Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama

U posljednjem susretu 13. kola Prvog HNL-a Osijek je na Rujevici pobijedio Rijeku s 1:2. Riječani su poveli golom Gavranovića u 55. minuti, no sedam minuta kasnije izjednačio je Grezda, a Bočkaj je u 80. minuti donio Osječanima potpuni preokret.

Riječani su poveli golom Marija Gavranovića u 55. minuti. Pavičić je uzeo loptu i probio se po desnom boku, nakon čega je savršeno nabacio u peterac.

Samo sedam minuta kasnije izjednačio je Eros Grezda, a u 68. minuti dvije velike prilike za novo vodstvo domaćina propustili su Vešović i Gorgon. Prvo je Vešović sa 17 metara snažno pucao po sredini gola, što je Malenica obranio, a onda je Gorgon pucao glavom, samo da bi još jednom odličnom reakcijom svoju mrežu spasio vratar gostiju.

Kazna za propušteno došla je u 80. minuti, kad je Petar Bočkaj iz slobodnog zdarca preko živog zida poslao loptu u mrežu za potpuni preokret slavonske momčadi!

Do kraja susreta Rijeka je pokušala izjednačiti, ali nije uspjela.

Na Rujevici se u 23. minuti dogodila zanimljiva situacija kada se pomoć na riječkoj klupi morala ukazati glavnom sucu Goranu Gabrilu. Gabrilo nije uspio nastaviti susret, pa je utakmicu do kraja odradio Marko Matoc.

Krajem prvoga dijela 'zaiskrilo' je i među klupama. Verbalno su se sukobili trener Rijeke Matjaž Kek i pomoćni trener Osijeka Ivo Smoje, ali se situacija ubrzo smirila.

Rijeku u idućem kolu očekuje novi derbi, gostovanje u Zagrebu protiv vodećeg Dinama.

Na ljestvici vodi Dinamo sa 31 bodom, Rijeka ima 25 bodova na drugoj poziciji, a Hajduk i Osijek imaju po 24 boda. Na začelju je Rudeš sa sedam bodova.