Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
ned 06. 07. 2025.
CineStar Osijek ...
Kino Urania [03....
59. Đakovački ve...
Provjerite koje ...
Kino Urania: &qu...
pon 07. 07. 2025.
CineStar Osijek ...
Kino Urania [03....
Ljetno radno vri...
Na dijelu Sljeme...
Kamp Real Madrid...
uto 08. 07. 2025.
CineStar Osijek ...
Kino Urania [03....
Ljetno radno vri...
STEM radionice u...
Kamp Real Madrid...
sri 09. 07. 2025.
CineStar Osijek ...
Kino Urania [03....
Ljetno radno vri...
STEM radionice u...
Kamp Real Madrid...
čet 10. 07. 2025.
Trijumf Exita na...
Muzej Slavonije ...
Ljetno radno vri...
STEM radionice u...
Kamp Real Madrid...
pet 11. 07. 2025.
Trijumf Exita na...
Ljetno radno vri...
Kamp Real Madrid...
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



U okviru popuštanja mjera zaštite tijekom pandemije koronavirusa Park prirode Kopački rit bit će ponovo otvoren za posjetitelje u ponedjeljak, 11. svibnja 2020. kada počinju s radom i svi nacionalni parkovi i parkovi prirode Hrvatske. Posjet parku odvijat će se uz pridržavanje svih mjera fizičke udaljenosti i higijenskih standarda (korištenje maski i rukavica).

S obzirom da je do toga datuma još uvijek na snazi Odluka o zatvaranju nacionalnih parkova i parkova prirode za posjećivanje od 20. ožujka 2020., molimo sve za strpljenje i poštivanje zabrane boravka na cijelom području Parka sve do 11.05.

Također, iako je Županijski stožer civilne zaštite donio odluku o dozvoli pojedinačnog ribolova za područje županije, ova odluka se ne odnosi na Park prirode Kopački rit u kojem i dalje nije dozvoljen rekreativni ribolov. Od 11.05. ribolovci će ponovo moći na vodu uz kupnju dnevnih i godišnjih dozvola na našem Prijemnom centru u Kopačevu.

Lijepo je vrijeme i mnogi izlaz iz dugotrajnog boravka u kućama traže upravo na području parka, što predstavlja izazov našim čuvarima prirode da održe red i osiguraju poštivanje Odluke o zabrani posjećivanja parkova do 11.5.2020. Posjetitelji se posebno upozoravaju da pristup na gradilišta na pristaništu jezera Sakadaš i u kompleksu dvoraca Tikveš ni u kom slučaju nije dozvoljen zbog njihove vlastite sigurnosti.

Pred nama je također praznik 1.svibnja, koji su u boljim vremenima brojni posjetitelji provodili na izletu u Kopačkom ritu, ali ove godine to, nažalost, neće biti moguće.

Od 11.05. posjetitelji će ponovo moći uživati u sadržajima parka na način prilagođen većoj sigurnosti posjetitelja: Šetnica bijelog lopoča će biti otvorena, kreću izleti brodom i čamcima i ponovo će biti dozvoljen rekreativni ribolov za koji će se dozvole prodavati na Prijemnom centru Parka.



Tekst: Ružica Marušić
Foto: Inja Pavlić/Foto-arhiv031


 Stranica prilagođena ispisu




Advertisement

Prelepi stenci pome...
Prodajem gradevinsko z...
Na prodaju štenci KAVK...
Pomeranski špic,Pomera...

Moj profil

Korisničko ime:
Lozinka:


Zaboravljena lozinka
Novi korisnik!

Posjetitelji

Ukupno online:196

Registrirani online (): Nitko