Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama

Hrvatski veslači David Šain, Damir Martin te braća Martin i Valent Sinković osvojili su zlatnu medalju u četvercu na pariće na Svjetskom prvenstvu koje se održava na jezeru Karapiro na Novom Zelandu.

Hrvatska posada bila je najveći kandidat za zlatnu medalju, a u finalu je opravdala ulogu favorita. Hrvatski veslači slavili su u finalu s 1,26 sekundi prednosti ispred Talijana Luce Agamennonija, Simonea Veniera, Mattea Stefaninija i Simonea Rainerija, a bronca je pripala Australcima Karstena Forsterlinga, Davida Crawshaya, Jamesa McRaea i Daniela Noonana.

Čestitka gradonačelnika

U ime njegovih sugrađana i svoje osobno ime gradonačelnik Krešimir Bubalo uputio je čestitke Davidu Šainu, članu Veslačkog kluba „Iktus“, na osvojenoj zlatnoj medalji u četvercu na pariće na Svjetskom prvenstvu na Novom Zelandu, ujedno i prvom zlatu u ovoj olimpijskoj disciplini za Republiku Hrvatsku.

Gradonačelnik pridružuje i svoje čestitke cijeloj hrvatskoj posadi za sve uspjehe ove sezone - od Svjetskog kupa, obrane zlata na SP do 23 godine, do osvajanju srebra na EP-u, kao i vjeru kako će ovo biti poticaj za nastup na Olimpijskim igrama u Londonu 2012.

Rezultati finala četveraca na pariće:
1. Hrvatska 6:15,78 minuta
(Šain, M. Sinković, Martin i V. Sinković)
2. Italija 6:17,04
(Agamennoni, Venier, Stefanini i Raineri)

11-05-2010 03:53:12 pm :: Sharon
Davide, sve čestitke i sve najbolje u životu!
Bar da imamo više takvih Osječana!
11-05-2010 04:54:31 pm :: pootzko
haha, još nisu došli sebi ovdje na videu Very Happy

skromni, gg

svakačast =)
11-06-2010 07:33:37 am :: mariox
Svaka čast dečkima, a pogotvo našem Davidu, nema baš puno svjetskih prvaka iz Osijeka, svaka čast majstore!
11-06-2010 08:26:31 am :: trotoar
Sve čestitke. Još jedan dokaz da je veslanje najosječkiji sport (ubit će me gimnastičari, dizači i ostali)
11-06-2010 11:56:07 am :: heart3