Proteklog vikenda u Ivankovu održalo se Prvenstvo Hrvatske u karateu u borbama za mlađe dobne skupine.

Na Prvenstvu Hrvatske nastupilo je 515 natjecatelja iz 77 klubova.

Karate Akademija Osijek nastupila je sa svojih 10 natjecatelja i ostvarila odličan rezultat.

U kategoriji mlađih učenika +38kg prvu državnu medalju u borbama za Akademiju osvojio je Bartol Klanac, te tako postao državni prvak u borbama i dobio poziv da nastupa za reprezentaciju Hrvatske na Balkansko prvenstvo koje se održava krajem svibnja u Banja Luci.

Korak do medalje ostao je Ivan Stranjak koji je u borbi za treće mjesto izgubio 20 sekundi prije kraja pri vodstvu 2:0 nažalost ostao je korak do medalje te se morao zadovoljiti petim mjestom .

U jakoj konkurenciji korak do medalje ostao je Luka Mandić koji je zauzeo 7. mjesto.

Za Akademiju su još nastupili: Karla Karačić, Matej Potkovac, Mihael Mikolin, Luka Škripić, Lana Husnjak, Chiara Majić koji su u jakoj konkurenciji pokazali kako se na njih u budućnosti mogu očekivati veliki rezultati.