Pred dobro popunjenim tribinama dvorane Gradski vrt, futsal reprezentacije Hrvatske i Ukrajine odigrale su vrlo zanimljivu utakmicu, koja je završila pobjedom Hrvatske rezultatom 3:2.

Utakmica je počela vrlo žustro. Gosti iz Ukrajine poveli su preko Bondara već u drugoj minuti utakmice. No već u idućem napadu Hrvatska je izjednačila preko Jakova Grcića, koji je zabio u donji desni kut na asistenciju Tihomira Novaka. 1:1 je bio i konačni rezultat prvog poluvremena, iako je hrvatska reprezentacija u više navrata mogla povesti.

Na početku drugog poluvremena Ukrajina je imala par dobrih šansi, ali ih nije realizirala. Na pad u igri Hrvatske dobro je reagirao izbornik Stanković, koji je izmjenama ''osvježio'' momčad, a što je doprinijelo većem pritisku na gol Ukrajine.

Pritisak se napokon isplatio u 29. minuti, kada je Nikola Pavić zabio za vodstvo Hrvatske 2:1. Asistent za gol ponovno je bio Novak. Već minutu poslije, Pavić se nakon izvrsnog solo ponovno se upisao u strijelce. Nakon vodstva 3:1, Hrvatska je još više napadala ukrajinski gol, ali je vratar Lytvynenko izvrsnim reakcijama spriječio povećanje vodstva. Pred sam kraj utakmice Ukrajinci su zaigrali s igračem – golmanom, što je iskoristio Pavlenko, koji je zabio za smanjenje vodstva na 3:2, što je bio i konačni rezultat utakmice.

Brojni gledatelji mogli vidjeti i dva Osječanina u dresu reprezentacije. Igrači Osijek Kelmea Ivan Mladina i Gordan Duvančić dobro su se prezentirali domaćoj publici, a treba napomenuti i da je trener Osijek Kelmea Marin Smoje bio u stručnom stožeru reprezentacije.

Grad Osijek trebao je imati još jednog predstavnika u reprezentaciji, ali je ljubitelje futsala u Osijeku i šire iznenadila je vijest da je Dražen Čavar napustio pripreme reprezentacije. Naime, osječki igrač se zbog poziva za igranje na jednom od najjačih hrvatski futsal turnira našao u velikoj dilemi te se na kraju odlučio za financijski isplativiju opciju. Iako se poziv za reprezentaciju čini kao nešto što se ne smije odbiti, svakako treba razumjeti situaciju u kojoj se Dražen Čavar nalazi i ne osuđivati ga jer je odlaskom na turnir prvenstveno nastojao osigurati prijeko potreban financijski boljitak svojoj obitelji, koja se nalazi u nezavidnoj financijskoj situaciji.

Tekst: Brankica Mandić/Futsal klub Osijek Kelme

Najava 031: SD Gradski vrt: Hrvatska - Ukrajina