Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
sri 10. 12. 2025.
Advent u Našicam...
Advent u Belišću...
Advent u Osijeku...
Advent u Bizovcu...
Drugo izdanje ka...
čet 11. 12. 2025.
Advent u Našicam...
Advent u Belišću...
Advent u Osijeku...
Advent u Bizovcu...
Fakultet za dent...
pet 12. 12. 2025.
Advent u Našicam...
Advent u Belišću...
Advent u Osijeku...
Advent u Bizovcu...
Antunovac: 47. O...
sub 13. 12. 2025.
Advent u Našicam...
Advent u Belišću...
Advent u Osijeku...
Advent u Bizovcu...
Antunovac: 47. O...
ned 14. 12. 2025.
Advent u Našicam...
Advent u Belišću...
Advent u Osijeku...
Advent u Bizovcu...
Antunovac: 47. O...
pon 15. 12. 2025.
Advent u Našicam...
Advent u Belišću...
Advent u Osijeku...
Advent u Bizovcu...
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



U Osijeku svečano otvoren 41. međunarodni festival umjetničke tamburaške glazbe [2018.]


41. međunarodni festival umjetničke tamburaške glazbe počinje 31. svibnja 2018. u Domu Hrvatske vojske u Osijeku s početkom u 19:00 sati.

Hrvatski tamburaški savez u Osijeku zajedno s Osječko-baranjskom županijom, Gradom Osijekom te Slavonskim tamburaškim društvom „Pajo Kolarić“ organizira 41. međunarodni festival umjetničke tamburaške glazbe, a koji za cilj ima povezati sve tamburaške zajednice koje djeluju u Republici Hrvatskoj i inozemstvu te tako pružiti dodatnu vrijednost njihovom obrazovanju. Na ovaj način, potaknut će se ljubitelje tamburaške glazbe da osvijeste važnost njegovanja tradicije i kulturnog blaga prepoznatljivog za istočni dio Hrvatske.

Festival će se održavati tijekom četiri dana, u četiri različita grada, a na njemu će sudjelovati orkestri iz cijele Hrvatske, Srbije i Slovenije. Glomaznost festivala potvrđuje i izvedba 21. orkestra, odnosno nastupi koji će brojati više od 700 izvođača. Različite dobne skupine imat će se priliku natjecati, steći iskustvo i biti nagrađeni. Prvog dana, festival će se održati u Osijeku dok će se već od 1. lipnja održavati u Valpovu u Centru kulture „Matija Petar Katančić“ s početkom u 20:00 sati. Treći dan zamišljen je u Našicama. Posljednjeg dana festivala svečano će se održati revijalni dio „Đakovački vezovi i Zvuci panonije 2018.“ u Centru za kulturu u Đakovu.

Festival vodi Vlasta Ramljak, a kao suutemeljitelji pridružili su se Ministarstvo kulture Republike Hrvatske, Osječko-baranjska županija, gradovi Osijek, Valpovo, Našice, Đakovo, Hrvatsko društvo skladatelja ZAMP, Phoenix farmacija, Pivovara Osijek i Općina Petrijevci bez čije potpore ne bi bilo moguće pisati o njegovoj povijesti, stvarati ga danas i planirati njegovu budućnost.

[klik za uvećanje]


 Stranica prilagođena ispisu




Advertisement
Advertisement

Dostupni štenci Lagoto...
– Na prodaju plavi i m...
Odgajivacnica pasa GOL...
Ideal Dale predstavlja...

Moj profil

Korisničko ime:
Lozinka:


Zaboravljena lozinka
Novi korisnik!

Posjetitelji

Ukupno online:227

Registrirani online (): Nitko