Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Projekt "Krovni plan turizma za prekogranično područje Mađarska-Hrvatska" strateški je dokument koji predstavlja ishodište za sve naredne projekte iz područja razvoja održivog turizma financirane od strane Europske komisije u području „Mura-Drava-Dunav“. Naime, svi budući projektni prijedlozi vezani uz razvoj turizma na definiranom pograničnom području morati će biti u skladu s Krovnim planom kako bi dobili financijsku potporu u okviru Programa prekogranične suradnje između Hrvatske i Mađarske. Projektnim područjem obuhvaćeno je osam hrvatskih županija (Međimurska, Varaždinska, Koprivničko-križevačka, Bjelovarsko-bilogorska, Virovitičko-podravska, Požeško-slavonska, Osječko-baranjska i Vukovarsko-srijemska) te tri mađarske županije (Zala, Somogy i Baranja).

Projekt "Krovni plan turizma za prekogranično područje Mađarska-Hrvatska" izvode s hrvatske strane Regionalna razvojna agencija Slavonije i Baranje (RRA), Čakovečka razvojna agencija (ČakRa) i Institut za turizam, Zagreb (IT).

Projektna radionica "Definiranje strategije turističkih subregija i strategije turističkih proizvoda" održat će se u utorak 11. siječnja 2011. s početkom u 10:30 sati, u Hotelu Osijek (dvorana Javor i Hrast), Šamačka 4, Osijek.

Osnovni cilj radionice je analiza potreba vezanih uz razvoj turističkih proizvoda Osječko-baranjske i Vukovarsko-srijemske županije te analiza mogućih turističkih subregija na ovom području.

Program radionice:
10:30 uvod – ukratko o projektu
10:45 prezentacija turističkih sub-regija
11:15 diskusija
12:00 pauza za kavu
12:15 prezentacija portfelja turističkih proizvoda
12:45 diskusija u grupama
14:00 pauza za ručak
15:00 zaključci radionice

Krovni plan turizma za prekogranično područje Hrvatska–Mađarska
(IPA CBC HU CRO 2007-2013)
Skriveno: 

Projekt „Krovni plan turizma” (eng. Regional Tourism Product Plan) jedan je od projekata iz IPA Programa prekogranične suradnje Mađarska-Hrvatska za razdoblje 2007-2013. U projektu sudjeluju četiri partnera, po dva iz svake zemlje. S mađarske strane u projektu sudjeluju Sveučilište Panonnia iz Veszprema i Centar za regionalne studije Mađarske akademije znanosti iz Pečuha. S hrvatske strane, u projektu sudjeluju Regionalna razvojna agencija Slavonije i Baranje i Razvojna agencija grada Čakovca - Čakra, dok su Ministarstvo turizma i Ministarstvo kulture RH pridruženi partneri. Institut za turizam sudjeluje u projektu kao glavni podugovaratelj. Financijska veličina projekta je 349.994,62 EUR, a trajat će 12 mjeseci, počevši od 09.03.2010.godine.

Cilj ovoga projekta je izrada regionalne strategije turizma za prekogranično područje Mađarska-Hrvatska s ciljem unifikacije i konsolidacije turističkih informacija sa obje strane granice. Ovaj strateški dokument koji pokriva pogranično područje s Mađarskom, prvi je dokument ovoga tipa i stoga predstavlja ishodište za sve naredne projekte iz područja razvoja održivog turizma financirane od strane Europske komisije u području Mura-Drava-Dunav. Naime, tek nakon usvajanja ovog dokumenta na europskoj razini, stvorit će se pretpostavke za financiranje svih budućih razvojnih turističkih i kulturnih projekata u okviru IPA Programa prekogranične suradnje Mađarska-Hrvatska 2007-2013. Rezultati ovoga projekta poslužit će kao polazni dokumenti u definiranju natječaja za buduće projekte u okviru navedenog programa.

Projekt se sastoji od niza aktivnosti čija će realizacija polučiti rezultate relevantne za održivi razvoj turizma u pograničnom području, od kojih navodimo najvažnije: izrada koncepta razvoja turizma za cijelu ciljnu regiju, uspostavljajnje GIS baze podataka, izrada marketing strategije, izrada promocijskog plana te uspostavljanje sustava turističkih informacija. Također, izradit će se specijalizirani planovi za posebne oblike turizma. Projekt predstavlja na određeni način pionirski pothvat svih projektnih partnera, budući da se po prvi puta planira poduzeti jedno sveobuhvatno istraživanje potencijala za razvoj turizma u pograničnom području Mađarska-Hrvatska, ali na način da se ona promatraju kao jedna razvojna cjelina. U Hrvatskoj projekt pokriva područje 8 županija koje graniče s Mađarskom, ili se naslanjaju na županije koje graniče s Mađarskom – riječ je o Vukovarsko-srijemskoj, Osječko-baranjskoj, Požeško-slavonskoj, Virovitičko-podravskoj, Bjelovarsko-bilogorskoj, Varaždinskoj, Koprivničko-križevačkoj i Međimurskoj županiji.

Krajnji korisnici projekta su potencijalni nositelji budućih razvojnih projekata u području održivog razvoja turizma, kao što su lokalne/regionalne samouprave, razvojne agencije, turističke zajednice, organizacije civilnoga društva, profesionalne institucije i sl. Stoga će Krovni plan turizma biti u skladu s njihovim potrebama i razvojnim prilikama. Drugim riječima, u fokusu projekta nalazi se ekonomski i ekološki održivi razvoj lokalne zajednice u pograničnom području s Mađarskom.

Partnerstvo mađarskih i hrvatskih institucija u radu na ovom projektu, kroz zajedničku ekspertizu i sinergiju daje međunarodni karakter ovom projektu te novi pristup u kreiranju razvojnih politka određenog područja, što treba rezultirati suradnjom svih dionika procesa razvoja turizma u ovom dijelu Europe. Dokument Krovni plan turizma predstavljat će osnovu za stvaranje novih partnerstava i zajedničkih struktura koje će doprinijeti razvoju kulturoloških, socijalnih i prirodnih resursa ove regije, odnosno platformu za nove projekte kao kontinuiranu interakciju svih dionika razvoja turizma obiju zemalja.

Kontakt za daljnje informacije:

Regionalna razvojna agencija Slavonije i Baranje d.o.o.
Stjepana Radića 4 – 31000 Osijek (HR)
Tel. +385.(0)31.221.840 - Fax +385.(0)31.221.841
e-mail: [email protected]

Razvojna agencija Grada Čakovca – ČakRa d.o.o.
Športska 2
Tel./Fax +385.(0)40.311.230
e-mail: [email protected]


Regionalna razvojna agencija Slavonije i Baranje


 Stranica prilagođena ispisu
01-07-2011 12:08:55 pm :: MatoTvrđa
Strategije, strategije, strategije...
Od kada je Hrvatske "naši" političari samo definiraju strategije, kad bi barem jednu pokušali realizirati...
Re: Hotel Osijek: Definiranje strategije turističkih subregija i strategije turističkih proizvoda
01-08-2011 08:48:32 am :: suny
i sta ce oni to pametno dokuciti na diskusiji koja traje krace od pauze za rucak?
klasika.....uvijek je bilo lakse pametovat nego raditi.....
a da samo ljudi znaju koliko RRA placa tu strategiju na ulice bi izasli.....




Iznajmljujem vikendicu...
Dostupni kučici Engles...
Pomsky mužjaci, u pita...
Plavi štenci francusko...

Moj profil

Korisničko ime:
Lozinka:


Zaboravljena lozinka
Novi korisnik!

Posjetitelji

Ukupno online:214

Registrirani online (): Nitko


Objektiv031

Advent u Osijeku

Propustili ste? Pogledajte!