Vinoteka Vinita: Edukacijska srijeda - Plavac mali / Vina vinarije "Feravino" /"Riba i vino" / "Naj-nepce"
23.04.2013. 20:02

Srijeda, 24. travnja 2013.
Edukacijska srijeda - Plavac mali
Vinoteka Vinita nastavlja s tjednim događanjima te vas poziva na "Edukacijsku srijedu" koja će se održati dana 24.04.2013. s početkom u 20 sati, a tema će biti Plavac mali. Saznajte sve što niste znali, a očekuje vas degustacija i prezentacija nekoliko vina s različitih vinogorja Hrvatske. Gost predavač biti će sommelier gosp. Damir Zrno. Cijena ulaznice za edukaciju, prezentaciju i degustaciju je 30 kuna.
Prijavnica za Edukacijsku srijedu "Plavac mali"
Četvrtak, 25. travnja 2013.
Prezentacija i degustacija vina vinarije "Feravino"
Pridružite im se u četvrtak 25.04.2013. na prezentaciji vina vinarije "Feravino" s početkom u 20 sati. Očekuje Vas degustacija nekoliko vrsta vina (Graševina, Chardonnay, Rose, Syrah,…) pod stručnim vodstvom dipl.ing. Jenette Šimić, enologinje i voditeljice marketinga. Iskoristite mogućnost kušanja vina vinarije Feravino. Cijena ulaznice za prezentaciju i degustaciju je 40 kuna, a na dan prezentacije 50 kuna. Ulaznica je ujedno i vaučer koji možete iskoristiti za konzumaciju ili kupovinu vina vinarije Feravino od 25. travnja do 02. svibnja 2013.
Prijavnica za Prezentaciju i degustaciju vina vinarije "Feravino"
Petak, 26. travnja 2013.
"Riba i vino"
Od sada, svakog petka, za sve koji se žele opustiti nakon napornog radnog tjedna i podijeliti čašu vina s prijateljima i kolegama s posla održat će se večer "Riba i vino" po podrumskim cjenama od 20 do 23 sata.
Subota, 27. travnja 2013.
Natjecanje u slijepom kušanju vina "Naj-nepce"
Obavještavamo vas kako će se u subotu 27. travnja održati prvo amatersko natjecanje u slijepom kušanju vina, a riječ je o prvom krugu Kupa grada Osijeka "Naj-nepce". Namijenjeno je svim entuzijastima i ljubiteljima vina koji će se natjecati u prepoznavanju vina, a provodit će se u šest krugova tijekom kojih će natjecatelji skupljati bodove na osnovu kojih će se formirati tablica.
Održati će se tri proljetna i tri jesenska kola, a sve će kulminirati u prosincu na mastersu na kojem će biti proglašen najbolji poznavatelj vina Grada Osijeka. Najbolji u svakom krugu te ne mastersu dobiti će prigodne poklone. Kotizacija za svako kolo iznosi 30 kuna po osobi. Prijaviti se može najviše 30 natjecatelja.
Prijave za natjecanje "Naj-nepce" primaju se do subote 27. travnja 2013. godine, do 13 sati.
Pravila natjecanja "Naj-nepce":
- igra se u parovima
- parovi se izvlače u svakom kolu
- boduje se nastup u paru, a svaki pojedinac prenosi bodove u slijedeće kolo
- bodovi se akumuliraju kroz natjecanje u 6. kola (tri proljetna i tri jesenska)
- završni masters će se održati pred Božić 2013. godine
- ocjenjuje se poznavanje sorte, kategorija vina (suho, polusuho, poluslatko, slatko), proizvođač i godina
- bodovni raspon: I. 100 bodova, II. 75 bodova, III. 55 bodova, IV. 40 bodova, V. 30 bodova i ostali za sudjelovanje po 10 bodova
Prijavnica za natjecanje "Naj-nepce"

[Sponzorirani članak]
Objavio: Redakcija 031 |
Komentari (1)