Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama

Osječki karate klubovi jučer su sudjelovali na XII. Kupu Podunavskih zemalja Dunav kup Novi Sad. Na Kupu je sudjelovalo oko 700 natjecatelja iz Rumunjske, Crne Gore, BiH, Hrvatske i Srbije.

Karate akademija Osijek
Kate
Gabrijel Nemet - 2. mjesto cicibani kate apsolutna.

Borbe
Bartol Klanac - ml.učenici -40 kg 1.mjesto
Luka Škripić - ml.učenici +45 kg 1.mjesto
Mihael Mikolin - učenici-50 kg 3.mjesto

Ekipno Borbe učenici 1. mjesto u sastavu (Mikolin Mihael, Bartol Klanac, Luka Škripić i Luka Mandić ). U repasažnim borbama za 3.mjesta korak do medalje ostali su u pojedinačnim nastupima Chiara Majić učenice borbe, Karla Karačić Ml.kadetkinje borbe i Luka Mandić ml.učenici -40 kg. Te zauzeli 5. mjesta.

Karate klub Esseker
Najuspješniji je bio kata tim mlađih kadetkinja u sastavu Bela Balaš, Martina Sekulić i Marta Milinković koje su osvojile 1. mjesto i okitile se zlatnom medaljom.

U pojedinačnim nastupima 2. mjesto je osvojila Bela Balaš u kategoriji mlađih kadetkinja do zelenog pojasa, dok je Martina Sekulić osvojila 3. mjesto među natjecateljicama do plavog pojasa.

Dobar pojedinačni nastup je imala i cicibanka Franka Unković koja je ovaj puta ostala bez medalje.

Karate klub Hrvatski sokol
KK Hrvatski sokol nastupio je na ovom turniru s troje mladih kataša, Katiom Šegavčić, Franom Seligmanom i Elenom Šegavčić.

Razlog nastupa bio je provjera trenutne forme Katie Šegavčić i Frana Seligmana uoči odlaska na Prvenstvo Balkana ( 31.5. do 02.6. 2019.)

Iako je organizacija kao i natjecateljska pravila turnira bila podređena isključivo natjecateljima iz Srbije, kataši ostvarili su zapaženi rezultat, pokazavši brzu prilagodbu na čudna turnirska i sudačka pravila.

Ovaj puta najuspješniji natjecatelj bio je Fran Seligman koji je u dvije natjecateljske kategorije osvojio dva zlatna odličja i pokazao zavidnu mentalnu i tjelesnu formu.

Katia Šegavčić je nelogičnom sudačkom odlukom izgubila u trećem kolu protiv mlade natjecateljice iz Srbije, ali ipak u repasažu Katia dominira i osvaja brončano odličje. U drugoj natjecateljskoj kategoriji Katia je osvojila zlatno odličje, pobjedama 5:0 u svim kolima. Najmlađa katašica Elena Šegavčić koja je prvi puta nastupila na velikom međunarodnom turniru, također je nelogičnom sudačkom odlukom izgubila u 1.kolu.

Tekst: Osijek031.com