Peti brzopotezni turnir odigrao se jučer na kupalištu Copacabana uz sudjelovanje 22 šahista i tri šahistice sestre Jurić iz Strizivojne.

Nakon odigranih 9 kola uz tempo igre 5 minute + 3 sek za partiju najuspješniji je bio majstorski kandidat Renato Vince član ŠK Dragovoljac sa 7,5 bodova, drugo mjesto sa 7 bodova osvojio je III kategornik Zvonimir Trepšić član ŠK FERIT, dok je treći bio I kategornik Anđelko Sitarić iz ŠK Retfala koji je osvojio 6,0 bodova.

Turnir je bio zanimljiv a najveće iznenađenje priredio je mladi treće kategornik Zvonimir Trepšić koji je pobijedio i pobjednika turnira Vincea te prvog favorita fide majstora Želimira Šašvarija, a zatim još i majstorskog kandidata Darka Skelca i nekoliko puno jačih igrača te na kraju osvojio drugo mjesto Najbolja šahistica bila je Ester Jurić iz ŠK Amater Strizivojna sa 3,5 poena.

Turnir su organizirali Osječki šahovski savez i Športski objekti, a otvorio ga je predsjednik OŠS Zvonko Horvat koji je i uručio nagrade trojici prvoplasiranih igrača pehar pobjedniku i ulaznice za Gradske bazene. Sudio je Miroljub Jovanović iz Osijeka.