Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
čet 25. 04. 2024.
Nastavljaju se r...
GISKO: Izložba k...
GISKO: Izložba s...
Općina Bizovac: ...
Dani tehničke is...
pet 26. 04. 2024.
Nastavljaju se r...
GISKO: Izložba k...
GISKO: Izložba s...
Općina Bizovac: ...
Dani tehničke is...
sub 27. 04. 2024.
Nastavljaju se r...
GISKO: Izložba k...
GISKO: Izložba s...
Prvi proljetni b...
Dani tehničke is...
ned 28. 04. 2024.
Nastavljaju se r...
GISKO: Izložba k...
GISKO: Izložba s...
FFOS-ova bicikli...
Provjerite koje ...
pon 29. 04. 2024.
Nastavljaju se r...
GISKO: Izložba k...
GISKO: Izložba s...
Dječje kazalište...
uto 30. 04. 2024.
Nastavljaju se r...
GISKO: Izložba k...
GISKO: Izložba s...
Dječje kazalište...
Međunarodni dan ...
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Ovoga će se vikenda u Zagrebu okupiti i povezati softveraši iz regije u sklopu Coding Croatia Meetupa. Riječ je o mini-konferenciji, poludnevnom susretu o razvoju softvera, na kojemu će se najaviti i konferencija Coding Serbia koja će se po treći puta održati u listopadu u Novom Sadu.

Sponzor i organizator događaja je njemačka IT tvrtka codecentric AG, koja, osim u Njemačkoj, posluje u Nizozemskoj, Bosni i Hercegovini te Srbiji. Susret će se održati u subotu, 23. svibnja 215., u hotelu DoubleTree by Hilton u Zagrebu, a počinje u 9 sati. Ulaz je besplatan, predavači su Ozren Gulan, Nenad Pečanac, Jovan Vidić, Rastko Vukašinović i Ivan Turčinović, a govorit će o agilnom razvoju softvera, Big Data, JavaScriptu, arhitekturi i drugim temama.
Predavači i predavanja na zagrebačkom meetupu

Ozren Gulan radi kao IT konzultant u codecentricu u Novom Sadu. Zanima ga Big Data, ali i Java te mobilne aplikacije. Na događaju će govoriti o usporedbi Apache Piga i Jave, odnosno o dva pristupa implementaciji Map/Reduce modela. U slučaju Big Data i velikih sustava, održavanje je od presudnog značaja, pa će biti riječi i o dijelu karakteristika oba pristupa koje utječu na lakoću razvoja i održavanja.

Nenad Pečanac je konzultant za razvoj softvera u tvrtki Serengeti u Zagrebu. Bavi se dizajnom i razvojem softvera u Java EE i Springu te je JavaScript entuzijast. Na predavanju će govoriti o opisu i analizi arhitekture mikroservisa – pregledu karakteristika i svrsi arhitekture, dekompoziciji web aplikacija s mikroservisima, najboljim praksama i primjerima.

Jovan Vidić certificirani je PMP i CSM IT profesionalac s više od devet godina iskustva u industriji, a kao i Ozren, radi u codecentricu u Novom Sadu. Na projektima kombinira Java i Javascript ekosustave, a zanimaju ga i Web Operations, DevOps, Lean IT i Agile Project Management. Na meetupu će govoriti o agilnom razvoju softvera, koji više nije novost u IT zajednici, nego ustaljena praksa. U takvoj situaciji postavlja se pitanje koliko su efikasne prakse koje se primjenjuju i koji su njihovi efekti na krajnje korisnike proizvoda.

Rastko Vukašinović programer je iz tvrtke Vast u Beogradu, a trenutno najviše radi na razvoju aplikacija u JavaScriptu s fokusom na serversku stranu. Obožava dev-ops, a prije no što se posvetio JavaScript tehnologijama, razvijao je full-stack aplikacije u PHP-u i programirao u drugim tehnologijama. Na meetupu će govoriti o testiranju JavaScript aplikacija, odnosno svemu onome što može poći po zlu.

Ivan Turčinović dolazi iz tvrtke Inovativni Trendovi, a ima više od 10 godina iskustva u razvoju Java aplikacija, primarno u telekom sektoru. Na događaju će govoriti o sustavu za razvoj visoko konkurentnih, distibuiranih i elastičnih aplikacija na JVM-u, Akka. Prezentacija će pokriti osnovne koncepte i arhitekturu I/O sloja baziranog na aktorima zajedno s prikupljenim iskustvima tijekom razvoja aplikacije na kojoj se koristio Akka I/O.

Codecentric je kao sponzor posjetiteljima osigurao besplatan ulaz, osvježenje te popust za konferenciju Coding Serbia, a partner događaja je i Hrvatska udruga Java korisnika.

O konferenciji Coding Serbia:



Coding Serbia međunarodna je konferencija za developere, koja je namijenjenima softverskim inženjerima s iskustvom, s obzirom na to da su predavanja naprednog nivoa. Kako navode organizatori, ideja je da se nearshoring i outsourcing podignu na što višu razinu podizanjem kvalitete softvera koji je namijenjen zapadnom tržištu, kroz edukaciju programera i razmjenu znanja između stranih i domaćih stručnjaka iz branše. Događaj je međunarodnog karaktera s naglaskom na ovdašnju regiju i suradnju između softverskih udruženja susjednih zemalja.

Do konferencije, Coding Croatia Meetup dobar je uvod u događaj, a ako planirate na njega doći, prijavite se putem Meetupa.



 Stranica prilagođena ispisu