Trg slobode: "Bolnica za medvjediće" [2014.]
02.06.2014. 16:03

Studenti koji sudjeluju u ovom projektu obavezno moraju proći edukaciju o tome kako se pristupa i ophodi s djecom. U tome nam pomaže psiholog Klinike za pedijatriju KBC Osijek. Treba naglasiti da je ovakav projekt od izuzetne važnosti i za same studente jer im pruža vrijedno iskustvo razvoja komunikacijskih vještina s najmlađom populacijom.
Dugoročni je cilj ovog projekta u široj populaciji stvoriti pozitivne stavove prema ostvarenju osnovnih prava na zdravlje i prema korištenju zdravstvene zaštite.
U proteklih jedanaest godina bolnica je održana tridesetak puta i to u Osijeku, Sl. Brodu, Vukovaru, Našicama, Vinkovcima, Donjem Miholjcu i Đakovu. Kroz nju je prošlo preko 9000 djece.
I ove godine organiziraju veliku Bolnicu za medvjediće koja će se održati 6. lipnja 2014. na Trgu slobode u trajanju od 9 do 19 sati. Pozivaju sve roditelje i djecu da nim se pridruže i pobijede svoj strah od odlaska liječniku. Naravno, potrebno je ponijeti svog bolesnog medvjedića ili najdražu igračku kako bi im mogli pomoći da lakše ozdrave.

Objavio: Redakcija 031 |
Komentari (0)