Rukometaši Osijeka odigrali su prvu premijerligašku utakmicu na domaćem parketu nakon 12 godina. U drugom kolu u sklopu Lige B Paket24 Premijer lige pružili su dobar otpor sastavu Poreča, no gosti su na kraju slavili s 24-30.

Momčad Damira Eklića otvorila je utakmicu početnim vodstvom, a prvi se u strijelce upisao Matej Radović za oduševljenje tribina. Ipak, gosti su odmah s tri uzastopna pogotka prešli u prednost. Da će utakmica biti zanimljiva, pokazali su Osječani koji su u 11. minuti poravnali na 4-4, i to kakvim pogotkom. Matej Zrno navukao je trojicu igrača na sebe pa dodao Puriću koji fantastičnim potezom s leđa dodaje Lukcu, a naš pivot s crte pogađa za izjednačenje.

Pet minuta kasnije, sastav Poreča ponovno se počeo rezultatski odvajati. Iskoristili su isključenje Zrne, odnosno igrača više te uz tri pogotka odličnog Filipa Perića i jednog Antonija Ljubića stigli na 9-5 u 21. minuti. Ipak, Osječani se nisu dali pokolebati te su pokušali sustići razliku. To im je donekle i uspjelo - do kraja prvog dijela prepolovili su razliku, a na odmor otišli s 10-12.

„Mi još moramo učiti, to je sport“

Izabranici Damira Eklića pokušali su doći do preokreta, a tako motivirani otvorili su drugo poluvrijeme. Od 36. minute upisali su mini-seriju s tri uzastopna pogotka – u strijelce su se redom upisivali Purić, Lukac pa Radović koji iz kontre u 40. minuti postavlja novo izjednačenje. Na semaforu je stajalo 16-16, a publika je bila sve glasnija. Trudili su se Osječani pružiti dobar otpor i doći do iznenađenja, no momčad Poreča upravo je u posljednjoj četvrtini uspjela slomiti taj otpor.

Gosti su iskoristili brzoplete pogreške osječkog sastava te se ponovno odvojili na tri razlike (17-20). Pokušali su domaćini ponovno do izjednačenja, no ovaj put neuspješno. Zabljesnuo je Lucian Krajcar, devetka Poreča, koji je u sedam minuta postigao pet pogodaka te svoj sastav u 53. minuti odveo na 20-26. Pitanje pobjednika tu je bilo jasno, a semafor je nakon posljednjeg sučevog zvižduka pokazivao 24-30. Bodovi su otputovali u Poreč, no treba istaknuti kako je Osijek dobro izgledao u većem dijelu susreta. Ipak, dečkima nedostaje premijerligaškog iskustva, a toga je svjestan i trener Damir Eklić:

- Zaslužena pobjeda gostiju, to uopće nema spora. Bili su bolja ekipa danas. Mi smo dali sve od sebe, ali nisam zadovoljan i sretan s rezultatom i nekim dijelovima igre, to ćemo morati popraviti. Dobro smo izgledali dobar dio utakmice, imali smo svoje prilike koje nismo iskoristili. Na kraju je to njihovo znanje i iskustvo, pogotovo kod pojedinih igrača, presudilo. Mi još moramo učiti, to je sport, ali sutra je novi dan, objašnjava šef stručnog stožera.

Istaknuli se Ninaj i Purić, učinkoviti bili i Radović te Lukac

Gostujući trener Ilija Lovrinović i njihov prvi strijelac Filip Perić isticali su obranu kao ono što je odlučilo susret. Iz obrane su kretali napad i polukontre, kako kaže Perić, a njihovu je obranu pohvalio i naš trener:

- Njihova obrana je stvarno kompaktna, igraju dugo godina zajedno. Imaju dva-tri istaknuta igrača, primjerice Bošnjaka koji je sve naše promjene čitao iste sekunde i odigravao najbolje za svoju ekipu. To mi još nemamo, ali kažem - glave gore. Dečki odlično treniraju i to mora doći na naplatu. Prošlu utakmicu smo izgledali impresionirano, sada smo izgledali puno, puno bolje. Bit će to dobro, ističe Eklić.

Među izabranicima Damira Eklića, prvo ime na popisu strijelaca bio je Kuštrim Ninaj koji je postigao pet pogodaka. Učinkoviti su bili i Matej Radović te Martin Lukac koji su po četiri puta zatresli mrežu. Treba istaknuti i odličnu partiju Roka Purića, našeg srednjeg vanjskog koji je nosio igru.

Igrači su se borili za osječki dres, no ovaj put nisu uspjeli do prvih bodova. Priliku će ponovno imati za vikend kada gostuju kod Bjelovara. Utakmica je na rasporedu u subotu, 24. rujna.

Tekst i foto: SMART agencija