Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
sri 22. 10. 2025.
GISKO: Izložba s...
GISKO: Izložba r...
GISKO: Izložba r...
GISKO: Mjesec hr...
Kino Urania [16....
čet 23. 10. 2025.
GISKO: Izložba s...
GISKO: Izložba r...
GISKO: Izložba r...
GISKO: Mjesec hr...
CineStar Osijek ...
pet 24. 10. 2025.
GISKO: Izložba s...
GISKO: Izložba r...
GISKO: Izložba r...
GISKO: Mjesec hr...
CineStar Osijek ...
sub 25. 10. 2025.
GISKO: Izložba s...
GISKO: Izložba r...
GISKO: Izložba r...
GISKO: Mjesec hr...
CineStar Osijek ...
ned 26. 10. 2025.
GISKO: Izložba s...
GISKO: Izložba r...
GISKO: Izložba r...
GISKO: Mjesec hr...
CineStar Osijek ...
pon 27. 10. 2025.
GISKO: Izložba s...
GISKO: Izložba r...
GISKO: Izložba r...
GISKO: Mjesec hr...
CineStar Osijek ...
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Od 1. do 10. srpnja 2012. održat će se u Osijeku međunarodni susret grafičara pod imenom Međunarodna radionica umjetničke grafike "CUG 1". Organizator je HDLU Osijek u suradnji s Umjetničkom akademijom u Osijeku, a rad sudionika će se izvoditi u prostoru grafičkog odjela Umjetničke akademije u Osijeku gdje će radovi biti i prezentirani za javnost. Radionica će biti posvećena tehnikama dubokog tiska, a odvijat će se uz vodstvo akademskog slikara – grafičara Stanislava Marijanovića. Otvorenje radionice je u utorak, 10. srpnja 2012. godine u 17 h.

Sudionici radionice su afirmirani umjetnici, grafičari, različitih stilskih opredjeljenja, koji aktivno djeluju na likovnim scenama svojih zemalja i u inozemstvu. Na izložbi će se moći pogledati njihovi radovinastali prilikom radionice, ali i neke nastale ranije – one kojima nam se autori osobno žele predstaviti.

Likovnoj publici bit će ovom izložbom pružena prilika vidjeti na jednome mjestu segment aktualne umjetničke grafičke produkcije iz nekoliko stranih zemalja te mogućnost usporedbe s onim što se odvija na našoj likovnoj sceni. Raznovrsnost autora u osobnom izrazu, izboru i tretmanu tehnika, metoda i samih tema, te po stilskim pripadnostima, učinit će izložbu dodatno bogatom i zanimljivom.

Sudionici 1. Međunarodne radionice umjetničke grafike „CUG 1“:

1. Stanislav Marijanović (voditelj), Hrvatska

Rođen 1957. u BiH. Diplomirao na grafičkom odjelu Akademije likovnih umjetnosti u Zagrebu, u klasi profesora Alberta Kinerta. Gotovo 30 godina djeluje kao slobodni umjetnik, od toga veći dio u inozemstvu (pretežno Francuska i Grčka). Član-osnivač međunarodne udruge grafičara Atelier Bo Halbirk / Artothèque A Fleur d'Encre sa sjedištem u Parizu. Autor grafičkog postupka suha akvatinta. Uz grafiku, bavi se skulpturom, ilustracijom i književnošću.

2. Chris Van Der Veken, Belgija

Rođen 1969. u Belgiji. Studirao grafiku na Royal Academy of Fine Arts u Antverpenu, gdje danas živi i radi. Bavi se poglavito grafikom te edukativnim i pedagoškim radom, za koji je posebno nagrađivan.

3. Sylvie Abelanet, Francuska

Rođena 1962. u Francuskoj. Studirala na Ecole Supérieure des Arts Appliqués Duperré, Paris. Utemeljiteljica i direktorica umjetničkog centra Atelier Municipal d’Arts Plastiques Pierre Soulages, Charenton-le-Pont.

4. Pablo Flaiszman, Argentina/Francuska

Rođen 1970. u Argentini. Studirao likovne umjetnosti u Buenos Airesu i Parizu. Od 2000. živi i djeluje u Parizu kao slobodni umjetnik. Bavi se grafikom (prvenstveno dubokim tiskom) i videom.

5. Gabriela Francik, Njemačka

Rođena 1964. u Njemačkoj. Studirala na akademijama u Leipzigu i Parizu. Živi i djeluje u Leipzigu kao slobodna umjetnica. Bavi se slikarstvom, grafikom, i ilustracijom.

6. Matina Georga, Grčka

Rođena 1979. u Grčkoj. Studirala slikarstvo i grafiku na akademijama u Solunu i Ateni. Živi i djeluje u Ateni kao slobodna umjetnica. Bavi se grafikom, scenografijom i pedagoškim radom.

7. Marton Takats, Mađarska

Rođen 1971. u Mađarskoj. Studirao je grafiku na akademiji u Budimpešti, gdje je sada predavač. Bavi se grafikom, slikarstvom i ilustracijom.

8. Marko Živković, Hrvatska

Diplomirao je na grafičkom odjelu Akademije likovnih umjetnosti u Sarajevu u klasi profesora Dževada Hoze. Predavač je na odjelu grafike Umjetničke akademije u Osijeku. Bavi se grafikom, slikarstvom i crtežom.

9. Mario Matoković, Hrvatska

Rođen je 1985. godine u Osijeku( Hrvatska). Diplomirao je na Umjetničkoj akademiji u Osijeku, Odsjek likovne kulture, smjer grafika, gdje danas radi kao vanjski suradnik u zvanju asistenta.



 Stranica prilagođena ispisu




Advertisement

Imamo mužjake i muške ...
– Na prodaju plavi i m...
Imamo ih još 4. Svi su...
Imamo mužjake i muške ...

Moj profil

Korisničko ime:
Lozinka:


Zaboravljena lozinka
Novi korisnik!

Posjetitelji

Ukupno online:214

Registrirani online (): Nitko