Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
sri 10. 12. 2025.
Advent u Našicam...
Advent u Belišću...
Advent u Osijeku...
Advent u Bizovcu...
Drugo izdanje ka...
čet 11. 12. 2025.
Advent u Našicam...
Advent u Belišću...
Advent u Osijeku...
Advent u Bizovcu...
Fakultet za dent...
pet 12. 12. 2025.
Advent u Našicam...
Advent u Belišću...
Advent u Osijeku...
Advent u Bizovcu...
Antunovac: 47. O...
sub 13. 12. 2025.
Advent u Našicam...
Advent u Belišću...
Advent u Osijeku...
Advent u Bizovcu...
Antunovac: 47. O...
ned 14. 12. 2025.
Advent u Našicam...
Advent u Belišću...
Advent u Osijeku...
Advent u Bizovcu...
Antunovac: 47. O...
pon 15. 12. 2025.
Advent u Našicam...
Advent u Belišću...
Advent u Osijeku...
Advent u Bizovcu...
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Udruga Športskih ribolovaca Podravac iz Bistrinaca, Mjesni odbor Bistrinci i Turistička zajednica Grada Belišća u subotu 17. siječnja organiziraju 5. Slaninijadu.

Ova turističko-gastronomska priredba, u skladu s tradicijom, održat će se na odmorištu Drava, a budući da se organizira peti puta, mali jubilej bit će obilježen i iznenađenjima.

Program predviđa okupljanje sudionika u 10 sati, kada započinje prijava i pripreme za natjecanje u pečenju slanine.

Pravo sudjelovanja imaju fizičke osobe, predstavnici udruga ili pravnih osoba, a kotizacija po sudioniku je 20 kn.

Svaki sudionik natjecanja donosi komad slanine težine od 300 do 500 grama, začinjen i pripremljen za pečenje prema vlastitoj recepturi, a organizatori pripremaju ražnjeve i vatru te tople i udobne sjedalice za sve natjecatelje. Dakako, ispečena slanina, nakon predaje uzorka za ocjenjivanje, pripada natjecatelju i njegovom društvu.

U čast ovog malog jubileja organizatori su odlučili pozvati i vas, novinare da budete sudionici ovog natjecanja, u posebnoj konkurenciji.

Ovo je jedinstvena prigoda da nekoliko sati proboravite u prirodi, ne u divljini, i da se opustite u neformalnoj atmosferi i druženju s prijateljima, obiteljima, kolegama.
Natjecanje počinje u 11 sati, a u 12 počinje ocjenjivanje uzoraka. Organizatori imenuju tročlani ocjenjivački sud, a ocjenjuje se kvaliteta, okus, izgled i pikantnost. Uzorci se ocjenjuju pod šifrom, koju natjecatelji dobiju prilikom prijave. Natjecanje započinje u isto vrijeme i traje 45-60 minuta.

Proglašenje pobjednika bit će neposredno nakon završetka ocjenjivanja, u međuvremenu će natjecatelje i posjetitelje zabavljati živa glazba, a priprema se i zabavni program s nagradnim igrama. Za posjetitelje će, po prigodnim, povoljnim cijenama biti pripremljena okrjepa - pečena slanina, kobasice i dovoljno o toplih napitaka.

Poučeni prijašnjim iskustvima, kada su organizatori čekali posebno pogodno vrijeme - ove godine poručuju-nema odgode ma kakvi bili vremenski uvjeti pa pomno birajte odjeću i obuću, kako bi si boravak u prirodi i u ovim uvjetima učinili što ugodnijim.
Budete li i toga dana imali neodoljivu želju da nešto i radite – imat ćete prigodu za reportažicu o samom događaju i okruženju, ali i mogućnost susreta s brojnim zanimljivim osobama iz društvenog i javnog života Bistrinaca, Belišća i Valpovštine.

Za sva dodatna pitanja i prijave izvolite se obratiti na 091 512 72 20







 Stranica prilagođena ispisu




Advertisement
Advertisement

Na prodaju prelepi ste...
Zensko stene francusko...
Na prodaju štenci pome...
Pomeranci top kvalitet...

Moj profil

Korisničko ime:
Lozinka:


Zaboravljena lozinka
Novi korisnik!

Posjetitelji

Ukupno online:220

Registrirani online (): Nitko