Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama

Osječki karataši su jučer, 11. veljače 2018. godine nastupili na jubilarnom 30. karate kupu Mladosti koji se održao u Ivanić Gradu. Na natjecanju je sudjelovalo 556 natjecatelja iz 61 kluba. Iz Osijeka nastupili su klubovi: Hrvatski sokol i Karate akademija Osijek.

Za Hrvatski sokol Osijek u kata disciplini u dvije natjecateljske kategorije nastupio je mladi kataš Fran Seligman.

"U vrlo zahtjevnoj konkurenciji Fran je prikazao 5 zahtjevnih majstorskih kata. U kategoriji mlađi učenici (9 godina) dominantno je osvojio 1. mjesto - zlatno odličje, ali u kategoriji učenici (10 godina) navijačkom odlukom sudačkog zbora izgubio je finale rezultatom 4:1 od neopravdano favoriziranog natjecatelja iz Zagreba i osvojio 2. mjesto - srebrno odličje."

Karate Akademija Osijek nastupila je sa svojih 5 natjecatelja i osvojila 3 medalje.

Led je probila, te prva nastupila Dora Potkovac i u kategoriji kate mlađe učenice osvaja 3. mjesto, u kategoriji koja je brojila 15 natjecateljica.

Borbe:
Bartol Klanac - mlađi učenici-34 kg, 3. mjesto.
Mihael Mikolin - mlađi učenici +34 kg, 3. mjesto.

S dobrim nastupima na korak do medalje ostali su Ivan Stranjak i Matej Potkovac.

Tekst: Osijek031.com