HNK u Osijeku: Humanitarni Božićni koncert
23.11.2015. 9:50

Prikupljena sredstva će biti iskorištena za kupovinu uređaja NeuroFeedback Udruzi obitelji djece s autizmom Dar iz Osijeka. Izvođaći su: svestrani glazbenik i skladatelj Matej Meštrović iz Zagreba i samoborski udaraljkaški ansambl Sudar Percussion koji čine: Goran Gorše, Filip Merčep, Nicolas Sinković, Josip Blašković i Luka Pešut.
Izvest će koncert pod nazivom EatSuite(jestiva suita) što je naziv njihova albuma. Matej Meštrović je autor gotovo svih skladbi osim jedne.
Matej Meštrović- jedan je od najutjecajnijih aktivnih skladatelja klasične glazbe u regiji, a u suradnji s vrhunskim samoborskim udaraljkašima Sudar Percussion stvoren je novi glazbeni pravac, u glazbenim krugovima popularno nazvan Matejizam, koji oduševljava publiku i kritičare.
Koncert kao i uvijek ima humanitarni karakter, ove godine su namjenili sredstva Udruzi obitelji djece s autizmom DAR iz Osijeka, od prodaje ulaznica i skupljenih donacija naših sponzora i prijatelja bit će nabavljen aparat Neurofeedback, koji će im biti od velike pomoći.
Objavio: Redakcija 031 |
Komentari (0)