s Galerija Knifer: Ghassan Abulaban "Waves of Time: An Ode to Arabian Heritage"
Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
ned 10. 12. 2023.
Advent u Osijeku...
Advent u Bizovcu...
Advent u Muzeju ...
Orahovačka zimsk...
Advent u Belišću...
pon 11. 12. 2023.
Advent u Osijeku...
Advent u Bizovcu...
Advent u Muzeju ...
Orahovačka zimsk...
Advent u Belišću...
uto 12. 12. 2023.
Advent u Osijeku...
Advent u Bizovcu...
Advent u Muzeju ...
Orahovačka zimsk...
Advent u Belišću...
sri 13. 12. 2023.
Advent u Osijeku...
Advent u Bizovcu...
Advent u Muzeju ...
Orahovačka zimsk...
Advent u Belišću...
čet 14. 12. 2023.
Advent u Osijeku...
Advent u Bizovcu...
Advent u Muzeju ...
Orahovačka zimsk...
Advent u Belišću...
pet 15. 12. 2023.
Advent u Osijeku...
Advent u Bizovcu...
Advent u Muzeju ...
Orahovačka zimsk...
Advent u Belišću...
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Ghassan Abulaban od 11. rujna do 9. listopada 2023. na Akademiji za umjetnost i kulturu u Osijeku, Odsjeku za vizualnu i medijsku umjetnost, u zgradi Kiparstva boravi na umjetničkoj rezidenciji.

Jordanski slikar, likovni terapeut, kritičar i pjesnik, predavač s Fakulteta za umjetnost i dizajn Sveučilišta u Jordanu u Ammanu. Ghassan Abulaban izlagao je na mnogobrojnim samostalnim i grupnim izložbama u Jordanu, SAD-u, Ujedinjenim arapskim emiratima, Kuvajtu, Egiptu, Siriji i Bangladešu, a slike mu se nalaze u privatnim zbirkama u SAD-u, Francuskoj, Španjolskoj, Njemačkoj, Italiji, Monaku, Egiptu, Litvi, Engleskoj, Ujedinjenim arapskim emiratima, Kataru, Siriji i Jordanu. Akvareli nastali na umjetničkoj rezidenciji bit će izloženi od 25. rujna do 5. listopada 2023. u galeriji Knifer u Osijeku, naziv izložbe je Waves of Time: An Ode to Arabian Heritage.

Izjava autora o izložbi:
“Waves of Time: An Ode to Arabian Heritage poziva vas da krenete na očaravajuće putovanje kroz bogatu tapiseriju arapske kulturne povijesti. Ova izložba svojevrsni je hommage trajnoj baštini zemlje prožete tradicijom, gdje priče iz povijesti šapuću svoje tajne i inspiraciju. Umjetnička djela nastoje uhvatiti suštinu kulture koja je cvjetala stoljećima, hranjena neprestanim izvorom kreativnosti. Kroz figuralno-apstraktne izraze, slike u ovoj kolekciji duboko zaranjaju u kolektivno pamćenje arapskog naroda, ispreplićući priče o hrabrosti, ljubavi i vječnoj potrazi za mudrošću. Arapska kaligrafija, sama po sebi, uvažena umjetnička forma, postaje nit koja se provlači kroz ova djela. Svaki potez, pažljivo nanešen odjekuje ritmom pustinjskog vjetra, oponašajući plimu i oseku vremena. Poezija, simfonija riječi koja odzvanja generacijama, dodaje još jedan sloj značenja, pozivajući vas da zaronite u srž arapske misli i osjećaja. Dok stojite pred ovim akvarelima, dopustite si da budete preneseni izvan opipljivog svijeta. Dopustite svojoj mašti da teče poput rijeke dok dešifrirate skrivene priče i emocije unutar apstraktnih oblika. Ovaj ciklus radova nisu samo zbirka slika; oni su vrata prema stvarnosti u kojoj se prošlost i sadašnjost približavaju u harmoničnoj proslavi arapske kulture. Ova izložba također je podsjetnik, da poput akvarela na papiru, povijest je fluidna te se neprestano mijenja i otvorena je za tumačenje. Kroz ovo umjetničko istraživanje, nadam se poticanju zahvalnosti za trajnu ljepotu arapske baštine i dubokoj vezi između umjetnosti, kaligrafije, poezije i duše jednog naroda.”

Radno vrijeme galerije: pon – pet 17-19 h

Galerija Knifer, Istarska bb (kompleks Eurodoma), Osijek


 Stranica prilagođena ispisu




Preslatki stenci TOY P...
Pembroke Welsh Corgi š...
Šnauceri stari 2,5 mes...
U ponudi cistokrvni st...

Moj profil

Korisničko ime:
Lozinka:


Zaboravljena lozinka
Novi korisnik!

Posjetitelji

Ukupno online:175

Registrirani online (1): Redakcija 031