Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
čet 11. 12. 2025.
Advent u Našicam...
Advent u Belišću...
Advent u Osijeku...
Advent u Bizovcu...
GISKO: Izložba s...
pet 12. 12. 2025.
Advent u Našicam...
Advent u Belišću...
Advent u Osijeku...
Advent u Bizovcu...
GISKO: Izložba s...
sub 13. 12. 2025.
Advent u Našicam...
Advent u Belišću...
Advent u Osijeku...
Advent u Bizovcu...
GISKO: Izložba s...
ned 14. 12. 2025.
Advent u Našicam...
Advent u Belišću...
Advent u Osijeku...
Advent u Bizovcu...
GISKO: Izložba s...
pon 15. 12. 2025.
Advent u Našicam...
Advent u Belišću...
Advent u Osijeku...
Advent u Bizovcu...
GISKO: Izložba s...
uto 16. 12. 2025.
Advent u Našicam...
Advent u Belišću...
Advent u Osijeku...
Advent u Bizovcu...
GISKO: Izložba s...
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Pod pokroviteljstvom Grada Belišća, a u organizaciji Zajednice tehničke kulture Valpovo-Belišće i Aero kluba Osijek, u Sportskoj dvorani OŠ Ivana Kukuljevića u dužini leta modela aviona modela F1N i F1N-150, 28. studenog 2015. godine, održat će se Finalno natjecanje KUP-a Hrvatske, koje je ujedno i međunarodno natjecanje za ove kategorije.

Osmo je ovo natjecanje Finala kupa Hrvatske koje organiziramo, a drugo međunarodno natjecanje koje se boduje po važećem pravilniku FAI-a i MK HZS za F1N i F1N-150.

Finalno natjecanje u dužini leta modela aviona F1N i F1N-150 održat će se u sportskoj dvorani u Belišću. Prijave se vrše putem interneta, a natjecanje traje od 9,30 do 17 sati i završno je natjecanje za kup Hrvatske. Na natjecanju će svoje modele aviona iskušati i polaznici CTK Valpovo-Belišće koje za ovo natjecanje pripremaju Zvonimir Hajnc i Josip Bagarić. Ovo natjecanje je kruna rada učenika iz OŠ Valpova, Belišća, Ladimirevaca i Veliškovaca u radionici aviomodelarstva.

Ulaz je slobodan.

F1 klasa zrakoplovnih modela odnosi se na slobodan let ('free-flight'), što znači da modeli jedrilica nisu upravljani za vrijeme leta i nisu ni u kakvom kontaktu s pilotom. Unutar F1 klase razlikujemo više tipova modela koji se označavaju slovima od A do J (trenutno) čime se dobivaju nazivi kategorija (F1A, F1B,...).

Kad se govori o tipovima razlike se odnose na površinu, težinu ili pogon modela, te načinu lansiranja (startanja). Bez obzira na sve te razlike, jedno je zajedničko za F1 klasu: nakon postizanja željene visine, pilot više nama mogućnost upravljanja modelom.

Ono što je važno spomenuti je da su za svaku kategoriju unutar F1 klase definirana određena ograničenja i pravila vezana uz karakteristike i način startanja modela kao bi se svim natjecateljima omogućili isti uvjeti i norme. Za sve kategorije unutar F1 klase karakteristično je upravo to da se radi o jedrilicama koje nakon postizanja visine na način koji predviđa pojedina kategorija, prelaze u slobodan let bez ikakvog daljnjeg utjecaja pilota.

Stoga piloti natjecatelji puno pažnje i truda ulažu u gradnju svojih modela. Model mora imati dobre letne karakteristike i nakon podizanja zadržati se u fazi jedrenja određeno vrijeme predviđeno pravilima



 Stranica prilagođena ispisu




Advertisement
Advertisement

Na prodaju stenad mini...
Štenci nemačke doge vr...
Imamo ih još 4. Svi su...
Patuljasti ŠNAUCERI bi...

Moj profil

Korisničko ime:
Lozinka:


Zaboravljena lozinka
Novi korisnik!

Posjetitelji

Ukupno online:251

Registrirani online (): Nitko