Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
ned 16. 12. 2018.
Božićna bajka u ...
Vodite me u Muze...
Advent u parku [...
Advent u parku [...
Advent u Osijeku...
pon 17. 12. 2018.
Božićna bajka u ...
Vodite me u Muze...
Advent u parku [...
Advent u parku [...
Advent u Osijeku...
uto 18. 12. 2018.
Božićna bajka u ...
Vodite me u Muze...
Advent u parku [...
Advent u parku [...
Advent u Osijeku...
sri 19. 12. 2018.
Božićna bajka u ...
Vodite me u Muze...
Advent u parku [...
Advent u parku [...
Advent u Osijeku...
čet 20. 12. 2018.
Božićna bajka u ...
Vodite me u Muze...
Advent u parku [...
Advent u parku [...
Advent u Osijeku...
pet 21. 12. 2018.
Božićna bajka u ...
Advent u Bilju [...
Advent u parku [...
Advent u parku [...
Advent u Osijeku...
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama

Konferencija posvećenoj kibernetičkoj sigurnosti: CSC 18 - Cyber Security Conference 2018. održat će se 10. i 11. listopada 2018., godine, a održava se po drugi puta u Osijeku u organizaciji Fakulteta elektrotehnike, računarstva i informacijskih tehnologija Osijek, ATOS Convergence Creators, ATO Inženjering, Siemens i Osijek Software City.

Konferencija je kolocirana sa konferencijom SST 2018 (International Conference on Smart Systems and Technologies), a njezin program pokriva zanimljive i aktualne teme iz područja kibernetičke sigurnosti, uključujući:  regulatorni okvir kibernetičke sigurnosti,  problematiku sigurnosti u industrijskim i tehnološkim sustavima i  sigurnost informacijsko-komunikacijskih tehnologija.

Prvi dan konferencije se odvija u hotelu Osijek u Osijeku i namijenjen je uglavnom poslovnim temama, a drugi na Fakultetu elektrotehnike, računarstva i informacijskih tehnologija Osijek i namijenjen je u većoj mjeri tehničkim temama.

U dva konferencijska dana očekuje se preko 200 sudionika

Program:


Srijeda, 10. listopada 2018.
9:00 - 9:15 sati - Greetings, (Room A – Lipa)
General Chair: Professor Drago Žagar, Ph.D., Audio, Image and Video Processing (Room A – Lipa)

9:15 – 10:35 sati - Chair: Mario Vranješ
- Hrvoje Leventić, Tomislav Keser, Krešimir Vdovjak
A Fast One-Pixel Wide Contour Detection Method for Shapes Contour Traversal in Binary Images
- Tomislav Keser, Krešimir Nenadić, Gabrijela Kramar, Hrvoje Radman
Feature Extraction Based on Directional Contour Tracing Descriptor
- Davor Kedačić, Marijan Herceg, Vukota Peković and Velibor Mihić
Application for Testing of Video and Subtitle Synchronization
- Nenad Pekez, Nives Kaprocki, Jelena Kovačević
Firmware Update Procedure for Audio Systems based on CS4953xx DSP family
Smart Power Systems and Electrical Drives
(Room B – Kesten)
- Chairs: Marinko Stojkov, Denis Pelin
- Vedrana Jerković Štil, Krešimir Miklošević, Željko Špoljarić, Goran Kurtović
Induction Motor Sensorless and Closed Loop Torque Control in Frequency Converters
- Andrej Brandis, Denis Pelin, Matej Žnidarec, Viktor Varjú
Performance Analysis of Switching Techniques for Induction Motor Drives and Experimental Verification with Smart Didactic System
- Marjan Ugljar, Tin Benšić, Marinko Barukčić
Space Vector Modulation Implementation on RTOS/FPGA Embedded System
- Antun Stoić, Marinko Stojkov, Ivan Samardžić, Miroslav Duspara
Energy Efficiency in Machine Tool

- Coffee Break

10:35 – 11:00 sati - Modelling and Smart Measurements (Room B – Kesten)
11:00 – 1:00 sati - Chair: Slavko Rupčić
- Jure Konjevod, Petar Mostarac, Martin Dadić, Roman Malarić
Analysis and Development of Digital Sampling Wattmeter Components for Precise Electric Power Measurement
- Lajos Józsa, Ivica Petrović, Hrvoje Glavaš and Marko Vukobratović
Installation Lines Testing by Impulse Reflectometry Based Method
- Ivan Raguž, Dražan Kozak, Krešimir Crnogorac, Mladen Hercog
Designing and Calibration Of The System For Remote Strain Control
- Branimir Ivšić, Martin Dadić and Roman Malarić
Cut-off Frequency Optimization of Ultraspherical Microstrip Filter
- Dina Jukić, Željko Hederić, Marinko Barukčić, Ivan Mijić
Effects of Water Capillary Action on Capacitance of Parallel Plate Capacitor
- Vanja Mandrić Radivojević, Slavko Rupčić, Nataša Nešić, Goran Benšić
Radiation Pattern of the Spherical Antenna Array Based on Archimedean Spiral

- Lunch

13:00 - 14:00 sati - Keynote Lecture(Room A – Lipa)
15:00 - 16:00 sati - Edgar Weippl, Research Methods and Examples of Research in Distributed Systems Security

- Coffee Break

16:00 - 16:30 sati - Computational Intelligence (Room A – Lipa)
16:30 - 17:50 sati - Chair: Damir Filko
- Andreas Dyrøy Jansson, Bernt Arild Bremdal
Genetic Algorithm for Adaptable Design using Crowdsourced Learning as Fitness Measure
- Dražen Bajer, Bruno Zorić, Goran Martinović
Empirical Analysis of Artificial Bee Colony Algorithm Parameters
- Bruno Zoric, Dražen Bajer and Goran Martinović
Utilising Filter Inferred Information in Nature-inspired Hybrid Feature Selection
- Denis Vajak, Ratko Grbić, Mario Vranješ, Dejan Stefanović
Environment for Automated Functional Testing of Mobile Applications

Robotics and Industrial Systems (Room B – Kesten)

16:30 - 17:30 sati - Chair: Robert Cupec
- Soujanya Mantravadi, Charles Møller, Flemming Max Møller Christensen
Perspectives on Real-Time Information Sharing through Smart Factories: Visibility via Enterprise Integration
- Zoltán Jakó, Ádám Knapp
Business Scenarios and Data Flow in NeMo Hyper-Network
- Alejandro R. Barroso, Roque Saltaren, Gerardo Portilla, Juan S. Cely, Marco Carpio
Smooth Path Planner for Dynamic Simulators Based on Cable-Driven Parallel Robots

18:00 - 19:00 sati - City Tour (Starts from the hotel Osijek)
19:30 - 22:00 sati - Welcome Reception (Restaurant Muzej okusa)

Četvrtak, 11. listopada 2018.
E-Health (Room A – Lipa)

8:30 – 9:30 sati - Chair: Marijan Herceg
- Luka Bartolić, Bruno Zorić, Goran Martinović
E-Gluko: A Ubiquitous System for Health Status Monitoring and Tracking in Diabetes Patients
- Luka Filipović, Marijan Herceg, Tomislav Matić
Influence of Human Body Motion on DCSK Performance over HBC Channel
- Filip Novoselnik, Ratko Grbić, Irena Galić, Filip Dorić
Automatic White Blood Cell Detection and Identification Using Convolutional Neural Network

ICT in Power Systems(Room B – Kesten)

8:30 – 9:30 sati - Chairs: Srete Nikolovski, Dragan Mlakić
- Srete Nikolovski, Dragan Mlakić and Hamid Reza Baghaee
Arc Flash Incident Energy Simulation in PV Power Plant Connected to Distribution Network
- Domagoj Talapko, Sejid Tešnjak, Hrvoje Glavaš
Comparison of Electrical Architectures for Support of the Software Defined Data Centres
- Hrvoje Glavaš, Frano Zovko-Ribić, Dražen Dorić, Domagoj Talapko
Development of Energy Management Standards

Keynote Lecture (Room A – Lipa)

9:40 – 10:40 sati - Thomas Pock, Learning Better Models for Inverse Problem in Imaging

Coffee Break

10:40 – 11:00 sati - Opening Ceremony (Room A – Lipa)
11:00 – 11:30 sati - Chairs: TBA, Keynote Lecture (Room A – Lipa)
11:30– 12:30 sati - Davor Pavuna, On Quantum Computing, Kurzweil Singularity and Beyond

Lunch (Restaurant)

12:30 – 13:30 sati - PhD Forum ICT (Room A – Lipa)
13:30 - 15:00 sati - Smart Energy (Room B – Kesten)
13:30 – 14:50 sati - Chairs: Viktor Lovrenčić, Damir Šljivac
- Ružica Kljajić, Martin Ivić, Goran Knežević
The Optimal Bid of the Thermal Power Plants on a Day-Ahead Market
- Mladen Antolić, Boris Fažo, Srete Nikolovski, Zoran Baus
Active demand energy services decomposition
- Alessandro Niccolai, Alberto Dolara, Francesco Grimaccia
Analysis of Photovoltaic Five-Parameter Model
- Viktor Lovrenčić, Srete Nikolovski, Thomas Jordan, Marius Engebrethsen, Ana Lovrenčič
Computer Aided Arc Flash Risk Assessment According to IEEE and DGUV Standards

15:30 – 22:00 sati - Excursion, Gala Dinner and Awards Ceremony

Petak, 12. listopada 2018.
Internet of Things and Cyber Security (Room A – Lipa)

9:00 – 10:00 sati - Chairs: Darko Andročec, Krešimir Grgić
- Dijana Oreški, Darko Andročec
Hybrid Data Mining Approaches for Intrusion Detection in the Internet of Things
- Marko Pavelić, Zvonimir Lončarić, Marin Vuković, Mario Kušek
Internet of Things Cyber Security: Smart Door Lock System
- Edi Muskardin, Marija Brkić Bakarić and Maja Matetić
Implementation of Hashing Algorithms in Stream Mining

Microgrids(Room B – Kesten)
9:00 – 10:00 sati - Chair: Danijel Topić
- Dragan Mlakić, Hamid Reza Baghaee, Srete Nikolovski
Islanding Detection in Microgrids including VSC-based Renewable/Distributed Energy Resources: An AI-based Technique
- Matej Žnidarec, Danijel Topić, Damir Šljivac, Zvonimir Klaić, Andrej Brandis
Influence of Load Peak Shaving on Battery System Capacity in an Islanded Building Microgrid
- Heidi Marguš, Matej Žnidarec, Damir Šljivac
Achieving Nearly Zero Energy Standard and Island Operation of FERIT Osijek Microgrid

Coffee Break

10:00 – 10:30 sati - Round Table (Room A – Lipa)
10:30 – 12:00 sati - Moderator: Damir Šljivac, Smart Energy in Rural Areas

Technical Lecture (Room A – Lipa)

12:00 – 13:00 sati -
- Marko Bunić, M.Sc.E.E., Siemens d.d., Zagreb
The Way to Digital Transformation, How Future Factories Work

Closing Ceremony (Room A – Lipa)

13:00 – 13:15 sati - Coffee and Light Lunch
13:15 – 14:15 sati



 Stranica prilagođena ispisu