U derbiju začelja Osječani su uvjerljivom pobjedom protiv vrlo dobre ekipe Brodosplita osvojili važne i možda i presudne bodove za skok prema sredini tablice i udaljavanje od bobe za opstanak. Osječani su pobijedili unatoč početnom gostujućem vodstvu, a prijelomni trenutak je bio uvođenje petog igrača-golmana u splitskim redovima što su domaći iskoristili za postizanje tri lagana gola i odluku o pobjedniku.

Brodosplit je poveo golom Hrvoja Jurasa u šestoj iz dobro uigrane kontre. Juras se našao sam pred golom Mladine i preciznim poluvisokim udarcem doveo Splićane u vodstvo. Deset minuta kasnije Dario Stipanović odlično dodaje do slobodnog Krešimira Lešića kojemu nije bilo teško s nekoliko metra pogoditi praznu mrežu.

Izjednačujući gol djeluje poticajno na domaće malonogometaše i oni igraju puno agresivnije i odlučnije. Bilo je prilika i za vodstvo, no Meter promašuje zicer. Dvije minute prije završetka prvih dvadeset minuta gostujući igrač Andrija Bogdanović je svojim potezom podigao tenzije do tada korektne utakmice. Splićanin je došao do same osječke klupe upućujući pogrdne nazive treneru Marinu Smoji za što je opravdano 'nagrađen' žutim kartonom. Gostujući trener Dino Bečić je povukao pametan potez i izvukao nervoznog Bogdanovića na klupu.

U nastavku gosti imaju prvu priliku, a neprecizan je bio Saša Subotić. U 24. minuti Goran Dakić odlično izvodi slobodan udarac, a Dražen Čavar podmeće nogu ispred samog splitskog gola i usmjerava loptu u mrežu za vodstvo Osječana.

Minutu kasnije splitski trener ubacuje petog igrača-golmana. Bio je to nervozni i požutjeli Bogdanović. Ovaj potez gostujućeg trenera je i presudilo pobjednika u slavonsko - dalmatinskom futsal ogledu. Čavar je u 27. minuti na svojoj polovici uspio oduzeti loptu, predriblat jednog splitskog igrača i izbliza postići treći domaći gol.

To nije spriječilo splitskog trenera da odustane od igre s petim igračem u polju, pa domaći to koriste za još dva laka zgoditka. Prvo je najbolji osječki igrač u ovoj utakmici Goran Dakić sa svoje polovice povisio na 4:1, a zatim je to uspjelo i Mariju Meteru tri minute prije kraja za konačnu uvjerljivu pobjedu.

Važna tri boda Osječani su osvojili bez kažnjenog Gordana Duvančića koji je itekako nedostajao. Sada nastupa prvenstvena pauza u kojoj se Osječani moraju pripremiti za proljetni nastavak. Nadajmo se da će u drugom dijelu osječki malonogometaši igrati i osvajati bodove kao u prvim kolima početka sezone i da nećemo ponovo strepiti za prvoligaški status do zadnjih utakmica.

1. HMNL, 11. kolo:
Osijek V.B.K. – Split Brodosplit inženjering 5:1 (1:1)
Strijelci: 0:1 Juras (6'), 1:1 Lešić (16'), 2:1 Čavar (24'), 3:1 Čavar (27'), 4:1 Dakić (29'), 5:1 Meter (37')

Tekst: Željko Kubatka