Članovi KK Esseker nastupili su u Čakovcu na Međimurje Openu, na kojemu je nastupilo 450 natjecatelja iz Slovenije, Mađarske i Hrvatske, što je bila odlična provjera spremnosti za Doris Rukavinu i Domagoja Boršoša koji se pripremaju za Državno prvenstvo za kadete i juniore u borbama za dva tjedna.

Domagoj je u konkurenciji kadeta do 52 kg. zauzeo 3. mjesto, isto kao i kod juniora do 55 kg. Doris je kod kadetkinja iznad 54 kg. pobijedila u tri borbe, ali je od predstavnica Mađarske izgubila za ulazak u finale, kao i borbu za treće mjesto.

Svakako je vrijedno istaknuti da je nakon duže pauze uzrokovane povredom nastupila i Mirna Cindrić u katama u juniorskoj konkurenciji i osvojila 1. mjesto.

Ovaj vikend u Rijeci na Cro Openu provjeru spremnosti pred odlazak na Svjetsko prvenstvo u Maleziju ima i juniorski kata tim: Ivan Glavaš, Matej Šimuć i Tomislav Franjić. Na istom prvenstvu Ivan Glavaš zastupa Hrvatsku i u pojedinačnoj konkurenciji.

Karate klub Esseker počeo je i s upisom novih članova, a mogu se javiti u Osnovnu školu Vladimira Becića utorkom i petkom u 19:00 sati i OŠ Retfala ponedjeljkom i srijedom od 20:30 sati. Informacije na tel. 098 438 200 ili na www.esseker.hr.

Tekst & foto: Joco Đukić