Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
pon 27. 10. 2025.
GISKO: Izložba s...
GISKO: Izložba r...
GISKO: Izložba r...
GISKO: Mjesec hr...
CineStar Osijek ...
uto 28. 10. 2025.
GISKO: Izložba s...
GISKO: Izložba r...
GISKO: Izložba r...
GISKO: Mjesec hr...
CineStar Osijek ...
sri 29. 10. 2025.
GISKO: Izložba s...
GISKO: Izložba r...
GISKO: Izložba r...
GISKO: Mjesec hr...
CineStar Osijek ...
čet 30. 10. 2025.
GISKO: Izložba s...
GISKO: Izložba r...
GISKO: Izložba r...
GISKO: Mjesec hr...
FFOS: Otvoreni č...
pet 31. 10. 2025.
GISKO: Izložba s...
GISKO: Izložba r...
GISKO: Izložba r...
GISKO: Mjesec hr...
Vinoteka Wine&am...
sub 01. 11. 2025.
GISKO: Mjesec hr...
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Savate i kickboxing klub "Viktoria - Hrvatski sokol" Osijek i Savjet mladih grada Osijeka organiziraju besplatni tečaj praktične samoobrane za djevojke i žene.

Klub je u više navrata do sada vrlo uspješno organizirao tečajeve praktične samoobrane, te imaju pozitivna iskustva u vođenju takovog projekta koji je u sklopu naše višegodišnje akcije „Protiv poroka ulice“.

Tečaj će se održavati od četvrtka, 21. ožujka 2013. godine, u prostorijama kluba, u robnoj kući IPK na Sjenjaku 133, atomsko sklonište, dva puta tjedno u večernjim satima, utorkom i četvrtkom od 20:00 sati, u trajanju od sat i pol.

Svrha tečaja je uključiti se u prevenciju nasilja nad ženama, te polaznice u prijateljskoj i opuštenoj atmosferi educirati kako prepoznati opasnosti, kako se ponašati u kriznim situacijama, te ih uvježbati obrambenim potezima i postupcima.

Bitno je naglasiti da za tečaj nije potrebna nikakova sportska oprema, samo udobna odjeća i obuća. Sama praktična obuka se obavlja bez znatnih fizičkih napora, ali uz spontanu komunikaciju voditelja i polaznica o situacijama u kojima se mogu zateći.

Voditelj tečaja je Vjekoslav Beck, dugogodišnji uspješni trener u borilačkim vještinama: karate, budokai, kickboxing i savate boks. Asistent-demonstrator je Vlatka Griner, trener u klubu, a bitno je naglasiti da su voditelji odrasle i odgovorne osobe sa iskustvom. Članovi kluba će asistirati pri demonstracijama napada.

U program seminara uključeni su djelatnici MUP-a, policajci u zajednici, koji će biti gosti na tečaju . Cilj je približiti djelatnike MUP-a građanstvu, te u direktnom razgovoru razmijeniti iskustva, i neutralizirati eventualno nepovjerenje.

Suradnik „Turkalj company“ ustupit će zakonski dozvoljena priručna sredstva za samoobranu (elektrošokeri, obrambeni sprejevi), te će polaznice educirati kako ih pravilno upotrijebiti ili se od istih obraniti.

Smatraju da će polaznice tečaja praktične samoobrane imati višestruku korist kao doprinos osjećaju sigurnosti i samopouzdanju, a da će tečaj imati i pozitivan odjek u građanstvu.



 Stranica prilagođena ispisu




Advertisement

Odgajivacnica Pet hous...
Na prodaju stenad mini...
Imamo mužjake i muške ...
– Na prodaju plavi i m...

Moj profil

Korisničko ime:
Lozinka:


Zaboravljena lozinka
Novi korisnik!

Posjetitelji

Ukupno online:216

Registrirani online (1): Redakcija 031