Danas smo na osječkom stadionu Gradski vrt bili svjedoci službene kvalifikacijske utakmice hrvatske nogometne reprezentacije koja je snage odmjerila sa reprezentativcima Walesa. Već od samog početka utakmice Hrvatska je pokazala svoju nadmoć nad Velšanima i jasno pokazala da smo favoriti ove utakmice.

Nakon prvih 45 minuta utakmice Vatreni potpuno zasluženo vode protiv Walesa. Mandžukićeva upornost se isplatila te je iznudio grešku obrane gostiju i pogodio mrežu u 27. minuti. O tome da su naši dominirali svjedoči i statistika u udarcima u okvir gola od 10 prema 1 na kraju prvoga poluvremena.

Napomena: pregled slika je moguć i KLIKOM na sliku ili strelicama na tipkovnici [lijevo-desno]!

Drugo poluvrijeme počinje u gotovo istom ritmu kao i prvo. Udarci na gol nizali su se jedan za drugim ali od naših napadača ipak je jedini uspješan bio Eduardo u 58. minuti koji je nakon odbijanca šuta Ivana Perišića loptu poslao u okvir gola.

Uslijedilo je još puno prilika naših napadača, no obrana Velšana je ipak uspjela sačuvati svoju mrežu sa, za nas skromnih, 2:0.

Sve u svemu današnja utakmica je pokazala da je hrvatski nogomet još uvijek na razini kakvoj se od njega očekuje, a osječki navijači su pokazali kako se to naviija u srcu Slavonije. Također je zanimljiv podatak da je današnja utakmica bila prva službena utakmica u posljednjih deset godina odigrana na Gradskom vrtu, a rasprodan stadion je vrlo jasan pokazatelj da su Osijek i Slavonci željni ovakvih utakmica pa nam ostaje samo zapitati se zašto Osijek nema češće priliku ugostiti nogometnu reprezentaciju?

Tekst: Teuta Stazić/Osijek031.com

[FOTO] "Repka" održala trening u Gradskom vrtu
[FOTO] Hrvatska nogometna reprezentacija sletila u Osijek i održala prvi trening
Počele pripremne aktivnosti za utakmicu Hrvatska-Wales u Osijeku
Hrvatska : Wales - kvalifikacije za SP u nogometu - Wales opet u Osijeku

10-16-2012 09:26:33 pm :: Redakcija 031
10-16-2012 10:02:57 pm :: frosty
10-16-2012 10:06:07 pm :: Buza_osk
frosty je napisao/la (Pogledaj post): › Katastrofalna organizacija utakmice, nemozes uci pola sata na stadion. Ne postoji ni jedna oznaka sektora ili ulaza, zastitari uzeli dnevnicu da nisu qurcem mrdnuli. Apsolutna nekultura od strane gledatelje sto se tice svojih mjesta. Pa valjda ima neki razlog zasto su stolice numerirane i ako je gledatelj uzeo kartu za odredeno mjesto, te ju i platio, ocekuje se da tu i sjedne. Ugl, totalni amaterizam od strane organizatora, i dokaz nepostojanje kulture odredenih gledatelja.

slazem se
Re: [FOTO] Hrvatska - Wales 2:0 - do lake pobjede u Gradskom vrtu!
10-17-2012 06:11:08 am :: ssolemen
Onda ostanite kod kuće.
10-17-2012 06:12:09 am :: DonQuijote
ssolemen je napisao/la: ›

vrlo zrelo razmišljanje i solomonsko rješenje, bravo!
10-17-2012 07:40:36 am :: inspektormaska
istina, apsolutno debilan propust na službenoj utakmici, pogotovo jer je bilo hrpe roditelja sa djecom, ovo sa ulaznicama i sjednjem "gdje ko hoće" je katastrofa

ne razumijem zašto redari nisu usmjeravali gledatelje na njihova mjesta, vjerovatno se niko nije toga dosjetio niti im je takva sitnica bila važna, valjda im je to normalno pa se više ni ne obziru na takve stvari, inače ovo je preslik eventualne situacije kako bi bilo da NK Osijek ima pun stadion svako kolo, ako su pametni shvatiće da je i to jedan od razloga zašto se na stadionima ne pune kapaciteti i zašto zjape prazni, jer na njima nema reda niti iko potiče na kulturu i red
10-17-2012 09:45:12 am :: fatalni_cevap
ne znam sta ste vi ocekivali? kada se to na utakmicama na balkanu sjedilo ko u kazalistu (svatko na svom mjestu) ?

a ovo za sektore je isto krivo jer je lijepo na karti oznaceno gdje se vaš sektor nalazi.

ovo za ulaz mi isto nije jasno. bio sam na istoku, usao sam pola sata prije utakmice i nisam cekao vise od 1,5 minute za ulaz.
10-17-2012 10:02:28 am :: SmokeY
fatalni_cevap je napisao/la: ›

U potpunosti se slazem s tobom. Utakmica nije kazaliste i kakvo stanje zna biti na cesti nakon pobjede repke odraz je i atmosfere na stadionu.

Dosli smo navijati a ne traziti stolicu na kojoj bi sjedili.
10-17-2012 10:15:28 am :: simo031

Evo jednog koji je sjedio na tuđem sjedištu i gricko tuđe špice...
10-17-2012 10:17:47 am :: simo031
SmokeY je napisao/la: ›

Lijepo, no neki iz ovog ili onog razloga žele / moraju navijati sjedeći. Što je tu teško shvatiti?
10-17-2012 10:22:24 am :: partwish
A što tek reći za hrpu gledatelja koji su stajali na stepenicama? kako je došlo do toga? Ja sam došao sat i pol prije tekme i većina ljudi je ipak sjedila na mjestima koja su pisala na ulaznicama. A kako su tek ogradili pristup ložama, fino preko blata do zapada.
10-17-2012 10:27:53 am :: frosty

Gle, ako je osoba kupila kartu prvog dana prodaje, i sebi odabrala mjesto na stadionu koje njemu/njoj odgovara onda ocekuje da tamo i bude, a ne da dode krkan koji je nabavio kartu(jedva) 2 dana prije utakmice i da sjedi na njegovom/njezinom mjestu iako je njegovo mjesto u kutu sektora E(bubam). Ako je ta osoba dovela svoju obitelj na utakmice, onda ocekuje da sjede skupa, a ne da su rastrkani po stadionu.
Realno, nemozes od tvog stava ni ocekivat nista drugo na stadionu, i onda se svi pitaju zasto obitelji neidu na stadion.

Za te iste sektore nema nijedne oznake na samom stadionu, ni nista, niti su svi ljudi iz Osijeka, nekima je to bio prvi puta na stadionu i utakmici. Eh da, rasvjeta stepenista ne postoji na zapadnoj tribini, to mi je bio vrh.

Sto se tice ulaza, dosao sam u 19:00 na stadion, sjeo na svoje mjesto u 19:45.
Arena Zagreb, 6 minuta da sjednem na svoje mjesto(prvi puta bio u njoj) i 3 ili 4 minute da izadem van. Gledatelja bilo 15 500, i svi su znali svoja mjesta, a to i ocekujem ako kartu platim cca 100 kuna.
10-17-2012 11:44:07 am :: PsychoSoldier
jbg, ja sam imao kartu za istok na sredini, sjedio tj. stajao sma na sjeveroistoku i ne bunim se...
na ulazu nisam nimalo cekao, ne vise nego u redu za kino.
sto se tice mjesta za sjedenje to je trebao biti posao zastitara da upozoravaju da svatko sjedne na svoje mjesto, jer su ljudi navikli sjediti gdje ko stigne jer inace nas stadio bude przan pa to onda i nije neki problem. iskreno i ja sma se iznenadio kada je netko spomenuo da su mjesta numerirana jer uopce nisam obracao paznju na to
10-17-2012 01:08:32 pm :: dino_bno
Jedini veliki minus je katastrofalan razglas no to je zanemarivo jer je sve ostalo bilo odlično!
Nadam se da će uskoro ponovno igrati u Osijeku, a prema Mamićevoj izjavi to bi trebalo biti u lipnju iduće godine kada nam dolazi Škotska. Smile