Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Velikih i kapitalnih investicija u proteklih godinu dana u središtu grada, na području Gradske četvrti Gornji grad, nije bilo. A tako će, po svemu sudeći, biti i ove.

Jučer je predstavljen plan komunalnih investicija za ovu GČ u kome nema kapitalnih investicija, no to ne znači kako se ništa neće raditi. Osim radova započetih prošle godine koji će se dovršiti ove, dosta će se raditi na obnovi nogostupa, dječjih igrališta i zelenih površina.

Tako je za ovu godinu planirana temeljita obnova nogostupa u Dubrovačkoj, Kanižlićevoj, Rokovoj, Čevapovićevoj i Paradžikovoj ulici te u naselju Ljube Babića. Novim igralima će se opremiti i urediti dječja igrališta u ulici Isidora Kršnjavog te u naselju Gorana Zobundžije, a planira se i zamjena javne rasvjete u svim ulicama gdje je ona dotrajala.

Većini građana možda će najzanimljivija investicija biti planirano uređenje nogostupa na istočnoj strani Županijske ulice koja je i dalje raskopana nakon polaganja cijevi koje je obavila tvrtka Vodovod. Tijekom radova uklonjeni su i rubnici pa se pojavio i problem parkiranja, obzirom da su se automobili počeli parkirati po pločniku, što stvara jako ružnu sliku gradskog središta.

To bi se trebalo riješiti ove godine popločavanjem nogostupa u tom dijelu Županijske. Dogovor s gradskom upravom načelno je postignut, a u GČ se nadaju kako će to biti prvi korak prema davno zacrtanoj ideji pretvaranja Županijske ulice na potezu od Waldingera do Trga A. Starčevića u pješačku zonu zatvorenu za automobile.



Tekst: Osijek031.com
Foto: Ivana Mandić/Foto-arhiv031


 Stranica prilagođena ispisu




Advertisement

Odgajivacnica pasa "Ha...
Nasa odgajivacnica se ...
American Bully pocket ...
– Na prodaju plavi i m...

Moj profil

Korisničko ime:
Lozinka:


Zaboravljena lozinka
Novi korisnik!

Posjetitelji

Ukupno online:206

Registrirani online (): Nitko


Objektiv031

Osječka Tvrđa