Radionica "Odnos djece i roditelja iz psihodramske perspektive", u organizaciji Udruge za pomoć djeci, mladima i obitelji Mali Lotos, održat će se od četvrtka 25. do subote 27. srpnja 2013. godine. Počinje 25. srpnja u 9 sati i traje do 14 sati sa stankom za ručak, jednako tako i 26. i 27. srpnja. Održava se u Gradskoj i sveučilišnoj knjižnici u Osijeku u Klubu mladih Paklena naranča (Europske avenije 24).
Cijena radionice je 300 kuna, a broj je ograničen na 10 polaznika. U slučaju većeg interesa, s obzirom da je ostalo još nekoliko mjesta, bit će ponovljena. Navedena radionica namijenjena je roditeljima, a vodi ju psihodramski terapeut i profesor rehabilitator dr.sc. Damir Miholić sa Zagrebačkog sveučilišta.
Osoba za kontakt je odgojiteljica i dramska pedagoginja Slavica Benčik 091/891-4116
Mali Lotos - Udruga za pomoć djeci, mladima i obitelji
Skriveno:
Udruga za pomoć djeci, mladima i obitelji MALI LOTOS osnovana je 10. travnja 2013. s ciljem unapređivanja kvalitete življenja djece, mladih i obitelji.
CILJ - OSNAŽITI ČOVJEKA I POTAKNUTI MEHANIZME SAMOREALIZACIJE.
Otkriti, osloboditi i kreativno usmjeriti unutarnji i vanjski potencijal čovjeka potreban za svjestan, spontan, intiman i uspješan život sa sobom i drugima.
Zadatci udruge su:
- raditi na unapređivanju fizičkog i mentalnog zdravlja djeteta i roditelja
- raditi na osvješćivanju emocija, želja i potreba pojedinca i gupe
- razvijati socijalne i emocionalne vještine
- stvarati prostor mira i povjerenja u život
- oslobađati unutarnji kreativni potencijal pojedinca
- raditi na udruživanju kreativnog potencijala pojedinaca
- usmjeravati kreativni potencijal na dobrobit pojedinca i grupe
- osvješćivati snagu, moć i odgovornost pojedinca
- otkrivati i stvarati poligone za isprobavanje vlastitih sposobnosti
- jačati građansku inicijativu
- razvijati humanitarni duh
- razvijati svijest o povezanosti svih živih bića u Svemiru
- razvijati toleranciju, razumijevanje i prihvaćanje Drugog, drugosti i drugačijeg
- otkrivati načine aktivnog uključivanja u život zajednice
-oslobađati tijelo, glas i govor u svrhu asertivne borbe pojedinca i grupe za svoja prava
- raditi na otkrivanju, priznavanju i pozitivnom usmjeravanju i rješavanju sukoba unutar pojedinca i grupe
O pokretačici projekta i osnivačici udruge Mali Lotos Slavici Benčik
Skriveno:
Nastavnica predškolskog odgoja i dramska pedagoginja Slavica Benčik rođena je u Osijeku 29. travnja 1976. godine. Školovala se u Osijeku, završila je Studij predškolskog odgoja na Pedagoškom fakultetu i stekla zvanje nastavnice predškolskoga odgoja. Godinama se usavršavala u području dramske pedagogije, a 2012. stekla je zvanje dramske pedagoginje u Hrvatskom centru za dramski odgoj. Već šest godina radi u Osnovnoj školi “Mladost” u Osijeku kao voditeljica produženog boravka.
Tijekom studija i nkon stjecala je volonterska iskustva u igraonici na Klinici za pedijatriju KBC Osijek, u Domu za djecu Klasje te u osječkim vrtićima. Surađivala je na dramskim projektima za djecu i mlade u sklopu nevladine udruge ANKH te se povremeno uključivala u projekte za djecu i roditelje u udrugama Centar za mir, nenasilje i ljudska prava, Stvarnost, Slap i dr. Jedna je od suosnivača i izvođača u Teatru poezije u Osijeku. Dvije godine radila je i kao asistent instruktora yoge u Yoga centru Lotos u Osijeku.
Za produženi boravak u OŠ Mladost sama je osmislila program rada, a u sklopu njega i volonterski, edukacijski te humanitarni projekt “Razlog za nadu”. Rad bazira na principima dramske pedagogije, građanskog i zdravstvenog odgoja s ciljem oslobađanja kreativnog potencijala djeteta. U sklopu projekta provodila je različite istraživačke, praktične, kreativne, poduzetničke i humanitarne aktivnosti, pripovjedačko-dramsko-glazbeno-likovne radionice, mirne prosvjede, te susrete s Drugim, drugošću i drugačijim. Sa svojom školskom skupinom sudjelovali su u programu “Noć knjige” u Gradskoj i sveučilišnoj knjižnici, gdje su izvodili poetske performance i dramsku predstavu “Livada”.
U radu s djecom provodi program integriranog učenja i poučavanja po principima dramske pedagogije i pedagogije opuštanja s ciljem razvoja cjelovite dječje ličnosti. Djetetu pomaže doći u dodir sa svaralačkim bićem unutar sebe, a roditelju razvijati razumijevanje, toleranciju i suosjećanje prema djetetu, te osvijestiti roditeljstvo kao priliku za vlastiti razvoj, buđenje i održavanje kreativnog duha.