Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
ned 05. 10. 2025.
19. Tjedan cjelo...
Plesni klub &quo...
Kino Urania [02....
Osijek postaje g...
CineStar Osijek ...
pon 06. 10. 2025.
Dječje kazalište...
Plesni klub &quo...
Kino Urania [02....
Pučko otvoreno u...
CineStar Osijek ...
uto 07. 10. 2025.
Dječje kazalište...
Plesni klub &quo...
Kino Urania [02....
Pučko otvoreno u...
CineStar Osijek ...
sri 08. 10. 2025.
Dječje kazalište...
Plesni klub &quo...
Kino Urania [02....
Pučko otvoreno u...
CineStar Osijek ...
čet 09. 10. 2025.
Dječje kazalište...
Plesni klub &quo...
9. sajam gramofo...
Pučko otvoreno u...
Kino Urania: Hit...
pet 10. 10. 2025.
Dječje kazalište...
Plesni klub &quo...
9. sajam gramofo...
Pučko otvoreno u...
Online okrugli s...
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



2014. godine, povodom Međunarodnog dana bijelog štapa, Muzej likovnih umjetnosti se aktivno uključio i zajedno sa Športskom udrugom slijepih Svjetlost i Turističkom zajednicom grada Osijeka organizirao akciju " Prošetajmo s Muzejom".

Želja je ove godine, 14. Listopada 2015. godine, ići korak dalje s projektom "Prošetajmo zajedno - učimo zajedno : upoznavanje kulturne baštine s osobama oštećena vida."

Glavna aktivnost je temeljena na snalaženju u prostoru, detaljnom mapiranju karakterističnih kulturno-povijesnih, turističkih i arhitektonskih elemenata Tvrđe.

U 10 sati, slijepi i slabovidi članovi udruge ŠUS Svjetlost zajedno s mladim volonterima, muzejskom pedagoginjom Muzeja likovnih umjetnosti i vodičem Turističke zajednice Grada Osijeka će obilaziti Trg Sv. Trojstva u Tvrđi, upoznavati javni prostor -kroz informacije, dodir, provjere i orijentaciju u prostoru. Koristit će se usmeno objašnjenje uz taktilne ploče koje sadržavaju tlocrt Tvrđe i pročelja svih povijesnih zgrada o kojima će biti govora.

Šetnja kreće na Rondelu velikana kada se kroz ulicu Franje Markovića svi sudionici usmjeravaju prema Trgu Sv. Trojstva i dolaze do Glazbene škole Franje Kuhača – prve stanice ture. Vodič iz TZ Osijek će opisati oblik i povijest zgrade. Kružno se nastavlja obilazak do Zgrade Glavne straže, Rektorata, Muzeja Slavonije i na kraju centra Trga Sv. Trojstva - Kužnog pila.

Cilj je povećati sposobnost slijepih i slabovidnih u obilasku svog grada, povećati znanje o povijesno-kulturnim znamenitostima i u isto vrijeme senzibilizirati i obučiti mlade građane na susret i pravilno pomaganje osobama s oštećenim vidom.
Aktivnosti će se nastaviti u drugom terminu u prostoru Muzeja likovnih umjetnosti na kojoj će članovi udruge i volonteri oblikovati barokni motiv u glini, zahvaljujući dodiru pravih baroknih modela iz Hrvatskog restauratorskog zavoda - restauratorskog odjela Osijek.



 Stranica prilagođena ispisu




Advertisement

Na prodaju aprikot muz...
Maltipoo vrhunske gene...
Crvene i aprikot toy p...
Cotonpaw - odgajivačni...

Moj profil

Korisničko ime:
Lozinka:


Zaboravljena lozinka
Novi korisnik!

Posjetitelji

Ukupno online:180

Registrirani online (): Nitko