I ovaj vikend prošao je u duhu natjecanja, no ovoga puta na red su došle ženske snage Dizačkog kluba Slavonija. Naime, u Zagrebu je proteklog vikenda održano prvo kolo ekipnog prvenstva kao i pojedinačno veteransko prvenstvo. Ukupno je bilo sedam klubova iz cijele Hrvatske te 12 veterana.

Novina ženskog sastava bila je mlada Ivana Petrova koja se pokazala kao odličan dio ekipe sa svih šest uspješnih pokušaja i krajnjim rezultatom od 60 kg u trzaju, 75 kg u izbačaju i 135 kg u biatlonu.

Također ju je slijedila i Dora Majer koja je prvi puta na natjecanju napravila svih šest uspješnih pokušaja i k tome tri osobna rekorda. Dorin krajnji rezultat bio je trzaj od 43 kg, izbačaj 55 kg i biatlon 98 kg.

Tihana Majer i ovoga je puta imala odličan nastup. Trzaj je napravila 57 kg, a u izbačaju je postavila novi državni rekord u kategoriji do 49 kg i to s visokih 81 kg. Znamo da je ovo bio treći pokušaj njezinog obaranja rekorda, tako da smo svi sretni i ponosni na nju, a vjerujemo da i ona ne skida osmijeh s lica cijeli vikend. Ukupni Tihanin biatlon bio je 138 kg.

Četvrti član ekipe (ali nimalo manje važan), Nives Ostrošić napravila je trzaj 64 kg, izbačaj 75 kg i biatlon 139 kg. Nives je ujedno nastupala i na veteranskom prvenstvu gdje je u svojoj dobnoj i težinskoj kategoriji uzela sva tri zlatna odličja (trzaj, izbačaj, biatlon).

I za kraj, Branimira Novšak ovoga puta nije bila dio ekipe, ali je nastupala na veteranskom prvenstvu i uz sjajnu izvedbu od svih šest uspješnih pokušaja - trzajem od 58 kg, izbačajem od 78 kg i biatlonom od 136 kg, osvojila sva tri zlata u svojoj dobnoj i težinskoj kategoriji.

Dizački klub Slavonija na ovom je kolu kroz nastup svojih cura skupio 761,1 bod čime je stao na drugo mjesto i samo je 63 boda ispod prvoplasiranog DK Metalca. Čestitke prvenstveno jakim ženama, a onda i svim drugim klubovima kao i DK Metalac na organizaciji natjecanja.

Tekst i foto: DZ Slavonija