Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
uto 22. 07. 2025.
OLJK - Osječko l...
GISKO: Izložba s...
GISKO: Izložba t...
CineStar Osijek ...
Kino Urania [17....
sri 23. 07. 2025.
OLJK - Osječko l...
GISKO: Izložba s...
GISKO: Izložba t...
CineStar Osijek ...
Kino Urania [17....
čet 24. 07. 2025.
OLJK - Osječko l...
GISKO: Izložba s...
GISKO: Izložba t...
Kulturni centar ...
GISKO: 3D olovke...
pet 25. 07. 2025.
OLJK - Osječko l...
GISKO: Izložba s...
GISKO: Izložba t...
Glazbeni kamion ...
Svemirski petak ...
sub 26. 07. 2025.
OLJK - Osječko l...
GISKO: Izložba s...
GISKO: Izložba t...
Glazbeni zalazak...
ned 27. 07. 2025.
OLJK - Osječko l...
GISKO: Izložba s...
GISKO: Izložba t...
Kuća Biljkinog o...
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Ove godine Ekonomska i upravna škola Osijek obilježava 125 godina postojanja, a Udruga Biti Bolji i časopis Poduzetnik, sve u sklopu projekta „Biti Bolji-Be Better“, će u četvrtak, 4. listopada 2018., dovesti u školu tri gosta koji će održati tri zanimljiva predavanja. Predavanja počinju u 10 sati i svaki od predavača će održati jedno predavanje u trajanju od 45 minuta.

Predavači su:
1. Andreja Pavlović, članica Uprave Hauska&Partner Zagreb, zadužena za praćenje, razumijevanje i predviđanje trendova, upravljanje znanjem, odgovorno savjetovanje i etiku, strateški razvoj te savjetovanje ključnih klijenata.

Tema: Društveno odgovorno poslovanje (održivi razvoj).

Andreja Pavlović će objasniti učenicima što se misli pod time da neko poduzeće posluje na društveno odgovoran način i kakve to veze ima s održivim razvojem. Saznat će što o DOP-u misli Europska unija i zašto je donijela već dvije strategije i kako DOP izgleda u svakodnevnoj praksi poduzeća.

Ne najmanje važno, govorit će im o Ciljevima održivog razvoja i zašto je njihovo ostvarivanje važno za postizanje razvoja u kojem gospodarstvo stvara nove vrijednosti u partnerskom odnosu s društvom i okolišem.

Na kraju i na početku postavljati će se učenicima pitanja o tome kako vide svijet oko sebe i kako zamišljaju budućnost.

Isti dan gđa Andreja Pavlović, članica Uprave Hauska&Partner Zagreb, održat će predavanje o društveno odgovornom poslovanju u osnovnoj školi Tin Ujević iz Osijeka s početkom u 16,30 sati za jedan VI. razred.



2. Ognjen Bagatin, ravnatelj Poliklinike Bagatin, Zagreb

Tema: Biti menadžer

U sklopu ove teme naš će gost kroz svoj primjer u praksi obraditi slijedeće:

- tko je poduzetnik/menadžer,

- poduzetničko/menadžersko ponašanje i vještine,

- poduzetnik/menadžer - inovator

- poznajete li nekog poduzetnika/menadžera, kako ste ga doživjeli,

- kako naučeno u teoriji iskoristiti u praksi i lakše pristupiti tržištu rada,

- kako biti mlad i poduzetan,

- kako biti i ostati kreativan,

- moj primjer iz prakse,

- pitanja učenika.



3. Igor Grozdanić, energetski stručnjak

Tema: 4 industrijska revolucija u primjeni u prometu i energetici

U tijeku smo prelaska i tranzicije između 3. i 4. industrijske revolucije. Nakon prve industrijske revolucije i parnog stroja došli smo preko treće (IT revolucija) do četvrte koju simbolizira upotreba umjetne inteligencije.

U predavanju ćemo krenuti od osnovnih točaka 4 industrijske revolucije u prometu, što nas očekuje u budućnosti i kakva nas budućnost čeka. U sektoru energetike će se događati velike promjene na području obnovljivih izvora energije, a vjerojatno i u sektoru nuklearne fizike i nanotehnologija.

Prezentirat će se trenutno stanje u sektoru alternativnih goriva (od e-mobilnosti do vodikovih tehnologija i gorivnih ćelija).

Za kraj upoznat ćemo se kako nova industrijska revolucija neće oduzimati radna mjesta ako se na vrijeme na nju pripremimo i prihvatimo njezine prednosti.

Roboti ne zaustavljaju rad i ne oduzimaju radna mjesta u održivim gospodarstvima.



 Stranica prilagođena ispisu




Advertisement

Poštovani ljubitelji p...
Jazavičar oštrodlaki k...
Odgajivacnica Royal Ra...
Sa ponosom predstavlja...

Moj profil

Korisničko ime:
Lozinka:


Zaboravljena lozinka
Novi korisnik!

Posjetitelji

Ukupno online:293

Registrirani online (1): Zdrale