Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama

U zadnjoj utakmici prvog dijela prvenstva Osijek Kelme je pred oko 400 gledatelja pobijedio aktualnog doprvaka Hrvatske Vrgorac GTP rezultatom 6:2.

Iako Vrgorac GTP ove sezone ne ostvaruje izvrsne rezultate kao prošle, ova je pobjeda za Osijek Kelme vrlo ''slatka'' jer je izborena bez četiri važna igrača (nedostajali su Čavar i Kajfeš zbog kartona te Dakić i Meter zbog ozljede) i nakon dva uzastopna poraza.

Prve dvije prilike na utakmici imali su gosti iz Vrgorca, ali je siguran bio Mladina. U petoj minuti pokušao je Duvančić, ali je njegov udarac završio malo iznad gola. U sedmoj je minuti obranu Osijek Kelmea prevario Pervan te potom pucao pored gola. U devetoj minuti Horvat je iskoristio pogrešku gostujuće obrane te pucao pored gola. U desetoj minuti izvrsno je asistirao Šimunović, a Horvat je zabio za vodstvo Osijek Kelmea 1:0. Minutu poslije dobru priliku za izjednačenje je imao Pervan, ali je Ivan Mladina izvrsno reagirao. U 14. minuti pucao je Duvančić i pogodio lijevu vratnicu. Gosti su u 17. minuti dugo kombinirali pred Mladininim golom, ali srećom po Osijek Kelme lopta nije završila u golu. Potom je veliku priliku za izjednačenje imao je i Martinović, no bio je neprecizan iz blizine gola. U zadnjoj minuti prvog poluvremena gosti su mogli izjednačiti i iz kaznenog udarca, no iskazao se opet Ivan Mladina, koji je obranio udarac.

Prvu priliku u drugom poluvremenu imali su Vrgorčani. Martinović je pucao, ali je njegov udarac završio pored gola. Minutu poslije uzvratio je Osijek Kelme preko Horvata, ali je gol spriječio vratar Herceg. U 25. minuti Gordan Duvančić je izvrsnim udarcem udvostručio vodstvo Osijek Kelmea. Vrgorčani su odmah pokušali uzvratiti istom mjerom, ali je neprecizan bio Martinović. U 28. minuti Gordan Duvančić je ponovno zabio i povećao vodstvo na 3:0. Vrgorčani su svoj gol čekali do 31. minute, kada je strijelac bio najraspoloženiji igrač u njihovim redovima, Dario Martinović. Nakon gola Vrgorac GTP je zaigrao s igračem golmanom, a što je rezultirao trećim golom na utakmici Gordana Duvančića. On je u 33. minuti sa svoje polovice pogodio prazan gostujući gol i tako povećao vodstvo na 4:1. U 38. minuti gosti su, nakon par dobrih prilika, preko Martinović uspjeli smanjiti vodstvo Osijek Kelmea na 4:2. U zadnjoj minuti utakmice dva se puta u strijelce upisao Filip Šimunović, te je na kraju Osijek Kelme slavio rezultatom 6:2.

Za ovu pobjedu je jednim dijelom zaslužna, kao i uvijek izvrsna publika, koja je u velikom broju došla podržati svoju momčad. Osijek Kelme je ovom pobjedom došao na šesto mjesto prvenstvene ljestvice, koje vodi u dugo željeni play off. To je i najbolje rezultat kluba ostvaren u polusezoni, što je svakako ''vjetar u leđa'' za nastavak sezone nakon zimske pauze.

Tekst: Brankica Mandić/Osijek Kelme

Najava 031: Zrinjevac: Osijek Kelme - Vrgorac GTP