Glazbena škola Franje Kuhača Osijek: 9. EPTA međunarodno natjecanje za mlade pijaniste [2015.]
02.04.2015. 9:36

Natjecanje se odvija u tri kategorije: A – kandidati 13 godina i mlađi; B – kandidati 16 godina i mlađi i C – kandidati 20 godina i mlađi.
Na dosada osam održanih EPTA natjecanja u Osijeku sudjelovali su natjecatelji i članovi ocjenjivačkih sudova iz više od 40 zemalja svijeta.
Na IX. EPTA natjecanju sudjelovat će 44 kandidata iz 14 zemalja (Albanija, Makedonija, Italija, Bugarska, Mađarska, Gruzija, Slovenija, Nizozemska, Bosna i Hercegovina, Srbija, Poljska, Ukrajina, Velika Britanija i Hrvatska).
Održavanje 9. EPTA natjecanja omogućili su Ministarstvo kulture RH, Osječko-baranjska županija, EPTA Hrvatske, Koncertna direkcija Zagreb, Hrvatsko društvo skladatelja, Hrvatsko društvo skladatelja – ZAMP, Yamaha, Euro-Unit Group i Glazbena škola Franje Kuhača Osijek.
Program:
Utorak, 7. travnja 2015.
20 sati - Svečano otvaranje natjecanja u Glazbenoj školi Franje Kuhača u Osijeku
Klavirski koncert – Ivan Krpan (Hrvatska) – pobjednik VIII. EPTA natjecanja u B kategoriji
Srijeda, 8. travnja 2015.
prijepodne i poslijepodne – natjecanje u A kategoriji
Četvrtak, 9. travnja 2015.
prijepodne i poslijepodne – natjecanje u B kategoriji
Petak, 10. travnja 2015.
prijepodne – natjecanje u C kategoriji – I. etapa
Subota, 11. travnja 2015.
prijepodne – natjecanje u C kategoriji – II. etapa
19,30 h – KONCERT NAGRAĐENIH NATJECATELJA I PODJELA NAGRADA

Objavio: Redakcija 031 |
Komentari (0)