Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama

Hrvački klub Osijek je u nedjelju nastupio na Prvenstvu Hrvatske u grapplingu koje se održalo u sportskoj dvorani Pešćenica u Zagrebu. Klub je zbog ozljeda i bolesti predstavljalo nešto manje boraca nego inače, njih petorica.

Ivica Tadijanov obranio je titulu prvaka Hrvatske u kategoriji seniora do 100 kilograma. Novi juniorski prvak Hrvatske do 84 kilograma je Marin Mikulić koji je potvrdio odličnu formu koju pokazuje unazad nekoliko natjecanja. Tomislav Turčić je imao težak ždrijeb i u prvom kolu izgubio od iskusnog Stipe Brčića, no kroz repesaž je došao do brončane medalje u kategoriji seniora do 71 kilogram. Slaven Poznić je u kategoriji seniora do 84 kilograma pobijedio svoju prvu borbu, a sljedeću je nakon izjednačenog broja bodova u redovnom vremenu izgubio u produžetku. Zvonimir Marić izgubio je prvu borbu od budućeg pobjednika kategorije juniora do 66 kilograma.

Borcima je u kutu savjete davao trener Ivica Tadijanov, dok je trener Saša Milinković bio u SAD-u kao pomoć u kutu Mirku Cro Cop Filipoviću u njegovoj pobjedi nad Roy Nelsonom. Saša svoju iduću MMA borbu ima u Japanu 2.3.2019.

Iz kluba se zahvaljuju sponzorima: Polleo sport, Bonavia design, Vodovod Osijek, Lukenda Transport i Hokus Okus.

Tekst i foto: Hrvački klub Osijek