Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
sub 23. 08. 2025.
OLJK 2025.: Samo...
GISKO: Izložba r...
CineStar Osijek ...
Studio Respect b...
In da Brunch na ...
ned 24. 08. 2025.
OLJK 2025.: Samo...
GISKO: Izložba r...
CineStar Osijek ...
Studio Respect b...
Provjerite koje ...
pon 25. 08. 2025.
OLJK 2025.: Samo...
GISKO: Izložba r...
CineStar Osijek ...
Ljetna škola u o...
Plesni klub &quo...
uto 26. 08. 2025.
OLJK 2025.: Samo...
GISKO: Izložba r...
CineStar Osijek ...
Ljetna škola u o...
Plesni klub &quo...
sri 27. 08. 2025.
OLJK 2025.: Samo...
GISKO: Izložba r...
CineStar Osijek ...
Ljetna škola u o...
Plesni klub &quo...
čet 28. 08. 2025.
OLJK 2025.: Samo...
GISKO: Izložba r...
3D olovke u ogra...
Ljetna škola u o...
Plesni klub &quo...
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



U ponedjeljak, 2. srpnja 2012. godine u osječkoj Tvrđi na pozornici nasuprot lokala Parfe, Von Beckers, St. Patrick's i Matrix Udruga Breza organizira koncert ekipe koja je na ovim prostorima poznata kao Mostar Sevdah Reunion. Koncert je dio projekta "Osijek - grad dobrih poruka" , a počinje u 23 h. Ulaz je besplatan.

Duo The Old Bridge čine Mišo Petrović i Sandi Duraković, gitaristi izvorne postave Mostar Sevdah Reuniona, sastava čije je ime dobro poznato ljubiteljima etno-glazbe, sastava koji je nastupao na mnogim značajnim pozornicama i festivalima diljem Europe (uz imena kao što su B.B. King, Van Morrison, Bill Wyman, Stanley Clarke, Amy Winehouse) i o kojemu je BBC snimio dokumentarni film. Neke su sekvence filma snimljene u Osijeku, 2003. godine, tijekom njihovog koncerta s legendarnom Ljiljanom Buttler.

Ova dva Mostarca, nastanjena u Nizozemskoj, pored koncerata s Mostar Sevdah Reunionom, nastupaju već dugi niz godina i kao duo, izvodeći na vrlo svojstven način jedan šarolik repertoar, vodeći svoju publiku na putovanje kroz prostor i vrijeme, kroz vrtove u kojima rastu razni glazbeni žanrovi, vrtove koje su uredili svojim glazbenim škarama, često stvarajući i neobične hibridne vrste.

Nermin Alukic "Čerkez", kultni pjevač i gitarist iz Prijedora, od 2007. član reformiranog Mostar Sevdah Reuniona, spada u red vrhunskih izvođača sevdalinke novije generacije. Kako svojim glasnim žicama, tako i žicama gitare, on na osobit način iz pjesme izvlači supstancu od koje pravi skupocjen glazbeni parfem, nesebično ga potom dajući publici na dar.






[Sponzorirani članak]


 Stranica prilagođena ispisu




Advertisement

Primamo rezervacije za...
Čistokrvni štenci kavk...
Ponuda svih renomirani...
Nasa odgajivacnica se ...

Najave u 24h

Moj profil

Korisničko ime:
Lozinka:


Zaboravljena lozinka
Novi korisnik!

Posjetitelji

Ukupno online:182

Registrirani online (): Nitko