Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
pet 03. 10. 2025.
19. Tjedan cjelo...
Plesni klub &quo...
Kino Urania [02....
Osijek postaje g...
FAZOS: 6. međuna...
sub 04. 10. 2025.
19. Tjedan cjelo...
Plesni klub &quo...
Kino Urania [02....
Osijek postaje g...
Osječki pješački...
ned 05. 10. 2025.
19. Tjedan cjelo...
Plesni klub &quo...
Kino Urania [02....
Osijek postaje g...
Provjerite koje ...
pon 06. 10. 2025.
Dječje kazalište...
Plesni klub &quo...
Kino Urania [02....
Pučko otvoreno u...
Postani košarkaš...
uto 07. 10. 2025.
Dječje kazalište...
Plesni klub &quo...
Kino Urania [02....
Pučko otvoreno u...
Postani košarkaš...
sri 08. 10. 2025.
Dječje kazalište...
Plesni klub &quo...
Kino Urania [02....
Pučko otvoreno u...
Škola primijenje...
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



U Valpovu održana peta po redu tribina "Kroz logore do Slobode"


Udruga veterana i pripadnika 3. BRG „Kune“ organizirala je tribinu na Filozofskom, Pravnom, Medicinskom fakultetu u Osijeku i Veleučilištu u Požegi na temu „kroz Logore do Slobode“. Nastavno na gore navedeno s članovima Podružnica 5. - Istočna Hrvatska MKVC, kao partnerima projekta, organiziramo 5. tribinu na istu temu.

Tribina će se održati 23.listopada 2018.g. u Centru kulture “Matija Petar Katančić” u Valpovu s početkom u 10,30 sati.

Predavači su djelatnici državnih institucija koje su usko vezane uz sam proces ratnog zločina koji se dogodio na teritoriju Republike Hrvatske i branitelji koji su tijekom Domovinskog rata prošli pakao srpskih koncentracijskih logora koji će iznijeti živo svjedočenje o vremenu provedenom u Logorima.

U tribini sudjeluju:
- Branitelji i bivši logoraši Domovinskog rata, Predrag Mišić, Đuro Mujić i Ivica Jurčan – iznose živo svjedočenje za vrijeme stradavanja i zatočeništva te o provedenom vremenu i torturama u Srpskim konc. logorima
- Tomislav Farkaš - djelatnik za ratni zločin MUP-a PU Osječko baranjske
koji će održati kratko predavanje na temu te ulogu MUP- u vezano uz istragu istih .
- Zlatko Bučević - djelatnik Županijskog državnog odvjetništva Osijek
Postupanje ŽDO u predmetima ratnih zločina, posebno u ratnom zločinu logora.
- Prof.dr.sc Mladen Lončar- predstavnik Nacionalnog centra za psihotraumu - Koji će govoriti o psiho fizičkom stanju zatočenih u logorima, povratak „logoraša“ u civilni život te posljedica bolesti PTSP na obitelj i okolinu.

Cilj tribine je educirati hrvatski puk o bitnim događanjima u Domovinskom ratu, psihofizičkom stanju zatočenih i sudskim procesima vezanim uz sam ratni zločin od ljudi koji su direktno sudjelovali u istome od samih početaka te ujedno širiti istinu o Domovinskom ratu kako se ista nikada ne bi zaboravila.



 Stranica prilagođena ispisu




Advertisement

Porculanski kobalt tan...
– Na prodaju plavi i m...
Na prodaju TURSKI KANG...
Potrebne djevojke za r...

Moj profil

Korisničko ime:
Lozinka:


Zaboravljena lozinka
Novi korisnik!

Posjetitelji

Ukupno online:214

Registrirani online (): Nitko