još zapravo neiskoristiv osim za par profesionalnih programa. sve je joiš uvijek 32 bitno i čitao sam da uza svaki klinac ako staviš 64 bit sistem trebaš drivere i da maltene ništ ne radi. tak da ono. za početak 32 a kasnije ćemo vidjet.


Zadnja promjena: Monstrum; 27.04.2009. 14:53; ukupno mijenjano 1 put.

#16:   Autor: rams Post Postano: 27.04.2009. 14:53

Prepoznat ce ti i Win7 samo 3.25gb Very Happy

A trebat ce valda Very Happy

#17:   Autor: Monstrum Post Postano: 27.04.2009. 15:01

a stavit ćemo onda 64 bit iako niš neće radit al nek se ima osijek031.com smile

odličan tekstić Smile 64bit for dummies Smile i ima super par linkova Smile


Zadnja promjena: Monstrum; 27.04.2009. 15:07; ukupno mijenjano 1 put.

#18:   Autor: bazooka_joe Post Postano: 27.04.2009. 15:05

Monstrum je napisao/la: ›
uzeo sam si još 4 rama i sad čekam da izađe rc1 da si bubnem na komp 7.


Jope trošiš pare na nešto što ti ne treba! A mogo si kupit' janjetine za 1. maj, jebemu! Very Happy

Nego, bubni onda x64 OS gore, x86 programi će ti i dalje raditi ok.
Problema sa driverima više nema uopće (osim ako ne misliš eksperimentirati na pretpotopnom ili shitatzu hardveru), support je danas prilično napredovao u odnosu na ono što je bio 2003. (hej, prošlo je 6 godina!).

Edit: da, i pripazi postoje li ikakva upozorenja proizvođača matične o okupiranju svih RAM slotova (ono, koji timing, koja brzina, napon...). Ne bi trebao biti problem, ali nikad ne znaš, tajvanci neprestano iznenađuju...


Zadnja promjena: bazooka_joe; 27.04.2009. 15:08; ukupno mijenjano 1 put.

#19:   Autor: Monstrum Post Postano: 27.04.2009. 15:08

bazooka_joe je napisao/la (Pogledaj post): ›
Monstrum je napisao/la: ›
uzeo sam si još 4 rama i sad čekam da izađe rc1 da si bubnem na komp 7.


Jope trošiš pare na nešto što ti ne treba! A mogo si kupit' janjetine za 1. maj, jebemu! Very Happy

Nego, bubni onda x64 OS gore, x86 programi će ti i dalje raditi ok.
Problema sa driverima više nema uopće (osim ako ne misliš eksperimentirati na pretpotopnom ili shitatzu hardveru), support je danas prilično napredovao u odnosu na ono što je bio 2003. (hej, prošlo je 6 godina!).


jašta, kupijo Smile ješće se i lokat će se bez brige Very Happy

#20:   Autor: rams Post Postano: 27.04.2009. 15:10

Nece bas svi x86 programi radit kako spada. Koristio sam 64 bitni OS jedno vrijeme pa sam dosta programa morao guglat bas 64 bitnu verziju.

#21:   Autor: bazooka_joe Post Postano: 27.04.2009. 15:13

rams je napisao/la: ›
Nece bas svi x86 programi radit kako spada. Koristio sam 64 bitni OS jedno vrijeme pa sam dosta programa morao guglat bas 64 bitnu verziju.


A dobro, sad, manje će se igrati, a ja se već sada ograđujem telefonskog, chat i mejl supporta al' to mu nećemo reći Wink

#22:   Autor: Frost Post Postano: 27.04.2009. 15:39

rams je napisao/la: ›
Prepoznat ce ti i Win7 samo 3.25gb Very Happy

de nemoj me trovat.

kak vista onda radi s 4 bez problema -.-

#23:   Autor: bazooka_joe Post Postano: 27.04.2009. 15:56

Frost je napisao/la: ›
kak vista onda radi s 4 bez problema -.-


Ma radit će i s 8, bez beda, ali će adresirati manje ili jednako 4 Gb useru. Sve ovisi o hardveru koji je u računalu. Da ne idem sada ovdje u teoretiziranje, evo jednog lijepog posta koji to odlično objašnjava:
http://blogs.technet.com/markrussinovich/archive/2008/07/21/3092070.aspx

Memorijska ograničenja pojedinih izvedbi vindoza:
http://msdn.microsoft.com/en-us/library/aa366778.aspx

Za one koji su pročitali cijeli članak iz prvog linka, konfiguracija DEP-a i PAE-a na Visti:
http://msdn.microsoft.com/en-us/library/aa468629.aspx

#24:   Autor: rams Post Postano: 27.04.2009. 16:04

Pa bilo koji OS radi sa 4GB bez problema.

Imam 4GB, imao sam Vistu, i Win7 pace.

32 bitni OS nemoze adresirati vise od 4GB memorije.

Dio tih adresnih lokacija otpada na graficku karticu, ACPI funkcije i ostala sranje, a ostatak na RAM. Tako meni od 4GB RAM-a ostane 3.25GB usable za Windowse.

Evo ti jedan link: http://blogs.zdnet.com/hardware/?p=3124

#25:   Autor: bazooka_joe Post Postano: 05.05.2009. 9:49

Juhu! Very Happy
http://www.microsoft.com/windows/windows-7/download.aspx

#26:   Autor: Frost Post Postano: 05.05.2009. 14:33

bazooka_joe je napisao/la: ›
Juhu! Very Happy
http://www.microsoft.com/windows/windows-7/download.aspx

De nemoj me j... da je RC tu Very Happy

#27:   Autor: Monstrum Post Postano: 05.05.2009. 17:17

da je tu, još je džabe verzija Smile jedini bed je što će se jednom samo srušit Very Happy

#28:   Autor: bazooka_joe Post Postano: 06.05.2009. 23:49

Sinoć upgradeao sa sa bete (7000) na RC1 (7100) bez po muke. Radi ko' suza.
Ah, da, ovaj upgrade inače ne ide samo tako, potrebno je malo editirati jedan fajl. Upute: http://blogs.msdn.com/e7/archive/2009/04/07/delivering-a-quality-upgrade-experience.aspx

#29:   Autor: ch0sen Post Postano: 28.07.2009. 0:15

kako su ljudi zabiti to je nevjerovatno.... windows 7 najbolji OS ikad napravljen do današnjeg dana,.....
Odvrtio sam puno testova ako ćemo baš radi brzine i dobio da win7 je isti ako ne i brži od Xp a kamoli da govorim za vistu...stabilniji,....više je user friendly.....definitivno glasam za WIN7 jel sam sa njim prezadovoljan i obavezno ga preporučujem svima!
Po meni najbolji os ikad napravljen....

#30:   Autor: Monstrum Post Postano: 28.07.2009. 0:29

ch0sen je napisao/la (Pogledaj post): › kako su ljudi zabiti to je nevjerovatno.... windows 7 najbolji OS ikad napravljen do današnjeg dana,.....
Odvrtio sam puno testova ako ćemo baš radi brzine i dobio da win7 je isti ako ne i brži od Xp a kamoli da govorim za vistu...stabilniji,....više je user friendly.....definitivno glasam za WIN7 jel sam sa njim prezadovoljan i obavezno ga preporučujem svima!
Po meni najbolji os ikad napravljen....


jesi probo 64 bitno ?

#31:   Autor: ch0sen Post Postano: 28.07.2009. 4:11

nisam ..samo 32 bitnu rokam jel nemam potrebe za 64 bitnom...i PRE PRE PRE PRE zadovoljan sam...sa obzirom da sam bio od windows 3.1 do evo sad svim windowsima i na dosta linuxa...windows 7 je za mene najbolji user friendly OS napravljen dosada!

#32:   Autor: Frost Post Postano: 28.07.2009. 10:38

Donedavno sam intenzivno koristio 7 RC u svakodnevnim situacijama.

I vratio sam se na XP Very Happy

#33:   Autor: davorccc Post Postano: 28.07.2009. 10:54

Dok se 7 nedokaže, ništa od toga.

#34:   Autor: ch0sen Post Postano: 29.07.2009. 16:17

joj evo još jednog koji dok narod nekaže da je dobro neće ni probati ^^ ccc... ^^

nebude te razočarala meni je prešišala sve os do sada,prezadovoljan sam sa njom a troši manje resursa nego xp...

#35:   Autor: Frost Post Postano: 29.07.2009. 16:30

ch0sen je napisao/la: › a troši manje resursa nego xp...

A dobro sad... nemoj pretjerivat Smile troši manje resursa od viste, za xp nisam baš siguran Wink

#36:   Autor: ch0sen Post Postano: 30.07.2009. 18:24

Frost je napisao/la: ›
ch0sen je napisao/la: › a troši manje resursa nego xp...

A dobro sad... nemoj pretjerivat Smile troši manje resursa od viste, za xp nisam baš siguran Wink


gle probao sam....testirao sam....
pokušaj i sam pa onda ćemo pričati i dalje.. Wink

neke sstvari mi rade brže na win7 radi optimizacije...jel je win7 optimiziran baš kako treba.

#37:   Autor: Frost Post Postano: 30.07.2009. 19:39

Što se brzine tiče, meni je XP i dalje kralj Very Happy

Win 7 se u nekim stvarima ne može mjeriti s XP-om, što se brzine tiče. Ali, pričekat ću full release, pa onda obaviti testiranja Wink

#38:   Autor: Monstrum Post Postano: 09.08.2009. 19:52

Frost je napisao/la (Pogledaj post): › Što se brzine tiče, meni je XP i dalje kralj Very Happy

Win 7 se u nekim stvarima ne može mjeriti s XP-om, što se brzine tiče. Ali, pričekat ću full release, pa onda obaviti testiranja Wink


ne pričaj gluposti. možda da si nabaviš novi komp Smile

#39:   Autor: Frost Post Postano: 09.08.2009. 23:24

Monstrum je napisao/la: › ne pričaj gluposti. možda da si nabaviš novi komp Smile

Monstruozni druže, bit će da je u tome ključ Very Happy

#40:   Autor: Monstrum Post Postano: 10.08.2009. 0:04

Frost je napisao/la (Pogledaj post): ›
Monstrum je napisao/la: › ne pričaj gluposti. možda da si nabaviš novi komp Smile

Monstruozni druže, bit će da je u tome ključ Very Happy


100% je to. meni jednostavno leti sve. evo drugi dan ga posjedujem i nije pokazao niti jednu boljku. problemčić predstavljaju 64bitni programi no postoje svi na netu samo ih treba nać. meni je 7 i više nego dobra, prejednostavna za svladat, pregledna, podesiva i najvažnije brza. na 3.0 dual core i 8gb ram rastura sve.

#41:   Autor: Coxa Branca Post Postano: 10.08.2009. 9:01

8GB rama? cemu? Razz

#42:   Autor: Monstrum Post Postano: 10.08.2009. 9:15

a tko zna šta će za pola godine izmislit. bio sam u mogućnosti kupit, kupio sam, sad sam miran Smile i činjenica je da mi sad 64bit sedmica LEETIIIIIIII Smile
ne mogu je ni natjerat da štucne, šta god radio. jučer sam u isto vrijeme imo upaljen winamp + rad u ps + film koji se vrtio u mpc na drugom tv-u + ripanje dvd-a + igrica koja je radila u pozadini + prijenos cca 140gb muzke sa externog harda (trebao sam ga formatirat) Smile sve radilo ko podmazano ni u jednom trenutku nije ni štucnio. tak je radio par minuta pa sam pogasio da ga ne maltretiram bezveze jer film nisam gledo, igru nisam igro, ps je radio bezveze jer može i tak Smile

#43:  Re: Windows 7 ili Vista Autor: separated Post Postano: 20.09.2009. 3:14

7 rules!!!!! osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile
ni zasta ju ne bih mijenjala i vratila se na xp!
jednostavnija, brza, preglednija....olaksala mi je i ubrzala rad na laptopu ajmeeee Smile

#44:   Autor: bazooka_joe Post Postano: 13.10.2009. 9:11

77 Windows 7 savjeta; neke već općepoznate stvari, neke manje poznate. Preporuka svim korisnicima.


PS: ako ne znate gdje se što nalazi, a u članku nije objašnjeno - Start i utipkati Wink

#45:   Autor: Monstrum Post Postano: 13.10.2009. 9:54

e pitanje za sve. sad sam si napokon sve personaliziro, naštelovo, nakrko hardove svime što mi treba i zanima me. da li će mi se sve srušit jer imam rc 1 verziju (onu bespla skinutu s neta). mislim da ne bi trebalo al s majkrosoftom se nikad ne zna. znam da je bila neka priča da kao x.y. datuma sve kao pada osijek031.com smile pa me zanima

#46:   Autor: bazooka_joe Post Postano: 13.10.2009. 10:21

Monstrum je napisao/la: ›
e pitanje za sve. sad sam si napokon sve personaliziro, naštelovo, nakrko hardove svime što mi treba i zanima me. da li će mi se sve srušit jer imam rc 1 verziju (onu bespla skinutu s neta). mislim da ne bi trebalo al s majkrosoftom se nikad ne zna. znam da je bila neka priča da kao x.y. datuma sve kao pada osijek031.com smile pa me zanima


Kao što sam objasnio u postu sa linkom na stranici prije - moguće je napraviti upgrade sa RC1 na RTM (konačna verzija), ali se apsolutno preporuča napraviti clean install.
RC1 istječe 1.6.2010., tako da je apsolutno preporučljivo napraviti upgrade što prije.
Što se tiče tvojih postavki, kastomizacija i štoveć - prebaciš sve koristeći 'Windows Easy Transfer' (odličan alat, meni puno pomogao u prelasku sa XP-a). Programe ćeš morati reinstalirati (ako radiš clean install).
I, da, prije čačkanja mečke po peceju: Start -> Backup
Čisto da ne cviliš kak' si zajebo i kak' sad to sve vratiti Wink

#47:   Autor: tux Post Postano: 13.10.2009. 11:07

Nedavno sam imao Windows 7 instaliran i imao sam problema sa instalacijom nekakvih starijih programa(konkretno Mechanical 2005 mi nije uopce htjeo pokrenuti).Mechanical 2009 mi je pokrenuo bez problema,ali posto sam tek poceo s radom u tom programu 2009 je znanstvena fantastika za mene Very Happy.
E sad planiram si uzet novi komp pa razmisljam koji cu OS stavit.Recite vi meni jel ima kakvo rjesenje da svi programi rade na sedmici ili da se drzim XPa ?

#48:   Autor: bazooka_joe Post Postano: 13.10.2009. 11:28

tux je napisao/la: ›
Nedavno sam imao Windows 7 instaliran i imao sam problema sa instalacijom nekakvih starijih programa(konkretno Mechanical 2005 mi nije uopce htjeo pokrenuti).Mechanical 2009 mi je pokrenuo bez problema,ali posto sam tek poceo s radom u tom programu 2009 je znanstvena fantastika za mene Very Happy.
E sad planiram si uzet novi komp pa razmisljam koji cu OS stavit.Recite vi meni jel ima kakvo rjesenje da svi programi rade na sedmici ili da se drzim XPa ?

SVI programi koji su ti radili na XP-u, radit će ti na 7 Professional ili Ultimate editionu.
http://www.microsoft.com/windows/virtual-pc/get-started.aspx
http://www.microsoft.com/windows/virtual-pc/download.aspx
Pretpostavka je neki od novijih procesora sa nativnom podrškom za VM hipervizore.

Windows 7 također može iz boot-a pokretati virtualne mašine:
http://blog.frankovic.net/2009/05/boot-win-2008-r2-rc-from-vhd/

Alat za konverziju fizičkih diskova u VHD format:
http://technet.microsoft.com/en-us/sysinternals/ee656415.aspx

PS: kupci Professional i Ultimate inačica dobivaju bespla licencu XP Professional SP3 OS-a, kako bi mogli koristiti XP mode.

#49:   Autor: Monstrum Post Postano: 13.10.2009. 11:58

bazooka_joe je napisao/la (Pogledaj post): ›
Kao što sam objasnio u postu sa linkom na stranici prije - moguće je napraviti upgrade sa RC1 na RTM (konačna verzija), ali se apsolutno preporuča napraviti clean install.
RC1 istječe 1.6.2010., tako da je apsolutno preporučljivo napraviti upgrade što prije.
Što se tiče tvojih postavki, kastomizacija i štoveć - prebaciš sve koristeći 'Windows Easy Transfer' (odličan alat, meni puno pomogao u prelasku sa XP-a). Programe ćeš morati reinstalirati (ako radiš clean install).
I, da, prije čačkanja mečke po peceju: Start -> Backup
Čisto da ne cviliš kak' si zajebo i kak' sad to sve vratiti Wink


a ništ ondak kad se pojavi negdje full verzija skinut i instalisovat. nikakvo čačkanje mečke ne dolazi u obzir. kad god sam čačko mečku najebo sam. sve podatke i sve potrebito na prijenosni hard i čisti install pa ondak easy transfer i voila Very Happy
e jebga sad ondak treba nabavit full verziju. jel izašla (a da nije corporate verzija), jel ima neko, jel ima gdje za skinut po mogućnosti s trajnim serialom koji mi neće reć za par dana "ček malo nis ti jedini sotim sranjetom ne ne ne rušit odma sve, zvat fbi zvat boga i he-mana i sve najebo si" Very Happy

#50:   Autor: bazooka_joe Post Postano: 13.10.2009. 13:01

Monstrum je napisao/la: ›
sve podatke i sve potrebito na prijenosni hard i čisti install pa ondak easy transfer i voila Very Happy


Samo da je koplicirat'... Very Happy
Control Panel -> Backup and Restore
Namjesti tamo sve, pusti backup da krene i odi se ljubit sa curom si il' zurit u sunce il' nešt'... Wink

#51:   Autor: Monstrum Post Postano: 13.10.2009. 13:05

bazooka_joe je napisao/la (Pogledaj post): ›
Monstrum je napisao/la: ›
sve podatke i sve potrebito na prijenosni hard i čisti install pa ondak easy transfer i voila Very Happy


Samo da je koplicirat'... Very Happy
Control Panel -> Backup and Restore
Namjesti tamo sve, pusti backup da krene i odi se ljubit sa curom si il' zurit u sunce il' nešt'... Wink


nisi mi odgovorio na pitanje Wink

#52:   Autor: bazooka_joe Post Postano: 13.10.2009. 15:35

[quote="Monstrum"]
[quote="bazooka_joe";p="272463"]
Monstrum je napisao/la: ›
nisi mi odgovorio na pitanje Wink

Nisam vidio upitnik. ;-)
Znam ja tko ima RTM,al' ja cekam sluzbeni launch 22.10.
Nisam gledao gdje ima za skinuti,niti znam koji su anti piracy mehanizmi ugradjeni u win7. Eto.

#53:   Autor: Monstrum Post Postano: 13.10.2009. 15:54

e to te ja pitam. znači do 22.10. ostaje sve kako je. tnači cca 2 mjesec se mogu očekivat već krekirane verzije sedmice po mojim nekim procjenama Very Happy

#54:   Autor: tux Post Postano: 13.10.2009. 20:19

Sad sam se izgubio.Sta je sa sedmicom,jel ima kakva normalna verzija za instaliranje pa da trazim po netu ili da cekam nesto?

#55:   Autor: Monstrum Post Postano: 13.10.2009. 20:47

oficijalna verzija izlazi 22.10., znaci sve sto skines sad morat ces upgrejdirat najkasnije do 6. mjeseca. najbolje je onda sacekat jos par mjeseci da se pojave krekirane verzije koje ce radit na vjeke vjekova Smile

#56:   Autor: tux Post Postano: 13.10.2009. 21:06

U tom slucaju mi se cini da cu ipak pricekati.Ajde cim netko naide na kakav kvalitetan torent sa svim tim krekovima,upgrejdovima,oriđinal verzijama,ovim onim neka odma salje na prajvejt.

#57:   Autor: bazooka_joe Post Postano: 14.10.2009. 0:22

RTM (release to media) je verzija koja ide u stampariju,dakle finalna.
No,ipak bi ste trebali malo pricekati dok se ocisti smece sa torrenata. I citati komentare na torent servisama ;-)

#58:   Autor: Monstrum Post Postano: 14.10.2009. 0:41

bazooka_joe je napisao/la (Pogledaj post): › RTM (release to media) je verzija koja ide u stampariju,dakle finalna.
No,ipak bi ste trebali malo pricekati dok se ocisti smece sa torrenata. I citati komentare na torent servisama ;-)


pa kolko si kontam, minimalno do negdje 2-3 mjeseca. da se to sve fino isfiltrira i da se skupi seedera i da se pošteno krekira, po mogućnosti da se može update vršit Smile za sad je RC1 dovoljno Smile
kad se sjetim XP-a i onog masakra oko genuine sranja pa popizdio sam načisto, al je zato za par mjeseci izašo xp sp3 genuine free i udri brate Very Happy

#59:   Autor: Monstrum Post Postano: 20.10.2009. 11:30

ima već za skinut pune verzije, genuine free, filtrirane i da se mogu apDeJtirat Very Happy

#60:   Autor: ja_ivica Post Postano: 20.10.2009. 12:14

Samo bih rekao da je poll nedorecen. Apsolutno glasam za Win7 ali trenutno koristim WinXP iz praktičnih razloga.

Na bratov lap sam jos davno stavio Win7 i stroj jos i danas leti, radi bez stekanja, nikad iritantne i nelogicne stvari se ne dogadjaju sto je to cest slucaj na Visti, bar kod naprednijih korisnika. A na lapu mog bratica se vrti Vista i nemoguce je postalo na njemu raditi, totalno za popiz...a to su inace dva identicna laptopa.

Znam da ovo nije neki detaljni geekovski primjer, ne da mi se Very Happy ali mislim da jasno i praktično pokazuje gdje treba ici. Pozz

#61:   Autor: ja_ivica Post Postano: 20.10.2009. 12:17

Btw, vidim da ste se raspisali o torrentima, mogucnostima i ovim onim...
Ne znam koliko je to gud za webmastera, mislim, poticanje na ilegalu i te stvari Very Happy

#62:   Autor: Monstrum Post Postano: 20.10.2009. 12:21

ja_ivica je napisao/la (Pogledaj post): › Btw, vidim da ste se raspisali o torrentima, mogucnostima i ovim onim...
Ne znam koliko je to gud za webmastera, mislim, poticanje na ilegalu i te stvari Very Happy


pssst šuti, ak ti ne kažeš nikom nećemo ni mi Wink

#63:   Autor: Frost Post Postano: 20.10.2009. 12:34

Monstrum je napisao/la: ›
ima već za skinut pune verzije, genuine free, filtrirane i da se mogu apDeJtirat Very Happy

torrent or stfu osijek031.com smile

#64:   Autor: Monstrum Post Postano: 20.10.2009. 12:56

torrent

#65:   Autor: Frost Post Postano: 20.10.2009. 13:10

to te ja pitam

kralju Very Happy

#66:  Windows 7 Autor: 123456 Post Postano: 06.11.2009. 11:43

koristi li tko i kakva su iskustva?

#67:  Re: Windows 7 ili Vista Autor: beziljy Post Postano: 06.11.2009. 13:24

123456 je napisao/la: ›
koristi li tko i kakva su iskustva?


ja koristim i imam dobra iskustva Smile

#68:   Autor: tux Post Postano: 06.11.2009. 13:33

beziljy je napisao/la: ›
123456 je napisao/la: ›
koristi li tko i kakva su iskustva?


ja koristim i imam dobra iskustva Smile
Potpisujem

#69:   Autor: Stella1989 Post Postano: 06.11.2009. 13:42

U svakom slučaju Win7. Puno je bolji od Viste! Dečko i brat imaju Win7 i predobro radi komp (kvaliteta, brzina...), a i dizajn je fora! Iznenadilo me kako se brzo instalira i sam nađe sve potrebne drivere.

Ja osobno koristim WinXP jer sam navikla na te Windouze i zadovoljna sam, a kad budem prelazila na nešto bolje/više, zasigurno će to biti Win7! Smile

#70:   Autor: saba Post Postano: 06.11.2009. 13:58

ja prešo na sedmicu i ajd ima nekih pizdarija na koje se trebam priviknuti al kontam da je okej

#71:   Autor: Frost Post Postano: 06.11.2009. 14:28

Na Win 7 već nekoliko dana (bio sam i prije na beti i RC) i sad to sve radi dosta bolje.

Kroz updateove će se popraviti još neke stvari, ali već sad su to Windowsi bolji nego što je Vista to ikad bila. Sve radi relativno brzo i glatko, povremeno nešto zapne (al ja mislim da je to do mog diska Very Happy ).

Ako si na XP i razmišljaš prelazak na nešto novo, definitivno 7, odmah preskoči Vistu.

#72:   Autor: zlusch Post Postano: 08.11.2009. 8:16

Monstrum je napisao/la: ›
oficijalna verzija izlazi 22.10., znaci sve sto skines sad morat ces upgrejdirat najkasnije do 6. mjeseca. najbolje je onda sacekat jos par mjeseci da se pojave krekirane verzije koje ce radit na vjeke vjekova Smile

Professional i Enterprise verzije sedmice su izašle još 1.9. za korporativne korisnike.

#73:   Autor: centurion Post Postano: 08.11.2009. 12:24

jel moze za mene glupana malo pojasnjenje izmedju 64 bitne i 32 bitne verzije. skinuo sma obje i koju je bolje stavit. ima mprobnu verziju od 5-6 mjeseca i sve radi super..nekad se mozda smrzne ali jako rijetko!

#74:   Autor: Monstrum Post Postano: 08.11.2009. 12:57

imaš vjerojatno RC verziju. kao prvo skini si punu verziju s nekog torrenta (win 7 ultimate) i obrati pozornost na komentare, gledaj da je genuine free verzija i da se može registrirat. i 32 i 64 bit verzija su na 1 instalacijskom disku pa si možeš odabrat pri instalaciji.

što se tiče razlike u 32 i 64 je da ti 64 podržava (naravno) 64 bitne sustave (hardverski i softwerski), znači brži rad/adresiranje, podržava preko 3.25GB RAM što je boljka 32bit sustava, znači kolko si moš priuštit RAM-a tolko će ti 64 bit sistem gurat (naravno ako ti matična to podržava).

ima i par boljkica. trebaš uglavnom nać na netu 64 bit programe jer neće gurat 32 bitne, trebaš malo više novaca izdvojit za RAM jer ono što ti radi super na 32bit možda malo zašteka na 64bit, znači trebo bi definitivno imat preko 4GB.

ima tu još toga al ovo ti je onak nešto što bi te zapravo trebalo interesirat. ugl. 64 sistem ti radi puno brže naravno ako si možeš priuštit više RAM-a. kad kažem puno brže, stvarno mislim puno brže, a to vidiš tek kad počneš koristit win 7 Very Happy

npr. prijenos podataka na usb je brži (nešto brži jer je usb još uvijek 2.0 pa kako god okreneš je jebeno sporo), prženje dvd-ova za svega par minuta, multitasking (otvorenih milijun programa od kojih niti jedan ne šteka), dizanje sistema u svega pola minute, ma sve je jebeno brže.

#75:   Autor: beziljy Post Postano: 09.11.2009. 12:45

@Monstrum

nije ti sve baš točno što si rekao.
Prvi dio posta stoji al ostatak ne štima. Pa amo redom:
- 32 bitni mogu adresirat max 4GB RAM-a
- 64 bitni mogu adresirat max 192GB RAM-a (mogu i manje, ovisno o kojoj verziji WIN se radi)
- za 64 bitne je dobro imat više rama al to opet ovisi za što ti komp treba, ako se misliš igrat i surfat možeš bez beda ostat na 32 bita (64 bitni WIN koristi duplo veću količinu rama za isti program negu 32 bitni)
- 32 bitni WIN podržava 32 bitne programe dok 64 bitni podržava i 32 i 64 bitne
- 64 bitni radu brže al ništa zamjetno običnom korisniku, povećanje brzine mogu osjetit osobe koje se koristem obradom slika, fotografija, muzike, CAD itd.

Bilo bi od koristi da napišeš kakv komp imaš i za što ti služi.
Prije nego instaliraš windoze provjeri podršku programa i drivera, bilo za 32 i 64 bita.

#76:   Autor: _Jimmy_ Post Postano: 09.11.2009. 13:01

jučer sam skinio win 7 i 32 bit i 64bit ult. i čini se jako dobrim

#77:  Re: Windows 7 ili Vista Autor: Monstrum Post Postano: 09.11.2009. 13:03

32bit sistemi i 4GB RAM

"The reduction in available system memory depends on the devices that are installed in the computer. However, to avoid potential driver compatibility issues, the 32-bit versions of Windows Vista limit the total available memory to 3.12 GB. If a computer has many installed devices, the available memory may be reduced to 3 GB or less. However, the maximum memory available in 32-bit versions of Windows Vista is typically 3.12 GB."

spominje vistu al ista je spika i sa XP

"On 32-bit versions of Windows, the /3GB parameter enables 4-gigabyte (Gosijek031.com smile random access memory (RAM) Tuning, a feature that enlarges the user-mode virtual address space to 3 GB and restricts the kernel-mode components to the remaining 1 GB."

što se tiče 64bit sistema, ajmo realno tko si danas može priuštit 192GB RAM (od smrtnika naravno) i koji će mu (ja imam 8 i previše mi je) Very Happy

u 90% slučajeva pri korištenju 32bit programa na 64bit mašini će ti iskočit upozorenje koje će ti ujedno i srušit program, "NOT COMPATIBLE"

probo sam s nerom, dvd-fabom, ps cs4, k-lite MPC codec i uostalom svim programima koje imam. NOT COMPATIBLE !!! mo kad sam skinuo 64bit verziju sve radi ko beba.

postoje emulatori za 32bit programe unutar svih 64bit operativnih sistema al se konstantno ruše i izbacuju dotičnu poruku. vjerujem da će i to biti popravljeno ubrzo no meni je nekako sigurnije si odma nać 64 bit program i mir božji

#78:   Autor: beziljy Post Postano: 09.11.2009. 13:19

nisam sad cjepidlaka za 32 bita i 4 GB rama al znam da nikad nećeš imat tih 4 već manje zbog adresiranja drivera. al još najviše adresira grafička.
tih 192 će vjerovatno neki uber frik koristit, govorio sam o maximumu.
nero i K lite dolaze samo u 32 bitnoj verziji tako ti ta priča ne drži vodu, za ostale neznam jer nisam probao.
pola programa koje koristim su 32 bitni i ne postoje 64 bitni, koristim ih dugo i NIKAD nisam imao problema s rušenjem ili nekompabilnosti.
tebe možda mući kompartibilnost između Viste i 7.
a to se lako riješi, za bilo koji program ili driver.
slažem se da je bolje odmah stavit 64 bitni program ili driver al ako ga nemaš ostaje ti 32 bitni.
živijo

#79:   Autor: Monstrum Post Postano: 14.11.2009. 10:28

beziljy je napisao/la (Pogledaj post): › nisam sad cjepidlaka za 32 bita i 4 GB rama al znam da nikad nećeš imat tih 4 već manje zbog adresiranja drivera.


pa o tome pričam, imat ćeš max 3.25 iskoristivog RAM-a, pročitaj pažljivo post s prošle strane Wink

beziljy je napisao/la (Pogledaj post): ›
nero i K lite dolaze samo u 32 bitnoj verziji tako ti ta priča ne drži vodu, za ostale neznam jer nisam probao.


k-lite 64bit, koegzistira s 32bit ali je potreban za guranje nekih 64bit aplikacija koje koriste MPC

beziljy je napisao/la (Pogledaj post): ›
pola programa koje koristim su 32 bitni i ne postoje 64 bitni, koristim ih dugo i NIKAD nisam imao problema s rušenjem ili nekompabilnosti.


ma koristim i ja 32 bit programe al gdje god je moguće stavljam 64bit verzije. recimo winrar je 32bit, osnovni pack MPC je 32bit kao i nero al moraš imat 64bit driver. možd se više ne mora al kad sam stavljo RC1 7 sve mi je rušilo jer nisam imo 64 bit verzije. i nero i dvd fab i PS CS4 i još čudo programa. nabavio sam sad full verziju win i ostali mi 64 bit programi pa sam ih onda instaliro. kaže da full 7 ima emulator da tjera 32 bit programe u 64 bit al stvarno nisam probavo jer kao što kažem imam sve 64bit Smile

#80:   Autor: morgan Post Postano: 14.11.2009. 15:01

čitajući vas osjećam se kao u društvu atomskih fizičara..... Smile

#81:   Autor: bazooka_joe Post Postano: 27.11.2009. 2:32

I Zuzinka voli win7 Very Happy

http://www.zuzinka.com/blog/2009/10/22/its-windows-7-launch-day/

#82:   Autor: Monstrum Post Postano: 27.11.2009. 8:24

Zuzinka is happy if you share this Smile osijek031.com smile

#83:   Autor: Frost Post Postano: 19.01.2010. 23:57

Frost je napisao/la: ›
Monstrum je napisao/la: › ne pričaj gluposti. možda da si nabaviš novi komp Smile

Monstruozni druže, bit će da je u tome ključ Very Happy

i tako ja složio ponudu... Very Happy

#84:  Re: Windows 7 ili Vista Autor: root Post Postano: 12.04.2011. 21:39



#85:   Autor: bazooka_joe Post Postano: 12.04.2011. 22:16

Sve u duhu dobre zajebancije:



Razz

#86:  Re: Windows 7 ili Vista Autor: root Post Postano: 12.04.2011. 22:26

A dobra ti je ova rodjo sa Richardom Stallmanom jes me nasmija Laughing
Osijek031.com » Software » Windows 7 ili Vista


Generated using printer-friendly.
Vremenska zona: GMT + 01:00.
Stranica 1 / 1.

:: Powered by Osijek031.com © 2004-2012. ::