Članovi Badmintonskog kluba Osijek odradili su posljednji nastup u kalendarskoj godini. Dvorana Gradskog vrta bila je domaćin četvrtom (završnom) turniru hrvatskog kupa za seniore. S obzirom na to da su prije posljednjeg kruga bili poznati ukupni pobjednici na turniru je nastupio manji broj natjecatelja (dvadesetak prijava) što su iskoristili osječki badmintonaši te stigli do trećeg mjesta u ukupnom ekipnom poretku.

Na muškom turniru najbolji rezultat ostvario je veteran Bruno Bart koji je u finalu izgubio od dvadesetak godina mlađeg Luke Grubića (Međimurje, Čakovec) 2-0 (21-10,21-19). Do bronce je stigao povratnik Goran Hummel koji je nakon poraza u polufinalu od Grubića 2-1 , u susretu za broncu svladao Petra Milasa (Flex, Zagreb) u dva gema (21-10,21-10). Boris Winkler bio je 6., a Zlatko Veber 8.

U ženskoj konkurenciji slavila je Emilija Talan (Međimurje), a najbolja Osječanka bila je Iva Turalija osvojivši 4.mjesto. Iva Sesar bila je šesta, a Monika Kolak sedma.

Do treće medalje Osječani su stigli u igri mješovitih parova gdje su Monika Kolak i Bruno Bart u susretu za broncu bili bolji od Maje Žubrinić i Petra Milasa (Flex) 21-18,21-16. Drugi osječki par Sesar/Veber osvojio je 6.mjesto ,a turnir je osvojio par Talan/Grubić.

Ukupni pojedinačni pobjednici Hrvatskog kupa za 2019.godinu su Filip Jagar (Velika Gorica) i Dora Drvodelić (Medvedgrad, Zg) dok je u ekipnom poretku prvi Medvedgrad, ispred Međimurja i Osijeka

Tekst i foto: BK Osijek

Najava: SD Gradski vrt: Hrvatski kup u badmintonu [2019.]