Potpuno je razočaran bio Nenad Bjelica po svršetku ogleda na stadionu Vasil Levski. CSKA se predstavio u odličnom izdanju, dok je Osijek bio daleko ispod svoje razine i to se moralo odraziti i na konačnom ishodu (4:2).

Ne možemo biti zadovoljni ni igrom ni rezultatom. CSKA je bio apsolutno bolja momčad i zaslužio ovu pobjedu. Bili su brži i agresivniji, bolje organizirani dok smo mi bili apatični u prvom poluvremenu, bez duela i bez ijedne ozbiljnije akcije. Od onoga što smo htjeli raditi, ništa nismo uspjeli. Baš sam bio razočaran nakon tih 45 minuta i to je bilo najgore poluvrijeme otkako sam trener Osijeka. Ništa nismo uspjeli napraviti, zabili smo slučajan gol, a domaćin je mogao imati i veću prednost. Moram sam sebe zapitati što smo učinili pogrešno u pripremi utakmice. S druge strane, igrači koji su ušli u nastavku, a treniraju kao i ovi koji su igrali od početka, ipak su vrlo kvalitetno odgovorili na zahtjeve u ovom susretu. Znači da je problem ipak u glavama.

Nema uspjeha bez maksimalnog angažmana

Malo je toga funkcioniralo u igri Bijelo-plavih, što je iznimno motiviranom i rastrčanom domaćinu umnogome olakšalo posao.

Nismo dovoljno dobro prenijeli na igrače dojmove o snazi protivničke momčadi, nisu nam pomogli ni naslovi u medijima da smo bili veliki favoriti, samo ne znam po čemu. Ova utakmica to nije pokazala, oni su vrlo kvalitetna momčad i ja im čestitam na pobjedi. Mi se moramo jako puno popraviti, da bismo imali neke šanse u uzvratu. Mi smo svjetski prvaci u podcjenjivanju drugih. Samo mi znamo nogomet, pa možemo sa 70/80 posto odlučiti utakmicu. Mi smo prosječna momčad ako smo na 70 posto. Osijek je dobar i kvalitetan, može se nositi sa svakim, ali samo kada smo na 100 posto.

Glavni igrači moraju dati puno više

Bjelica nikako nije mogao dokučiti zbog čega su njegovi izabranici djelovali smušeno i bojažljivo u većem razdoblju susreta…

Bilo je to jedno veliko ništa u prvom poluvremenu, nemam riječi za to. Jako sam razočaran s takvim pristupom. Vidim neke slabosti još od završnice prošle sezone, očito još živimo na drugom mjestu koje smo osvojili i rekordima koje smo ostvarili, a to ne vrijedi previše u sportu. Moraš se potvrđivati iz dana u dan i tko za to nije spreman, neće igrati. Naši glavni igrači iz prošle sezone apsolutno moraju dati apsolutno više, probuditi se i shvatiti da bez agresivnosti, borbe i trke nema napretka. A ovi dečki što su ušli s klupe svi su oni nešto donijeli i s njima mogu biti zadovoljan, pa je drugo poluvrijeme ipak bilo bolje za razliku od prvog koje je bilo antipropaganda nogometa.

Nada ipak ostaje

Ipak, unatoč svemu što smo vidjeli u Sofiji, ostaje nam nada i vjera da u Gradskom vrtu Osječani mogu, uz puno bolju igru, ostvariti i pobjedu koja bi nas odvela u play-off Konferencijske lige.

Iako je rezultat loš po nas, još uvijek nije takav da se ne može okrenuti. Na domaćem terenu, pred našim navijačima, sigurno da svakome možemo zabiti dva-tri gola, pa tako i CSKA-u. Siguran sam u to. Moramo se dobro pripremiti, vratiti na „tvorničke postavke“ i shvatiti bez čega nema uspjeha. Ako to budemo u stanju napraviti, šanse sigurno postoje.

Tekst: NK Osijek