Badmintonski klub Osijek u subotu je u dvorani Zrinjevac organizirao 3. krug hrvatskog kupa u badmintonu za seniore.

Na turniru su nastupili natjecatelji iz 6 klubova među kojima i šestoro Osječana. Najbolji rezultat domaćina ostvarila je jedina ženska predstavnica Jasenka Augustinović koja je u igri ženskih parova sa Majom Žubrinić (Flex, Zagreb) osvojila broncu.

U pojedinačnoj konkurenciji slavila je Nikolina Dimić (Medvedgrad,Zg),a Jasenka je bila šesta. U muškoj konkurenciji prvi osječki reket Goran Hummel u pretkolu je naletio na bivšeg državnog prvaka Nevena Rihtara (Velika Gorica).

Nakon tijesnog poraza 2-1 nije mogao bolje od 17.mjesta. Najuspješniji Osječanin bio je veteran Bruno Bart osvojivši 10. mjesto.

Od ostalih Boris Winkler zauzeo je dvanaesto,Tomislav Tobijas petnaesto ,a Zlatko Veber 18. mjesto.

Turnir je osvojio, kao i u prva dva kruga, Filip Špoljarec (Medvedgrad). U igri muških parova Hummel i Bart osvojili su 6 , a Tobijas i Veber deveto mjesto.

Sljedeći nastup Osječani će imati krajem studenog u Sarajevu kada je na programu 3.krug regionalne ADA lige.

Tekst: Željko Snur